New Posts New Posts RSS Feed - Prvi put u teretani
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prvi put u teretani

 Post Reply Post Reply
Author
amelie_poulain View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Svibanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote amelie_poulain Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prvi put u teretani
    Posted: 25 Svibanj 2007 at 12:22

Naslov dovoljno govori 

Vec dosta dugo nisam aktivna, u zadjih 4 godine imala sam uzasnih problema sa zdravljem, organizam mi je zaista skrhan, imunoloski sustav u komi, anemiju sam uspijela rijesiti barem za sada. Osim toga svaki veci napor me pretjerano iscrupljuje. I zato smatram da ce mi teretana, sa vrlo laganim vjezbama na pocetku biti korisna.

Da dobijem apetiti, da mi misici pocnu raditi i da onda mogu poceti ubacivati i kardiovaskularne vjezebe od kojih mi se u ovoj fazi zna rusiti.

Stoga stvarno molim za savjete, kako i s cim poceti, na sto paziti.

Osim toga imam dosta problema sa kicmom i ne bih dodatno htijela pogorsati stanje.


EDIT: smanjen tekst


Edited by Zoki
Back to Top
x_sport View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote x_sport Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2007 at 16:09

 

Pozdrav! Zbog recimo preciznih izjava o zdravstvenom stanju nadam se da shvacas zasto ti nitko nije dao savjete o vjezbanju. Naime zbog problemasa tvojom kicmom kao i anemicnosti i rusenja u nesvijest od kardio vjezbanja, obavezno potrazi savjet kod doktora( fizioterapeut ili kardiolog) o vjezbama i ne dopusti nikom tko je nestrucan da ti daje bilo kakve savjete. Ipak je rijec o tvom zdravlju, zar ne?

ByE!

Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2007 at 17:10

 Prvo! Kupi vitamine i minerale. Nemres mi ic u teretanu radit nekakve vjezbe bez toga.Drugo! Ako imas fakat volje, prvo mozes poceti i sama doma. Radi malo sklekove, cucnjeve trbusnjake, trci malo, pa vidi kako ce ti organizam reagirati. Mozda imas nizak tlak pa ti se zato rusi. Mozda ne jedes prije treninga kako treba, pa ti se opet rusi. Moras zaista paziti. što se ozljede kicme tice, imam ju i ja, ali pravi trener u teretani, koji je zavrsio faks ili ga zavrsava, zna koje vjezbe smijes raditi. Teretana jako dobro utjece na ozljede kicme jer ucvrscuje muskulaturu oko nje. Pa se ona sam aod sebe ispravlja. Ja bih jako voljela vidjeti i tvoj plan prehrane. Samo rusenje i ono kad ti se vrti i to, pogotovo kod kardiovjezbi, ima svoj uzrok, a on je jako cesto u prehrani. Isto tako imas li ti kakvu povijest srcanih bolesti? i da, o kakvoj je tocno anemiji bila rijec? kakvi su bili drugi krvni parametri? Zasto ti je imunitet skrhan. Mozes to poslati na privat poruku. Mislim , nema instant rjesenja, ako se ne zna sve. mi sad sam mozemo nagadjati

 

Edited by themaja
http://sportprehrana.bloger.hr/
Back to Top
Mihaela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mihaela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2007 at 18:11
Originally posted by themaja themaja wrote:

 Prvo! Kupi vitamine i minerale.

 

 

Prvo pravilo ti je "u banani" (ispravak!)!

Sopanje vitaminima i mineralima moze stetiti isto kao i nedostatak.

Moja je preporuka da najprije vidi, kakav joj je vitaminsko mineralni status a onda odluci koliko cega da uzima...

..............................

I svakako da se obrati strucnim osobama koji ce joj dati smjernice za vjezbanje, i nacin prehrane.

Pozdrav!

 

   

Edited by Mihcla
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2007 at 19:11

Nisam rekla da se sopa, nego da ih uzima jer banana nece bas pomoc kod problema s imunim sustavom...

http://sportprehrana.bloger.hr/
Back to Top
amelie_poulain View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Svibanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote amelie_poulain Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2007 at 14:58

 Bok! Nisam bila duze vremena ovdje na forumu.

Istina, skrhan imunitet je ponajprije zbog vrlo lose prehrane u najkriticnijem razdoblju, pubertetu, onda su nastupile sve one klasicne bolesti koji idu na slab imunitet, pa antibiotici, sto je dodatno pomoglo narusiti imunitet. Osim toga patim od anxiodepresivnog poremecaja zadnjih godinu dana, pa je to veliki minus u svemu, zbog toga sam i jako naglo smrsavila, skoro š2 kg u mjesec i pol.

Moja struka je terenske prirode i moram se dovesti u red. To me u stvari najvise i zabrinjava, sto se ne mogu izlagati vecim naporima bez straha.

Pocela sam doma po malo sa utezima vjezbati ruke i sa gumom (trakom) noge, ruke, ono sto mogu. To mi odgovara, biciklom se vozim, ali cesto puta pretjeram pa mi se pocne vrtjeti i rusi mi se.

Bila sam u zadnju godinu na dosta pretraga, anemija NIJE ona srpasta, koja je nasljedna, zbog prehrane je. Nemam nikakvih problema sa srcem, svi nalazi su cisti. Ni sa tlakom, cak kada sam se srusila u bolnici bilo im je cudno sto mi je tlak bio odlican.

Gdje provjeriti vitaminsko mineralni status?? Negdje sam naisla na neku pretragu neobicnog naziva bas za te minerale i vitamine, ali nigdje to vise ne mogu naci.

Sto se tice kicme, imam kifoskoliozu, spustena stopala, slabe misice, i vrlo cesto me jako pokoci. Bas zato bih htijela ucvrstiti misice, i znam da mi treba netko strucan tko ce me kroz to voditi.

Ne znam u koju treretanu krenuti, koja ima strucan kadar?

Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2007 at 15:01
 A gdje zivis u kojem gradu.
Back to Top
amelie_poulain View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Svibanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote amelie_poulain Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2007 at 15:06
 U zagrebu.
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2007 at 15:09
 Pa u Zagrebu ima puno dobrih teretana, ali bi za pocetak zbog kraljeznice bilo dobro raditi osnovne vjezbe kod kuce, uz pomogala poput svedske lopte ( fitball) elasticnih traka i sl. Ti rekviziti su prilicno jeftini a vrlo ucinkoviti.
Back to Top
amelie_poulain View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Svibanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote amelie_poulain Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Srpanj 2007 at 01:31

... Gdje se obavlja ova pretraga za vit i minerale?  

podizem topic

 

 

Edited by amelie_poulain
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Srpanj 2007 at 21:16
 Vitaminsko-mineralni status mozes provjeriti u Twin Lab-u
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.