New Posts New Posts RSS Feed - program - pitanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

program - pitanje

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Haywire View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haywire Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: program - pitanje
    Posted: 29 Srpanj 2013 at 12:40
pozdrav ljudi, imam jedno pitanje.

trenutno idem u teretanu 3x tjedno.

pon: prsa, triceps
ut: odmor
sri: leda, biceps
cet: odmor
pet: noge, ramena

iza svakog treninga radim trbušnjake, i jednom tjedno trcim i/ili plivam. po treningu radim 6 vježbi, po 3 za svaku skupinu mišica. ponavljanja su 10,8,6,6 (eventualno uvalim još 3 sa nekom težinom koju na jedovite jade dignem, cesto samo jednom ako uopce).

prije tjedan dana sam razgovarao sa jednim trenerom u teretani i on mi je rekao da je 3x tjedno malo, i da bi treba ici više. pa me zanima vaše mišljenje, da li da idem 4x ili 5x ili da ostanem na ovome?

inace, cilj mi je trenutno nabaciti snage i mase, tako da kroz nekih 6-8 mjeseci mogu ici prema definicji. a u teretanu idem nekih 3 mjeseca (znam, nije puno, ali ne ocekujem nikakva cuda preko noci)

hvala :)
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2013 at 13:06
Samo ti radi taj trening i podebljaj unos hrane.. prati kako tijelo reagira pa ces sam znam dal ti pase trrning ili ne.

To je osnovni split i nema zasto ne valjat..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2013 at 16:22
pon: noge
uto: prsa
sri:odmor
cet: ledja
pet:odmor
sub:ramena i ruke.

Ako misliš 4 puta i ako gledaš na rast. :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Haywire View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haywire Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Kolovoz 2013 at 11:01
hvala na odgovorima. bio na godišnjem, tek sam sad natrag. po jednu skupinu u danu? hm...
koliko vježbi po danu bi onda išlo? 4 po skupini?
ruke jedan dan? znaci biceps i tricepsisti dan? cini mi se da bi to možda bilo mrvicu previše...
Back to Top
Pocahontass View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pocahontass Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2013 at 15:20
Lijep pozdrav svima
Nadam se da sam odabrala pravo mjesto gdje cu postaviti pitanje u vezi treninga. Redovito citam portal i forum no bez obzira neke stvari su mi još uvijek nejasne u vezi treninga.
Naime ja vježbam sama i sama sam sebi osmislila program. Da napomenem, ne vježbam zbog mršavljenja vec održavam sadašnju težinu, poprilicno sam zadovoljna kako su mi kilogrami rasporedjeni (174 cm/62kg).
Trening mi izgleda ovako:
6 puta tjedno vježbam ili 2530 min na orbitreku, ili 30 min vozim bicikl ili vježbam aerobik pomocu DVD-a.
Uz to 3 puta tjedno radim vježbe oblikovanja te u vezi njih imam pitanje. Tu cu napisati program za ponedjeljak.
Ponedjeljak radim guzu i noge:
2x20 cucnjeva,
2x15 iskoraka,
2x12 dizanje noge sa strane dok se držim za stolicu
2x12 takodjer dok se držim za stolicu podižem nogu unazad
2x20 podizanja nogu dok sam na koljenima (http://informer.ba/wp-content/uploads/2011/07/vje%C5%BEbe-za-guzu-300x210.jpg)
te još dvije slicne vježbe
zanoženje s ispruženom nogom takodjer 2x20 i nogom u zraku 2x20
2x20 podizanja kukova
2x20 podizanje kukova dok je jedna noga na stolici
Srijedom radim vježbe za trbušne mišice i ledja a petkom kombiniram ponedjeljak i srijedu. Mene zanima da li je ispravno raditi ovoliki broj nabrojenih vježbi i ovoliko ponavljanja? Da li je bolje raditi više razlicitih vježbi s manje ponavljanja ili je preporucljivije raditi manje vježbi s više ponavljanja?
Unaprijed hvala svima koji imaju volje procitati post i pomoci mi.
Back to Top
Pocahontass View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pocahontass Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2013 at 15:21
ispravak, orbitrek vozim 25/30 min, no radim samo jedan od nabrojenih kardio treninga.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2013 at 15:32
radiš li ovo sve s kakvim težinama ili? ovo što navodiš da bi održavala ti je više do hrane nego do vježbanja
cookies are for pussies
Back to Top
Pocahontass View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pocahontass Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2013 at 15:54
radim bez utega, eventualno s pilates loptom. Prehrana mi je ok no mene zanima da li je moguce postici neko oblikovanje tijela s ovakvim programom?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2013 at 16:22
a da probas neki bodyweight trening s drugacijim br. ponavljanja i s napredovanjem kroz tjedne
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2013 at 18:38
npr. ovaj http://fitnessangels.net/hr/blog/Do-super-forme-u-samo-5-tjedana
cookies are for pussies
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2013 at 18:41
Jel ti dobivas proviziju od Dalibora mozda? :DDD
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2013 at 18:45
hahah, da da isprobala sam prošle godine sve njegove programe pa mogu ocijeniti koji su dobri. Iz svega što valja pokupiš što ti treba i etogac
cookies are for pussies
Back to Top
Pocahontass View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pocahontass Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2013 at 23:50
hvala na odgovoru, no još me zanima koja je razlika u ovom programu i npr vježbama koje ja radim? Znaci li to da on što sam do sada radila nema djelovanja?
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2013 at 10:18
Iden u teretanu sad 3 tjedna,4 puta tjedno. Dobio sam program za dva dana: 1. Dan prsa noge triceps,2.biceps ramena ledja. To mi se cini previse nekako jer mi se trenibg oduži na dva- dva i pol sata sa trcanjem na traci :/ ima neko mišljenje i savjet za ovo?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2013 at 10:33
jel mozes ici vise dana da podjelis ovo na bar 3 dana ili 4?
cookies are for pussies
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2013 at 10:53
Financije ne dopuštaju :P a nemam iskustva s teretanom i trebam svaki dan u školu pa mi je dva i pol sata previše, nemam vremena za niš :/ neznam kako da si te vježbe najbolje rasporedim po danima
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.