New Posts New Posts RSS Feed - Raw Till 4
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Raw Till 4

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Raw Till 4
    Posted: 31 Kolovoz 2014 at 21:06
Pozdrav svima! :)

U zadnje vrijeme, zapravo, zadnjih 7 mjeseci pratim YouTube channel OVE djevojke. Na prvu mi je sve izgledalo kao jedna velika šala, ali kada sam pogledala dovoljnu količinu njenih videa/čitala o tom načinu prehrane i tako dalje... Nekako sam se osjećala kao da sam u crkvi i kao da su me uspjeli našopati i nafilati mi mozak sa svojom "religijom" i "natjerati" me da to i sama probam.

No, to je ovdje ionako manje bitno, o čemu se ovdje zapravo radi?

Raw till 4 je zapravo koncept smišljen od te djevojke iz Australije, ona je već 7 godina na frutarijanskoj dijeti (ja to nebi nazvala dijetom, već lifestyleom), mislim da smo svi upoznati sa frutarijanstvom, za one koji nisu - google je vaš prijatelj.

I ona svim svojim srcem zagovara takav način prehrane (voće, voće, voće i još malo voća). Ono po čemu se ona razlikuje od ostalih "njene vrste" jest to što svaki dan pojede 3 000 do 3 500 kalorija čisto iz voća (najviše jede banane, te njih zove najboljom hranom na svijetu).

Isto preporuča svima ostalima - da jedu visoko ugljikohidratnu, malo masnu i malo proteinsku dijetu (80% carbs, 10% fat, 10% protein), te živi na taj način zadnjih 7 godina. Ako pogledate njene videe možete primjetiti kako ima nizak body fat index. I, molila bih vas - bez govorkanja da je anoreksična i sl., jer nije. Ne smatram je niti bolesnom, niti pothranjenom. Njen problem je što ne vježba 6 dana u tjednu i ne diže utege, to je sve.

Bottom line oko ove vrste dijete je - jedite 80/10/10 (carbs/fat/protein), unosite 3 000kcal dnevno (za djevojke), nikako manje od toga, pijte ogromne količine tekućine, spavajte minimalno 8, a maksimalno 10 sati na dan, vježbajte low intesity vježbe 3x tjedno, i jedite koliko god voća hoćete.

Zašto "Raw till 4"? Zato jer je omogućila ljudima koji ne mogu tjedno potrošiti oko 400 dolara na full raw prehranu da imaju izbora, te na taj način pruža ljudima mogućnost da za doručak i ručak jedu jako puno voća, a za večeru jedu krumpire, tjesteninu ili rižu.

Ona, a i svi njeni pratilaci tvrde da se nikada u životu nisu bolje osjećali, te smatraju ovaj lifestyle najboljom stvari koja im se ikad desila u životu.

Konkretno primjer jelovnika na ovoj dijeti:

Doručak:
10 banana (izblendanih u blenderu) sa 0.75L vode

Ručak:
20ak datulja (izblendanih u blenderu) sa 0.75L vode

Večera:
Puna, ogromna zdjela tjestenine sa "eko" umakom od rajčice, bez dodane soli


Ja sam vam ovdje navela najjednostavniji mogući jelovnik, ima varijacija u istome, ali su one zanemarive.

Mene zanima koje je vaše mišljenje o ovom načinu prehrane? Da li biste podržali nekoga tko bi htio ići ovim putem? Biste li vi to probali?

Djevojka je isto tako napravila blood test, te je isti kazao da je u savršenom zdravlju, osjeća se odlično i ima mnogo energije. Tako tvrde i svi ostali pobornici ovog pokreta.

Evo još par linkova za ljude koje interesira ova tema:

http://www.thebananagirl.com/
https://www.facebook.com/TheBananaGirl
https://www.facebook.com/Rawtill4



P.S. molila bih da se suzdržite od negativnih komentara, kritike su dobro došle i vaša mišljenja, ali budite na nivou. Znam da je ovako nešto totalan taboo za većinu ljudi. I ne, nisam se bacila u vode frutarijanstva.


Edited by Freakusha - 31 Kolovoz 2014 at 21:08
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 10:30
Ovo bi eventualno iskoristio za detox. I ovo bi me došloskuplje nego prehrana s kojom se hranim.
Voće je postalo strašno skupo. Banane su do prije godinu dana bile po 5-6 kuna sada kada padne cijena na 9 si vesel.

Ne znam otkud ta informacija da ti treba 400$ hrane tjedno za jest "normalno". Mene košta 220-280 ovisi koji izvor proteina kupim...stvarno čudno.

Sad što se tiče rezultata oke, a isto kao što i piše ne vježbati više od 3puta tjedno i to lagani intenzitet.
Za bilo kojeg ozbiljnijeg vježbača/čicu za preskočit u širokom krugu.
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 14:18
Zbilja ne znam što bih rekao... vrlo jedan novi način za koji nisam upoznat sa time :) Probaj pa nam reci kako se osjećaš ... kako ti tijelo regira.... Tu smo da probamo sve novo i otkrivamo sebe :)

Ja iskreno... ovo je moje mišljenje! Bez ljutnje  (ne bih izdržao 2 dana) Ako uspiješ skidam kapu....  vidim da si već duže vrijeme ovdje na fitnessu pa je vjerovatno da znaš više od mene :)  Ali eto.. zašto ne bih probala :D

A White molim te mi reci kako održavas sa skoro 300 kuna prehranu hahahaha ja 200 kuna samo na zob potrošim mjesečno XD
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 15:15
Tesko na osnovu slike rec al da izgleda koscato izgleda.no nije to problem kolko je ipak dugorocno gledano zdravstveno upitan taj njen lifestile jer kad jednom krenu problemi vezu se ko domino, a tijelo prilicno dugo moze trpjet svasta.
Isto tak ne vidimzasto bi bio problem sto ne vjexba 6x tjedno i ne dize utege, pa nisu utezi savrseni i bogom dani, nit je 6x tjedno potrebno trenirati. I onako je najveci prediktor dugovjecnosti i zdravlja i najbolji ulog za tijelo u tom smislu aerobna sposobnost, razvoj sustava za dopremu i transport kisika. Ja naginjem treninzima s utrzima ali ne treba bit subjektivan i misliti da je to idealno za sve i svakoga.
Osobno nebi se usudio raditi takve experimente na svome tijelu. Extremista i extremnih metoda koje imaju svoje sljedbenike ima u svim sferama i svi pozitivno govore o svojim metodama i iskustvima jer su dio te skupine, tako da na osnovu par youtube filmica i svjedocanstava je neozbiljno da bi netko razmisljao krenuti s tak necim. Mozda djeluje al svaki extrem u principu prije ili kasnije ispadne los
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 15:55
kako to misliš kako preživim?
pa gle rižu-paštu-zobene, jedem ionako u malim količinama, al to jedu moji pa to njima kradem :D
povrće kupujemo jako malo jer imamo sve više manje u vrtu, a kad i treba uvijek se za 5-10kuna može kupiti salate i ostalog i za 2 dana.
voće jedem ono voćka-dve dnevno, gledam ono što je trenutno jeftino i na akciji tako da na to ne potrošim baš.
A novac mi prođe na pile, ribu, svježi sir i kruti sir. Crveno meso sam ne kupujem jer moji to ionako više jedu, pa kad stara radi meso pita ako ću i ja, ja joj kažem koliko i ona stavi posebno sa strane samo za mene :)

Tako da u principu se svede na ovo što sam izbrojao :))
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 16:11
A ja shvatio da se radi o 220-280 usd a ne kunama pošto je Frikuša spomenula dolare. Pa dobro, nije ni cca 250 kn nemoguce ak sve osim mesa imaš doma, a meso pametno rasporediš, a ne ko rudar ic jest po skoro kilu mesa dnevno , jer trenka se pa treba proteinaLOL Mislim bilo je  svega  prije  Approve
Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 16:53
Originally posted by White_Insane White_Insane wrote:

Ovo bi eventualno iskoristio za detox. I ovo bi me došloskuplje nego prehrana s kojom se hranim.
Voće je postalo strašno skupo. Banane su do prije godinu dana bile po 5-6 kuna sada kada padne cijena na 9 si vesel.

Ne znam otkud ta informacija da ti treba 400$ hrane tjedno za jest "normalno". Mene košta 220-280 ovisi koji izvor proteina kupim...stvarno čudno.

Sad što se tiče rezultata oke, a isto kao što i piše ne vježbati više od 3puta tjedno i to lagani intenzitet.
Za bilo kojeg ozbiljnijeg vježbača/čicu za preskočit u širokom krugu.


Nisam nigdje rekla da ti treba 400 dolara da bi jeo normalno, daleko od toga :D
400tinjak dolara tjedno je prijeko potrebno svakome tko želi živjeti taj lifestyle i jesti fully raw, posebice zato jer je potrebno unositi ogromne količine kalorija iz voća (voće je skupo, moramo ga jesti u jako velikim količinama i od tuda ta računica).

Baš suprotno - dosta ozbiljnih vježbača je baš na ovakvoj prehrani (imaj na umu da jedu preko 4000kcal dnevno) i ostvaruju nemoguće rezultate zbog tolike količine ugljikohidrata u njihovoj prehrani.

Ionako je bazično znanje da naše tijelo prvo potroši ugljikohidrate dok ga "tjeramo" da vježba, jer mu je tako lakše, a onda se baca na masti - koje je ipak teže rastaviti i iskoristiti za energiju. Ovakav način prehrane pruža tijelu ono što mu treba sad i odmah - ugljikohidrate, bez da iste te uH mora rastavljati i tek onda iskoristiti za energiju. Logika, ništa više.
Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 16:57
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Zbilja ne znam što bih rekao... vrlo jedan novi način za koji nisam upoznat sa time :) Probaj pa nam reci kako se osjećaš ... kako ti tijelo regira.... Tu smo da probamo sve novo i otkrivamo sebe :)

Ja iskreno... ovo je moje mišljenje! Bez ljutnje  (ne bih izdržao 2 dana) Ako uspiješ skidam kapu....  vidim da si već duže vrijeme ovdje na fitnessu pa je vjerovatno da znaš više od mene :)  Ali eto.. zašto ne bih probala :D

A White molim te mi reci kako održavas sa skoro 300 kuna prehranu hahahaha ja 200 kuna samo na zob potrošim mjesečno XD


Nisam probala ovakav način prehrane. Iz straha od te siline kalorija (3000+ kalorija dnevno) i od same činjenice da bi dobila barem 5 - 10kg dok bi se tako hranila. Nisam spremna na to.
Isto tako, takva prehrana košta, jako puno (i to samo zato jer se jedu enormne količine kalorije, ni zbog čeg drugog), a ja trenutno nemam niti vremena niti volje da hodam po zelenoj tržnici i kupujem kašete banana da za par dana imam šta za jest ;)

I ne znam zašto bi teško bilo izdržati na ovako nečem, meni se ovo čini kao sveti gral prehrane - jedi neograničeno i koliko želiš, bez restrikcija. I to samo ugljikohidrate, odnosno voće - savršeno :D Opsjednuta sam slatkim i ugljikohidratima otkad znam za sebe, tako da mi ovakav način prehrane nebi bio problem, niti bi mi bilo imalo teško.

Problem je u tome što nemam pojma kako bi moje tijelo reagiralo na ovako nešto, jer je dosta nekonvencionalan pristup prehrani, nešto za što do sada nisam čula. Isto tako, ne znam koliko više bi morala jesti s obzirom na moje intenzivne treninge.
Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 17:02
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Tesko na osnovu slike rec al da izgleda koscato izgleda.no nije to problem kolko je ipak dugorocno gledano zdravstveno upitan taj njen lifestile jer kad jednom krenu problemi vezu se ko domino, a tijelo prilicno dugo moze trpjet svasta.
Isto tak ne vidimzasto bi bio problem sto ne vjexba 6x tjedno i ne dize utege, pa nisu utezi savrseni i bogom dani, nit je 6x tjedno potrebno trenirati. I onako je najveci prediktor dugovjecnosti i zdravlja i najbolji ulog za tijelo u tom smislu aerobna sposobnost, razvoj sustava za dopremu i transport kisika. Ja naginjem treninzima s utrzima ali ne treba bit subjektivan i misliti da je to idealno za sve i svakoga.
Osobno nebi se usudio raditi takve experimente na svome tijelu. Extremista i extremnih metoda koje imaju svoje sljedbenike ima u svim sferama i svi pozitivno govore o svojim metodama i iskustvima jer su dio te skupine, tako da na osnovu par youtube filmica i svjedocanstava je neozbiljno da bi netko razmisljao krenuti s tak necim. Mozda djeluje al svaki extrem u principu prije ili kasnije ispadne los


Definitivno se slažem da utezi nisu za svakoga, ali da su bogom dani - jesu, itekako :D Uvijek polazim od sebe i gledam iz vlastitog iskustva što me, bar što se treninga tiće, najviše uveseljavalo. Istina, ne treniram sa utezima, ali imam neke svoje osobne razloge zašto ne treniram sa istima i smatram da dok prehranu ne dovedem do "savršenstva" nemam šta tražiti od utega, pogotovo ne onih ekstra teških
Ali ne radim ni konvencionalne kardio vježbe, jer mi ne pada na pamet da radim cardio po sat, sat i pol. Dosadi čovjeku i nemam na kraju ništa od toga (doslovno).
HIIT i samo HIIT, uskoro ukomponirati u sve to utege, paziti na formu i voila.

Ali, skrećem sa teme. I to što kažeš oko ekstrema. Sječam se da mi je doktorica jednom rekla (mjerili smo mi kapacitet pluća) kako već dugo nije vidjela nekoga sa tako dobrim kapacitetom pluća kao ja i da je to vjerojatno zbog moje građe (šira ramena, šta ja znam) i ja joj u čudu kažem "Ali ja pušim već 7 godina" (u međuvremenu sam prestala) i ona mi najiskrenije kaže "Imamo mi pušaće koji su zdravi ko dren 20 godina što puše svaki dan, i nakon tih 20 godina apsolutno sve krene nizbrdo" - to bi se moglo i na ovome primjeniti.

Isto tako, svjesna sam da smo svi različiti i da neće svačije tijelo reagirati isto na ovakvu ili drugačiju vrstu prehrane, tako da sam definitivno u dilemi i skeptična oko svega ovoga. Rezultati su odlični, da. Čak i ovi dugoročni (11 ili više godina), ALI - tko zna što će se desiti poslije 15te, 20te godine ovakve prehrane... Ne znam. Zato sam i otvorila ovu temu jer me zanimaju mišljenja.
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 17:21
Iskreno, ja se samo pitam sta se desi sa pankreasom i jetrom od ovolike kolicine secera i svakodnevnog drndanja insulina 7 godina :lol:

Iskreno, ja licno nisam pristalica nicega sto je ekstremno, nikakvih naglih izbacivanja velikih grupa namirnica, niti toga da se ishrana svede na samo jednu grupu namirnica. Savet tebi je da svakako probas i da vidis kako tebi telo reaguje na to, kako se ti osecas i fizicki i psihicki, da li ce ti i koliko neka ishrana nedostajati i tako dalje. Ja samo smatram da su ljudi danas postali previse uplaseni od svega, da im je SVE potencijalno opasno po zdravlje i onda nastaju tako suludi (opet, ZA MENE, da ne vredjam nikoga) pokreti u ishrani pogotovo, tipa samo voce, ili samo povrce, i to sve raw, nikako termicki obradjeno, pa neke teorije o kiselosti organizma i namirnicama i po mnogim ''istrazivanjima'' danas gotovo 90 posto hrane i stavri oko nas uzrokuje kancere raznih vrsta. Mislim da je to vec zalazenje u paranoju i nekako ne mislim da ce neko ko 10 godina jede samo voce biti zdraviji od na primer, mene koja 10 godina jedem sve od namirnica samo u nekim razumnim razmerama i kolicinama. Uvek mislim da je umerenost nekako najbolja za SVE - ako pricamo o momentu nekog zdravlja i osnovnog ''fit'' izgleda, ne pricam o nekim drugim ciljevima koji se ticu bas klesanja tela gde mora da se vaga, pazi i da se neke stvari malo saseku u korenu...U svakom slucaju probaj i vidi kako ti je.

A ovo da je dijeta za poludeti, pa i jeste - okej, nema kalorijskih restrikcija ali ima restrikcija u vidu hrane i to debele a da ne pricam o kolicini makro i mikronutrijenata koji se zakidaju ovakvim nacinom ishrane (zivo me zanima sta je sa solju koja je organizmu i te kako potrebna?)... Ja isto volim slatko i UH ali mislim da bih poludela da 7 godina ne okusim nista slano :D :D :D

Takodje mi nekako deluje previse kalorija za mnooogo malo hrane, sa toliko kalorija iz neke druge hrane i sa jakim treninzima i generalno overall aktivnim zivotom mislim da bi svaka osoba - pa i zenska - izgledala kao zver :LOL: Ali to je vec stvar licnog ukusa kada je estetika u pitanju i kontam da tu ne bi trebalo da zalazimo :)

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 17:22
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

A ja shvatio da se radi o 220-280 usd a ne kunama pošto je Frikuša spomenula dolare. Pa dobro, nije ni cca 250 kn nemoguce ak sve osim mesa imaš doma, a meso pametno rasporediš, a ne ko rudar ic jest po skoro kilu mesa dnevno , jer trenka se pa treba proteinaLOL Mislim bilo je  svega  prije  Approve

Eto ti rudar primjer LOL

Problem je što nitko u kući ne jede što ja jedem ... Parizer margarin.... majko moja mila :/
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 17:33
Originally posted by Morrighan Morrighan wrote:

Iskreno, ja se samo pitam sta se desi sa pankreasom i jetrom od ovolike kolicine secera i svakodnevnog drndanja insulina 7 godina :lol:

Iskreno, ja licno nisam pristalica nicega sto je ekstremno, nikakvih naglih izbacivanja velikih grupa namirnica, niti toga da se ishrana svede na samo jednu grupu namirnica. Savet tebi je da svakako probas i da vidis kako tebi telo reaguje na to, kako se ti osecas i fizicki i psihicki, da li ce ti i koliko neka ishrana nedostajati i tako dalje. Ja samo smatram da su ljudi danas postali previse uplaseni od svega, da im je SVE potencijalno opasno po zdravlje i onda nastaju tako suludi (opet, ZA MENE, da ne vredjam nikoga) pokreti u ishrani pogotovo, tipa samo voce, ili samo povrce, i to sve raw, nikako termicki obradjeno, pa neke teorije o kiselosti organizma i namirnicama i po mnogim ''istrazivanjima'' danas gotovo 90 posto hrane i stavri oko nas uzrokuje kancere raznih vrsta. Mislim da je to vec zalazenje u paranoju i nekako ne mislim da ce neko ko 10 godina jede samo voce biti zdraviji od na primer, mene koja 10 godina jedem sve od namirnica samo u nekim razumnim razmerama i kolicinama. Uvek mislim da je umerenost nekako najbolja za SVE - ako pricamo o momentu nekog zdravlja i osnovnog ''fit'' izgleda, ne pricam o nekim drugim ciljevima koji se ticu bas klesanja tela gde mora da se vaga, pazi i da se neke stvari malo saseku u korenu...U svakom slucaju probaj i vidi kako ti je.

A ovo da je dijeta za poludeti, pa i jeste - okej, nema kalorijskih restrikcija ali ima restrikcija u vidu hrane i to debele a da ne pricam o kolicini makro i mikronutrijenata koji se zakidaju ovakvim nacinom ishrane (zivo me zanima sta je sa solju koja je organizmu i te kako potrebna?)... Ja isto volim slatko i UH ali mislim da bih poludela da 7 godina ne okusim nista slano :D :D :D

Takodje mi nekako deluje previse kalorija za mnooogo malo hrane, sa toliko kalorija iz neke druge hrane i sa jakim treninzima i generalno overall aktivnim zivotom mislim da bi svaka osoba - pa i zenska - izgledala kao zver :LOL: Ali to je vec stvar licnog ukusa kada je estetika u pitanju i kontam da tu ne bi trebalo da zalazimo :)



Oni tvrde da im je inzulin netaknut, odnosno da šećer iz voća ne utječe na isti, dapače... Mnogo ljudi se riješilo šećerne bolesti upravo uz ovakvu prehranu. Oni "krive" mast za šećernu i ostale ine bolesti. Ovo samo pričam od onoga što sam čula od njih, ništa više :)

Mmmmm... Da je meni slatkog svaki daaaan, jaaao... Nema te sile da bi mi to dosadilo
Što se soli tiće, ne podnosim sol i ne solim ništa... DOslovno mi se povrača od hrane koja ima dodane soli u sebi, takva sam... Što ću
Ali nešto bitnije sam htjela reći... Ah da... Što se makro i mikro nutrijenata tiće - zahvaljujući ogromnoj količini voća - sve se unosi kao što bi ih unosio čovjek koji jede neku normalnu prehranu. I ovo se da lako provjeriti - samo vidi koliko neko voće nečega ima i računaj

I ne, nisam ovdje da branim ovaj pokret, što god već bio. I ovo isto smatram ekstremnim. I ne namjeravam se baciti u to sve, jer trebaju godine i godine da se vide neki konkretni rezultati. A ja nemam strpljenja godine i godine eksperimentirati i moliti Boga da sve bude okej

I baš sam naletjela na članak gdje je Ashton Kutcher završio u bolnici nakon što je mjesec dana pratio dijetu na kojoj je bio sam Steve Jobs (frutarijanstvo), jer mu je jetra poludjela. To je isto zanimljivo za vidjeti, odnosno pročitati. E sad je pitanje koje je voće jeo i koliko količine istoga.

Na ovakvoj prehrani ne možete i nesmijete jesti manje od 3 000kcal ako želite zdravlje. Sve manje od toga - gladujete.
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 17:37
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

A ja shvatio da se radi o 220-280 usd a ne kunama pošto je Frikuša spomenula dolare. Pa dobro, nije ni cca 250 kn nemoguce ak sve osim mesa imaš doma, a meso pametno rasporediš, a ne ko rudar ic jest po skoro kilu mesa dnevno , jer trenka se pa treba proteinaLOL Mislim bilo je  svega  prije  Approve


e pa toliko lud pak još nisam :D

mmmm margarin <3
pospeš vegetom, preko toga parizer, žlica majoneze, bijeli kruh i udri hahahahahahahah xDDDDDD


Edited by White_Insane - 01 Rujan 2014 at 17:37
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 18:21
Originally posted by Freakusha Freakusha wrote:


Definitivno se slažem da utezi nisu za svakoga, ali da su bogom dani - jesu, itekako :D Uvijek polazim od sebe i gledam iz vlastitog iskustva što me, bar što se treninga tiće, najviše uveseljavalo. Istina, ne treniram sa utezima, ali imam neke svoje osobne razloge zašto ne treniram sa istima i smatram da dok prehranu ne dovedem do "savršenstva" nemam šta tražiti od utega, pogotovo ne onih ekstra teških


Heheheh, a baš sam spominjao subjektivne osjećaje i pokušaja distanciranja od istih  LOL nema veze....ja isto smatram da treba bit kompletan i da neke stvari bez njih su puno teže izvedive.....e sad, pitanje kaj tko želi i voli..
A tvoje apstiniranje od istih dok ne središ pehranu.....nemoj bit tolko tvrdoglava. možda nikad ne dočekaš savršenstvo, a i tko bi onda radio s njimaTongue

Originally posted by Freakusha Freakusha wrote:


Ali ne radim ni konvencionalne kardio vježbe, jer mi ne pada na pamet da radim cardio po sat, sat i pol. Dosadi čovjeku i nemam na kraju ništa od toga (doslovno).
HIIT i samo HIIT, uskoro ukomponirati u sve to utege, paziti na formu i voila.


Ni ja ih ne radim......često, do prije god dana nikada, sada ipak iako dosadno tijelo ih traži pa sam ga odradio cca 10x u živoru LOL ...........polako buš vidla s godinama i obavezama, jednostavno nema šanse odraditi weight trening i lupat hiit , jednostavno je previše...a i nepotrebno.....al ozbiljno sad, osjećam da nakon tri poštena weight treninga jednostavno ne dolazi u obzir hiit......



Originally posted by Freakusha Freakusha wrote:


Ali, skrećem sa teme. I to što kažeš oko ekstrema. Sječam se da mi je doktorica jednom rekla (mjerili smo mi kapacitet pluća) kako već dugo nije vidjela nekoga sa tako dobrim kapacitetom pluća kao ja i da je to vjerojatno zbog moje građe (šira ramena, šta ja znam) i ja joj u čudu kažem "Ali ja pušim već 7 godina" (u međuvremenu sam prestala) i ona mi najiskrenije kaže "Imamo mi pušaće koji su zdravi ko dren 20 godina što puše svaki dan, i nakon tih 20 godina apsolutno sve krene nizbrdo" - to bi se moglo i na ovome primjeniti.

Isto tako, svjesna sam da smo svi različiti i da neće svačije tijelo reagirati isto na ovakvu ili drugačiju vrstu prehrane, tako da sam definitivno u dilemi i skeptična oko svega ovoga. Rezultati su odlični, da. Čak i ovi dugoročni (11 ili više godina), ALI - tko zna što će se desiti poslije 15te, 20te godine ovakve prehrane... Ne znam. Zato sam i otvorila ovu temu jer me zanimaju mišljenja.


E pa baš to kaj si rekla.........iako razmišljao sam malo........ne znam od kuda 3000 kcal u toj prehrani jer zaista mi se neda računat ono kaj si poslala, nisam ni tih 10% proteina vidio u prehrani, pa ni masti.....ali ako je to 10% masti i proteina, to bi bilo 300 kcal proteina, što je 75 g protiena, dakle zadovoljava potreban miminum, pa i više za prosječnu osobu, dakle nemremo govoriti da nema ni dovoljno osnovno za funkcioniranje tijala( izgradnja stanica, krvi, hormona, regeneracije tkiva, bla, bala). Meni je upitno tih 3000 kcal, nekak sumnjam u to da sa 3000kcal osoba od 60 kg se nebi debljala......osim da luđački trenira a to je besmisleno.......
Meni je bolesnije taj novi trend raw food, pa tu nema ništa jednostavno, logički ....ak se furaju na nekakvo iskonsko hranjenje sirovim, jednostavnom..........serem im se na to kad bi ti isti krepali od gladi da nestane struje. nisu sposbni opstati bez struje, blendera i dehidratora LOL Zapravo okorjeli tech freakovi koji se furaju na nešto suprotno....a i silno trpanje tekućom hranom ko terminalni bolesnici......fascijalni mišići, zubi, probavni trakt i sve ostalo ipak je namjenjem žvakanju probavi hrani svemu, pa moguće da to povuće neke probelem za sobom al dugoročno.........neaktivnost organskog sustava često ne vodi dobrom, pa valjda s razlogom se govori da je i sexualna nekativnost loša po zdravljeLOL


Edited by The Phoenix - 01 Rujan 2014 at 18:21
Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 18:36
Ma jooj, nikada savršenstva od nikoga, to znam :D Nisam ni mislila savršeno, ali s obzirom na moju sadašnju (ne)prehranu i količine kalorija koje unosim... Stalno sam u fazi bulkanja xD I ako na to dodam utege... A-a, nebu dobro na kraju bilo. Maaast, mast svuda i još mišići da to sve lijepo povećaju :D

Ma nisam fanatik da odjednom radim i HIIT i utege i još ponešto, a i moje tijelo to jednostavno ne može podnjeti, nikako :D Ali ako želim čvršću guzu - čučnjevi mi ne pomažu, treba se dodati težine na to, jer bez utega stvarno mogu čučnjeva i čučnjeva napraviti, bez pol muke. A kad nema muke... Nema ni nauke, to sam se naučila :D

Eh da, sad dolazimo do fenomena - kako se osoba koja je relativno mršava (normalna, kako god) jednostavno ne deblja, a jede ogromne količine hrane. Istina, ta hrana je striktno ugljikohidratna. Pošto imam iskustva sa UN dijetom, nije mi teško povjerovati da netko mršavi, a jede tolike količine hrane... Jer jede samo jednu vrstu, odnosno samo ugljikohidrate. To je vjerojatno cijela filozofija toga. Da jedeš 3000 ili više kcal svega (kako je preporučeno) - udebljat ćeš se. A toliko se baš i ne kužim u funkcioniranje tijela :D

Je, sve mi je to i više nego jasno. Isto mi je jasno da je većina ljudi već očajna, jer "ne mogu" smršavjeti, pa traže raznorazne ekstreme i opravdavaju se istima. Baš kao i u crkvi. Ne znam kako drugačije bi opravdala te sve stvari.

Ovakav način prehrane izolira čovjeka jako, jer ne možeš sudjelovati u dosta stvari u kojima si prije sudjelovao, bez da se pravdaš i objašnjavaš svima (zašto na svadbi ne jedeš ništa, npr). Ima dosta loših strana kad je u pitanju ovaj način prehrane, ali mene fascinira onaj aspekt kad svi kažu da se osjećaju jako, jako, jako dobro. Taj psihički dio je ono što mene najviše interesira, skidanje/dobijanje kila malo manje. Ali sigurna sam da bi svi to mogli postići uz normalan i kontroliran režim prehrane...
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 18:44
Stvarno ne vidim kako se neko od toliko kalorija viska jos uz secer koji provocira insulin da visak neiskoriscene energije (koje ima mnogo ukoliko ne postoji ekstremno velika potrosnja kalorija) skladisti kao mast, ne goji...Pre bih rekla da se ljudi na dijeti sa visokim postotkom proteina i masti i kalorija iz istih a jako malo ili gotovo nista UH-a ne goje, prosto to je nacin na koji funkcionise telo a nema toliko veze ni sa kalorijama koliko sa tim sta i na koji nacin funkcionise u telu. Mene samo zanima sta ce bilo kome tolika kolicina brzo iskoristive energije ako je ne trosi tokom dana i ako trenira 3x nedeljno slabim intenzitetom, sta se desi sa viskom nepotrosene energije?

Ili to ili jednostavno ljudi na toj dijeti jedu manje nego sto tvrde, sto mi iskreno receno i deluje kao slucaj sa ovom devojkom koju si ti postavila ovde :D

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.