New Posts New Posts RSS Feed - Program vjezbi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Program vjezbi

 Post Reply Post Reply
Author
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Program vjezbi
    Posted: 25 Ožujak 2007 at 22:06
Pozdrav svima!
Posto ste ne znam kolko puta ispali izrazito profesionalni  , i dosta su mi vasi savjeti/komentari/sugestije pomogli ,  please help oko ovog
(kako mocan uvod)

Dosta dugo sam u teretani vjezbe radio neplanski , vise onak na foru "e maknio se onaj debeli s bencha , ajmo..." ili "nisam radio tricepse par puta , idem malo" pa sad ako bi bio neko s par minuta vremena da mi napise detaljno program , koje vjezbe , kolko puta , kolika tezina itd. (pa da ja onda markerom na ruku pa redom krizam...)

Ako vam treba mozda , imam š5 godina , u prosjeku dizem 35 , 3. mjesec da idem ak ne racunam ono ranije dok nisam napravio "pauzu".

Hvala puno unaprijed , ako je jos sta vazno , napisat cu...

citam vas
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2007 at 00:26

 Za tebe u toj dobi rad za utezima moze biti prilicno koristan ali isto tako i prilicno

opasan. Kao prvo trebao bi znati da za povecanje snage i za povecanje misicne

mase je potreban testosteron koji se u tvojim godinama pocinje povecano luciti pa

bi ti se moglo dogoditi da te malo ponesu neke vece tezine i da malo pretjeras. Ali

imaj na umu da ti jos rastes odnosno da ti epifizne zone rasta na kostima jos nisu

zatvorene tako tako da izbjegavas velike tezine odnosno da ne radis serije s

utezima s kojima nemozes napraviti barem 6 ponavljanja. Sto se tice plana mozes

raditi 3 puta tjedno. š. dan prsa triceps 2. dan ledja biceps 3. dan ramena i

noge.Naravno da ces se u teretani naslusat svakakvih savjeta ali shvati da greske

napravljene u tvojim godinama pogotovo ako su na kraljeznici ili na zglobovima

kasnije neces moci ispraviti.Ako imas jos pitanja napisi.

 

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2007 at 14:24
Ako mislis bas na pisanje individualnog treninga mislim da ti je najbolje uzet trenera koji ce ti to napisat i pokazat kako se pravilno izvode sve te vjezbe, jer krivo izvodjenje vjezbi moze biti opasno!

šta se tice onog tvog neplanskog vjezbanja tako sam i ja poceo sa š6 godina prvih par mjeseci tako bezveze, ali  kasnije sam bio promijenio teretanu i uzeo trenera i vjeruj mi puno je bolji napredak kad vjezbas planski nego tako bezveze!

Mozes ti preuzet i neke planove treninga s interneta, ali mislim da ti je pametnije uposlit trenera u teretani i da ti pokaze sve vjezbe!


Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2007 at 16:57
popricat cu s ovim deckom sto radi tamo , on je meni prva 2,3 puta objasnio osnovno , a dalje se nije nesto previse s tim zamarao...

hvala puno!
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2007 at 20:22
https://www.fitness.com.hr/vjezbe/vjezbanje/Vodic-pocetnici.a spx

jako korisno
Back to Top
IgZd View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote IgZd Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2007 at 14:53
 Ja ti bas teretanu isto nebi priporucia,jer si ti jos u rastu i razvoju
Back to Top
caba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 299
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote caba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2007 at 18:14
 Samo ti treniraj,nista lose ti se nece desiti. Ja sam trenira isto tvojih godina (ne bas ozbiljno ali koliko sam bio u mogucnosti) I evo sad mi nista ne fali...
Mozda ti jesi jaci ali ja sam ludji
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2007 at 19:28
Slobodno treniraj, samo ne pretjeruj s kilazama!

Vjeruj mi, trening nikad nikome nije naskodio, samo nemoj s jako velikim kilazama jer tvoji zglobovi i kosti jos nisu toliko jaki kao kod odraslog covjeka!

Ja sam poceo sa š6 i sad mi nista ne fali, samo ti treniraj i hrani se zdravo, to ti moze samo pomoc!
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2007 at 22:34
ma citao sam puno o tome , ne brinem se za onakve komentare ... hvala na brizi

nego , iz cista mira sam se sjetio vage , i da se izvazem...
kad ono imam š-2kg manje nego prije nekih 2 mjeseca

otkad sam krenio u teretanu malo sam se u ogledalu popravio , ali bas sam se sada iznenadio kada sam vidio na vagi

jel nije to suprotno od onoga kako bi trebalo biti?
 

Edited by Lega
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2007 at 22:43
 Nije suprotno jer porastom misicne mase povecava se potrosnja energije u mirovanju jer misici trose vise energije od masnog tkiva sad bi bilo dobro da pojacas prehranu
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2007 at 11:57
Da, sad malo vise pocni pazit na prehranu, malo je pojacaj i pocni jest namirnice koje imaju cim vise onoga sta ti trebas, ugljikohidrate i bjelancevine .

Jer sada ti organizam treba vise toga, kad imas vise misica koji se moraju nekako hranit
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.