New Posts New Posts RSS Feed - Protein whey gold standard
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Protein whey gold standard

 Post Reply Post Reply
Author
aftermath View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2014
Location: Bosna
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aftermath Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Protein whey gold standard
    Posted: 13 Travanj 2015 at 23:02
Visok sam 186 cm, imam nekih 88 kg (dakle nisam gojazan), ali zelio bih smrsati na 83 kg. To vrlo lako mogu trcanjem, fudbalom i slicnim aktivnostima, ali idem i u teretanu. Medjutim, necu da budem samo mrsav, nego zelim i dobru gradju :). Lako skinem kile kad zelim, nije mi mrsko trcati/igrati fudbal/ici u gym. Trcanjem previse smrsam i nemam misicnu masu kakvu zelim. Zato imam pitanje za Whey protein. Moze li se ishranom unijeti dovoljno kvalitetnog proteina ili cu morati kupiti Whey protein? Nisam nikad koristio nikakve suplemente i moram priznati da sam skeptican prema njima. Jedem dnevno 3 jajeta, piletinu, grah, badem, pijem mlijeko i sirutku, jedem suhe sljive, ponekad crveno meso, a u planu sam ukljuciti i tunu dva puta sedmicno (konzerviranu). Da li je to dovoljno? Ne poznajem dovoljno Whey protein, da li donosi neke rizike (npr. debljanje)? Ili se moze koristiti i za mrsavljenje? Da li ga neko od vas koristi i ima li kakvih nuspojava? Je li vam pomogao u dobijanju misicne mase? Da kupim ili da se drzim ishrane? Malo je podug post, sry :))).
blablabla
Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2015 at 23:33
Bio sam kao ti, ali evo za 3 mjeseca sam smršao 6kg i sada sam zadovoljan sobom.
Samo ishrana zdrava, ako želiš da smršaš reci zbogom slatkišima i grickalicama, ili ih izbjegavaj što više možeš. Ja sam svake sedmice imao tzv.''cheat day'' ali ni tada nisam previše loše hrane konzumirao, sve je stvar ljudske psihe i volje.

Ja sam na početku koristio Myprotein whey, odličan ukus, cijena super..
Nakon što sam potrošio 2kg Myproteina, onda sam kupio Gold i vjeruj mi rezultati su odlični. ALI naravno, bez ishrane, teškog i intenzivnog trening uz trčanje i fudbal ne bih bio kakav jesam trenutno.
Ti se nećeš udebljati/smršati sa konzumiranjem wheya, nego sa ishranom.
Ishrana 80%, Protein 20%. Što znači da je ishrana mnogo važniji faktor nego suplement.

Ako ti je ovakva ishrana, ovo je odlično..bar koliko se ja razumijem. Nisam siguran da su sirutka i mlijeko dobri da se piju, ali to neka kažu iskusniji od mene.

Da li si izračunao svoj BMR i TDEE, i koliko proteina, kalorija i ostalog uneseš dnevno?

Back to Top
aftermath View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2014
Location: Bosna
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aftermath Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2015 at 00:22
Ja mislim da sada imam kalorijski deficit. Jedem 6 puta dnevno (dorucak, rucak, vecera i 3 medjuobroka). Svih 6 su manji obroci (iako mogu pojesti za trojicu-tjeram se da jedem manje obroke :) ). I za sada se drzim toga, ne popustam :D. U medjuobrocima jedem suhe sljive, malo grozdjica, malo badema. Ne pretjerujem s tim, mozda pojedem oko 24 badema dnevno (iako bih mogao pojesti lako kilu odmah :D). Pokusavam za glavne obroke unijeti proteina dovoljno i da jedem neku "vocku" ili "povrcku" radi vitamina. Smanjio sam ugljikohidrate, hljeb npr. jedem samo koliko moram bas da prezivim xD. Ujutro, za dorucak, pojedem zitarice s mlijekom. Trcanje/fudbal 5 puta sedmicno, teretana 5 puta sedmicno. Skoro sam krenuo, pa treba sacekati da kile spadnu. Vidim manji stomak kroz par dana :). BMR je oko 2017. TDEE je oko 3126. Znaci, po tebi, mogu i ishranom unositi dovoljno proteina? Jedem cesto piletinu, bijelo meso, a vidim da u 100 g ima oko 30 g proteina. Hvala ti na odgovoru ;)
blablabla
Back to Top
lusymare View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Travanj 2015
Location: sdas
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lusymare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2015 at 07:28
Prvo si organiziraj prehranu i kreni s treninzima, a tek potom počni razmišljati o suplementima.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.