New Posts New Posts RSS Feed - program prehrane
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

program prehrane

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
marko View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Ožujak 2007
Location: United States
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: program prehrane
    Posted: 17 Ožujak 2007 at 15:41
 imam 85kg i visok sam š80cm.jel mi moze netko sastaviti neki kratki i zdravi program prehrane.idem u teretanu vec neko vrijeme i htio bi i skinuti par kila.dvije tri.pa mi treba neki kvalitetan program prehrane,jer se uopce ne kuzim u to.hvala
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2007 at 13:21
 samo copy-paste ovo st vec ima na stranicama fitness
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2007 at 18:13
Joj, neda mi se sad to sve pisat opet po stoti put, imas na forumu i na web stranici dosta opisa jelovnika pa si malo pogledaj i ako imas nekih konkretnih pitanja slobodno pitaj 
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2007 at 00:12

Moji favoriti su:

CRON diet

www.cron-web.org

- svodi se na to da unosis manje kalorija dnevno nego sto tvojem tijelu treba. Tako ces gubiti salo, a i dokazano je na razlicitim zivotinjama da "restrikcija kalorija" produljuje zivot....



ABS diet

- plan prehrane koji su izumili ljudi u Men's Health-u. Bazira se na š2 namirnica koje jedes redovito, te namirnice grade misice i tope salo.

š2 power foods



Ukoliko se zelis educirati o hrani pogledaj si ovo:

Harvard School of Public Health - Nutrition source



   

Edited by šime
Back to Top
marko View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Ožujak 2007
Location: United States
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2007 at 22:35
 hvala sime
Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2007 at 01:03

 Jel sendvic: integralno pecivo+zelena salata+narezano kuhano jaje+mlijecni dukat light namaz moze proci kao dobar medju obrok? Ili je bolje bez namaza? Ili nije dobro uopce?

Jel taj tip medjuobroka "odlican" ili "moglo bi to puno bolje"?

Danas sam si to napravila i prefino mi je pa me to zabrinjava!

Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2007 at 15:45

ne znam sad tocno podatke za dukat light namaz ( dukatova stranica zahtijeva flash, a ja sam na racunalu na faksu bez flasha), ali ako nema puno masti (zasicenih) onda nema problema...

sve je to vrlo dobar izbor...
Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2007 at 17:10

 Mlijecni namaz light :24%suhe tvrai;50% m.m. u suhoj tvari.  Sastojci: vrhnje, modificirani skrob, sol, zgusnjivac:karagenan, E4š0, E466. Bez konzervansa.

Bas mi ovo i ne zvuci dobro?  

Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2007 at 23:06

50% mlijecne masti... zvuci puno... svjezi sir ima 25, a svjezi light sir ima jos i manje, ali u umjerenim kolicinama te nece debljati...

to, da li gubis ili dobivas kile ovisi o ukupnom kalorijskom dnevnom unosu...

***

btw danas procitao da se ljudi debljaju od ugljikohidrata a ne od masnoca...

Link
 

Edited by šime
Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2007 at 10:58
 procitala sam link upravo...sad cu se manje zamarati s ovih 50% m.m., a vise sa onim krumpirom kojeg sam jucer za rucak jela :)
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2007 at 14:29

da, ja cu isto radikalno smanjiti krumpir, tjesteninu, rizu i kruh i usredotocit se na meso i povrce...


Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2007 at 12:58
 Da, to bi bilo idealno, ali kako bez ugljik. do energije koja mi je potrebna za treniranje?
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2007 at 00:05
Ma samo treba jest raznovrsno, smatram da nikako nije zdravo sad jest npr. samo meso i povrce, a totalno zanemarit tjesteninu, rizu, voce , kruh i sve to, pa ne mozes bas stalno jest jedno te isto!

A i mislim da je  raznovrsna prehrana ipak najbolja, zato i jesam protiv onih strogih dijeta i takvih stvari
Back to Top
Zoran89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoran89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2007 at 23:10
ja sam si sada napravio plan prehrane koji mi koliko toliko odgovara...naravno jos sam uvjek ogranicen svojim nikakvom kulinarskom sposobnosti...ali i to se polako popravlja :-) !!
Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2007 at 23:22

 Ima li netko dobre ideje za proteinske obroke (s minimumom ugljikohidrata)? Nesto osim posnog sira, tune, piletine&co, jaja. Trebam veci izbor izvora proteina jer mi ovako dosadi hrana   

Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2007 at 00:01

 Osim ovoga proteina jos imas u soji. Ali stvarno ne vidim razlog za ovaj tvoj

minimum ugljikohidrata, nadam se da znas da su ugljikohidrati glavni izvor

energije pogotovo za centralni zivcani sustav i da njihovo izbjegavanje moze imati

ozbiljne posljedice. Osim toga ima jos jedna bitna stvar vezana za proteine a to je

da se oni sastoje od aminokiselina koje se dijele na esencijalne i neesencijalne.

Esencijalne tijelo ne moze samo proizvesti pa ih moramo unisiti putem hrane i ako

ih ne unosimo dovoljno isto postoji velika mogucnost za ozbiljne zdravstvene

probleme. Sve esencijalne aminokiseline imaju uglavnom proteini zivotinjskog

podrijetla i soja. Nemoj se ljutiti ali stvarno ne mogu razumjeti ljude koji

izbjegavaju ugljikohidrate i masti.

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.