New Posts New Posts RSS Feed - Ramena i triceps
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ramena i triceps

 Post Reply Post Reply
Author
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ramena i triceps
    Posted: 31 Ožujak 2014 at 02:53
Pozdrav svima,novi sam na forumu iako ga citam preko 2 tjedna aktivno.Informiram se o masi sto i mene ubiti zanima.Naime imao sam 59 kila ( dost brz metabolizam imam ) prije neka 3 mjeseca sad sam na 69 kila inace visok 182cm.Medutim tih 10 kila se ni ne primjeti jer nisam balansiran.S tim hocu reci da su mi noge manje vise zadovoljavajuce ali su ruke kao stapici.Poceo sam trenirati prije 2 tjedna 4 puta tjedno 1 radni 1 neradni.Radim samo utezima jednorucni 5kila i 8 kila.Dvorucni od 16 kila.Radio sam veslanja,bench potisak uski siroki , klasicno pumpanje dvorucnim utegom iznad glave,odizanje od poda i obicno pumpanje.Jako puno paznje dajem podlakticama sa gripovima i namotavanjem utega tu idem do ibera dok mi doslovno ruka ne utrne,jer ta mi vjezba bas jako prija ( inace kad uspravim ruku meni su sire podlaktice od citavog gornjeg djela ruke :).Trenirao sam uvjek mix na uglavnom prvo odradim cucnjeve oko 300 komada i onda noge ne treniram citav tjedan jer misici rasturaju.Sto se tice ostalih vjezbi drzao sam se plana 2-3 serije po 8-25 ponavljanja ovisno o vijezbi.Medutim ipak vise paznje sam poceo davati compound vjezbama kao sto su : propadanja,zgibovi,sklekovi i cucnjevi + trbusnjaci ( tu i tamo ih odradim 3 x 30 ).Sto se tice cucnjeva za sad radim bez utega posto sam pocetnik kasnije s tezinom ( ta vijezba mi ne predstavlja problem kao i trbusnjaci ).Sto se tice propadanja takoder improviziram tako da noge stavim na stolicu a ruke na stol iste visine i radim 2x10-12 nekad 3x10-12 ovisno sta sam trenirao prije njih.Inace da napomenem ne uzimam nikakve suplimente radi financijskih mogucnosti isto tako i teretana mi je daleka buducnost sto znaci da sam primoran raditi kod kuce sto mi je ubiti puno ugodnije iz mnogih razloga.Pazim na hranu da unosim 3 velika obroka i 2 manja koliko god je moguce i uvjek nakon treninga jedem kuhana jaja s mljekom.Znaci vijezbe koje mi ne predstavljaju problem su propadanja,cucnjevi i trbusnjaci ( sve klasicno izvodenje ).Vijezbe koje predstavljaju problem su sklek i zgib.Naime sto se tice skleka normalni vojni sklek nemogu povezati 10 komada jer nemam snage kad se treba odgurati nazad.Sto se tice uskih skelkova jedva 1 napravim jer tu nemam snage da se spustim odma me rusi iako maksimalan napor dajem.Poceo sam improvizirati sklek na stolu kut od 45 stupnjeva da si olaksam tezinu za sad dok ne razvijem potrebne misice.Sljedeci problem jos veci je zgib mogu napravit svaku vrstu zgiba po 1 pravilni bez ruskih to ne radim,inace imam spravu za zgib.Zgib i sklek su mi velike mane a odlicne su vjezbe trebao bi pomoc koji tocno misici mi ne dozvoljavaju napraviti barem 5 uskih sklekova ili 3-4 zgiba u nadhvatu.Posto imam ogromnu zelju pucam doslovno od zelje za treniranjem ali jednostavno me kopka zasto ova 2 problema nemogu fiksirati.Napominjem da se hranim sto je vise moguce zdravije i proteinski posto za suplimente nemam novaca a i imao sam jednom ekstra lose iskustvo sa proteinom,imao sam 1 godinu probleme s probavom psihicki me je satralo tocnije nesto neopisivo neugodno ).Zanima me ubiti koji misici su mi slabi za navedene vjezbe,svakako cu se potruditi raditi negativni zgib samo i ostale predvjezbe da dodem do pravih vjezbi ali cisto me zanima koji su to misici.

Takoder sam si mislio uvesti plan treniranja 2 puta dnevno 4 dana za redom i odmor 3 dana .Sklek,zgib,cucanj,trbusnjak,bench potisak,propadanja,podlaktice ( namotavanje utega i gripovi ).Trebao bi samo malu pomoc nekog tko se susreo sa slicnim problemom ili tko zna kako fiksirati navedene "mane".

I nadam se da se ovo nece protumacit krivo i da me se blati ili slicno,jednostavno sam ovo postavio na forum dje su manje vise barabe u ovom sportu i od kojih mogu ocekivati dobar odgovor.Isto tako sam se raspisao u nadi da ponudim sto vise informacija iako sam ubiti ponesen euforijom jer jednostavno gorim od zelje za treniranjem hehe :) 


Edited by dekipkc20 - 31 Ožujak 2014 at 03:08
Back to Top
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 02:57
Takoder sam izmjerio opsege:
opseg  ruke kod zgloba sake 17cm
Podlaktica 27cm
Misic ruke 28,5 cm 
List na nozi 35cm
Gornji nozni misic ( but ) 52cm
struk 81cm
prsa 90cm
ramena 50cm
Ako ce ovo pomoci tocnijem odgovoru ista :) malo me je ponjela euforija pa sam cak odlucio i ovo podjeliti :)

Ovo je kad su misici opusteni Big smile


Edited by dekipkc20 - 31 Ožujak 2014 at 02:58
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.