New Posts New Posts RSS Feed - Proteini i kruska?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Proteini i kruska?

 Post Reply Post Reply
Author
Tratincica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tratincica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Proteini i kruska?
    Posted: 20 Veljaca 2016 at 18:29
Pozdrav, imam 30g. 165cm i sada kad sam se udebljala 65kg. Radim Jillian Michaels 30 days shred i zanima me bi li mi bilo korisno popiti navecer mjericu proteina.
Naime vjezbam oko 2, nakon toga rucam sto skuham i vise ne jedem taj dan. Dorucak su obicno jaja, nesto kruha ili zobene, povrca, voca..
Osjecam da sam se vec stanjila ali nisam sigurna bi li mi ta mjerica proteina pomogla ili da to preskocim? Pitam zato jer ih imam pri ruci pa da se ne bace :D
E da, kruska sam gradje, mozda i to ima veze

Eto hvala svim dobrim dusama na odgovoru!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2016 at 13:20
Bar to....popij bar to....plizzz Smile ali zašto ne jedeš ništa konkretno? Poslije tog perioda imaš vremena za još 2 konkretna obroka - bar jedan pa međuobrok.....malo je to, moraš jesti. Čak i ta mjerica proteina nije ništa...sve skupa u danu ne skupiš niti 1000 kcal pretpostavljam...a tvom tijelu je to malo čak i da samo ležiš.

Očito da i dalje vjeruješ u načelo izgladnjivanja...ali vjeruj mi, ništa od toga. Za dugotrajno.... a ostalo te nebi ni trebalo zanimati.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Tratincica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tratincica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2016 at 16:07
Mhm, mislis da stvarno tako malo unesem? Jooj pa to je fakat malooo, uopce nisam ni mislila na to. Rekoh, ujutro se fino napapam, rucak isto i dosta s obzirom da ne konzumiram 5, 6 dnevnih obroka a i jedem dosta uh iz kruha rize ili tjestenine. Ajme kako ovo sad blesavo zvuci kad procitam sta sam napisala haha.
A sto mi preporucas da pojedem onda za veceru? Da smuckam neki sejk sa kefirom i proteinima? :D
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2016 at 11:37
Koliko je to dosta uh iz kruha, riže i tjestenine? Smile Možeš li i znaš li odrediti približne količine svega toga? Sve je to nekako relativno...kad sam ja vidjela koliko jedu ljudi koji se kunu da jedu puno....slabo mi je došlo koliko je to ustvari....malo Smile

Da se ti zbilja napapaš dovoljno ujutro i za ručak možda bi to nekako i funkcioniralo (iako je većinom bolje te obroke raspodijeliti tokom dana, bar na početku dok ne skužiš princip i količine koje ti štimaju) jer biš sveukupno pojela dovoljno da ti metabolizam normalno funkcionira. Ali ovako sumnjam da pojedeš dovoljno...zobene, voće, jaja....ne vjerujem da su to neke količine da pokriju dnevne potrebe. 

Imaš kuhinjsku vagu?  Smile Ako imaš, probaj malo izvagati koliko ustvari pojedeš tokom dana...pa da vidimo di si sa tom energijom Wink Nemoj se dovesti u situaciju da zaglibiš sa premalo hrane da biš ju mogla smanjivati kada težina počne stagnirati....a počet će. Bolje napraviti više prostora za postepeno rezanje kcal kako ne biš došla na par zalogaja....a da ti svaki extra napravi boom u tijelu...




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2016 at 11:41
Večera može biti sastavljenja od povrća i nekog izvora proteina.....npr. špinat/blitva/kelj..... sa mesom/ribom/jajima....pa imaš svježi sir sa nekim orašastim plodovima/sjemenkama ili pak nekim cjelovitim krekerima/kruhom (nemaš se razloga bojati uh-a navečer ako ih dobro rasporediš kroz dan ;) .......možeš i neki jogurt umjesto svježeg sira....ubaciš unutra malo wheya da pojačaš proteine....pa dodaš opet malo zdravih masnoća...ili pak nešto od uh-a....čak i malo zobenih ako ti dođe takav gušt (meni to više paše za jutro...)

Pa imaš pureće/pileće šunkice tu i tamo.....ubaciš u kajganu recimo pa imaš fini omlet ;) uz povrće, salate.....tu i tamo možeš i neki sendvič...uzmeš nešto cjelovito (kruh/krekere) i šunkicu, malo mozzarelle, feta sira....pa i koji komad masnijeg sira....ili svježi sir sa tunom i malo maslinovog ulja kao zdravi namaz....aaauuu ima toga.....žvači, ne gutaj samo tu vodurinu Wink


Edited by Gym_girl - 23 Veljaca 2016 at 11:41
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2016 at 12:06
Originally posted by Tratincica Tratincica wrote:

Mhm, mislis da stvarno tako malo unesem? Jooj pa to je fakat malooo, uopce nisam ni mislila na to. Rekoh, ujutro se fino napapam, rucak isto i dosta s obzirom da ne konzumiram 5, 6 dnevnih obroka a i jedem dosta uh iz kruha rize ili tjestenine. Ajme kako ovo sad blesavo zvuci kad procitam sta sam napisala haha.
A sto mi preporucas da pojedem onda za veceru? Da smuckam neki sejk sa kefirom i proteinima? :D

eh ja ti imam recept za palacinke koje imaju 700 kcal za dorucak tako da...LOL
na mojoj stranici Fit&Strong by Ina imas recept i pod HITNO moras vise jesti...
Clap
Back to Top
Tratincica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tratincica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2016 at 14:53
Ma cure moje drage, jedem bijeli kruh sa sirnim namazom ili pastetom i jaja za dorucak. Jutros evo moji se zazeljeli garlic kruha pa sam i ja koju snitu i uz to spek :D (nemojte me streljati)

Ina evo lajkala sam te pa gledam kakve sve fine papice imas, jel ti ovo u receptima pravko kokosovo brasno ili onaj mljeveni kokos u koji se cupavci umacu?

Vidim da papas i jaje, kruh i sa strane zobene, to bih cak i mogla pojesti za dorucak. Zobene same kada ih jedem s recimo bananama mi nikako ne sjedaju, uvijek imam zgaravicu, a ogladnim od toga jos brze.

Kuham punjene paprike danas evo, sa finom govedinom ali riza obicna, moram polako te namirnice poceti mijenjati u one zdravije kad kupujem.


Btw Gym_girl jucer sam navecer smuckala mjericu proteina, saku malina, zlicu lana i chia sa kefirom, kaj mislis o tome?
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2016 at 15:11
Originally posted by Tratincica Tratincica wrote:

Ma cure moje drage, jedem bijeli kruh sa sirnim namazom ili pastetom i jaja za dorucak. Jutros evo moji se zazeljeli garlic kruha pa sam i ja koju snitu i uz to spek :D (nemojte me streljati)

Ina evo lajkala sam te pa gledam kakve sve fine papice imas, jel ti ovo u receptima pravko kokosovo brasno ili onaj mljeveni kokos u koji se cupavci umacu?

Vidim da papas i jaje, kruh i sa strane zobene, to bih cak i mogla pojesti za dorucak. Zobene same kada ih jedem s recimo bananama mi nikako ne sjedaju, uvijek imam zgaravicu, a ogladnim od toga jos brze.

Kuham punjene paprike danas evo, sa finom govedinom ali riza obicna, moram polako te namirnice poceti mijenjati u one zdravije kad kupujem.


Btw Gym_girl jucer sam navecer smuckala mjericu proteina, saku malina, zlicu lana i chia sa kefirom, kaj mislis o tome?

u receptima je pravo kokosovo brasno, mrvice kokosove su ono sto umaces cupavce (to je shredded coconut)
da vise nazalost ne papam zobene Cry nema vise ugljikohidrata ujutru Cry
ali sto se tebe tice to ti je super dorucak...taj hljeb je proteinski,,,ja sam za opciju
da izbacis bijeli hljeb, bijelo brasno i bijelu tjesteninu..eh sad...
prvi korak je prvi, dobro je i smanjiti ako vec mozesEmbarrassed

uvijek sam za opciju da se jede protein (jaja) sa ugljikohidratima (zobene), onda glad dolazi kasnije Clap

preporuka za rizu: ako vec nema smedje, onda parboiled (parena) nizak glikemijski index ima.

Big smile
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.