New Posts New Posts RSS Feed - Revizija prehrane i savjeti!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Revizija prehrane i savjeti!

 Post Reply Post Reply
Author
tusti View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tusti Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Revizija prehrane i savjeti!
    Posted: 02 Svibanj 2010 at 17:12
Dolazak toplijih dana oznacio je buđenje iz zimskog sna; prije par tjedana sam podosta promijenio nacin prehrane, a sve to s ciljem da istopim što više kilograma i poboljšam spavanje, energiju i zdravlje opcenito. Uglavnom, pocinjem sa otprilike š20 kg (na š87 centimetara visine), a neke ciljane kilaže nema. Mnogo više od brojki na vagi me zanima topljenje sala na mjestima koja su za mene kriticna - trbuh/bokovi i prsa. Napisat cu ukratko što jedem i što radim da bi se situacija okrenula nabolje i bit cu zahvalan na svakoj konstruktivnoj kritici, komentaru i savjetu.

Hrana
8h: zobene s mlijekom i malo voca (pola banane ili dvije suhe smokve ili kombinacija neceg takvoga), jedna mjerica (30 g) wheya u šalici mlijeka
ššh: sendvic od integralnog peciva, purecih prsa, žutog sira, svježe zelene salate i paradajza
š4h: jogurt, š0 dkg nekog žutog sira, š0 dkg prešane šunke ili piletina i salata ili tuna iz konzerve, salata i jogurt ili posni umjesto žutog sira ili neka kombinacija svega navedenog
š7h: kikiriki u ljusci (ili pistacije) i mjerica wheya u šalici mlijeka
20h: nešto orašasto (kikiriki u ljusci, pistacije, indijski orašcici, bademi, lješnjaci)

- orašaste stvari su dozlrane po pravilu šake, dakle obicno pojedem jednu šaku toga što je navedeno
- nakon prva dva obroka ne jedem kruh, krumpir, rižu i ostale namirnice koje obiluju s UH i visokim GI
- ne pijem nikakve sokove ni bilo kakve druge napitke osim vode i jedne kave s mlijekom dnevno (s jednim šecerom), oko 9h ujutro
- whey u pitanju je Dymatize Natural Whey

Aktivnosti
Od aktivnosti, kombiniram badminton i vožnju bicikla na nacin da tjedno 3 puta radim jedno, a 2 puta drugo, a 2 dana pauziram (ili ljencarim, ako vam je tako draže :D). Badminton igram šh, a podjednako traje i vožnja bicikla, s tim da ga vozim po rutama gdje ima nezanemariv broj uspona, tako da se covjek dosta ispuca... :)

Eto, dragi ljudi, to je ukratko to. Kako vam to sve skupa izgleda, što da poboljšam ili promijenim, hoce li opisani režim dati rezultate? Trebam li uvesti rad s utezima (i ako da, na koji nacin - linkovi su dobrodošli)?

Hvala!
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2010 at 17:59
 Evo ovako, imaš 30 ak kilograma viška i bilo kakva promjena prehrane i ubacivanje aktivnosti ce ti pomoc u skidanju kilaže.

Ovaj jelovnik koji si napisao je ok.
Eventualno ovaj whey u š7h zamjeni nekim sporijim proteinom tipa posnog sira ili mesa.
u 20h uz šaku orašastih slobodno ubaci 200-250 g posnog sira.

Aktivnosti su isto ok.
Ako imaš mogucnosti ubaciti još 2-3 puta teretanu, to bi bilo idealno.

Od treninga u teretani fullbodi ili upper/lower sistem bi bili najboilja opcija.

Sve u svemu nije loše
Rijeąeno na PM.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2010 at 22:42
 napokon neko ko napise nesto konkretno o sebi,a ne da moramo izvlacit,soner je sve reka nema se sta dodat
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2010 at 10:55
tusti, cemu tolko žutog sira? Inace, to mi je poznato, jesi postao vec tu neki jelovnik sa brdom tog žutog sira prije nekih par mjeseci?

Ako tu misliš na ementaler, gaudu i ekipu ja bi to rađe makla van i zamijenila posnim...nepotrebne zasicene masti.

Isto tako....povrce? Pritom ne mislim na salatu

I još mi je nešto upalo u oko, a to je možda malo prevelika redukcija hrane...vjerujem da si prije jeo bar duplo od ovoga...možda je to smanjivanje trebalo ic korak po korak, cisto da se ima šta izbacivati i korigirati kako kilaža napreduje...jer ceš doc do plafona pa neceš imat di šta puno korigirat više..

..uglavnom, dodaj još povrca u obroke i još malo razlicitih izvora proteina...i š do 2 dana u tjednu digni malo UH da si previše ne usporiš metabolizam...iako bi ja na tvoj mjestu prvo pocela sa jednim manjim kalorijskim deficitom i malo više UH-a kroz dan (ali onih pravilnih i u prihvatljivim kolicinama) pa tek onda kad kilaža zapne krenula u smanjivanje UH-a, odnosno cikliranje, ako primijetiš da ti UH smetaju...

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2010 at 13:23
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

tusti, cemu tolko žutog sira? Inace, to mi je poznato, jesi postao vec tu neki jelovnik sa brdom tog žutog sira prije nekih par mjeseci?

Ako tu misliš na ementaler, gaudu i ekipu ja bi to rađe makla van i zamijenila posnim...nepotrebne zasicene masti.

Isto tako....povrce? Pritom ne mislim na salatu

I još mi je nešto upalo u oko, a to je možda malo prevelika redukcija hrane...vjerujem da si prije jeo bar duplo od ovoga...možda je to smanjivanje trebalo ic korak po korak, cisto da se ima šta izbacivati i korigirati kako kilaža napreduje...jer ceš doc do plafona pa neceš imat di šta puno korigirat više..

..uglavnom, dodaj još povrca u obroke i još malo razlicitih izvora proteina...i š do 2 dana u tjednu digni malo UH da si previše ne usporiš metabolizam...iako bi ja na tvoj mjestu prvo pocela sa jednim manjim kalorijskim deficitom i malo više UH-a kroz dan (ali onih pravilnih i u prihvatljivim kolicinama) pa tek onda kad kilaža zapne krenula u smanjivanje UH-a, odnosno cikliranje, ako primijetiš da ti UH smetaju...


Zuti sir jedino ako ide na Atkinsa..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
tusti View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tusti Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2010 at 15:44
Atkins, Montignac, Banana, Zona, Crna Magija... tih dijeta, kako se ta zlostavljanja organizma kod nas kolokvijalno zovu, se klonim. Zašto - zato jer poznajem taman toliko teorije zdravog hranjenja da mi je jasno da to ne može dobar izbor. Jednostavno ne može.

Zašto žuti sir - prvenstveno da se razbije monotonija posnog sira i zbog toga što ga je jednostavno konzumirati :) Radim uredski posao 8 sati dnevno tako da je jednostavnost obroka važan faktor u citavoj prici. Nisam se prije javljao sa žutim sirom, to je bio netko drugi :) Javio sam se u par navrata prošle godine kad je situacija bila puno gora nego sada (š40 kg :/).

Prije možda nisam jeo duplo više kolicinski, ali sam jeo 2-3 puta dnevno i to primarno iz cateringa/fast fooda, dakle ono što se moglo najbrže i najlakše dobiti. Plus, tu su bile cokolade, kolaci, gazirani sokovi i razna druga sranja...

Ne znam kako da komentiram komentar o prevelikoj redukciji hrane. Nisam gladan u nijednom dobu dana, ako je to nekakvo mjerilo (vjerojatno nije). I osjecam se bolje nego prije, imam više energije (to vidim i na badmintonu) i bolje spavam. Sve to mi je nekakva naznaka da se stvari krecu u dobrom smjeru.

Ali hvala na dosadašnjim savjetima. Probat cu ubaciti više povrca. Samo, kako da ga jedem ako ne u salati? Kao samostalan obrok? Kao nezacinjeni dodatak nekom obroku?
  

Edited by tusti
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2010 at 16:00
Salatu  jedi uz konkretan obrok,možeš je jesti zapravo kad god hoceš i koliko god hoceš.

Glavno ti je da imaš 5-6 konkretnih obroka (meso+riža, tuna+maslinovo itd. itd.)


Rijeąeno na PM.
Back to Top
culjak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote culjak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2010 at 14:27
 Ja dodajem da trebaš piti puno vode i naoružati se sa puno volje i imati karakter.

Ove fore - lakše mi je konzumirati žuti sir i slicno zaboravi.
š0 dkg tog sira je kalorijski kao da si pojeo 30 dkg pilecih prsa, pa ti misli.

Dobro pregledaj i revidiraj prehranu.

https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Tablica-kal orija.aspx
fit
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.