New Posts New Posts RSS Feed - PWM - izmedju ili nak&#ššš;n 2 treninga
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

PWM - izmedju ili nak&#ššš;n 2 treninga

 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: PWM - izmedju ili nak&#ššš;n 2 treninga
    Posted: 05 Travanj 2010 at 11:08
  S obzirom da sam u periodu definicije, zanima me sljedece:

Ako odradim tezak trening s utezima i time potrosim rezerve glikogena, i namjeravam nakon toga jos 30min crobnog treninga kako bih iskoristio to za potrosnju sala. I dolazim do dvojbe, dal da nakon utega popijem PWM kako bih popunio rezerve glikogena i time crobnim treningom ne trosio misice, ili s obzirom da ce crobni biti jako niskog intenziteta (setnja), mogu popit PWM nakon cjelokupnog treninga??

Kojoj soluciji biste dali prednost i zasto?

Zahvaljujem
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 11:41

 Drugoj soluciji. Zašto? Zato što ti je sad primarno gubit masne naslage, ovo drugo je sekundarno, ionako malo mišica moraš izgubit..a i niski intenzitet je u pitanju. Ovu prvu soluciju, dakle pwm nakon prvog treninga, ostavila bi za one kojima je rast mišica primarni cilj, al bi istovremeno malo htjeli regulirat i ovo drugo.

Iako da ti pravo kažem, procitala sam i ja sve i svašta tako da se i ja gubim al eto...neko moje mišljenje ;)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 11:50
  Jer na puno mjesta sam napisao da je najbolje PWM odmah nakon utega da ih oporavimo, a da ce i dalje crobni rad nastavit trosit salo.. ali opet, ako ne unesem PWM nakon utega, mogu bit vise siguran da ce se pogodit masnoce s crobnim radom..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 12:12

ja bih se isto slozio s gym_girl o ovoj drugoj soluciji

http://forum.teretana.net/viewtopic.php?t=4627&postdays= 0&postorder=asc&start=30

Rijeąeno na PM.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 12:17

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Jer na puno mjesta sam napisao da je najbolje PWM odmah nakon utega da ih oporavimo, a da ce i dalje crobni rad nastavit trosit salo.. ali opet, ako ne unesem PWM nakon utega, mogu bit vise siguran da ce se pogodit masnoce s crobnim radom..
 

VJ škola  nakon težinskog treninga popiješ pwm pa na lagani kardio cca sat vremena i dulje ak treba

Il uvijek moš odradit nekakav hiit pred kraj treninga ako imaš volje i snage i onda pwm, ko da tijelo zna jel ti radiš masu, defku, šipkom, bucom, trciš na traci, hodaš, furaš bajs, radiš komplekse itd...mišic zna samo je li kontrahiran ili ne i u kojoj mjeri

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 15:08

 

Namjerno nisam htjela spominjati VJ školu jer mi tu nešto nije baš jasno...konkretno ovo:

Kako tijelo, kojem pristiže nužni materijal za obnavljanje, sve manje šalje mozgu poruku "Prebaci hitno na potrošnju potkožnog masnog tkiva !!", tako se paralelno odvija vec opisani proces pri kojemu, kako se trajanje crobnog rada produljuje, sve veci postotak energije dolazi iz sala!

Ok...ali ako racunamo da nam glukoza podigne razinu inzulina u krvi za par minuta, zar se time ne sprjecava odmah proces oksidacije masti? Mislim, znamo da nam je za topljenje masti potrebno da nam inzulin što više miruje i da su nam zalihe glikogena što praznije, što i je razlog zašto radimo kardio natašte, nije li tako? Znaci, ako dignemo inzulin nakon treninga utezima kako se može sve veci postotak energije iskorištavat iz sala ako se vec par minuta nakon uzimanja glukoze taj proces zaustavlja zbog vec spomenutog inzulina?

VJ kaže da tijelo nakon pwm-a sve manje šalje mozgu poruku da se hitno prebaci na potrošnju masnog tkiva....znaci što duže traje taj kardio to ga je besmislenije izvodit jer je glikogen popunjen, a time je i potrošnja iz masnog tkiva sve manja - a onda s druge strane tvrdi da što duže traje taj crobni rad, sve više energije dolazi iz sala....nije li to malo kontradiktorno  ili sam ja sve krivo shvatila?

Znaci ako stvarno postoji taj moment zavaravanja kojeg možemo iskoristit dok tijelo ne skuži i dok se prebaci u drugi mod kad prestaje topljenje masti - kako on može trajat toliko dugo kad nam vec dignuti inzulin od dex napravi frku u roku par minuta? Tu whey i vrijeme njegove apsorbcije ne uzimam u obzir, samo inzulin...a i da uzmem whey u obzir..recimo da ce svi ti hranjivi sastojci bit pospremljeni u roku od cca 30-45 min...koji je onda smisao što dužeg crobnog rada kada smo...opet na pocetku? Ili nismo?  

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 15:18
  Pa nisam baš strucna u tome...ali kako sam ja to shvatila...ako nakon pwm.a miruješ..onda ok...nema procesa oksidacije masti...ali ako nakon odrađenog treninga sa utezima...popiješ whey sa dex....a nakon toga odradiš li kardio...imati ceš zasigurno oksigenaciju masti....a ovim PWM u biti više samo sprijeciš još više katabolizma, i dobiješ malo pocetne eneregije za kardio....koja nije toliko velika...i opet je tijelo brzo iskoristi...i "prebaci " se na korištenje energije iz masti...

Ja sam to tako shvatila...????
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 15:27
 kakav ti kardio radis nataste.ja HIIT nema sanse nego popodne nisan ni pokusava nataste.neki LI oblik vijaca ili tako nesto bi moglo doc u obzir,bar meni a ni to vise od š5-20 minuti jer posto je nataste mislin da vise mos sje**t misice pa tako i vecu stetu napravit.ispravi ako je sta krivo
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 15:30

Originally posted by dalila dalila wrote:

  Pa nisam baš strucna u tome...ali kako sam ja to shvatila...ako nakon pwm.a miruješ..onda ok...nema procesa oksidacije masti...ali ako nakon odrađenog treninga sa utezima...popiješ whey sa dex....a nakon toga odradiš li kardio...imati ceš zasigurno oksigenaciju masti....a ovim PWM u biti više samo sprijeciš još više katabolizma, i dobiješ malo pocetne eneregije za kardio....koja nije toliko velika...i opet je tijelo brzo iskoristi...i "prebaci " se na korištenje energije iz masti...

Ja sam to tako shvatila...????
 

Tako sam i ja prvo shvatila, i možda i je tako ali me buni to sa inzulinom! Jer bi u tom slucaju isto mogli recimo ujutro krknut whey sa dex. s obzirom da nam je isto glikogen ispražnjen i mišici vape za hranjivim sastojcima, dakle situacija je donekle slicna kao ona nakon treninga - i napravit kardio nakon toga ali se to ne preporucuje, zašto - jer nam prije takvog kardia nije pametno provocirat inzulin.

Ja bi prije rekla da se kardiom nakon tog pwm-a troši energija, ali ne iz onoga što nam treba...jedino da je to što ti kažeš...tijelo je brzo iskoristi nakon treninga zbog povecane potrebe za krpanjem pa se prebaci na trošenje masti....a ako je to tako onda pada u vodu i ova prva usporedba s kardiom natašte...bla...sva sam se spetljala

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 15:30
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 kakav ti kardio radis nataste.ja HIIT nema sanse nego popodne nisan ni pokusava nataste.neki LI oblik vijaca ili tako nesto bi moglo doc u obzir,bar meni a ni to vise od š5-20 minuti jer posto je nataste mislin da vise mos sje**t misice pa tako i vecu stetu napravit.ispravi ako je sta krivo


Pa ako je nataste, onda samo setnja.. ali ako cu cekat sa PWM da bude nakon kardio, onda ce biti HIIT po vreci u trajanju od š0min, ili popit PWM pa jos 60min bicikla..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 15:31

Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 kakav ti kardio radis nataste.ja HIIT nema sanse nego popodne nisan ni pokusava nataste.neki LI oblik vijaca ili tako nesto bi moglo doc u obzir,bar meni a ni to vise od š5-20 minuti jer posto je nataste mislin da vise mos sje**t misice pa tako i vecu stetu napravit.ispravi ako je sta krivo
 

zmaju mislim da si nešto pobrkao..ako si na mene mislio

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 15:33
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 kakav ti kardio radis nataste.ja HIIT nema sanse nego popodne nisan ni pokusava nataste.neki LI oblik vijaca ili tako nesto bi moglo doc u obzir,bar meni a ni to vise od š5-20 minuti jer posto je nataste mislin da vise mos sje**t misice pa tako i vecu stetu napravit.ispravi ako je sta krivo
 

zmaju mislim da si nešto pobrkao..ako si na mene mislio

 

mislin na tebe, zato i ispravi ako san nesto krivo svatija

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 15:33
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by dalila dalila wrote:

  Pa nisam baš strucna u tome...ali kako sam ja to shvatila...ako nakon pwm.a miruješ..onda ok...nema procesa oksidacije masti...ali ako nakon odrađenog treninga sa utezima...popiješ whey sa dex....a nakon toga odradiš li kardio...imati ceš zasigurno oksigenaciju masti....a ovim PWM u biti više samo sprijeciš još više katabolizma, i dobiješ malo pocetne eneregije za kardio....koja nije toliko velika...i opet je tijelo brzo iskoristi...i "prebaci " se na korištenje energije iz masti...

Ja sam to tako shvatila...????
 

Tako sam i ja prvo shvatila, i možda i je tako ali me buni to sa inzulinom! Jer bi u tom slucaju isto mogli recimo ujutro krknut whey sa dex. s obzirom da nam je isto glikogen ispražnjen i mišici vape za hranjivim sastojcima, dakle situacija je donekle slicna kao ona nakon treninga - i napravit kardio nakon toga ali se to ne preporucuje, zašto - jer nam prije takvog kardia nije pametno provocirat inzulin.

Ja bi prije rekla da se kardiom nakon tog pwm-a troši energija, ali ne iz onoga što nam treba...jedino da je to što ti kažeš...tijelo je brzo iskoristi nakon treninga zbog povecane potrebe za krpanjem pa se prebaci na trošenje masti....a ako je to tako onda pada u vodu i ova prva usporedba s kardiom natašte...bla...sva sam se spetljala




mislim da smo se sad malo spetljali...ali meni nekako se cini da je ova zadnja konstantacija tocna...pricekat cemo Thorna da razjasni...
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 15:35
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 kakav ti kardio radis nataste.ja HIIT nema sanse nego popodne nisan ni pokusava nataste.neki LI oblik vijaca ili tako nesto bi moglo doc u obzir,bar meni a ni to vise od š5-20 minuti jer posto je nataste mislin da vise mos sje**t misice pa tako i vecu stetu napravit.ispravi ako je sta krivo
 

zmaju mislim da si nešto pobrkao..ako si na mene mislio

 

mislin na tebe, zato i ispravi ako san nesto krivo svatija




šta ne raspravljamo ovdje dali PWM nakon rada sa utezima...pa onda kardio..ili tek nakon jednog i drugog?
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 15:36
 ma u njenon postu san vidija da spominje kardio nataste,pa me interesiralo to,ajmo o davoru sad
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 15:37
  Ovo je tema koja vidim dovodi mnogima zbrku u glavi

Jaksic kaze ako zelimo istovremeno jacati misice, a gubiti salo, da je najbolje PWM nakon utega, i onda crobni niskog intenziteta.. mislim da cu ja tako..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.