New Posts New Posts RSS Feed - Riblje ulje i vitamini
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Riblje ulje i vitamini

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Remind View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Remind Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Riblje ulje i vitamini
    Posted: 16 Sijecanj 2013 at 14:12
Pozdrav.

Zanima koje je riblje ulje i vitamine isplativo kupiti u domacim trgovinama ili ljekarnama. Tražim nešto kvalitetno, a opet cjenovno prihvatljivo. Vidio sam u ljekarni Maxi Omega 3 omega kiseline s omjerom 180/120 EPA/DHA za nekih 100 kn što bi trajalo oko mjesec dana pa i manje. Može li nešto naci nešto jeftinije?

Isto tako, kakve multivitamine mogu naci u našim trgovinama? Ne zanimaju me nikakve sinteticke gluposti kao ove za 10-30 kn po konzumima i DM-ovima.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2013 at 14:33
Pozdrav,

Ova gore kolicina omege, ukoliko bi pio 1 dnevno je vrlo mala kolicina pa za neku korist bi ipak trebalo povecati dozu, tak da te nebi izaslo 100 kn. nabavi bolje tekucu negdje i povecaj dozu.Osobno pijem 5-10x vecu, dakle izmedju 1,5-3 g epa+dha
Back to Top
Remind View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Remind Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2013 at 14:39
Pio bih oko 1000 mg Omega-3 kiselina dnevno što bi, u slucaju ovih Maxi kapsula, bilo 3 kapsule dnevno. Trajalo bi 30 dana. Mislim da mi više od toga trenutno ne treba pošto nemam srcanih problema, problema sa zglobovima niti išta slicno.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2013 at 14:48
Originally posted by Remind Remind wrote:

Pio bih oko 1000 mg Omega-3 kiselina dnevno što bi, u slucaju ovih Maxi kapsula, bilo 3 kapsule dnevno. Trajalo bi 30 dana. Mislim da mi više od toga trenutno ne treba pošto nemam srcanih problema, problema sa zglobovima niti išta slicno.

Aha, Ok, mislio sam da je serving size 1 kapsula, a d aih ima 100 u pakiranju
Back to Top
Amigo24 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amigo24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2013 at 13:51
Mislim si kupiti omega 3 kiseline, pa me zanima da li mi možete preporuciti koje bih mogao (pošto ih prvi put kupujem).  Da li se kupuje samo u kapsulama ili i u tekucem obliku? i koji je nacin zdraviji? da li su kapsule pre "kemija" ?


"Dobar je Martin, skupija je dosta vojnika oko sebe, izgleda da im tumaci kako mogu pobici."
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2013 at 21:53
Originally posted by Amigo24 Amigo24 wrote:

Mislim si kupiti omega 3 kiseline, pa me zanima da li mi možete preporuciti koje bih mogao (pošto ih prvi put kupujem).  Da li se kupuje samo u kapsulama ili i u tekucem obliku? i koji je nacin zdraviji? da li su kapsule pre "kemija" ?



ako si ikako u mogucnosti - tekucu omegu 3
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2013 at 21:59
Originally posted by Amigo24 Amigo24 wrote:

Mislim si kupiti omega 3 kiseline, pa me zanima da li mi možete preporuciti koje bih mogao (pošto ih prvi put kupujem).  Da li se kupuje samo u kapsulama ili i u tekucem obliku? i koji je nacin zdraviji? da li su kapsule pre "kemija" ?

Preporucam Natrol-ove Omega 3 Extreme. One su nam trenutno najprodavanije.
Dnevna doza (dvije kapsule) sadrži 646 mg EPA i 430 mg DHA esencijalnih masnih kiselina.

Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Amigo24 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amigo24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2013 at 22:13



[/QUOTE]
ako si ikako u mogucnosti - tekucu omegu 3
[/QUOTE]


hmmm, ali opet neki kažu kao da kad je tekuca da se ne asporbira u potpunosti kao ova u kapsulama , iako bi i ja najradije tekucu!
"Dobar je Martin, skupija je dosta vojnika oko sebe, izgleda da im tumaci kako mogu pobici."
Back to Top
Amigo24 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amigo24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2013 at 22:14
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Originally posted by Amigo24 Amigo24 wrote:

Mislim si kupiti omega 3 kiseline, pa me zanima da li mi možete preporuciti koje bih mogao (pošto ih prvi put kupujem).  Da li se kupuje samo u kapsulama ili i u tekucem obliku? i koji je nacin zdraviji? da li su kapsule pre "kemija" ?

Preporucam Natrol-ove Omega 3 Extreme. One su nam trenutno najprodavanije.
Dnevna doza (dvije kapsule) sadrži 646 mg EPA i 430 mg DHA esencijalnih masnih kiselina.



Fala Zoki, razmotrit cu!
"Dobar je Martin, skupija je dosta vojnika oko sebe, izgleda da im tumaci kako mogu pobici."
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2013 at 23:07
Amigo,neki kažu da skocim u bunar, ali necu. To što kažu opcenito da ulje nije dobro je za Nobelovu nagaradu, ali ne za pamet. Kvalitetno ulje bih preporucio, ali ga u HR neceš naci, vani dosta vole Carlson. Tako da od ovog što se kod nas prodaje(koliko znam naše tržište???), je vjerojatno kapsula što ti Zoki preporucuje bolja. A doze ovise i za što ti treba, i tvojoj personi, itd...Dosta se prica u znanosti kako se krill oil apsorbira skoro tri puta više, pa manje trebaš uzimati, no opet, što hoceš time, i par tjedana se preporucaju vece terapijske doze. No ne zaboravi, nema dva ista covjeka, pa kako kome. Ja sam pio i krill(on je dosta i skup) i Carlsonov oko 6 mjeseci, nisam primijetio efekat, mada mnogi jesu, i to ništa ne znaci.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2013 at 10:53
Kupio sam riblje ulje u kapsulama, poprilicno skupo.
Jedna kapsula sadrzi 1,5 gram ribljeg ulja, od toga 450 mg EPA i 500 mg DHA. Uzimam dvije dnevno, zbog problema sa zglobovima.
Koliko trebam uzimat da bi primjetio bilo kakav ucinak ?
 
Back to Top
keclu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keclu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2013 at 13:40
Originally posted by tare tare wrote:

Kupio sam riblje ulje u kapsulama, poprilicno skupo.
Jedna kapsula sadrzi 1,5 gram ribljeg ulja, od toga 450 mg EPA i 500 mg DHA. Uzimam dvije dnevno, zbog problema sa zglobovima.
Koliko trebam uzimat da bi primjetio bilo kakav ucinak ?
 


teško da ceš primjetiti ikakav ucinak. Nemoj rješavati problem ribljim uljem nego nadji uzrok problema i eliminiraj ga.

A rbilje ulje se može zaista jeftino kupiti... To je više dugorocno nego kratkorocno, a efektivne doze su oko 1-5g EPA+DHA dnevno. Iako bi trebalo paziti na omjer omega-6 i omega-3 kao i prilagoditi prehranu kako bi se smanjili upalni citokini u tijelu (smanjiti šecere, trans masti, regulirati zasicene masti itd.)

Prehrana je nešto na duge staze, a tjelovježbom se može relativno brzo pomoci. Osim ako nisu u pitanju nekakve degenerativne promjene ili oštecenja hrskavice, meniskusa, tetiva ili o kojem god se problemu radi.
...prehrana/trening, strucno vodstvo na podrucju Zagreba. ZA informacije, pošaljite PM.
https://www.facebook.com/Nutricionizam.fitness

BLOG: http://nutricionizam-fitness.blogspot.com/
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2013 at 14:30
Originally posted by keclu keclu wrote:

Originally posted by tare tare wrote:

Kupio sam riblje ulje u kapsulama, poprilicno skupo.
Jedna kapsula sadrzi 1,5 gram ribljeg ulja, od toga 450 mg EPA i 500 mg DHA. Uzimam dvije dnevno, zbog problema sa zglobovima.
Koliko trebam uzimat da bi primjetio bilo kakav ucinak ?
 


teško da ceš primjetiti ikakav ucinak. Nemoj rješavati problem ribljim uljem nego nadji uzrok problema i eliminiraj ga.

A rbilje ulje se može zaista jeftino kupiti... To je više dugorocno nego kratkorocno, a efektivne doze su oko 1-5g EPA+DHA dnevno. Iako bi trebalo paziti na omjer omega-6 i omega-3 kao i prilagoditi prehranu kako bi se smanjili upalni citokini u tijelu (smanjiti šecere, trans masti, regulirati zasicene masti itd.)

Prehrana je nešto na duge staze, a tjelovježbom se može relativno brzo pomoci. Osim ako nisu u pitanju nekakve degenerativne promjene ili oštecenja hrskavice, meniskusa, tetiva ili o kojem god se problemu radi.
 
Ja imam problema sa zglobovima: desno rame me boli kad radim benc (podrucje prednjeg ramena, meko tkivo, valjda misic/tetiva spoj), podrucje prepona i kukova sam jednom zeznuo kad sam radio HIIT nezagrijan, osjecam kao da je istegnuto (boli pri naglim pokretima, kratki, sjevajuci bol), isto tako misici- slikao vec rentgen, hrskavica je uredu, nikakve degeneracije nema, godinama vec vucem lagane probleme sa koljenima od trcanja po asfaltu kad sam bio debeo...
Uzimam trenutno animal flex, sad sam ubacio i omegu 3.
Imam generalno dobru, sredjenu prehranu s vrlo malo junka.
Izgleda da cu se morati javiti kakvom fizioterapeutu da radim neke vjezbe za jacanje zglobova jer mislim da nije pametno da sta radim na svoju ruku.
Back to Top
keclu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keclu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2013 at 14:47
Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by keclu keclu wrote:

Originally posted by tare tare wrote:

Kupio sam riblje ulje u kapsulama, poprilicno skupo.
Jedna kapsula sadrzi 1,5 gram ribljeg ulja, od toga 450 mg EPA i 500 mg DHA. Uzimam dvije dnevno, zbog problema sa zglobovima.
Koliko trebam uzimat da bi primjetio bilo kakav ucinak ?
 


teško da ceš primjetiti ikakav ucinak. Nemoj rješavati problem ribljim uljem nego nadji uzrok problema i eliminiraj ga.

A rbilje ulje se može zaista jeftino kupiti... To je više dugorocno nego kratkorocno, a efektivne doze su oko 1-5g EPA+DHA dnevno. Iako bi trebalo paziti na omjer omega-6 i omega-3 kao i prilagoditi prehranu kako bi se smanjili upalni citokini u tijelu (smanjiti šecere, trans masti, regulirati zasicene masti itd.)

Prehrana je nešto na duge staze, a tjelovježbom se može relativno brzo pomoci. Osim ako nisu u pitanju nekakve degenerativne promjene ili oštecenja hrskavice, meniskusa, tetiva ili o kojem god se problemu radi.
 
Ja imam problema sa zglobovima: desno rame me boli kad radim benc (podrucje prednjeg ramena, meko tkivo, valjda misic/tetiva spoj), podrucje prepona i kukova sam jednom zeznuo kad sam radio HIIT nezagrijan, osjecam kao da je istegnuto (boli pri naglim pokretima, kratki, sjevajuci bol), isto tako misici- slikao vec rentgen, hrskavica je uredu, nikakve degeneracije nema, godinama vec vucem lagane probleme sa koljenima od trcanja po asfaltu kad sam bio debeo...
Uzimam trenutno animal flex, sad sam ubacio i omegu 3.
Imam generalno dobru, sredjenu prehranu s vrlo malo junka.
Izgleda da cu se morati javiti kakvom fizioterapeutu da radim neke vjezbe za jacanje zglobova jer mislim da nije pametno da sta radim na svoju ruku.


ti moraš riješiti uzrok, a ne ubacivati preparate koji potencijalno djeluju kontra upale. Ako se i pojavi neka bol onda se uzimaju "Nonsteroidal anti-inflammatory drugs" odnosno nešto tipa "ibuprofen" u nešto vecim dozama kao prva linija obrane da bi se upala i bol smanjila. Kasnije je potrebno raditi pametne treninge.

Tvoj problem leži u tome što ti je tehnika vrlo vjerojatno loša kao i periodizacija treninga. Zagrijavanje za potiske ili vježbe koje ukljucuju kukove (cucanj, deadlift) definitivno nije vrtiti rukama kao da plivaš ili vrtiti kukovima kako su nas ucili na tjelesnom. Jer zapamti, želiš dizati i nakon 50-te godine, a ne ostat invalid do 30-te.


...prehrana/trening, strucno vodstvo na podrucju Zagreba. ZA informacije, pošaljite PM.
https://www.facebook.com/Nutricionizam.fitness

BLOG: http://nutricionizam-fitness.blogspot.com/
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2013 at 14:58
Originally posted by keclu keclu wrote:

Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by keclu keclu wrote:

Originally posted by tare tare wrote:

Kupio sam riblje ulje u kapsulama, poprilicno skupo.
Jedna kapsula sadrzi 1,5 gram ribljeg ulja, od toga 450 mg EPA i 500 mg DHA. Uzimam dvije dnevno, zbog problema sa zglobovima.
Koliko trebam uzimat da bi primjetio bilo kakav ucinak ?
 


teško da ceš primjetiti ikakav ucinak. Nemoj rješavati problem ribljim uljem nego nadji uzrok problema i eliminiraj ga.

A rbilje ulje se može zaista jeftino kupiti... To je više dugorocno nego kratkorocno, a efektivne doze su oko 1-5g EPA+DHA dnevno. Iako bi trebalo paziti na omjer omega-6 i omega-3 kao i prilagoditi prehranu kako bi se smanjili upalni citokini u tijelu (smanjiti šecere, trans masti, regulirati zasicene masti itd.)

Prehrana je nešto na duge staze, a tjelovježbom se može relativno brzo pomoci. Osim ako nisu u pitanju nekakve degenerativne promjene ili oštecenja hrskavice, meniskusa, tetiva ili o kojem god se problemu radi.
 
Ja imam problema sa zglobovima: desno rame me boli kad radim benc (podrucje prednjeg ramena, meko tkivo, valjda misic/tetiva spoj), podrucje prepona i kukova sam jednom zeznuo kad sam radio HIIT nezagrijan, osjecam kao da je istegnuto (boli pri naglim pokretima, kratki, sjevajuci bol), isto tako misici- slikao vec rentgen, hrskavica je uredu, nikakve degeneracije nema, godinama vec vucem lagane probleme sa koljenima od trcanja po asfaltu kad sam bio debeo...
Uzimam trenutno animal flex, sad sam ubacio i omegu 3.
Imam generalno dobru, sredjenu prehranu s vrlo malo junka.
Izgleda da cu se morati javiti kakvom fizioterapeutu da radim neke vjezbe za jacanje zglobova jer mislim da nije pametno da sta radim na svoju ruku.


ti moraš riješiti uzrok, a ne ubacivati preparate koji potencijalno djeluju kontra upale. Ako se i pojavi neka bol onda se uzimaju "Nonsteroidal anti-inflammatory drugs" odnosno nešto tipa "ibuprofen" u nešto vecim dozama kao prva linija obrane da bi se upala i bol smanjila. Kasnije je potrebno raditi pametne treninge.

Tvoj problem leži u tome što ti je tehnika vrlo vjerojatno loša kao i periodizacija treninga. Zagrijavanje za potiske ili vježbe koje ukljucuju kukove (cucanj, deadlift) definitivno nije vrtiti rukama kao da plivaš ili vrtiti kukovima kako su nas ucili na tjelesnom. Jer zapamti, želiš dizati i nakon 50-te godine, a ne ostat invalid do 30-te.


Odosmo u drugu temu, nadam se da nema ljutnje od moderatora...
NSAIDs nemam potrebe da uzimam, jer nisu toliki bolovi i nije klasicna upala (jer nije nateceno, ne boli kad mirujem, nije jako prokrvljeno itd.), a kako sam iz medicinske struke onda znam koliko su stetni i necu da ih pijem...
A sta predlazes kao kvalitetno zagrijavanje ?
Moje zagrijavanje klasicno je 10ak minuta kardia da me znoj probije, i onda zagrijem cijelo tijelo pokretima koje sam radio kao zagrijavanje dok sam trenirao judo, a pogotovo se koncentrisem na dio tijela koji cu raditi tada- dakle ako radim prsa, obavezno cijeli gornji dio tijela od ramena, ruka, laktova, rucnih zglobova, vrata itd...
Foam roller kao mogucnost ?
Sto podrazumijevas pod "periodizacija treninga"...
Sto se tice tehnike, nikad mi niko nije skrenuo paznju da nesto pogresno izvodim, a u teretani gdje idem ima vise trenera, i cesto me gledaju kako izvodim vjezbu...
Ne da mi se vise ni hodati po doktorima, pogotovo ortopedima, jer jedino sto urade je propisu voltaren mast, kazu ma to je malo upaljen misic (a znam da nije) i kazu "ako te boli, prestani trenirat"... Niko te ne uzima za ozbiljno kada dozes i pocnes " u teretani sam malo..."...


Edited by tare - 14 Svibanj 2013 at 15:00
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2013 at 15:56
tare, ovo za ortopede, mirovanje analgetika, je žalosno ali istina... Mislim da sam to isto dobio valjda preko 100 puta(star sam) :)
   za koljena, ne tvrdim naravno da ce i tebi pomoci, nekima jest. Frend nakon 25g karatea i na kraju još stigla i prekomjerna težina, hrpa problema sa koljenom, i vjerojatno i hrskavica. Negdje je cuo da aloe vera poboljšava apsorpciju kondroitina, gluk.sulfata,itd, pa je probao. Njemu je nakon mjesec, dva, to pomoglo. Je li to slucajno, ne znam. Za zagrijavanje imaš i ovdje clanke, npr    https://www.fitness.com.hr/vjezbe/savjeti-za-vjezbanje/Zanimljivo-zagrijavanje-1.aspx i drugi dio, Sadibašic je pametan decko(šteta što više ne piše), da ne izmišljam toplu vodu. Kod dizanja, ne zaboravi i uvodne serije sa manjim opterecenjem. Foam roller je zaista korisna stvar, ali ljudi su vježbali i par tisuca godina prije, pa nije neophodna kad nemaš vremena. U svakom slucaju, može pomoci za meka tkiva. Ako si med.struke, necu ti ništa novo reci za bench da promijeniš opseg pokreta i opterecenje, probaš sa jednorucnim utegom,približiš lakat tijelu,probaš druge vježbe umjesto bencha dok bol ne prodje,probaj pushup plus u zagrijavanju, itd...dok se bol ne sanira. Za kukove probaj neke lakše rehabilitacijske vježbe, laganu dinamicku mobilnost, itd, bez naprezanja i bez forsiranja krajnjeg opsega pokreta, mada je isto varijabila što kome i u kojem slucaju pomaže, nešto od toga moraš sam eksperimentirati. Nema univerzalnog rješenja za sve na žalost. Ako ima u teretani neki iskusniji dobar trener,ne znam gdje ideš, pa probaj i njih pitati.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.