New Posts New Posts RSS Feed - PWM - izmedju ili nak&#ššš;n 2 treninga
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

PWM - izmedju ili nak&#ššš;n 2 treninga

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 15:40
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 kakav ti kardio radis nataste.ja HIIT nema sanse nego popodne nisan ni pokusava nataste.neki LI oblik vijaca ili tako nesto bi moglo doc u obzir,bar meni a ni to vise od š5-20 minuti jer posto je nataste mislin da vise mos sje**t misice pa tako i vecu stetu napravit.ispravi ako je sta krivo
 

zmaju mislim da si nešto pobrkao..ako si na mene mislio

 

mislin na tebe, zato i ispravi ako san nesto krivo svatija

  

jesi samo ne znam otkud pa ne znam što ispravljat  Jedino ako misliš na onu usporedbu koju sam dala sa kardiom natašte? Nisam ni mislina na HIIT tu :) Mislila sam na LI - ali 20 min tu nije niš ;) Možeš sj*** mišice ali cuj.....možeš ih sj*** i na druge nacine ako nešto krivo radiš :) Treba samo intenzitet prilagodit...ma treba se testirat ustvari pa vidit šta ti najbolje odgovara...

@Dalila, Thorn se i ceka 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 15:41
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Ovo je tema koja vidim dovodi mnogima zbrku u glavi

Jaksic kaze ako zelimo istovremeno jacati misice, a gubiti salo, da je najbolje PWM nakon utega, i onda crobni niskog intenziteta.. mislim da cu ja tako..


 Pa mislim da je puno lakše ako uzmeš PWM...jer onda ceš moci nakon kvalitetnog treninga sa utezima napraviti duži kardi....a ako ništa ne uzmeš...a imo si dobar trening...mislim da ceš nakon 20-tak minuta ono....jedva cekat da odustaneš..a ako popiješ PWM...onda ceš to moci i produžiti...i po meni opet imaš željeni efekt....

 I ja se bunim sa tim....ono...nakon utega trenutno uopce ne radim kardio...li sam mislila sa vremenom ubaciti...samo....to je ono...baš iscrpljivanje ...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 15:43

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Ovo je tema koja vidim dovodi mnogima zbrku u glavi

Jaksic kaze ako zelimo istovremeno jacati misice, a gubiti salo, da je najbolje PWM nakon utega, i onda crobni niskog intenziteta.. mislim da cu ja tako..
 

zbrka je dobra :)

Jakšic kaže...hehe...a ti se ne pitaš zašto je to tako? Znam ja da Jakšic to kaže ali mene buni taj inzulin i zato nisam samo prihvatila to što kaže nego to želim malo bolje shvatit

Ja sam mislila da je tebi definicija primarna, a ne jacanje - zato sam ti i preporucila da pwm popiješ poslije - što je btw. i Jakšic rekao ;)

 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 15:45

Originally posted by dalila dalila wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Ovo je tema koja vidim dovodi mnogima zbrku u glavi

Jaksic kaze ako zelimo istovremeno jacati misice, a gubiti salo, da je najbolje PWM nakon utega, i onda crobni niskog intenziteta.. mislim da cu ja tako..


 Pa mislim da je puno lakše ako uzmeš PWM...jer onda ceš moci nakon kvalitetnog treninga sa utezima napraviti duži kardi....a ako ništa ne uzmeš...a imo si dobar trening...mislim da ceš nakon 20-tak minuta ono....jedva cekat da odustaneš..a ako popiješ PWM...onda ceš to moci i produžiti...i po meni opet imaš željeni efekt....

 I ja se bunim sa tim....ono...nakon utega trenutno uopce ne radim kardio...li sam mislila sa vremenom ubaciti...samo....to je ono...baš iscrpljivanje ...
 

e baš zato i mene zanima jer se i ja bunim s tim, a planiram ga pocet radit nakon utega :) ako ispadne ova solucija sa pwm-om bolja, još bolje, srknem to i pedaliram do ponoc ako treba

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 15:46
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Ovo je tema koja vidim dovodi mnogima zbrku u glavi

Jaksic kaze ako zelimo istovremeno jacati misice, a gubiti salo, da je najbolje PWM nakon utega, i onda crobni niskog intenziteta.. mislim da cu ja tako..
 

zbrka je dobra :)

Jakšic kaže...hehe...a ti se ne pitaš zašto je to tako? Znam ja da Jakšic to kaže ali mene buni taj inzulin i zato nisam samo prihvatila to što kaže nego to želim malo bolje shvatit

Ja sam mislila da je tebi definicija primarna, a ne jacanje - zato sam ti i preporucila da pwm popiješ poslije - što je btw. i Jakšic rekao ;)

 



Pa je, vazna mi je definicija.. ali ne toliko da pustim da mi padne misic... ne mora meni doci definicija u roku 3 mj... nek dodje u roku š0,š2 mjeseci i dobro je..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 15:48
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by dalila dalila wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Ovo je tema koja vidim dovodi mnogima zbrku u glavi

Jaksic kaze ako zelimo istovremeno jacati misice, a gubiti salo, da je najbolje PWM nakon utega, i onda crobni niskog intenziteta.. mislim da cu ja tako..


 Pa mislim da je puno lakše ako uzmeš PWM...jer onda ceš moci nakon kvalitetnog treninga sa utezima napraviti duži kardi....a ako ništa ne uzmeš...a imo si dobar trening...mislim da ceš nakon 20-tak minuta ono....jedva cekat da odustaneš..a ako popiješ PWM...onda ceš to moci i produžiti...i po meni opet imaš željeni efekt....

 I ja se bunim sa tim....ono...nakon utega trenutno uopce ne radim kardio...li sam mislila sa vremenom ubaciti...samo....to je ono...baš iscrpljivanje ...
 

e baš zato i mene zanima jer se i ja bunim s tim, a planiram ga pocet radit nakon utega :) ako ispadne ova solucija sa pwm-om bolja, još bolje, srknem to i pedaliram do ponoc ako treba



Hahaha...ma definitvno mislim...da to malo dex ne može napraviti neku veliku promjenu....pogotovo jer je nakon utega...i onda se baciš na jedan dugi LI kardio.....  cekamo Thorna...
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 15:51
  Pa ja mislim da bi trebalo PWM nakon utega, jer da popuni glikogen, kako misici nebi patili, a opet mislim da daljnjim crobnim radom ce se trositi salo jer zamislite to kao da poruka da je stigla dekstroza nije jos procitana, te setnja hoce trositi masnoce..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 16:09

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Pa ja mislim da bi trebalo PWM nakon utega, jer da popuni glikogen, kako misici nebi patili, a opet mislim da daljnjim crobnim radom ce se trositi salo jer zamislite to kao da poruka da je stigla dekstroza nije jos procitana, te setnja hoce trositi masnoce..
 

i kolko traje dok poruka ne dođe? Vjerujem kratko kad se o dex i inzulinu radi - to me i buni :)

Za sad mi se ovo što je Dalila napisala o brzom iskorištavanju cini ok i cekam potvrdu da se i ja bacim na tu soluciju

Nebi li zapravo u tom slucaju bilo još bolje pit tijekom treninga i onda skocit na kardio? Tu ce vec proc neko vrijeme, sve ce se brzo iskoristit, mišicici su nam podmireni, energije imamo i možemo mirne duše na kardio :) Istina, tu zaobilazimo onaj zabezeknutu reakciju tijela o tome što se zapravo događa ali....ona ionako kratko traje

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 16:11
  Pa zato maznes PWM i setas jos sat vremena.. ili cak mozda bolja solucija koju Thorn dao, odmah nakon utega, HIIT š5min i nakon toga popit PWM..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 16:15

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Pa zato maznes PWM i setas jos sat vremena.. ili cak mozda bolja solucija koju Thorn dao, odmah nakon utega, HIIT š5min i nakon toga popit PWM..
 

a taj me HIIT nakon treninga još više buni  Nije li tek to katabolizam na kvadrat?

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 16:17
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Pa zato maznes PWM i setas jos sat vremena.. ili cak mozda bolja solucija koju Thorn dao, odmah nakon utega, HIIT š5min i nakon toga popit PWM..
 

a taj me HIIT nakon treninga još više buni  Nije li tek to katabolizam na kvadrat?


Pa racunaj da odradis utege 40min ili manje, pa onda hiit š5min..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 16:17

 Ajme ljudi pa gdje gori?

Previše ste ga zakomplicirali, cak i više nego sam VJ  šala dakako

Probao sam taj princip 2008. i mogu reci da je djelovalo, jer sam tada skinio pun k kg i to kroz duži period a prehrana nije bila bog zna kakva. Kardio ujutro na prazan želudac i kardio iza treninga s utezima su mi bili glavno oružje.

Skraceno - nakon tegova možeš odradit intenzivni kardio, kraceg trajanja pa onda PWM, sve jasno zašto

              - nakon tegova možeš popit PWM, tijelo ce to iskoristiti za popunjavanje glikogena i nešto malo za proteinsku sintezu, a ti ceš nastaviti sa ultra laganim kardiom koji ce se osloniti na potrošnju masti tim više što više vremena prođe od PWM-a jer nakon cca 20min taj je omjer 50:50 glikogen/mast, a nakon 3 sata (prema VJ) je skoro š00% u korist masti. Dakle, poanta je ne dirati "gorivo" (dex)koje nadopunjuje glikogen tim super laganim kardiom a opet trošiti energiju odnekud, tj. što više prođe tp ce više bit iz masti.

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 16:20
 Gym...mislim da se ti nebi trebala baš sa ovim dijelo zamarati...tebi sada u ovoj fazi ne treba katabolizam nikako... možda ti je i najbolje odvojiti trening sa utezima od kardia???

 Inace...i meni se cini taj hiit nakon treninga sa utezima ko ogromni katabolizam...ali nama nekima i nije toliko bitan taj katabolizam u ovoj fazi...svjesni smo da ce ga biti...sada....koliki je to tocno katabolizam???

 Recimo...kad tek kreneš sa novim nacinom treninga sa utezima...možda ti i ne treba taj hiit...ja ga sada nakon šipke mislim da nebi ni mogla odraiti baš...no u nekoj kasnijej fazi kad mi to više i ne bue toliki šok..možda bi bilo i poželjno?


 Joj...sada sam se još više pogubila...


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 16:36
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 Probao sam taj princip 2008. i mogu reci da je djelovalo, jer sam tada skinio pun k kg i to kroz duži period a prehrana nije bila bog zna kakva. Kardio ujutro na prazan želudac i kardio iza treninga s utezima su mi bili glavno oružje.

  

I koliko ti je otprilike trajao kardio nakon utega? Znaci to je bilo sa pwm-om nakon utega?

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Skraceno - nakon tegova možeš odradit intenzivni kardio, kraceg trajanja pa onda PWM, sve jasno zašto

  

Aha, kraci je onda pretpostavljam bolji zbog kraceg trajanja, za razliku od LI-a di nam mišici duže pate bez hranjivih tvari? Inace sam uvijek veci katabolizam vezala za HIIT nakon utega....ako je tako onda mi je jasnije...znaci da nije problem u intenzitetu nego u dužini....ali opet tu uspoređujem ovo natašte - jednako smo prazni, a HIIT se ne preporucuje u tom slucaju? Onda je po tome LI gori izbor za ujutro :)

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

              

- nakon tegova možeš popit PWM, tijelo ce to iskoristiti za popunjavanje glikogena i nešto malo za proteinsku sintezu, a ti ceš nastaviti sa ultra laganim kardiom koji ce se osloniti na potrošnju masti tim više što više vremena prođe od PWM-a jer nakon cca 20min taj je omjer 50:50 glikogen/mast, a nakon 3 sata (prema VJ) je skoro š00% u korist masti. Dakle, poanta je ne dirati "gorivo" (dex)koje nadopunjuje glikogen tim super laganim kardiom a opet trošiti energiju odnekud, tj. što više prođe tp ce više bit iz masti.

 

ok, kužim...nebi li onda po ovome onda i bio bolji DWM ako je bolje da što više vremena prođe od PWM-a?

Sorry ako pilam al nekako volim razumijet stvari koliko se da

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 16:38

 moja solucija je 4x teretana utezi cca 70-90min. i 3x posebno kardio dane kad bnije gim,nekad HIIT trcanje,nekad barbell complexi,danas cu BW komplekse sta mi je thorn da kako.i eto 4 kila je otislo u misec dana bez nekih problema i muka poput 2 treninga dnevno. teretana kad je sad pijen pola DWM pola PWM.kad je kardio iza toga zobene i whey obicno

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 16:42

Originally posted by dalila dalila wrote:

 Gym...mislim da se ti nebi trebala baš sa ovim dijelo zamarati...tebi sada u ovoj fazi ne treba katabolizam nikako... možda ti je i najbolje odvojiti trening sa utezima od kardia???
  

ma ne znam više šta, sve bi u isto vrijeme  Inace ga i radim odvojeno...

Originally posted by dalila dalila wrote:



 Inace...i meni se cini taj hiit nakon treninga sa utezima ko ogromni katabolizam...ali nama nekima i nije toliko bitan taj katabolizam u ovoj fazi...svjesni smo da ce ga biti...sada....koliki je to tocno katabolizam???
 

pa i nije bitan dok je gubljenje kila primarno! U toj je fazi bitno skinut što više masnih naslaga pa ti i taj dio nije toliko važan - utezima zapravo manje više održavaš mišicnu masu.

Originally posted by dalila dalila wrote:



 Recimo...kad tek kreneš sa novim nacinom treninga sa utezima...možda ti i ne treba taj hiit...ja ga sada nakon šipke mislim da nebi ni mogla odraiti baš...no u nekoj kasnijej fazi kad mi to više i ne bue toliki šok..možda bi bilo i poželjno?


 Joj...sada sam se još više pogubila...


 

To ceš morat sama provjerit :) Ako budeš imala snage ga odradiš, ako ne ga odvojiš ;)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.