New Posts New Posts RSS Feed - Prvi pozdrav i molba za pomoc :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prvi pozdrav i molba za pomoc :)

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Lucika16 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lucika16 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 01:46
znam, zapravo znam dosta o zdravoj hrani, ali sam pre izbirljiva i nista mi ne pase, imam ja i puuuno bolji dorucak od tog, ali nema se za njega :/
Meni je jedini problem sto ne stignem na odmoru pojest jer traje samo 15 minuta, a sto se tice orasastih, mogu iz zaboravit jer sam alergicna na njih Unhappy , a i na dosta voca.. 
a i mislim da mi je kolicniski dovoljno, jer nisam gladna(sto je meni naj bitnije), a i imam 16 god. pa msm da bi mi vise bilo previse?
bavim se i gimnastikom 2 puta tjedno, ali nema bas nekog ucinka:/
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 07:34
gle, ili radi po svom (za koje i sama kazes da nema ucinka) ili poslusaj sto ti se kaze... trece nema.
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 10:20
Originally posted by Lucika16 Lucika16 wrote:

znam, zapravo znam dosta o zdravoj hrani, ali sam pre izbirljiva i nista mi ne pase, imam ja i puuuno bolji dorucak od tog, ali nema se za njega :/
Meni je jedini problem sto ne stignem na odmoru pojest jer traje samo 15 minuta, a sto se tice orasastih, mogu iz zaboravit jer sam alergicna na njih Unhappy , a i na dosta voca.. a i mislim da mi je kolicniski dovoljno, jer nisam gladna(sto je meni naj bitnije), a i imam 16 god. pa msm da bi mi vise bilo previse?bavim se i gimnastikom 2 puta tjedno, ali nema bas nekog ucinka:/


gle, prije par godina sam ja skakutala po aerobicu 8 h tjedno pa nije bilo ucinka..zato ti i kažem da se usmjeris na prehranu tj izmjenu, to je 70% posla. Npr. cokolino koji spominjes- je da ima 200 kcal porcija, ima i jedan snicers 500 kcal pa cu ja radije u tih 500 kcal strpati šnitu raženog 150g pilecih prsa i hrpu salate..kuzis :)?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 12:19
Originally posted by kikolina kikolina wrote:

  Po svim izracunima koje sam napravila trebala bi unositi 1200-1300 kalorija dnevno ali jednostavno nemam pojma kako da si sastavim takav jelovnik pa ako ima neka dobra duša koja bi pomogla bila bih jako zahvalna :)).



Di si radila te izracune, kako?

Inace, pozdrav Hug Smile


Originally posted by kikolina kikolina wrote:

vidjela sam te jelovnike ali sam baš to napomenula u prvom postu,kad ima hrpa svega ja ne vidim ništa. tj. pogubim se...recimo ja ne znam koliko tocno kalorija ima svaki taj jelovnik i treba mi pomoc oko sastavljanja osobnog koji se temelji na vrijednosti od 1200-1300 kalorija :))



Bolje dobit ribicu nego naucit pecat, ha Wink

Sve je to ok kikolina ali mislim da bi ti bilo pametnije da kreneš malo sama istraživat nutritivne vrijednosti hrane. Koja korist od jelovnika ako sve radiš napamet? Stvar i je u tome da postaneš svjesna energije koju unosiš u sebe. Misliš da ce ti tu netko složiti trening za svaki dan, iz dana u dan razlicit? Ili isti? I jedno i drugo nemoguce, što za tebe, što za nas Tongue

Net je krcat informacija, samo ovaj portal a kamoli tek dalje. Tablice kcal su na svakom koraku. Pa i na vecini namirnica su deklaracije - nije teško poigrati se brojevima, ne? Wink

Ono što je tebi potrebno je:

1. shvatiti koliko ti kcal dnevno (ili tjedno) treba za to što želiš
2. nauciti koliko koja hrana kcal nosi i kakve omjere makronutrijenata ima

Tako ceš sama moc pecat svoje ribice, kad i kako god ti to želiš Wink

Mislim da je tema di su naši jelovnici dobra smjernica, cisto da se uhvati ta šablona, odnosno pohvataju kljucne namirnice i kombinacije....nemaš se što pogubiti Smile

Originally posted by Lucika16 Lucika16 wrote:

ej :)
ja sam sebi sad upravo sastavila jelovnik od nekih 1300 kalorija po danu, al su ti u njemu samo tuna, tjesto, piletina, cokolino i juha.. pa ako oces mogu ti napisat pa si ti nesto izmjenis? Big smile


I tako svaki dan Lucija? Smile


Originally posted by Lucika16 Lucika16 wrote:


al racunala sam si po malo jer ja ne jedem puno, uzasno sam izbirljiva i alergicna na dosta hrane sto mi stvara veeliki problem.. i tesko mi je uskladit da jedem zdravu hranu zbog skole jer vecinom ne stignem pojest ono sto bi trebalo..
Znaci, tjesto normalno integralno, pod salamom i mislim na purecu Wink(par snitica), a cokolino mi se cini oke, jer ga napravim i pojedem za 5 min, a moja porcija ima oko 200 kalorija.. fakat ne znam sta bi drugo, jer ne stignem nista Ermm


Na što si alergicna, osim orašastih?

Zašto ne stigneš pojest u tih 15-ak min? Što radiš u to vrijeme? Tongue

Ne da ne stigneš, ne želiš stic Wink

Originally posted by Lucika16 Lucika16 wrote:


a i mislim da mi je kolicniski dovoljno, jer nisam gladna(sto je meni naj bitnije), a i imam 16 god. pa msm da bi mi vise bilo previse?



Misliš da potrebe za energijom idu po godinama? Niceee, onda što sam starija mogu više jest, napokon LOL
Wink

Nego, cuj, koji su uopce tvoje ciljevi, di je problem, što želiš?

Originally posted by avangarde avangarde wrote:

pa cu ja radije u tih 500 kcal strpati šnitu raženog 150g pilecih prsa i hrpu salate..kuzis :)?


Hmmm da, samo to bi trebala bit šnita kruha od 150 g - volim takvu šnitu LOL Tongue

i da...slušajte mi avangardicu Star







Edited by Gym_girl - 19 Listopad 2012 at 12:21
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 12:25
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:




Hmmm da, samo to bi trebala bit šnita kruha od 150 g - volim takvu šnitu LOL Tonguei da...slušajte mi avangardicu Star

[/QUOTE]

pa prava šnita kruha ko od stijene odvaljena
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 12:41
That's my girl! Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Lucika16 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lucika16 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 21:34
Jedem, ucim, pisem zadacu.. kako koji dan.. :)
Hm.. jagode, jabuke, ananas.. ima toga dosta.. ne mogu se sjetit sad..
da tako svaki dan jer jedino meso koje ja jedem je piletina ii to je zapravo (tamo nabrojeno) skoro sve sta ja volim jest.. Wacko
Back to Top
Lucika16 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lucika16 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 21:56
i da, cilj mi je smrsavit nekih 15 kg (162 cm, 76kg)
i sta mislite o tome da ubacim i soju tu?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2012 at 20:53
Originally posted by Lucika16 Lucika16 wrote:

i da, cilj mi je smrsavit nekih 15 kg (162 cm, 76kg) i sta mislite o tome da ubacim i soju tu?



gdje da ubacis? nisi nam jos napisala jelovnik barem za 1 cijeli dan
pozz
Back to Top
kikolina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kikolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2012 at 22:56
 izracune sam radila prvenstveno sa svojim doktorom koji je cak dao preporuku od 1000 kalorija dnevno iliti da se pozabavim bolnickom dijetom...tražila sam drugo mišljenje kod jednog nutricionista (buduci da  mi je bolnicka zvucala pre rigorozno) i na temelju mojih tjelesnih izracuna je došao do max 1300 kal ;)

nisam tražila savijet od nekog tko ne razumije ono što sam prvenstveno napisala jel da si shvatila bila bi moj instruktor u ucenju pecanja a ne pametovanju da se to treba nauciti a ne odmah gledati ulov ;). imam knjige od prehrane u zoni,vegeterijanskih,makrobijoticki,dijetalnih tako da sam si oko toga dala truda,znaci nabavila sam po tvome štapove,udice,gliste i ostalo. Došla sam samo na ovaj forum pitati nekoga da mi to nešto posloži tj. nauci šta i kako i u kojem smjeru prvenstveno gledati...ako se nisi pronašla u tome što sam rekla ne znam zašto si se javila.

hvala ti za zadnji dio tvog obracanja meni,to mi vec nekako zvuci drugacije nego prvi posprdni dio...ugl :)



 
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2012 at 23:10
Originally posted by kikolina kikolina wrote:

 izracune sam radila prvenstveno sa svojim doktorom koji je cak dao preporuku od 1000 kalorija dnevno iliti da se pozabavim bolnickom dijetom...tražila sam drugo mišljenje kod jednog nutricionista (buduci da  mi je bolnicka zvucala pre rigorozno) i na temelju mojih tjelesnih izracuna je došao do max 1300 kal ;)

nisam tražila savijet od nekog tko ne razumije ono što sam prvenstveno napisala jel da si shvatila bila bi moj instruktor u ucenju pecanja a ne pametovanju da se to treba nauciti a ne odmah gledati ulov ;). imam knjige od prehrane u zoni,vegeterijanskih,makrobijoticki,dijetalnih tako da sam si oko toga dala truda,znaci nabavila sam po tvome štapove,udice,gliste i ostalo. Došla sam samo na ovaj forum pitati nekoga da mi to nešto posloži tj. nauci šta i kako i u kojem smjeru prvenstveno gledati...ako se nisi pronašla u tome što sam rekla ne znam zašto si se javila.

hvala ti za zadnji dio tvog obracanja meni,to mi vec nekako zvuci drugacije nego prvi posprdni dio...ugl :)

 


ja i dalje mislim da je 1300kcal pre pre malo.. ali evo, ako vjerujes tom nutricionisti onda ostani na tome. Krenut ce sve lijepo i onda ces naici na zid a kcal neces vise moci spustati jer si u startu krenula s premalo. ali, kazem, tvoj izbor
pozz
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2012 at 23:32
Originally posted by kikolina kikolina wrote:

 izracune sam radila prvenstveno sa svojim doktorom koji je cak dao preporuku od 1000 kalorija dnevno iliti da se pozabavim bolnickom dijetom...tražila sam drugo mišljenje kod jednog nutricionista (buduci da  mi je bolnicka zvucala pre rigorozno) i na temelju mojih tjelesnih izracuna je došao do max 1300 kal ;)

 

Prvo hitno mijenjaj doktora... a onda možeš i nutricionistu.
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
kikolina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kikolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2012 at 00:02
pa to je i meni bilo cudno,zato sam i tražila drugo mišljenje,haha. sad ispada da nitko nema pojma o cem prica :D
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2012 at 08:19
pa gle, ako ti netko kaže da ideš na bolnicku dijetu (a ne spremaš se za neku težu operaciju za koju ti je potrebna ta dijeta) ili ti kaže da jedeš 1000kcal, taj definitivno nema pojma što prica. I baš me zanimaju argumenti, zašto ti je to preporucio.

Ja imam 80/81kg pa sam na 1600kcal, umrla bi isti dan da jedem samo 1000.


Edited by Slavonka23 - 23 Listopad 2012 at 08:20
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2012 at 10:51
Originally posted by kikolina kikolina wrote:

pa to je i meni bilo cudno,zato sam i tražila drugo mišljenje,haha. sad ispada da nitko nema pojma o cem prica :D


puno ljudi zna o cemu prica, samo ih treba poslušati
https://www.fitness.com.hr/blog/Gym_girl/Zasto-su-dijete-lose--.aspx
https://www.fitness.com.hr/blog/Gym_girl/Pametno-mrsavljenje.aspx
Back to Top
kikolina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kikolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2012 at 19:31
polagano citam sve što se ovdje pisalo pa cu valjda nadoci :D
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.