New Posts New Posts RSS Feed - Program treninga i prehrane pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Program treninga i prehrane pomoc

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
hyptard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2013
Location: imotski
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hyptard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Program treninga i prehrane pomoc
    Posted: 18 Listopad 2013 at 04:03
8h- zobene pahuljice 200g + mlijeko + 1.5 mjerica wheya

11h- 1.5 mjerica wheya + mlijeko

13h- pileca/pureca prsa, oko 350g + povrce(kiseli krastavci, kiseli crveni luk, ajvar, rajcica)


17h- 2.5 mjerice wheya + mlijeko -prije treninga


trening

18:30h- 2.5 mjerice wheya + tjestenina/riža

21h- posni sir(oko 150g) + grcki jogurt

kasnije jos pojedem bademe ili jos jedan jogurt

183cm, 82kg. mislim da mi je body fat oko 16-17% po mojoj procjeni koja je amaterska, mozda je i malo manji oko 15%

treniram 3-4 puta tjedno, kako uhvatim vremena od faksa. trenirao sam nekih 5 mjeseci, mozda malo manje, prije ljeta, i sada nastavljam.

radim treninge snage

dan a:
bench press, 5x5 na max tezini
overhead press - 5x5 na max tezini

asistencije :
biceps - 3x8 varijacije vjezbi za biceps
3x8 siroki zgib

dan b:
deadlift 3x3 uzastopno povecavanje tezine do max tezine koju onda odradim 5x1, max mi je otp 140kg.
veslanje 5x5 na max tezini

asistencije:
tricpes 3x8 varijacije vjezbi za triceps
3x8 dipovi sa opterecenjem



zanima me koliki mi je otp unos kalorija dnevno, koliko su od tog proteini, koliko ugljikohidrati i koliko masti.
koliko je ovaj trening i prehrana dobra i koje izmjene preporucate? znam da mi je plan prehrane trenutno los, ali opet ponavljam, amater sam u ovom.

cilj:
povecanje mase ali uz sto manje dobivanje masti. zelim do sljedeceg ljeta doci do nekog kvalitetnog rezultata kao 85kg ali na nekom 9-10-11% bfu. ne znam koliko je ovo realno.

takodjer, ne znam dali je uopce ovakvo nesto moguce, cuo sam da se mora ici iskljucivo masa pa iskljucivo definicija..

misljenja? kritike?

Unaprijed jako zahvalan.
Back to Top
hyptard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2013
Location: imotski
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hyptard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 04:12
cuo sam za izraz leangains. mozda je to ono sto trazim?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 07:54
Pozdrav ! 

Evo ovako vidim dobio bih na Mišicnoj masi...Previše proteina guraš u sebe...a Uh-a prakticki nigdje osim u dorucku..

Od Wheya i samog wheya neceš dobiti ništa osim što ceš bzvze potrošiti novce ako pravilno ne izbalansiraš ga sa prehranom...

Koristi  ga nakon treninga...i eventualno u dorucku...

Jedi proteine ...ribu meso jaja....

Nakon treninga 2.5 mjerice whey? totalno ne potrebno ... Popij ga sa dex 1 mjericu

Zatim pojedi kruti obrok sa UH

Povecavaj postepeno prehranu...tako da dobiješ pola kile do kilu tjedno....

Ja sam dobio 20 kila a izgubio 1% BF-a moguce je...ako znaš što radiš..i radiš postepeno polako..ovako neceš nigdje stici...Whey sa ovima pada u vodu :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
hyptard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2013
Location: imotski
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hyptard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 08:57
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Pozdrav ! 

Evo ovako vidim dobio bih na Mišicnoj masi...Previše proteina guraš u sebe...a Uh-a prakticki nigdje osim u dorucku..

Od Wheya i samog wheya neceš dobiti ništa osim što ceš bzvze potrošiti novce ako pravilno ne izbalansiraš ga sa prehranom...

Koristi  ga nakon treninga...i eventualno u dorucku...

Jedi proteine ...ribu meso jaja....

Nakon treninga 2.5 mjerice whey? totalno ne potrebno ... Popij ga sa dex 1 mjericu

Zatim pojedi kruti obrok sa UH

Povecavaj postepeno prehranu...tako da dobiješ pola kile do kilu tjedno....

Ja sam dobio 20 kila a izgubio 1% BF-a moguce je...ako znaš što radiš..i radiš postepeno polako..ovako neceš nigdje stici...Whey sa ovima pada u vodu :)


zahvaljujem na odgovoru ! :)
bio sam odmah svjestan da je ovo previse wheya u prehrani, ali jednostavno nisam imao ideju sto da jedem u ovim medjuobrocima.. nazalost, jaja ne jedem jer su valjda jedina stvar na koju sam alergican. mislio sam kupovati konzerviranu tunu ali to mi djeluje preskupo.. ako cu jesti tunu 3x dnevno to je = 15kn x3 dnevno, 45kn samo od tog. piletinu i puretinu kupujem u lokalnoj mesnici 5kg 125kn, to mi je prihvatljiva cijena. student sam i stedim gdje god mogu. mislim da nisam siguran sto je kruti obrok sa uh? tjestenina / riza?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 09:03
Kruti obrok ono što žvacemo :D

Okej ovako u medjuobrocima možeš jesti posni sir od proteina isto tako... 

Alergican na jaja auh...Mah nema veze...uglavnom riba je pre skupa da na žalost...probaj vidjeti kako ce ti se svidjeti plava riba...oan je dosta jeftina :)

Znaci ujutro za rucak poslije treninga opskrbi se UH-om Tjestetnina..kruh...krumpir...riža vec si i sam naveo vidim da znaš..obavezno uz to povrce...povrce ne zaobilazna namirnica..koja ti treba...Pij puno vode....

Masti i Protein...navecer konzumiraj...ili medjuobrocima...možeš i ujutro ....

Za masu su važni proteini..ali ne u tolikoj mjeri koju koristiš :)...probaj se bazirati na Uh pa vidi...ja ti npr konzumiram od mesa jaja posnog sira....možda 120g proteina.... 

ali zato oko 500g nekada više nekada manje UH-a i super rezulttate imam tako da Whey te nece uciniti velikim...tj hoce ako znaš kako sa njime :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
hyptard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2013
Location: imotski
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hyptard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 09:12
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Kruti obrok ono što žvacemo :D

Okej ovako u medjuobrocima možeš jesti posni sir od proteina isto tako... 

Alergican na jaja auh...Mah nema veze...uglavnom riba je pre skupa da na žalost...probaj vidjeti kako ce ti se svidjeti plava riba...oan je dosta jeftina :)

Znaci ujutro za rucak poslije treninga opskrbi se UH-om Tjestetnina..kruh...krumpir...riža vec si i sam naveo vidim da znaš..obavezno uz to povrce...povrce ne zaobilazna namirnica..koja ti treba...Pij puno vode....

Masti i Protein...navecer konzumiraj...ili medjuobrocima...možeš i ujutro ....

Za masu su važni proteini..ali ne u tolikoj mjeri koju koristiš :)...probaj se bazirati na Uh pa vidi...ja ti npr konzumiram od mesa jaja posnog sira....možda 120g proteina.... 

ali zato oko 500g nekada više nekada manje UH-a i super rezulttate imam tako da Whey te nece uciniti velikim...tj hoce ako znaš kako sa njime :)


moram priznati da nemam niti najmanju ideju koje povrce da jedem.
vidim dosta ljudi pricaju o kupusu, zelju i slicnom. ja to ne znam spremiti. al nauciti cu ako rajcice i slicno nisu ok.
preporuka koje povrce da jedem?

takodjer me zanima, jel domaci sir od bakica s trznice moze zamjeniti posni?

kako sam inace gotovo uvijek na faksu, skuham si tjesteninu i pileca prsa i to si ponesem u nekom taperveru. pokusavam sto je vise moguce jesti svako 3 sata. morati cu si sloziti nesto kvalitetnije od sada.

Edit: sto se masti tice, ni u ovo ne znam bas mnogo, mislim da su jedine masti koje ja unesem bademi navecer?


Edited by hyptard - 18 Listopad 2013 at 09:14
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 09:18
kako sam inace gotovo uvijek na faksu, skuham si tjesteninu i pileca prsa i to si ponesem u nekom taperveru

Odlicno! Nosi hranu sa sobom to mi je drago...gledaj na masi si..jedi kada si gladan...ali nemoj pretjerivati svejedno...postepeno povecavaj hranu...ako dobijaš pola kile do kilu tjednu do bi bilo super....ako više dobijaš od toga malo smanji...pošto si rekao da hoceš što cišcu m.m A ako stoji kilaža povecaj za malo ..onako po osjecaju :)


Povrce bilo koje je dobro došlo...što više to bolje..i što više razlicitoga to bolje..povrca nikada dosta...

Ja naribam kupus salatu..stavim octa malo zacina i supr bude! :)

Domaci sir ako imaš priliku svakako uzimaj...što više domace probaj konzumirati..ako imaš tu privilegiju...ne treba ti posni sir...to je super! :)

Složi pa pokaži jelovnik :) I reci mi samo visinu težinu i godine usput :)

I reci mi dali ti to 2 dana treniraš ili? Malo nisam skužio trening 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
hyptard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2013
Location: imotski
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hyptard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 09:24
napisao sam u prvom postu, 183cm sam visok, 82kg trenutno, bf oko 15-16-17% (ne znam ga tocno sam procjeniti), 20 god
domaceg imam svega vise manje, od sira do povrca. iako nisam siguran u vezi nekih stvari, kao recimo k.krastavci, kiseli crveni luk, ajvar itd..

trenirao sam pred ovo sada ljeto 5 mjeseci, pa stanka prek ljeta, pa sada nastavljam. takodjer, pred 2 godine sam trenirao nekih godinu dana, malo vise ali me ozljeda na nogometu totalno izbacila van svih treninga i sportova tako da sam do prije ovog pola godine bio u stanju mirovanja.

a sto se tice treninga, imam dan a i dan b, treniram 3 ili 4 puta tjedno. naizmjence dan a i dan b.. znaci recimo, utorak dan a, cet. dan b, subota dan a.   pon. dan b,  sri dan a ... itd
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 09:34
Aha sada sam tek skužio! Uglavnom Napiši prehranu pa cemo vidjeti kako si to uskladio :=

Nemaš što biti ne siguran..povrce je povrce jedi ga bilo kada bilo gdje :) Probaj tražiti da je što više domace ...ako nije ..jbga nema veze... I ja ne jedem posni domaci...:) Ajvar može...samo opet ako imaš izbor da je domace kupuj njega...ako ne može i u trgovini ...ne treba te brinuti povrce ...brini da pojacaš prehranu u skladu sa svojim ciljem :)

Znaci 3-4 Puta tjedno... dobro...samo nekako mi je to u nepotpunjeno probaj ovo za pocetak 

Dan 1

  1. Kosi bench press
  2. Ravni potisak bucicama
  3. Crossover kablovima
  4. Razvlacenje na ravnoj klupi
  5. Rameni potisak bucicama
  6. Razvlacenje za zadnje rame
  7. Veslanje od butina do brade

Dan 2

  1. Parcijalno mrtvo dizanje
  2. Zgibovi ili lat mašina
  3. Jednorucno veslanje bucicom
  4. Pullover kablom
  5. Face pulls
  6. Shrugs

Dan 3

  1. Nožna ekstenzija
  2. Prednji cucanj
  3. Bugarski iskorak
  4. Nožna fleksija
  5. Mrtvo dizanje na ravne noge
  6. Listovi na spravi
  7. Listovi jednonožno

Dan 4

  1. Biceps pregib na Scott klupi
  2. Biceps hammer
  3. Zottman Curl
  4. Dipovi za triceps
  5. Triceps pushdown
  6. Triceps ekstenzija iza glave
  7. „Naopaki“ trbusnjaci
  8. Podizanje nogu u vis
Ono što imaš si sam sastavljao ili ti je netko drugi?

Sumnjam da ti je itko fali ti puno vježbi...evo dao sam ti primjer ..tj neku osnovicu..

U onoj cucnjeve nemaš uopce,Što je jedna od važnijih vježbi za izgranju Mišicne mase :)

Radiš DL veslanje jedan dan pa zgibove drugi...mah uglavnom pogledaj ovaj plan pa probaj tako za pocetak raditi :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
hyptard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2013
Location: imotski
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hyptard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 09:42
sam sam sastavljao, radio sam prije i cucnjeve ali mislim da sam pretjerao sa težinama jer sam u 5 mjeseci dosao sa nekih 40pocetnih do 132kg. poceo sam osjecati da mi kostur ne prati i da osjecam bolove nakon treninga pa sam, greskom, cucanj potpuno izbacio.

iznimno sam zahvalan za ovaj, i ostale, post. moram samo jos proguglati kako se sve ove vjezbe izvode, jer ih par ne znam

sto se tice povrca, da ne bude zabune, sve je domace, ito ne iz trgovine, nego od mame, koja u slobodno vrijeme odrzava svoj mali vrtlic iz kojeg mene opskrbljuje povrtnim zlatom :D
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 09:48
Gledaj...što se tice tih težina..samo cu ti reci jednu stvar...ne vježbaj ego...vježbaj mišice...

Doguravao sam i ja do nekih vecih težina...ozlijede su me pocele pratiti...dok nisam skužio da ne radim uopce pravilno...Možete to koštati u životu...a i za zdravlje..tako da polagano radi..radi sa 20 kila cucanj ali radi pravilno..i uglavnom radi cucnjeve..jer je iznimno važna vježba za masu kao i dead lift....previše mi nekako naguravaš te težine u takom malom roku..tako da je pitanje koliko je to tehnicki ispravno :)

Imaš li nekoga iskusnijeg da te uputi ka izvodjenju? Jer vjeruj mi Dead Lift ili bilo koaj vježba...bolji rezultat ceš postici sa 60 kila 10 puta pravilnih....nego 100 kila 10 puta ne pravilnih :)

Proguglaj..malo gledaj tehniku...gledaj rad...probaj se povezati sa mišicima dok ih radiš :)

E onda imaš stari moj srece...sve što ti je pri ruci od povrca samo jedi :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
hyptard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2013
Location: imotski
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hyptard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 09:56
sve sam to radio u kooperaciji sa trenerom u teretani, nije mi prigovarao za tehniku ali je rekao da malo prebrzo napredujem sa tezinama.. to sam kasnije i sam shvatio, jer, osjecao sam da mogu vise, odradio bi vise dosta lagano, ali bi sutra osjecao laganu bol u kostima, pa sam skuzio da radim gluposti. ovog puta ide drugacije.

nadam se da do ljeta dobijem pristojan rezultat, primarno zbog daljne motivacije, a i zbog natjecanja u slobodnom skoku u vodu koje se bude odrzavalo u becu.
kao sto sam gore negdjev ec napisao, cilj mi je doci do 85-87kg. to je 3-5 kg na ovu sada masu, ali racunajuci da tu treba skinuti nekih 5-6% bfa, mislim da je to 6-8 kg u stvarnosti. idem sa laganom masom do 3 mjeseca, pa do 7. (kada pocinje prvenstvo) lagano ripanje bfa.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 10:00
Znaci upucen si u tehniku...super...samo pazi na te težine...da se ne zezneš...to su vec ozbiljnije kilaže :) Vježbaj glavom :)

Do ljeta ceš sigurno..zato malo ispiši jelovnik...pa da vidimo koliko je to cega...pa cemo pratiti tvoju progresiju...paziti da polagano dižeš te kile..vidjeti koliko ceš i hoceš li sagoriti dovoljno Bf-a ako ne srezat cemo to ne sekiraj se ;) 

Samo prvo idemo masu riješiti :)

Ideš na natjecanje? Opa pa toje super...sretno neka ti je :) A tvojih 85-87 ce doci sa strpljenejm :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
hyptard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2013
Location: imotski
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hyptard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 10:02
moram na faks kroz 15 minuta, pa cu sastaviti ponovno jelovnik kad se vratim, moram jos vidjeti koliko mogu novcano podrzati jelovnik i slicno. recimo da dnevno za hranu mogu odvojiti 40-55kn..

e i jos jedna stvar, iz ovog gore programa cu morati zamjeniti razvlacenja s kablovima jer iste nemam u teretani

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 10:07
Originally posted by hyptard hyptard wrote:

moram na faks kroz 15 minuta, pa cu sastaviti ponovno jelovnik kad se vratim, moram jos vidjeti koliko mogu novcano podrzati jelovnik i slicno. recimo da dnevno za hranu mogu odvojiti 40-55kn..

e i jos jedna stvar, iz ovog gore programa cu morati zamjeniti razvlacenja s kablovima jer iste nemam u teretani


I više nego dovoljno! Super je to dnevninca! :)) Odlicno!!

Ne moraš se ti strogo držati tog programa to ti je neki kostur da vidiš malo kako mišicne skupine kada...mjenjaj ti to kada želiš ili imaš osjecaj da ne možeš..ako vidiš da nema promjene na odredjenoj skupini promjeni...to je samo osnovica neka da ne zalutaš mi sa mišicnim skupinama :) 

Cujemo se Pozdrav! :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
hyptard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2013
Location: imotski
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hyptard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 13:35
jel ima smisla na ovaj trening dodati jos i kardio trcanje svaki dan odmora? zato sto mi bude fakat dosadno na dane odmora :D
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.