New Posts New Posts RSS Feed - Protein sirutke nezdrav....clanak!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Protein sirutke nezdrav....clanak!

 Post Reply Post Reply
Author
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Protein sirutke nezdrav....clanak!
    Posted: 24 Listopad 2013 at 20:39
Slucajno sam naletila na ovaj clanak, na engleskom je.

Uglavnom, proteinski prašci su cesto puni konzervansa , genetski modificirani , puni alergena kao što su izolat proteina sirutke, soje i drugih sintetickih toksina poput aspartama , saharina i umjetnih okusa .
 
Istraživanja su pokazala da nekoliko proteina praha na tržištu sadrže opasne razine otrovnih teških metala - posebno arsena , kadmija i olova . 

 

Kao dobra alternativa se navodi konopljin protein.

 
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2013 at 20:41
Julie Peláez is the co-founder of the 14-day online cleanse program called the Conscious Cleanse, co-author of the book by the same name, yoga teacher, health coach, mama of two, raw food enthusiast, lover of the sun and a green smoothie guzzler. Download her free e-cookbook at consciouscleanse.com for 10 simple and delicious recipes.

meni dovoljno
cookies are for pussies
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2013 at 20:51
ja ne mogu progutati tu konoplju,grozan okus.
kaj sad,da ne pijem više whey?!
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2013 at 21:04
baba, ovo nije istrazivanje, to prvo, ovo je rad jedne osobe iz cijeg zivotopisa je sve jasno, bar meni. Konopljin protein nije brzi protein kao whey nego spori kao npr. posni sir. Osim toga, ovo ti nista ne govori-- raw food enthusiast, lover of the sun and a green smoothie guzzler?

danasnja hrana je sva navedeno iznad, osim ako nemas vlastiti vrt, vlastite zivotinje, vlastiti vocnjak itd..

Edited by avangarde - 24 Listopad 2013 at 21:04
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2013 at 21:16
btw ispod komentar, sve lijepo objasnjeno:
This article lacks sources, credibility and is full of misinformation. I really appreciate your effort to steer your readers in the direction of health, but please do so with correct information. Protein powders don't promise ripped abs and sleek muscles, they promote recovery from the break down of these muscles after working out, which if done correctly can help lead to these results. You generalize protein powders as a wholesome category that assumes they are all the same. Wrong. There are an abundance of different kinds that have a range of diffeernt ingredients and components. I agree with you that yes, some protein powders are often processed and heated to the point where thy are denatured, but there are an increasing amount of cold-pressed, cross-filtered proteins being made to avoid denaturing, and maximize bioavailability and cleanliness. These are proteins that come from a more diligent manufacturer, that also often make a point to avoid preservatives, avoid GMOs, soy, and synthetic compounds. As far as they whey isolates go, what seperates the isolates from the concentrates is the ability to filter out the dairy and caseins which are some of the components that aren't good for the body. As far as the whey that is in the tub, that is what's filtered out to be as clean as possible to avoid any discomfort and maximize it's ability to be digested and absorbed into your muscles quickly. The 'risks' don't far outweight the benefits, because if you choose a quality protein, you're not putting yourself at risk at all, unless you're consuming toxic amounts of it. I definitely agree that whole foods are the best sources of protein, I make a point to try and get my required intake through whole foods, but as an athlete, as I'm sure many of the readers are too, we need more than simply what we get out of our foods due to the greater breakdown of muscles through intense exercise. Hemp seeds are a great food, and are definitely a viable source of protein, but in excess they can be very bad, because to your disinformation, they are not an amazing source of omega 3s, they are a more abundant source of omega 6 fatty acids, the pro-inflammatory omegas, which in excess lead to inflammation and injury. There are numerous sources of information to back up what I have just said, I have a number of protein powders that I can recommend that are quality, won't break your wallet, and are certainly beneficial for your health.
cookies are for pussies
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2013 at 23:57
Ne postoje sigurni podaci koliko je dugotrajno uzimanje proteina sirutke zdravo ili nezdravo, a i to kako za koga. Avangarde, ono što je u ovom komentaru, inace razumnom, sumnjivo, je da tvrdi kako nema GMO i sintetickih komponenata, itd...Naime u USA jedva da postoje krave koje se ne hrane GMO hranom i da im se ne dodaje somatotropin, koji se ne znam u kojoj mjeri može a mislim da nemože, izvuci mikrofiltracijom, a može imati zdravstvene posljedice. od kod nas dostupnih proizvodjaca nisam još vidjeo niti jednog da piše ciji protein koristi, jer oni nisu proizvodjaci. Pa dolazim do nepoznatog izvora tih proteina, dok se recimo vani na kutijama može pronac porijeklo i patentirano ime tog proteina, pa tocno znam što pijem, i od mlijeka krava sa ispaše bez gmo modificirane hrane i bez hormona. I za ono što pijem je diskutabilno je li zdravo, ali je više zdravo od onih koji prešucuju odakle nabavljaju whey. Onih par "proizvodjaca naljepnica" koje povremeno pijem, koriste npr patentirani Proserum whey, ali to kod nas nema u prodaji. Ali, od bilo koga da kupim whey Proserum, znam tocno što pijem i odakle je.

Edited by iver - 25 Listopad 2013 at 00:00
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 00:06
slazem se ovo s kravama u Americi, ali nevjerujem ni da su nase puno bolje anyway cilj mi je bio samo naglasiti da ne postoji hrana koja ne sadrzi barem nesto od navedenog gore u clanku, osim naravno ako imas sve svoje ali i to je dikutabilno. ne znam zasto bi se ljudi trebali zabrinjavati zbog mjerice wheya koju uzimaju na dan iza treninga uz sav junk, cigarete, alkohol i sve ostalo sto konzumiraju na dnevnoj bazi..
cookies are for pussies
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 00:21
za cigarete bar znamo :( a za whey mi napiši za 10 godina :) Odoh spavat, sutra na put. Danas skoro završio u Osijeku :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 00:25
ok, ako zavrsim na dijalizi tebi prvom javljam.
pa bas sam mislila pitat da navratis kad je vec usput     

Edited by avangarde - 25 Listopad 2013 at 00:25
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 00:30
Ja sam vec par puta pisala da nebi stavila ruku u vatru za to, uz sve hvale i kvazi istraživanja Smile

Uostalom, da se nešto i razvije od toga, kako ceš znat da je upravo whey kriv uz sva ostala cuda danas, ljudi se i bez toga razbolijevaju nažalost....tako da...živi bili pa.......samo da je glava mirna.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 00:57
gymka dobro receno, baš "kvazi istraživanja", i jutros sam citao jedno od British journal of..., na kraju sitnim slovima napisali kako je istraživac savjetnik kompanije za supplemente :)
@Avangarde, baš i nije usput Osijek, a nisam ni sliku vidio što je za rucak :)) Pa da još ne bih i sa Mettom morao vježbati, u mojim godinama su lucullusove gozbe zanimljivije od vježbanja :)) Sad zbilja idem vecerati i nestati, zgrijao sam teletinu
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 15:45
Originally posted by bebolina bebolina wrote:

Uglavnom, proteinski prašci su cesto puni konzervansa , genetski modificirani , puni alergena kao što su izolat proteina sirutke, soje i drugih sintetickih toksina poput aspartama , saharina i umjetnih okusa .

kada se to ovako napise, izgleda zastrasujuce. a sad pogledaj sve ostale proizvode koje svakodnevno koristis pod "normalno".
Originally posted by bebolina bebolina wrote:


Istraživanja su pokazala da nekoliko proteina praha na tržištu sadrže opasne razine otrovnih teških metala - posebno arsena , kadmija i olova .

"nekoliko proteina praha", isto kao sto i "nekoliko igracaka iz kine sadrzi opasne i kancerogene tvari, ne znaci da su svi takvi, te da se treba dramiti oko toga.

Originally posted by bebolina bebolina wrote:

Kao dobra alternativa se navodi konopljin protein.

 

i dosli smo do kljucnog dijela. cijeli tekst nije nista drugo nego promo clanak kvazi "znanstvenika" koji ce napraviti zakljucak kakav zelis, dok god platis. tako su i za aspartam radili dodatna istrazivanja koja su pokazala potpuno suprotne rezultate od prvog, jer prvo nije odgovaralo prehrambenoj industriji. naravno, promjenili su i znanstvenike, a ove prve, bez obzira na njihovu reputaciju, proglasili su polupismenim neznalicama.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 16:39
Originally posted by iver iver wrote:

gymka dobro receno, baš "kvazi istraživanja", i jutros sam citao jedno od British journal of..., na kraju sitnim slovima napisali kako je istraživac savjetnik kompanije za supplemente :)
@Avangarde, baš i nije usput Osijek, a nisam ni sliku vidio što je za rucak :)) Pa da još ne bih i sa Mettom morao vježbati, u mojim godinama su lucullusove gozbe zanimljivije od vježbanja :)) Sad zbilja idem vecerati i nestati, zgrijao sam teletinu

Hej što ne valja samnom LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 23:57
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Originally posted by iver iver wrote:

gymka dobro receno, baš "kvazi istraživanja", i jutros sam citao jedno od British journal of..., na kraju sitnim slovima napisali kako je istraživac savjetnik kompanije za supplemente :)
@Avangarde, baš i nije usput Osijek, a nisam ni sliku vidio što je za rucak :)) Pa da još ne bih i sa Mettom morao vježbati, u mojim godinama su lucullusove gozbe zanimljivije od vježbanja :)) Sad zbilja idem vecerati i nestati, zgrijao sam teletinu


Hej što ne valja samnom LOL


Ma nemam vremena do jutra pisati :))) . Ajde mett, ne pazi na svašta, to je bila šala, jer si pun želje za mišicima, a ja bih ipak radije uživao u dobroj klopi:) Takav tip treninga i mišice prepuštam mladjima. Osjetit ceš da se kroz godine prioriteti mijenjaju, i to jako. Pa je meni sad lijepše uživati u društvu, finoj klopi, vinu, a kile skidam u igri sa mojim psima, koji su doduše i teži i jaci od mene :)..Svoj gym koristim samo za isprobavanje vježbi i ucenje. A, sad za ozbiljno, ako hoceš mogu napisati neki osvrt o tvom treningu, bez brige, bit cu blag, i samo ako hoceš :)))   
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2013 at 01:04
Originally posted by iver iver wrote:

Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Originally posted by iver iver wrote:

gymka dobro receno, baš "kvazi istraživanja", i jutros sam citao jedno od British journal of..., na kraju sitnim slovima napisali kako je istraživac savjetnik kompanije za supplemente :)
@Avangarde, baš i nije usput Osijek, a nisam ni sliku vidio što je za rucak :)) Pa da još ne bih i sa Mettom morao vježbati, u mojim godinama su lucullusove gozbe zanimljivije od vježbanja :)) Sad zbilja idem vecerati i nestati, zgrijao sam teletinu


Hej što ne valja samnom LOL


Ma nemam vremena do jutra pisati :))) . Ajde mett, ne pazi na svašta, to je bila šala, jer si pun želje za mišicima, a ja bih ipak radije uživao u dobroj klopi:) Takav tip treninga i mišice prepuštam mladjima. Osjetit ceš da se kroz godine prioriteti mijenjaju, i to jako. Pa je meni sad lijepše uživati u društvu, finoj klopi, vinu, a kile skidam u igri sa mojim psima, koji su doduše i teži i jaci od mene :)..Svoj gym koristim samo za isprobavanje vježbi i ucenje. A, sad za ozbiljno, ako hoceš mogu napisati neki osvrt o tvom treningu, bez brige, bit cu blag, i samo ako hoceš :)))   

Bilo bih mi iznimno drago ! :))) I bio bih pocašcen!  :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.