New Posts New Posts RSS Feed - Razlika proteina
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Razlika proteina

 Post Reply Post Reply
Author
LukaPacko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2015
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LukaPacko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Razlika proteina
    Posted: 06 Sijecanj 2015 at 23:04
Zdravo!
Imam jedno pitanje u vezi whey proteina.
Koja je razlika u % proteina.
Konkretnije razlika između 100% whey i 80%
Imam na opciji za uzet 2 proteina Gold(100%) i Impact Whey Protein koji sadrži 82% proteinskog sastava.

Hvala!Smile


Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2015 at 23:33
Originally posted by LukaPacko LukaPacko wrote:

Zdravo!
Imam jedno pitanje u vezi whey proteina.
Koja je razlika u % proteina.
Konkretnije razlika između 100% whey i 80%
Imam na opciji za uzet 2 proteina Gold(100%) i Impact Whey Protein koji sadrži 82% proteinskog sastava.

Hvala!Smile



Pa Gold ima veći postotak proteina (za 18%) u odnosu na Impact Whey.. LOL
Sry, ali ne razumijem baš pitanje, malo je čudno, što zapravo želiš pitati? Confused Confused
Da biste uspjeli, vasa zelja za uspjehom mora biti veca od vaseg straha da ne uspijete!
Back to Top
LukaPacko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2015
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LukaPacko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2015 at 23:37
Oprosti na ne jasnom pitanjuConfused

Evo:
Koja je razlika izmedu 100% i 80% proteinskog sastava?

Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2015 at 23:47
Originally posted by LukaPacko LukaPacko wrote:

Oprosti na ne jasnom pitanjuConfused

Evo:
Koja je razlika izmedu 100% i 80% proteinskog sastava?


Kod 100% proteina riječ je o izolatu (ima veći udio proteina po mjerici i čišći je) dok je kod 80%-tnog proteina riječ o koncentratu i naravno ima manje proteina u odnosu na izolat. Izolat se brže apsorbira (što je pozitivno jer nakon treninga je bitno da se protein što brže apsorbira) u odnosu na koncentrat.

Da skratim Izolat je čišći protein, ima veći udio proteina po mjerici, brže se apsorbira ali je zato i skuplji od koncentrata. Iskreno po mome mišljenju ne isplati se davati više love (osim ako nije neka mala razlika) za izolat, naročito ako si samo "rekreativac" tj. nisi profesionalni bodybuilder ili natjecatelj pa da ti je svaka sitnica važna.

Nadam se da je ovo odgovor koji si tražio Smile
I usput, dobrodošao na forum Wink
Da biste uspjeli, vasa zelja za uspjehom mora biti veca od vaseg straha da ne uspijete!
Back to Top
LukaPacko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2015
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LukaPacko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2015 at 23:50
Hvala na odgovoruSmile
To je to što sam tražio i hvala što si me razumioTongue
Također hvala na dobrodošlici Wink
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2015 at 00:00
Originally posted by LukaPacko LukaPacko wrote:

Hvala na odgovoruSmile
To je to što sam tražio i hvala što si me razumioTongue
Također hvala na dobrodošlici Wink

Hahahahahah ništa, kasna je ura, mozak mi slabije radi  LOL LOL LOL
Da biste uspjeli, vasa zelja za uspjehom mora biti veca od vaseg straha da ne uspijete!
Back to Top
LukaPacko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2015
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LukaPacko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2015 at 00:09
Treba ići spavat i odmaratWink
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2015 at 00:11
Originally posted by Fortitudo Fortitudo wrote:

Originally posted by LukaPacko LukaPacko wrote:

Hvala na odgovoruSmile
To je to što sam tražio i hvala što si me razumioTongue
Također hvala na dobrodošlici Wink

Hahahahahah ništa, kasna je ura, mozak mi slabije radi  LOL LOL LOL

...biće si na definiciji pa nema UHBig smile...zato i radi onda slabo...
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2015 at 00:32
Originally posted by LukaPacko LukaPacko wrote:

Treba ići spavat i odmaratWink
Evo taman krenuo, ne mogu više ni sjediti za kompjuterom od umora Smile
Da biste uspjeli, vasa zelja za uspjehom mora biti veca od vaseg straha da ne uspijete!
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2015 at 00:34
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

Originally posted by Fortitudo Fortitudo wrote:

Originally posted by LukaPacko LukaPacko wrote:

Hvala na odgovoruSmile
To je to što sam tražio i hvala što si me razumioTongue
Također hvala na dobrodošlici Wink

Hahahahahah ništa, kasna je ura, mozak mi slabije radi  LOL LOL LOL

...biće si na definiciji pa nema UHBig smile...zato i radi onda slabo...

Da, napadam punim snagama ovo salo što se gomilalo za vrijeme mase. Vršim na njega teški teror, toliko da mi ga je žao LOL LOL
Da biste uspjeli, vasa zelja za uspjehom mora biti veca od vaseg straha da ne uspijete!
Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2015 at 03:50
Joooj, kolko gluposti ste natipkali Tih 100% ne znaci da je koncentracija wheya 100% nego da je 100% cisti whey bez nekog drugog proteina, dok mu je koncentracija isto oko 80% ko i impactu. Samo impact ima 5% UH, dok on gold 10% i impact je u nabavi jedno 40-50% jeftiniji.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2015 at 10:56
Bajo moj, samo nečural.

Sve u svemu, impact whey je trenutno vjerojatno i kvalitetniji, jer kao zaslađivač koristi sukralozu ili steviju, a ON koristi acesuflam. Ostale razlike u sastavu su zanemarive.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2015 at 12:35
goranchero, uglavnom stoji, osim što je i sucralose totalno sintetička tvar na kakve evolucijom nismo navikli, zbuni organizam, i kod mnogih ljudi može stvoriti probleme i u normalnim preporučenim dozama. Od uništavanja crijevne flore, povećanog rizika na neke bolesti, a i razne poremećaje u digestivnom traktu. Kao i većina sintetike... dodatno, da ne prevodim "Both human and rodent studies demonstrated that sucralose may alter glucose, insulin, and glucagon-like peptide 1 (GLP-1) levels" a znaš na što sve i to utječe. 2013g, pubmed
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.