New Posts New Posts RSS Feed - Punjena pileca prsa (R)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Punjena pileca prsa (R)

 Post Reply Post Reply
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Punjena pileca prsa (R)
    Posted: 04 Listopad 2010 at 11:27
Punjena pileca prsa

Obožavam pileca prsa i mislim da ih treba isprobati u raznim varijantama. Ova verzija je dosta izdašna pa se može jelo iskoristiti i za više obroka.
Isprobajte recept!



Sastojci:

    * 3-4 pileca fileta
    * š jaje
    * š kapula
    * 2 mrkve
    * š00 gr svježeg sira
    * š00 gr sira gaude
    * pretusimul
    * 3 cešnja bilog luka
    * š mala žlice senfa

Priprema:
Na malo masla i malo maslinova ulja dinstajte sitno sjeckanu kapulu. Kad se ona spari dodajte sitno sjeckani bili luk i pretusimul te kad malo puste miris skinite s vatre. Minut, dva kasnije dodajte senf, malo soli i papra i jedno jaje. Dobro promiješajte pa u to dodajte naribanu gaudu i svježi sir. Pileca prsa zarežite pri vrhu pa napravite udubinu da dobijete džepic u koje cemo stavljati smjesu. Sa malom žlicicom (bolje bi bio špric, ali mi trenutno nije bio u kuci) napunite udubinu u pilecim prsima, u sredinu stavite pola kuhane mrkve (mrkva treba biti tanka i duga) pa cackalicom zatvorite punjena prsa. Možda vam ostane smjese za punjenje, nikako je ne bacajte, nego s njom premažite piletinu prije pecenja. Za ukras može i koja mala cherry rajcica.

U vatrostalnu posudu stavite jednu malu limenku pelati koje ste prije prodinstalii na jednoj kapuli i malo bilog luka i pretusimula. Na to stavite punjena pileca prsa, prekrijte folijom i pecite 40 min. na 200 C. Zatim dignite foliju i pecite još dvadeset minuta. Vruca prsa izrežite i poslužite sa nekim prilog po želji.



izvor:gastrodiva

U slast!

Javite kako vam je kad isprobate recept!
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2011 at 23:40
uff, ovo je nešto prefino zadnji put sam to jeo za
Božic, i bio sam oduševljen
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2011 at 10:54
  nisam ni vidila recept, odlicno izgleda!!
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.