New Posts New Posts RSS Feed - Prvi pozdrav i molba za pomoc :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prvi pozdrav i molba za pomoc :)

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
kikolina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kikolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prvi pozdrav i molba za pomoc :)
    Posted: 19 Listopad 2012 at 00:10

Pozdrav svima,evo upravo sam se registrirala. Pohvaljujem rad i trud svakog pojedinca ovdje :). Imam jedan veeeliki problem. Dakle,bavila sam se aktivno sportom osam godina i nakon ozljede koljena sam prestala i nabacila sam 25kg viška. Citala sam mnoge knjige,clanke itd o vježbama i prehrani i nastala mi je zbrka u glavi... Po svim izracunima koje sam napravila trebala bi unositi 1200-1300 kalorija dnevno ali jednostavno nemam pojma kako da si sastavim takav jelovnik pa ako ima neka dobra duša koja bi pomogla bila bih jako zahvalna :)). Prvi korak (što se tice vježbe) koji sam napravila je bila prodaja auta i sad sve što moram obavljam pješke ili biciklom. Znaci oko 15-25km dnevno odvozim ili prehodam ali prehrana mi je jednostavno katastrofa. Kad stavim na hrpu tunjevinu,salate,voce,orašaste plodove,meso,posni sir itd. nemam pojma što bi s tim i kako, a u glavi mi onda bude još veci kaos i javlja se osjecaj nemoci. Ne znam kako bi to opisala. Baš mi treba neki red i posložene namirnice od ujutro do navecer. Ugl,nadam se da nisam nikog ugnjavila ovim postom,hehe

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 00:15
Pozdrav i dobrodošla!

1200/1300 je definitivno premalo!

Koliko si visoka,teška,godine?
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
kikolina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kikolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 00:25

Hvala na dobrodošlici :)

161cm-81kg-24god :) . Ljudi kad me vide nikad ne bi rekli da imam toliko kg al ja kad vidim vagu umrem. Znam da je zvucno pre malo kalorija al po izracunima mi se preporuca toliko unosa pa mi treba pomoc to sastaviti :)


Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 00:34
dobrodosla :)
dobro kaže Slavonka, 1200 je premalo
sto se tice jelovnika i ideja https://www.fitness.com.hr/forum/moj-dnevni-tjedni-jelovnik_topic1632.html ;)
pozz
Back to Top
kikolina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kikolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 00:45

hvala ti na odgovoru :)

vidjela sam te jelovnike ali sam baš to napomenula u prvom postu,kad ima hrpa svega ja ne vidim ništa. tj. pogubim se...recimo ja ne znam koliko tocno kalorija ima svaki taj jelovnik i treba mi pomoc oko sastavljanja osobnog koji se temelji na vrijednosti od 1200-1300 kalorija :))

al svakako hvala :)

Back to Top
Lucika16 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lucika16 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 00:52
ej :)
ja sam sebi sad upravo sastavila jelovnik od nekih 1300 kalorija po danu, al su ti u njemu samo tuna, tjesto, piletina, cokolino i juha.. pa ako oces mogu ti napisat pa si ti nesto izmjenis? Big smile
Back to Top
Lucika16 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lucika16 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 00:53
zaboravih na sendvice(salama i kruh) ii mandarine ;)

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 01:00
Originally posted by Lucika16 Lucika16 wrote:

ej :)ja sam sebi sad upravo sastavila jelovnik od nekih 1300 kalorija po danu, al su ti u njemu samo tuna, tjesto, piletina, cokolino i juha.. pa ako oces mogu ti napisat pa si ti nesto izmjenis? Big smile


znaci dnevne potrebe su ti 2100kcal, oduzmes od ovoga 25-30% i dobijes br. kcal koliko ti treba za mrsavljenje
od ovog sto si nabrojala tijesto treba biti integralno, cokolino ne bi trebala, bijeli kruh zamijeniti razenim..salame isto nisu preporucljive, evenutalno delux purece ili dimcek.
Pogledaj si primjere jelovnika na linku koji sam ti stavila pa si probaj iskombinirati jedan dan, postavi pa ce ti netko vec iskomentirati
sretno!
Back to Top
kikolina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kikolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 01:02
svaki prijedlog je dobro došao,možeš mi u por poslati iako preferiram zdravo tako da cu svakako neke preinake unijeti :))
Back to Top
kikolina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kikolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 01:02
hvala ti avangarde :)
Back to Top
Lucika16 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lucika16 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 01:10
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by Lucika16 Lucika16 wrote:

ej :)ja sam sebi sad upravo sastavila jelovnik od nekih 1300 kalorija po danu, al su ti u njemu samo tuna, tjesto, piletina, cokolino i juha.. pa ako oces mogu ti napisat pa si ti nesto izmjenis? Big smile


znaci dnevne potrebe su ti 2100kcal, oduzmes od ovoga 25-30% i dobijes br. kcal koliko ti treba za mrsavljenje
od ovog sto si nabrojala tijesto treba biti integralno, cokolino ne bi trebala, bijeli kruh zamijeniti razenim..salame isto nisu preporucljive, evenutalno delux purece ili dimcek.
Pogledaj si primjere jelovnika na linku koji sam ti stavila pa si probaj iskombinirati jedan dan, postavi pa ce ti netko vec iskomentirati
sretno!


Najprije, hvala :D
al racunala sam si po malo jer ja ne jedem puno, uzasno sam izbirljiva i alergicna na dosta hrane sto mi stvara veeliki problem.. i tesko mi je uskladit da jedem zdravu hranu zbog skole jer vecinom ne stignem pojest ono sto bi trebalo..
Znaci, tjesto normalno integralno, pod salamom i mislim na purecu Wink(par snitica), a cokolino mi se cini oke, jer ga napravim i pojedem za 5 min, a moja porcija ima oko 200 kalorija.. fakat ne znam sta bi drugo, jer ne stignem nista Ermm
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 01:11
Originally posted by kikolina kikolina wrote:

hvala ti avangarde :)


evo, nije mi vrag dao mira pa sam izracunala- treba ti najmanje 1500kcal na dan, ali ja predlazem 1600 za pocetak da kasnije mozes smanjit ako bude potrebno. Sto se tice jelovnika, moj ti je na 1400kcal pa pogledaj moje postove pod "moj tjedni,dnevni jelovnik". Sama ces si morati
racunati sta ima kolilo kcal ili ako imas smartphone mozes preko app koje tome sluze
pozz
Back to Top
kikolina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kikolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 01:13
ma nemaš frke,samo ti pošalji :)
Back to Top
kikolina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kikolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 01:14
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by kikolina kikolina wrote:

hvala ti avangarde :)


evo, nije mi vrag dao mira pa sam izracunala- treba ti najmanje 1500kcal na dan, ali ja predlazem 1600 za pocetak da kasnije mozes smanjit ako bude potrebno. Sto se tice jelovnika, moj ti je na 1400kcal pa pogledaj moje postove pod "moj tjedni,dnevni jelovnik". Sama ces si morati
racunati sta ima kolilo kcal ili ako imas smartphone mozes preko app koje tome sluze

pozz

pogledam pa iskemijam,hehe. hvala ;)

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 01:16
Quote
Najprije, hvala :Dal racunala sam si po malo jer ja ne jedem puno, uzasno sam izbirljiva i alergicna na dosta hrane sto mi stvara veeliki problem.. i tesko mi je uskladit da jedem zdravu hranu zbog skole jer vecinom ne stignem pojest ono sto bi trebalo..Znaci, tjesto normalno integralno, pod salamom i mislim na purecu Wink(par snitica), a cokolino mi se cini oke, jer ga napravim i pojedem za 5 min, a moja porcija ima oko 200 kalorija.. fakat ne znam sta bi drugo, jer ne stignem nista Ermm

ja se ispricavam ovo za br kcal se odnosilo na kokolinu
sto se tebe tice- ja radim 8h na dan pa uspijem:) sve se moze kad ustrajes. dakle priprema vecer prije i to je to. ja pripremim voca, posnog sira, orasaste ili si napravim sendvic od integralnih krekera i purece ili razenog i pilecih prsa
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 01:25
Lucika16 - nije cilj samo jesti zdravo, cilj je i jesti dovoljno: ukoliko budes unosila premalo kcal dogodit ce se to da ce ti se metabolizam usporiti te takoder ti mogu poceti "propadat" misici, a cilj pretpostavljam nije gubitak misica nego masti :) zar ne?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.