New Posts New Posts RSS Feed - PWM - kako izgleda vaš i kada ga pijete?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

PWM - kako izgleda vaš i kada ga pijete?

 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2011 at 22:36

nisam spomenuo BCAA, nego EAK... u BCAA imas 3, a u EAK imas š0...

ali ovo za BCAA pogotvo ima smisla... ne mozes tvoriti cijeli lanac AK za izgradnju misica kada ti fali njih 7 u startu...

i kaj se dogadja ako uzmes BCAA sa wheyom? da li (ovo u nastavku):

ono kaj me jako zanima: da li postoji odredjeni postotak odredjene AK kako bi se stvorio misic? npr. 5% leucin, 7% izoleucin, 4% valin, 3% metionin, 25% glutamin,... a ako ima npr. š0% leucina, onda je ovih 5% (ako nema dovoljno drugih) visak i pretvara se u glukozu? (ako se ne varam da se to dogadja kada nije cijeli spektar AK) i koliki je to postotak svake AK?

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2011 at 22:44
  da, to je kompleksno pitanje.........vec vidim da ce me prof iz fiziologije "obozavat" ak ju i to pitam, a jos mi duguje odgovor neki od prije, rekla je kolega jako ste opsirni i to zahtjeva malo vise vremena kad nebu guzva
Back to Top
Tamron View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tamron Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2011 at 07:50
Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Originally posted by Tamron Tamron wrote:

Je li PWM isti za crobni
i ancrobni
trening?

Nakon crobnog ti je bolje uzeti krumpir, rižu ili sl., a
nakon ancrobnog dekstrozu


UH nakon crobnog? Ajde malo pojasni. Ja sam sinoc igrao
squash skoro 2 sata, i to mi je bio crobni trening. Nakon
toga sam pojeo incune i posni sir. Vodio sam se formulom
P+M. Jesam li pogriješio?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2011 at 11:35
  Pa nebi rekao prije svega d aje squash crobna aktivnost, ako se igra kak treba  brzo........
Pa s ozirom na ta 2 sata mozda bi bilo bolje da si pojeo uh sa p ako si se iscrpio jos...al tak nebitno, nisi i ovak nis previse pogrijesio
Back to Top
Tamron View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tamron Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2011 at 11:38
Ako je trcanje crobna aktivnost, kao i preskakanje konopa,
kako onda squash nije kada cijelo vrijeme trciš. Po meni je
to cak možda i vrsta HIIT treninga s obzirom na
eksplozivnost.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2011 at 11:52
 Pa evo, sam si si odgovorio na pitanje.....dakle nije crobna aktivnost posto ne raidis u crboj zoni i pokreti su iskljucivo brzi i explozivni, a HIIT nije crobni rad
 isto kao sto to nisu borilacki sportovi, hokej, skijanje itd.....itd.......


Edited by The Phoenix
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2011 at 12:37
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

nisam spomenuo BCAA, nego EAK... u BCAA imas 3, a u EAK imas š0...

ali ovo za BCAA pogotvo ima smisla... ne mozes tvoriti cijeli lanac AK za izgradnju misica kada ti fali njih 7 u startu...

i kaj se dogadja ako uzmes BCAA sa wheyom? da li (ovo u nastavku):

ono kaj me jako zanima: da li postoji odredjeni postotak odredjene AK kako bi se stvorio misic? npr. 5% leucin, 7% izoleucin, 4% valin, 3% metionin, 25% glutamin,... a ako ima npr. š0% leucina, onda je ovih 5% (ako nema dovoljno drugih) visak i pretvara se u glukozu? (ako se ne varam da se to dogadja kada nije cijeli spektar AK) i koliki je to postotak svake AK?




Gajba, nisam citao sve detaljno, malo sma ljen sad za prostudirat to al mislim da se tu kriju odgovori........
barem na ovo zasto samo suplementacija sa BCAA, tj koji joj je smisao ak se za sintezu prot treba cijeli spektar ...


http://www.getbig.com/articles/protein.htm

Reducing Muscle Catabolism

The human body has the innate ability to break down muscle tissue for use as an energy source during heavy exercise. This muscle catabolism can cause muscle soreness, shrinkage of muscle tissue and may even lead to injury.

This enemy to bodybuilders is part of a process known as gluconeogenosis, which means producing or generating glucose from noncarbohydrate sources. The part of this reaction that of importance to bodybuilders is known as the glucose - alanine cycle, in which BCAAs are stripped from the muscle tissue and parts of them are converted to the amino acid alanine, which is transported to the liver and converted into glucose.

If you consume supplemental BCAA's. the body does not have to break down muscle tissue to derive extra energy. A study conducted recently at the School of Human Biology, University of Guelph, Onterio, Canada, confirmed that the use of BCAA's (up to 4 grams) during and after exercise can result in a significant reduction of muscle breakdown during exercise.

In addition to BCAAs, arginine is another amino acid that may benefit bodybuilders. Though it did not live up to its early hype, which touted the amino acid's ability to raise growth hormone level, new data indicate that arginine - in large but safe and affordable doses - may be able to raise GH levels by up to š,000%.


Back to Top
Avatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 352
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Avatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2011 at 23:32
PWM najcešce 30 grama wheya i 50 grama dekstroze ali kad nestane dexe onda ubacim grožđice ili ako stara ispece kiflice, štrudle onda se toga dobro najedem...

Kad nisam imao whey onda pola litre cokoladnog mlijeka ili piletina s rižom, krumpirima.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.