New Posts New Posts RSS Feed - Proteinski Shake
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Proteinski Shake

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2010 at 10:07
 A cuj.. da bis unio dnevno oko š50-200g proteine bez suplementacije nije lako.. to bi bilo da vec za dorucak pojedes oko 300g bjelanjaka, rucak podijeljen u 2 dijela, svaki put po 250g mesa, i jos oko 400-500g svjezeg sira.. tako da.. isplativije ti je kupit proteine
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2010 at 10:59

Originally posted by G. Korpulentni G. Korpulentni wrote:

Jedna stvar me zanima, kako na prirodan nacin unijeti potrebnu kolicinu proteina dnevno, bez ikakve suplementacije (više cijenim izgradnju mišica baziranu unosom hrane)... Inace vježbam 5 puta tjedno od š9 sati, i imam naviku popiti poslje treninga shake od banane spravljen od jedne banane i 3dcl mlijeka i pojesti hrpu piletine riže i povrca-- da li radim nešto krivo?
 

Iako kreceš od loše pretpostavke "više cijenim izgradnju mišica baziranu unosom hrane" buduci da je i whey hrana kao oblik suplementacije, ipak se može unijeti i bez njega proteina, samo je pitanje tvoje financijske situacije.

Banana i mlijeka - NE, piletina, riža i povrce - ODLIcNO

Back to Top
G. Korpulentni View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2009
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote G. Korpulentni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2010 at 15:06
hvala na odgovorima, imaju smisla a kakvu bi mi suplementaciju preporucili, baš se ne razumijem u to, fali mi 5kg do idealnog BMI
hvala unaprijed

Edited by G. Korpulentni
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2010 at 17:48

 

Originally posted by G. Korpulentni G. Korpulentni wrote:

Jedna stvar me zanima, kako na prirodan nacin unijeti potrebnu kolicinu proteina dnevno, bez ikakve suplementacije (više cijenim izgradnju mišica baziranu unosom hrane)
  

..ali što je najbolje to i radiš, cak i uz suplementaciju  Protein nije neki cudomix za rast mišica, on tek uz pravilnu prehranu i dobar trening odradi svoje - bez ova 2 prva faktora (ukljucimo tu još i odmor) nema ništa! Tako da imaš neopravdan stav prema tome - nakon treninga ti je jednostavno potrebno nešto kvalitetno, što brže i jednostavnije da pokrpa nastalu štetu - a ima li što jednostavnije od wheya

Originally posted by G. Korpulentni G. Korpulentni wrote:

hvala na odgovorima, imaju smisla a kakvu bi mi suplementaciju preporucili, baš se ne razumijem u to, fali mi 5kg do idealnog BMI
hvala unaprijed
 

Hmmm postoji li idealan BMI? A što ogledalo kaže?


Whey + dextroza - mislim da je to jedino što ti sad treba!

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2010 at 22:27
ima i u mojoj tretani pino takvih sta za whey koriste izraz kemija,i to mi vec ide na neku stvar lagano pa ako se vec bave time onda neka nauce razliku izmedju toga i kemije odnosno steroida
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2010 at 22:33
Pa, proteini se sastoje od aminokiselina a aminokiseline su kemijski spojevi, stoga, proteini su kemija, a s njima i whey
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
G. Korpulentni View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2009
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote G. Korpulentni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2010 at 22:54
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Pa, proteini se sastoje od aminokiselina a aminokiseline su kemijski spojevi, stoga, proteini su kemija, a s njima i whey
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2010 at 23:27
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Pa, proteini se sastoje od aminokiselina a aminokiseline su kemijski spojevi, stoga, proteini su kemija, a s njima i whey
.
znas na sta san mislija i ljudi su kemija ako ces tako
Back to Top
addyy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote addyy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2010 at 16:00
 Moze li mi neko odgovoriti zasto nemoze shake napravljen od banana mlijeka i jaja (npr. 4 bjelanka i 2 žumanjka kao međuobrok ili PWM ( znam da se banane sporo razgradjuju jedino jel zbog toga nije za PWM) al kao međuobrok?
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2010 at 16:38
Originally posted by addyy addyy wrote:

 Moze li mi neko odgovoriti zasto nemoze shake napravljen od banana mlijeka i jaja (npr. 4 bjelanka i 2 žumanjka kao međuobrok ili PWM ( znam da se banane sporo razgradjuju jedino jel zbog toga nije za PWM) al kao međuobrok?


zato jer se jaja jedu cjela, jer riskiraš salmonelu i jer postoje bolji izbori

Zašto bi ti baš to, koji su ti ciljevi?
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2010 at 20:33

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by addyy addyy wrote:

 Moze li mi neko odgovoriti zasto nemoze shake napravljen od banana mlijeka i jaja (npr. 4 bjelanka i 2 žumanjka kao međuobrok ili PWM ( znam da se banane sporo razgradjuju jedino jel zbog toga nije za PWM) al kao međuobrok?


zato jer se jaja jedu cjela, jer riskiraš salmonelu i jer postoje bolji izbori

Zašto bi ti baš to, koji su ti ciljevi?
 

@addyy

covjece daj citaj što je vec napisano u temi, i evo opet ti je illy ponovio. Al opet, zašto bi bilo jednostavno kad može i komplicirano!

Odakle ti da se banane sporo razgrađuju? Baš nasuprot.

Stvarno ne znam kako je mit o svježim jajima za PWM preživio sve do danas...f**king rocky

Back to Top
addyy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote addyy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2010 at 23:24
 pitao sam ovo iz cistog razloga jer je na prethodnoj stranici napisano da jaja i mlijeko- NE poslije treninga , a inace sam taj shake nekad pio i dobio dobre rezultate sto se tice misicne mase,a sto se tice SALMONELE jbg da izvinete ako je nisam ovako dobio negdje jeduci van kuce nece valjda i ovako :) uglavnom hvala na odgovoru
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2010 at 00:05
Originally posted by addyy addyy wrote:

 pitao sam ovo iz cistog razloga jer je na prethodnoj stranici napisano da jaja i mlijeko- NE poslije treninga , a inace sam taj shake nekad pio i dobio dobre rezultate sto se tice misicne mase,a sto se tice SALMONELE jbg da izvinete ako je nisam ovako dobio negdje jeduci van kuce nece valjda i ovako :) uglavnom hvala na odgovoru


A kažem samo da poostoji mogucnost, whey je najbolji izbor, naravno ako ga možeš nabaviti po ok cijeni! Ako nemožeš, rokaj ovako, što da ti kažem
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2010 at 12:05

Originally posted by addyy addyy wrote:

 pitao sam ovo iz cistog razloga jer je na prethodnoj stranici napisano da jaja i mlijeko- NE poslije treninga , a inace sam taj shake nekad pio i dobio dobre rezultate sto se tice misicne mase,a sto se tice SALMONELE jbg da izvinete ako je nisam ovako dobio negdje jeduci van kuce nece valjda i ovako :) uglavnom hvala na odgovoru
 

Dobro, sam ti udaraj po sirovim jajima i mlijeku iza treninga, sretno.

I daj molim te reci, po cemu si zakljucio da si dobio na mišicnoj masi? I to baš zbog toga shakea?

Dakle, 2 su pitanja.

Back to Top
addyy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote addyy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2010 at 13:34
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Dobro, sam ti udaraj po sirovim jajima i mlijeku iza treninga, sretno.

I daj molim te reci, po cemu si zakljucio da si dobio na mišicnoj masi? I to baš zbog toga shakea?

Dakle, 2 su pitanja.

š. pa mislim zbog toga jer tad sa 65 kg i mjesec  i pol treninga dobio sam 7 kg i ocigledno da je bilo misicne mase ( kad pogledam slike) naravno ima i masti al kazem vise je misicne mase ne napuhanost da sam kao bumbar vec bas i definicije, bilo je i do treninga naravno, 2. a sto se tice da mislim da je zbog shake-a i dalje tvrdim da jeste jer se povecao unos bjelancevina i UH a ishrana je ostala bila i kao  prije napretka, narfavno da s epovecao unos kalorija sto je rezultovalo povecanjem kilaze al je misic rastao zbog unosa bjelancevina

A de mi reci zbog cega mislis da nevaljjaju jaja kao izvor bjelancevina poslije treninga ili predvece al i to je poslije treninga i sta fali ako su u kombinaciji s mlijekom-to me zanima razlog zbog cega kazes da nevalja...

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2010 at 14:28
Originally posted by addyy addyy wrote:


š. pa mislim zbog toga jer tad sa 65 kg i mjesec  i pol treninga dobio sam 7 kg i ocigledno da je bilo misicne mase ( kad pogledam slike) naravno ima i masti al kazem vise je misicne mase ne napuhanost da sam kao bumbar vec bas i definicije, bilo je i do treninga naravno, 2. a sto se tice da mislim da je zbog shake-a i dalje tvrdim da jeste jer se povecao unos bjelancevina i UH a ishrana je ostala bila i kao  prije napretka, narfavno da s epovecao unos kalorija sto je rezultovalo povecanjem kilaze al je misic rastao zbog unosa bjelancevina



A de mi reci zbog cega mislis da nevaljjaju jaja kao izvor bjelancevina poslije treninga ili predvece al i to je poslije treninga i sta fali ako su u kombinaciji s mlijekom-to me zanima razlog zbog cega kazes da nevalja...



Povecao si ukupne kalorije i to je to, otud kile, a ne od shake-a. S njim jesi povecao omjer proteina, ako govorimo samo o tome, ali možeš to na puno bolji nacin. I decki su ti vec rekli zašto ne valja, ne da ne valjaju jaja ko jaja, nego sirova jaja u ovoj tvojoj kombinaciji..
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.