New Posts New Posts RSS Feed - proteini za gubljenje masti(sala)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

proteini za gubljenje masti(sala)

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
aprilia rs125 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aprilia rs125 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: proteini za gubljenje masti(sala)
    Posted: 11 Rujan 2007 at 22:55
zanima me koji je najbolji protein sto se moze naci u nutrix  trgovini za smanjenje masti ili sala, hvala unaprijed 
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2007 at 00:17
Ne postoji nikakav preparat koji ce sam od sebe skidati salo.

Postoje preparati koji ti eventualno mogu malo pomoci pri skidanju sala, a to je eventualno L-Carnitine.

Najvaznija je tjelovjezba, odnosno ancrobna i crobna aktivnost, zdrava prehrana pa tek onda dolaze ti nekakvi preparati koji ti mogu pomoci.


Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2007 at 10:00

 

Sjetim se samo Oprahe kako je u jednoj emisiji rekla:

- Vjerujete, nema magicne tablete za mrsavljenje! Da ima, JA bih je vec kupila!

Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2007 at 21:18

bjelancevina koja skida salo ??

koliko sam ja upoznat, bjelancevina je jedna prilicno "primitivna" organska struktura koja jednom kada ju unesemo u organizam, sluzi za izgradnju novih stanica, hormona i slicnih gradjevnih elemenata.

sad, da ce jedna takva bjelancevina uci u organizam, pronaci masne stanice i nekako ih "ubiti", to bi za mene bila novost.

ne bih rekao...
Back to Top
krijesnica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2007
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote krijesnica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2007 at 12:45
 A ovaj, da li se ovi dodaci preporucaju samo za bildnje ili i recimo, tc bo? Jer meni je tesko odrzavat ono 55% bjelancevine, 30% ugljikohidrati ili kako vec... L-carnitine sam uzimala ali sam cula da se nakon svake ture mora napravit pauza. Vidjela sam da u DM-u ima za kupit bjelancevine, od 90% - tako pise na njima. Je li to netko probao?
Life is like a box of chocolate. U never know what U R gonna get.
Back to Top
krijesnica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2007
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote krijesnica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2007 at 12:50

 E da, Chevy Chase je na jednoj dodjeli Oscara rekao (gledajuci u nekog komada):

"Boy, I'd give anything to have a body like that, except workout and eat right"

Life is like a box of chocolate. U never know what U R gonna get.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2007 at 09:23

Originally posted by krijesnica krijesnica wrote:

  L-carnitine sam uzimala ali sam cula da se nakon svake ture mora napravit pauza. Vidjela sam da u DM-u ima za kupit bjelancevine, od 90% - tako pise na njima. Je li to netko probao?
  

Pauze je dobro raditi jer jednom kad pocnes unositi L-carnitin na "umjetan" nacin, tvoje tijelo ga prestane proizvoditi, zato ti je dobro prekidati da ti se tijelo ne navikne na to i neulijeni.

Nisam probala proteine iz DM-a. Ja sam vec godinama vjerna Scitecu jer su odlicnog okusa i pasu mi. Preporucam ti ipak da probas nabaviti proteine iz nekog ducana specijaliziranog za sportsku prehranu.

 

Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2007 at 17:19

55% bjelancevina? nema sanse, gdje si to procitala?

vecina su ugljikohidrati ( 50-70%)
Back to Top
mare_ View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Listopad 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 92
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mare_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2007 at 16:20
da ne otvaram novu temu, pocela sam piti l carnitin, mozete mi reci da li trebam prehranu promjeniti da bi mi rezultati bili bolji, sto jesti a sto ne? 
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2007 at 19:33
Originally posted by mare_ mare_ wrote:

da ne otvaram novu temu, pocela sam piti l carnitin, mozete mi reci da li trebam prehranu promjeniti da bi mi rezultati bili bolji, sto jesti a sto ne? 


L-Carnitine ti nece puno pomoci pri skidanju kila, stoga nemoj se previse pouzdat u njega. Za skidanje kila vrijedi jedno pravilo: smanji unos ugljikohidrata, povecaj unos kvalitetnih bjelancevina i budi tjelesno aktivna (kombiniraj ancrobni trening sa crobnim).

Nema tu neke filozofije
 

Edited by Mr G.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2007 at 19:55
 Ali l carnitin pomaze - provjereno!  

Edited by Theia
Back to Top
D.R. View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote D.R. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2007 at 20:36
Haha, opet rasprava o l-carnitinu.
Bas sam nedavno razgovarao sa kolegama jedne klinike u SAD-u glede toga. Njima se osobno dize kosa na glavi od ljudi kada pitaju, zale se i neznam sto ne...

Zasto?
zato sto ljudi nisu upoznati sa pravim djelovanjem l-carnitina, njegovim svojstvima i slicno.
L-c daje energiju, onu koju daje u biti UH u organizmu (takodjer pojacava mikrocirkulaciju, dize se lagano tjelesna temp.), a kada nema drugog izvora, sto radi? Ide u trosenje izvora iz masnoca koje se taloze u tijelu.
Ne zvuci lose do sada.

što je dobro znati: Kako su radjena klinicka, odnosno farmaceutska ispitivanja (a ne tipa "Ja prob'o ja znam" na sto se danas ljudi oslanjaju) vecina ljudi najbolje ga je osjetila ujutro na prazan zeludac (kardio trening), dakako nataste.
Drugo, kod popodnevnog treninga, koji je iskljucivo bio crobic i mjesavina kardio+fitness, najbolje su rezultate dobili oni koji 2 sata pred trening nisu nista jeli i onda l-c. Nakon mjerenja je dokazano da je tijelo u tom procesu najvise energije koristilo bas iz masnih stanica tijela.

Dakako, ima ljudi koji su i neosjetivi na isti, tako da postoji i vjerovatnost da nekome ne djeluje (zabiljezeno na 6 ljudi od 64, sto nije strasna brojka).

Toliko od mene

Sportski pozdrav,
David
Kvaliteta je dostigla svoj najpotpuniji oblik: pro.nutrition
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2007 at 13:33
 Bravo, bravo!
Back to Top
D.R. View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote D.R. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2007 at 14:48
tenk ju, tenk ju
uvijek na usluzi
Kvaliteta je dostigla svoj najpotpuniji oblik: pro.nutrition
Back to Top
banana View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Svibanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote banana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2008 at 23:25
Pozdrav ljudi,
imam pitanje. Evo, vec odlazim par mjeseci na crobik, no u zadnje vrijeme mi se dogadja da dodjem na trening jako umorna, bez energije i naravno da onda imam problem kako zavrsiti kvalitetno trening.
Moj problemi su slijedeci:
š. radim
2. corbic je sat vremena nakon kraja radnog vremena
3.  naravno da ne stignem nista skuhati te dane, pojedem nesto koliko toliko zdravije sto se da nabaviti u ducanima (dakle, nekakav prutic, jogurt, vocka)
4. odmoriti se ne stignem jer cim dodjem doma i otusiram se moram otici na trening i onda jako cesto nemam snage izgurati cijeli trening

Zanima me sto bi mi preporucili od preparata (i kada ih uzimati) za dobivanje energije uz opasku da uz sve to zelim i smrsaviti, dakle nikakvo nabijanje misica. Hvala!
Back to Top
crystal planet View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 170
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crystal planet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2008 at 12:20
l-carnitin, pol sata prije treninga 
Uspjeh je rezultat stalne brige o cilju.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.