New Posts New Posts RSS Feed - PUSENJE,sta se desava kad prestanes pusit
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

PUSENJE,sta se desava kad prestanes pusit

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: PUSENJE,sta se desava kad prestanes pusit
    Posted: 08 Ožujak 2007 at 21:43

 trenutni trend u svijetu je prestanak pusenja,,,,,,,,u zemlji u kojoj ja zivim pusenje je zabranjeno u svim javnim ustanovama,restoranima diskotekama,nesto najruznije je zapaliti u necijem stanu ili kuci,,,,na putu je totalnog nestanka u svim tvornicama,dozvoljeno je jedino na specijalnim mjestima van tvornice.....hajka na pusace je u punom jeku,,,......................š.dvadeset minuta nakon poslednje cigarete krvni tlak i puls se vracaju u normalu

     2.nakon osam sati koncentracija ugljen monoksida i nikotina u krvi se smanjuje na pola a koncentracija kiseonika se vraca u normalu

3.nakon jednog dana ili 24 sata ugljen monoksid se potpuno eliminise iz krvi a pluca se pocinju cistiti od skreta nastalih pusenjem

4.nakon 48 sati organizam se totalno cisti od nikotina a osjecaj mirisa i ukusa se znatno poboljsavaju

5.nakon 72 sata disanje postaje dubljeopustaju se bronhije i raste nivo energije

6.poslije dvije do š2 sedmica uspostavljase normalna cirkulacija krvi

7.u narednih 3-do 9 mjeseci pojacava se za š0%kasalj skripanje u plucima kao posljedica njihovoga ciscenja

8.poslije godinu dana rizik od srcanih bolesti se smanjuje za pola u odnosu na pusace

9.poslije š0 godina rizik od raka puca se smanjuje za pola u odnosu na pusace

š0.nakon š5 godina rizik za srcani udar je isti kao i kod onoga koji nikad nije pusio

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2007 at 21:47
Zanimljivo, negdje sam to vec bio citao!

Ma najbolje ni ne pocet pusit i onda je rijesen problem!
Back to Top
Tanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Prosinac 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 64
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2007 at 23:26
š0.
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2007 at 15:06
 ja fala bogu ne pushim i zbilja ne razumijem kakav je tu nekom uzhitak, pa onak tu nea nish pozitivno.. kad vidim svoje starce ujutro uz kavu i cigaru-pa ja bi se izbljuvala tak.. prvo kad ustanem-moram jest.. i ne znam kak neko mozhe zapalit i jest poslije toga..pa meni bi to zgadilo tu hranu.. a kad neko pushi u blizini mene sam se razmashem rukama
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2007 at 18:13
Tako i ja, ne kuzim koja je fora nekome pusit, em stetis svom zdravlju, em trosis pare bezveze! I mrzim isto kad netko kraj mene pusi, ide mi na zivce taj smrad dima cigarete! 
Back to Top
krki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Svibanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote krki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2007 at 19:25

Evo nakon 5 godina solidnog trosenja i po 2 kutije plavog waltera, evo danas mi je 2 mjeseca da ne pusim

Osjecam se super, naravno jos kad i kile skinem bit ce sve ok

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2007 at 22:26
Super, poceo si zdravije zivjet, samo naprijed 
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2007 at 16:45

Originally posted by just_a_girl just_a_girl wrote:

 ja fala bogu ne pushim i zbilja ne razumijem kakav je tu nekom uzhitak, pa onak tu nea nish pozitivno..
  

Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:

Tako i ja, ne kuzim koja je fora nekome pusit
 

E dragi moji, i bolje da ne znate koji je uzitak u pusenju. Razumijem da ne kuzite di je fora, nijedan nepusac to ne moze znati, ali to moze biti takav gust da vam ne mogu to opisati...

Molim Vas samo bez antipusackog napada odmah. Nikog ne nagovaram na pusenje, nasuprot, savjetujem da nikad ni ne probate, iz vlastitog iskustva. Znam sve o posljedicama, nuspojavama itd, ali nazalost probala sam jos davno i svidjelo mi se. Ovaj forum je jedan od "zdravih" foruma, pa i sama sam donekle pobornik zdravog, ali ovo mi je porok i nije me sram priznati.

Ne popusim ja puno. Ponekad cak nijednu, ali u prosjeku 4-5 cigareta dnevno. A najveci gust mi je svakako uz kavu. Zao mi je kaj sam probala, al kaj je tu je. Ne zelim se forsirati s prestankom, dok god SAMA ne odlucim cvrsto. .

Molim vas samo bez razno-raznih savjeta i poticaja o prestanku, jerbo mi to ne treba. Takodjer, ljudi znaju dosta moralizirati u vezi pusenja u zadnje vrijeme, kao da pusaci ne znaju opasnosti. Bas. To je nezdrava ovisnost, ali i uzitak. I to je tak. Ne preporucam nikome, ali se sama ne drzim tog savjeta.

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2007 at 18:21

sta ste htijeli reci to jest koja je poruka ovog teksta..........???????????

Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2007 at 21:57

Moj tekst se ne nadovezuje na tvoj pocetni pa se ispricavam ako sam malo skrenula s tvoje teme. Htjela sam samo dati komentar na citate od Ive i just_a_girl pa sam se malo razvezala u sirinu.

Moj tekst nema nikakvu posebnu poruku, mozda zadnjih par recenica. Malo sam bacila svoje misli na temu pusenja na ovaj topic. Ne kuzim cemu toliko upitnika...

Edit:

Sad sam skuzila. Mozda si pomislio da se ovo odnosi na tebe:

Quote Takodjer, ljudi znaju dosta moralizirati u vezi pusenja u zadnje vrijeme, kao da pusaci ne znaju opasnosti. Bas.

Ne odnosi se ovo na tebe, niti na ikoga konkretnog ovdje, nego opcenito na neke pojedince, nevezano uz forum.

 

Edited by Signorina
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2007 at 15:33

 Ja se vec 2 godine borim s cig. Uspjela sam i prestati pusiti kad sam bila s bivsim deckom koji je bio nepusac.

Ali kad taaaaakooooo paseeeee uz cugu!!!  Jos da ne izlazim van, sve bi bilo ok, ali ovako...

Inace HZJZ (www.hzjz.hr) je pokrenuo "natjecaj" za prestanak pusenja. 25.5. je zadnji rok za prijavu i sve sto trebate je prestati pusiti na 4 tjedna i dobijete š0000 kn ako vas izvuku, a ako vas ne izvuku opet dobro, niste pusili 4 tjedna i mozda vise ni necete.

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2007 at 17:06
Evo pusaci dajte se malo potrudite, pa mozda i koje pare zaradite!

Meni je drago da nisam ni poceo s tim, pa ne moram ni prestajat srecom
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2007 at 11:34
 a moj dragi opet misli da che mi se zgadit ak ga poljubim kad zapali.. posto zna da mi smeta.. a je, smeta mi .. al sad bash tolko ..pa i ne   sad cu ja njemu rec za taj natjecaj  jos samo 5 dana! pozurite!  

Edited by just_a_girl
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2007 at 16:13
cesto se dogadja da kad su dvoje ljudi skupa, a samo jedno pusi, da ili taj prestane pusit, ili ovaj drugi pocne pusit, to sam vise puta vidio na primjeru svojih frendova i frendica, iako moja bivsa pusila a ja nisam i tako je i ostalo , ali ono cesto se dogadja ovo sta sam prije rekao

A naravno da je bolje ako ovaj koji pusi prestane, i onda ni jedan ni drugi  ne puse


Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2007 at 18:18
 e ja bome nikad ne chu..  tak da che on prestat
 
a opet, kad gledam, bolje da i cigare pushi, neg stosta drugo
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2007 at 22:41
Originally posted by just_a_girl just_a_girl wrote:

 e ja bome nikad ne chu..  tak da che on prestat
 
a opet, kad gledam, bolje da i cigare pushi, neg stosta drugo

 

                               a sta to drugo?

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.