New Posts New Posts RSS Feed - Proteinski Shake
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Proteinski Shake

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
BorG View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BorG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Proteinski Shake
    Posted: 13 Sijecanj 2010 at 18:33
Negdje na netu sam procito i pravo mi se svidio recept,
cak sam i sracuno kolicinu proteina, oko 45g proteina,
radi se o proteinskom shakeu sljedeceg sastava:
-3 jaja (šžutanjak i 3 bjelanjka)
-2dl mlijeka 0,9% mm
-banana (samo ako je odmah poslije treninga, radi
oporavka UH)
-šacica oraha ili kikirikija
-2 cajne žlice/kašike kakaa u prahu za kuhanje
-50gr posnog sira (stavim kad ga imam)

Sve to smiksam u blenderu i pijem lagano, okus je ok,
samo mi je sad pitanje koliko je to kalorijski jako? Ako
moze savjet/mišljenje o ovome iskusnih vježbaca. Dal cu
se udebljat ako budem ovo uzimo? S obzirom da sam imo
šš5kg i smršao 38 kg.
Cao
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2010 at 21:19

 Smece, jer:

- sirova jaja (jer ne piše drukcije pa pretpostavljam da nece ici pecena ili kuhana jaja u slatki shake)

- kombinacija UH+M+P = zlo da ne može biti vece

- mlijeko

To kao da je neko dijete nasumicno natrpavalo sve što mu se našlo u frižu pa eto izmislilo recept za debljanje i salmonelu.

Back to Top
Flyn View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Rujan 2009
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 108
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Flyn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2010 at 22:55
koristio sam nekoliko dana to i totalno bezze je, ode puno sastojaka, radije ne kupuj ove sastojke i kupi sebi posten whey, isto ce ti izaci po obroku.
awesome :))
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2010 at 23:15

Nema do whey-a.. ja ga sada ubacio svaki dan posto sam poceo sa pripremom za P90X..

Uskoro mi stize kreatin pa cemo i njega ubacit u prehranu.. Nema do PWM-a

I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2010 at 12:50
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 Smece, jer:


To kao da je neko dijete nasumicno natrpavalo sve što mu se našlo u frižu pa eto izmislilo recept za debljanje i salmonelu














Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2010 at 17:13
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 Smece, jer:


- sirova jaja (jer ne piše drukcije pa pretpostavljam da nece ici pecena ili kuhana jaja u slatki shake)


- kombinacija UH+M+P = zlo da ne može biti vece


- mlijeko


To kao da je neko dijete nasumicno natrpavalo sve što mu se našlo u frižu pa eto izmislilo recept za debljanje i salmonelu.



u cemu je sad problem sa 2 dcl mlijeka?
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2010 at 14:15

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:


u cemu je sad problem sa 2 dcl mlijeka?
 

Dodatne nepotrebne kalorije, slab glikemijski index, diže inzulin (ako se ne pije kao PWM što je onda loše), kod nekih izaziva alergije itd.

Samo mlijeko s necim drugim možda i ne bi bilo loše (i to kao PWM), ali gledaj što je sve drugo nabacano u taj shake...

I da, vjerujem da vecina stavi mlijeko u te shake-ove radi okusa, ne radi njegovog kalorijskog profila i metabolicke funkcije.

Back to Top
www123 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Prosinac 2009
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote www123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2010 at 14:25
Ma ne pricajte gluposti,kakvo mljeko ito još u PWM ,GROŽĐENI šEcER LJUDI,da vam to što prije dođe do mišica a NE MLIJEKO,KOJE IMA U SEBI KAZEINA A ON JAKO USPORAVA.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2010 at 15:00
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:


u cemu je sad problem sa 2 dcl mlijeka?
 

Dodatne nepotrebne kalorije, slab glikemijski index, diže inzulin (ako se ne pije kao PWM što je onda loše), kod nekih izaziva alergije itd.

Samo mlijeko s necim drugim možda i ne bi bilo loše (i to kao PWM), ali gledaj što je sve drugo nabacano u taj shake...

I da, vjerujem da vecina stavi mlijeko u te shake-ove radi okusa, ne radi njegovog kalorijskog profila i metabolicke funkcije.



Pa ja sam ovo shvatio kao pwm    ne vjerujem da bi bio recept s toliko proteina a da nije za PWM :S

wwwš23:
I ne vidim u cemu je problem da je 6 grama kazeina u PWM-u
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2010 at 15:09
 

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:


Pa ja sam ovo shvatio kao pwm    ne vjerujem da bi bio recept s toliko proteina a da nije za PWM :S
 

Pogledaj ostale sastojke, koma. No nisam baš siguran da i sam autor ovoga recepta zna za cega je ovo shake i kad se koristi. Ponavljam opet, što vjerojatno i sam znaš, da mlijeko može u PWM ali onda to mora biti drukcije složen PWM.

@wwwwwww

Znaš, grožđani je postojao i prije nego si ga ti poceo trošiti a ako ne znaš još pokoju informaciju o mlijeku i njegovom korištenju u PWM-u i uopce funkciji PWM-a onda radije izostavi ovu raspravu.

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2010 at 15:14

Originally posted by BorG BorG wrote:

Negdje na netu sam procito i pravo mi se svidio recept,
cak sam i sracuno kolicinu proteina, oko 45g proteina,
radi se o proteinskom shakeu sljedeceg sastava:
-3 jaja (šžutanjak i 3 bjelanjka)
-2dl mlijeka 0,9% mm
-banana (samo ako je odmah poslije treninga, radi
oporavka UH)
-šacica oraha ili kikirikija
-2 cajne žlice/kašike kakaa u prahu za kuhanje
-50gr posnog sira (stavim kad ga imam)

Sve to smiksam u blenderu i pijem lagano, okus je ok,
samo mi je sad pitanje koliko je to kalorijski jako? Ako
moze savjet/mišljenje o ovome iskusnih vježbaca. Dal cu
se udebljat ako budem ovo uzimo? S obzirom da sam imo
šš5kg i smršao 38 kg.
Cao
 

Ja sam po ovome skužila da ovo može bit pwm (s bananom) i ne mora. U svakom slucaju, kad je pwm ne znam cemu ovi orasi i kikiriki...i žutanjak..

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2010 at 16:22
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Pa ja sam ovo shvatio kao pwm    ne vjerujem da bi bio recept s toliko proteina a da nije za PWM :S
 


Pogledaj ostale sastojke, koma. No nisam baš siguran da i sam autor ovoga recepta zna za cega je ovo shake i kad se koristi. Ponavljam opet, što vjerojatno i sam znaš, da mlijeko može u PWM ali onda to mora biti drukcije složen PWM.




zapravo.. sad kad gledam, orasi, žumanjci, lol, svega i svacega :D slažem se u tome da ni autor shake-a nezna sam što je htio :D nabacao sve što je cuo da je zdravo i "sportski" i smiksao

lol, sad vidim da je gym vec rekla ono što sam ja htio

Edited by Iluvatar
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
BorG View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BorG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2010 at 20:44
uh uh znaci odustajem ja od ovoga... hvala ljudi na
odgovorima
Back to Top
BorG View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BorG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2010 at 00:17
Hajd onda preporucite mi, sta da uzmem poslije intenzivnog
treninga, whey necu da uzimam jer je kod nas, ovdje u BiH,
sve smece, nema dobrog... Kad sam vidio da lik pakuje
puding u vrecicu BioTech whey-a, definitivno sam odusto od
kupovine...
Pa vas molim da mi pomognete, sta jesti poslije treninga, a
da zadovoljim potrebu misica za proteinima?
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2010 at 02:16
najvažniji su ti obroci prije i poslje treninga znaci š,5 h prije i polje treninga trudi se da to bude meso ili svježi sir! poslje treninga može 5 dcl mlijeka (ako ti ne smeta) sa brzim tj jednostavnim UH
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
G. Korpulentni View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2009
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote G. Korpulentni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2010 at 09:54
Jedna stvar me zanima, kako na prirodan nacin unijeti potrebnu kolicinu proteina dnevno, bez ikakve suplementacije (više cijenim izgradnju mišica baziranu unosom hrane)... Inace vježbam 5 puta tjedno od š9 sati, i imam naviku popiti poslje treninga shake od banane spravljen od jedne banane i 3dcl mlijeka i pojesti hrpu piletine riže i povrca-- da li radim nešto krivo?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.