New Posts New Posts RSS Feed - propriocepcija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

propriocepcija

 Post Reply Post Reply
Author
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: propriocepcija
    Posted: 08 Studeni 2007 at 17:14

 Dragi forumasi zanima me koliko vas prakticira ovu metodu treninga i koliku paznju prilikom planiranja treninga posvecujete unapredjenju zdravstvenog statusa, a koliku poboljsanju tjelesnog izgleda. Onako otprilike u postotcima.

https://www.fitness.com.hr/savjeti/treniranje/Proprioceptivni -trening.aspx

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2007 at 01:01
Ja osobno to ne radim jer nemam vremena ni posteno odradit ancrobni / crobni trening.

Ne mislim da su ti treninzi vazniji ili zdraviji od propriocepcijskog ali su mi na neki nacin bitniji jer se na njima ispusem / izbacim stres.
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2007 at 17:08
 Znam da je nedostatak vremena problem vecini ljudi, ali za proprioceptivne vjezbe je dovoljno š0 minuta, a korist je stvarno velika.
www.fitness-trening.com
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2007 at 21:39

 Mi radimo proprioceptivne vjezbe sa pacijentima....;)) nakon operacije prednjeg kriznog npr.;)) a ja proprioceptivne vjezbe imam svaki dan dok dodjem sa busom na posao;))

haha...slazem se da je velika korist...ali mislim da se jako malo rade proprioceptivne vjezbe....;))

Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2007 at 21:51
 Da nakon operacije kriznih ligamenata je proprioceptivni trening obavezan, takodjer i kod svih drugih zglobova.Slazem se da se jako malo rade, ali jedan od razloga je sto ljudi nisu informirani i neznaju za prednosti takve vrste treninga. Zadnjih godina su napravljena mnoga istrazivanja i sad je proprioceptivni trening sastavni dio skoro svakog treninga profesionalnih sportasa, a pogotovo u fazi rehabilitacije.
www.fitness-trening.com
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.