New Posts New Posts RSS Feed - Proces mršavljenja.
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Proces mršavljenja.

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Toni01 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 08 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Toni01 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Proces mršavljenja.
    Posted: 08 Travanj 2018 at 18:27
Pozdrav svima,

u procesu sam samog mršavljenja odnosno mjenjanja života ako se to tako može nazvati. Prošle godine sam pogriješio jer sam išao baš na dijetu i postigao Yo Yo efekat. Skinio 20 kilograma u par mjeseci, te zatim vratio 25 nakon 3 mjeseca. Trenutno sam na 181 cm i 120kg(već 2 tjedna idem u teretanu i pazim na prehranu), skinuo sam 3 kg. U teretanu idem 6x tjedno po 50-60 minuta punokrvnog treninga. Bojim se da griješim u prehrani. Dakle jedem premalo obroka a ne znam ni sam kako bi ih trebao rasporediti pravilno. Jedem 2 veća obroka(ručak/večera) a međuvremenu u školi za marendu popijem jogurt sa chio sjemenkama(koji me koliko toliko zasiti do dolaska kući). U teretanu kada idem radim kardio trening(odnosno trčim na traci, bicikla i steper) a kod kuće trbušnjaci i čučnjevi. Cilj mi nije ići na dijetu već promjeniti način života i tako smršaviti. Dakle, izbacio sam sve nepotrebno. Pijem 3-4 litra vode dnevno(nažalost ne baš svaki dan, al nastojim to rješiti). Dobio sam informaciju da mi je sam pristup prehrani i treningu jako loš. Ja sam smatram da bih mogao bolje rezultate postići odnosno na moju kilažu u ova 2 tjedna. Hvala svim ljudima dobre volje koji bi htjeli pomoći. 

EDIT: Imam 17 godina, a visina i kilaža su već gore napisani. 

Na treningu radim ovako: prvo se zagrijem, zatim odem na kardiometar 500 metara kako bi se dodatno zagrijao, nakon toga odem na biciklu 20ak minute te prijeđem nekih 6-7 kilometara(cca), te nakon toga pristupim traci i pred sam kraj odem na steper i nakon toga napravim jedan šprint(na traci za šprintanje-uz malu uzbrdicu). 

Što se prehrane tiče, kada mi je škola ujutro. Ujutro oko 10 25 popijem jedan chio jogurt, zatim kada dođem kod kuće u 14:30 pojedem piletinu sa povrćem ili nešto kuhano(ovisno što je spremljeno taj dan), te navečer pojedem 3 jaja(u vidu omleta) ili piletinu ako je već prethodno nisam jeo, ili komad nekog mesa (ramstek, teleći šnicel i slično). 

Ukoliko treba možda još neka informacija, pitajte pa ću rado odgovoriti.


Edited by Toni01 - 08 Travanj 2018 at 18:31
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2018 at 18:44


"punokrvni trening" ... cool Big smile Ja očekujem tešku željezariju a ono...cardio bunny Tongue

Šalim se malo Toni, ali i ne....nekako mi se čini da patiš previše, a sa premalo rezultata u bliskoj budućnosti...a i daljnjoj na ovakvom pristupu. Previše trošenja, premalo stimulacije mišićne mase koja će ti itekako trebati da održiš metabolizam zdravim...kao i kompoziciju tijela. Jer mislim da ti nije cilj postati samo manja verzija istog oblika :)

Mogu te pitat nešto prije svega.....koja hrana ti trenutno najviše fali? :)

I kako si jeo na toj prošloj dijeti, koliko se to razlikovalo od ove sada?


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2018 at 18:47
Esam ti rekao da ce se Gymka javit hahah.. :D

Toni mi je poslao poruku u inbox, pa sam mu rekao da otvori temu gdje mozemo pisat i pomoc, 
to ipak ostaje vidljivo i ostalima koji mozda budu imali slican ili isti problem. 


Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2018 at 18:50

Clown Big smile

Odlično, sad mi pomozi ;)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Toni01 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 08 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Toni01 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2018 at 18:59
A nazalost uvijek sam mislio da je cardio trening najbolji što se tiče skidanja kilaže, pa sam se drzao toga.

Iskreno, nista mi ne fali, navikao sam se već. Nije bilo teško jer imam veliku volju.

Jeo sam potpuno isto kao sada, sada možda i malo bolji trening radim nego prije. Ali i dalje je to bilo brže da se tako izrazim prošle godine.

Volio bi preporuku kakav trening treba raditi, neki program ili nešto tome slično.

Definitivno mi nije cilj samo skinuti kilažu već krenuti drugim putem.

Originally posted by CeLe111 CeLe111 wrote:

Esam ti rekao da ce se Gymka javit hahah.. :D

Toni mi je poslao poruku u inbox, pa sam mu rekao da otvori temu gdje mozemo pisat i pomoc, 
to ipak ostaje vidljivo i ostalima koji mozda budu imali slican ili isti problem. 




Bome si bio u pravu haha

Edited by Toni01 - 08 Travanj 2018 at 18:59
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2018 at 19:24
Originally posted by Toni01 Toni01 wrote:

A nazalost uvijek sam mislio da je cardio trening najbolji što se tiče skidanja kilaže, pa sam se drzao toga.
 

Što se tiče skidanja kilaže mooožda bi i mogao bit, ali što se tiče skidanja masnoća, što bi trebao biti cilj - nikad Smile

Cardio može biti dio ukupnog režima, ali njegov manji dio i to prvenstveno kroz intervalni trening (mada ti je za to sada još možda prerano), ili obično hodanje kao odličan način relaksacije i oporavka od treninga. Nisam kontra nekog umjerenog kardia, samo ga treba dobro ukomponirat u cijelu priču. Prvenstveno se treba pozabaviti treningom s opterećenjem pa ga onda samo začiniti određenom dozom kardia (naravno, ukoliko to sve dobro pokriva prehrana).

Gle, dalo bi se sad o tome pisati satima....ali za sad zapamti da ti ovaj isključivi kardio pristup neće donijeti dobro jer ćeš tako spaliti mišićnu masu i nabiti tijelu dodatan stres uz manjak kalorija kojeg imaš. Izgubit ćeš puno vremena uz slabe rezultate. Pregorit ćeš na kraju kad ti tijelo počne tražiti više hrane, a ti ubiješ mišiće koje su ti prije održavali metabolizam na višem nivou.



Originally posted by Toni01 Toni01 wrote:


Iskreno, nista mi ne fali, navikao sam se već. Nije bilo teško jer imam veliku volju.
 

Jesi siguran? Smile To je samo početnička euforija....a što se velike volje tiče - neka ti cilj bude da ovo napraviš sa što manje volje, a više prirodnog push-a da jedeš i treniraš kako treba. Dakle cilj ti je jesti tako da se osjećaš dobro, sito, sretno, motivirano, energično....tada neće trebati puno volje.


Originally posted by Toni01 Toni01 wrote:


Jeo sam potpuno isto kao sada, sada možda i malo bolji trening radim nego prije. Ali i dalje je to bilo brže da se tako izrazim prošle godine.



I kako onda očekuješ drukčije rezultate? Wink

Prošle godine je bilo brže jer ti je metabolizam bio efikasniji nego sada...što više ovakvih dijeta budeš odradio ići će sporije......


Originally posted by Toni01 Toni01 wrote:


Definitivno mi nije cilj samo skinuti kilažu već krenuti drugim putem.


Drago mi je, onda povuci nekog u gymu za rukav (ili Cele-a tu Wink ) da ti malo pokaže koje vježbice bi mogao radit, a što se hrane tiče......možemo krenuti od doručka. Jedeš li išta drugo osim tog chia jogurta? Pojedeš li kakav drukčiji doručak?

Voliš li sve jesti ili ti nešto od hrane ne paše?






Edited by Gym_girl - 08 Travanj 2018 at 19:26
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Toni01 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 08 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Toni01 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2018 at 19:29
Mislio sam da bi trebalo biti mozda i bolje jego prosle godine. Odnosno prosle godine sam imao u plabu djetu a ove godine mi to nije cilj. Ove godine mi je cilj nastaviti zdrav zivot sa zdravom prehranom i treningom.

Nisam izbirljiv, nazalost ne jedem nista osim chia jogurta jer ne znam sto bih mogao jesti drugo za dorucak.

Da li bi neki proteini kao dodatak prehrani u ovom slucaju bili dobar odabir?

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2018 at 20:43


Naravno, imaš dobar cilj i nije ti toliko loš pristup prema tome (bar što se namirnica tiče) ali mi se ovo što si naveo čini kao premalo hrane, što bi ti moglo napraviti isti efekt kao i prošli put. Ja ti ne mogu reć da će se to sigurno desit jer smo svi različiti i nemoguće je davati točne prognoze ali iskustvo mi govori da je to jako vjerojatno.

Proteini bi mogli biti ok, prvenstveno radi praktičnosti i povećanog unosa proteina. Nisu ti neophodni ali bi ti mogli olakšati ovaj početni period. Imaš puno primjera obroka s njima (google ;), a jedan od tih je običan shake ili tako nešto sa zobenima, malo šumskog voća recimo, 10-ak badema - sve smiksaš i imaš super uravnotežen obrok. To je naravno samo jedna od niiza varijanti...

Pa imaš svježi sir kojeg možeš iskombinirati sa malo orašastih plodova ili sjemenkama za neki laganiji doručak...ili sa nekim integralnim krekerima (u sparu ih ima super običnih i sa sezamom) za malo UH-a kojih se ne moraš odricati, dapače. Ili sa zobenima još bolje!

Pa imaš jaja....tvrdo kuhana ili kajganu sa raznim povrćem....

Toliko finih i zasitnih kombinacija ima koji će ti dati malo više energije, nutrijenata i potaknuti metabolizam da malo bolje radi. A usput ćeš biti sitiji i još spremniji na promjene :)




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Toni01 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 08 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Toni01 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2018 at 21:48
Onda ću povećati unos hrane, makar sa nekim shakeovima u međuobrocima. Reci mi, koji su najbolji proteini za moj trenutni plan?

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2018 at 13:24


Možda bolje kroz krutu hranu, ali ako ti bude praktičnije koji obrok odraditi tako, možeš. Isto tako, ti shake možeš odraditi i s jogurtom, svježim sirom...tako da ne mora biti baza na prahu.

Eh, najbolji proteini...hm Gle, ja sam prošla par tih brandova i trenutno sam, zapravo već duže vrijeme, na Myproteinu - Impact. Ne znam da li je najbolji, sumnjam, ali ne znam može li se za ikoji to reći sa sigurnošću i primjenjivo na svih :) Meni je taj okusom ok, ne stvara mi nikakve probleme i nije skup. Često znam uzeti bez okusa zbog toga da izbjegnem razne zaslađivače. No ne trebaš puno komplicirati za početak, to su male količine za kratki rok. Uzmeš nešto prihvatljivo po cijeni, čisto toliko da ti malo olakša stvar.

Optimum Nutrition je već godinama aktualan, MVP, QNT, ima i tih novih koje nisam iskreno puno istraživala, držim se starudija....istraži malo, vidi, ali zbilja za ovo što ti treba sve su to minorne razlike...ja tu ne kompliciram puno, samo idem po toj logici da ne plaćam više brand, ime nego sam proizvod i da što je više moguće izbjegnem zaslađivače, ali ako je to na nekoj stalnoj bazi, što meni i je...

Ne trebaš gledati izolate, platit ćeš više a nepotrebno...a niti kazeine jer ćeš samu apsorpciju ionako malo usporiti drugom hranom koju složiš uz taj whey....









"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2018 at 15:55
Da se samo nadovezem na sve vec receno od strane "gymke"..

I ja osobno koristim dugi dugi, niz godina samo Myp. i nastavit cu sve dok je omjer cijene, kvalitete, a i okusa odlican..


Sto se tice prehrane, kako sam ti rekao u inboxu, ovo je jednost. presiromasno i kako ti je vec rekla gymka, ishod isti kao i prosli puta je gotovo zajamcen, klasicni yo-yo efekat koji radi 90% ekipe na dijetama.. Mozes ti bit motiviran i nabrijan koliko god hoces, ali protiv majke prirode i hormona gladi nitko bitku ne dobija..

Na kraju se to svede da su ljudi vjecito na dijetama, a nikada ne postignu kilazu/izgled koji zele, time ni zadovoljstvo koje isto nosi..
Vrlo velika populacija ljudi koji bori bitku s kilazom (a ja ih osobno poznajem), vodi ju odkako ih poznam, dugi dugi niz godina, upravo iz razloga kojeg navodim gore..
Nije problem skinut kile, veci problem je skinut i ostat na tome sto si postigao..

A tu uvelike igra pricu citav proces dolaska do tog dijela, i sto tocno je skidano u tom "gubljenju", kilograma, i tu je ono gdje velika vecina grijesi i zapravo se samo vrti u krug trazeci sljedecu "najbolju i najbrzu dijetu"..
Psiholoska strana price i mindset switch je opet prica za samostalnu temu i nesto sto radim s ljudima kroz citav proces od nekoliko mjeseci.. Jer pretilom covjeku koji je to citavog zivota, ne mozes samo dat dijetu i prehranu da promjeni zivotne navike i istima ustraje.. Sve dok ne promjeni navike i citav pogled na sebe samoga, odrzivih rezultata ne bude.

Inace,
svaki obrok treba ti se bazirat na proteinskoj namirnici UVIJEK kao osnovi:
Meso, riba, jaja, posni sir, whey protein, mlijeko..

Uz to, sto vise obroka u danu povrce (sareno).

Pokoja vocka kroz dan..

Od masti u pecenju minimum, minimuma tek tolio da se ne ljepi ako pece..
Ostatak na salatu maslinovo/bucino ulje, ili orasari kroz dan.

Preostali unos kalorija (u tvom slucaju), vjeroj limitiran unos ugljikohidrata (predlazem oko aktivnosti treninga),
primarno kompleksni kao sto je npr. riza, tjesetenina, krug, zobene, palenta, krumpir, batat, itd.

Trening,
kao sto sam rekao teretana ako imas mogucnost.

Za pocetak klasicni full body 3/4puta tjedno, gdje ces proci cijelo tijelo u 45-60min. ovisno o kondiciji.

Hoce to biti po 3-4serije u rasponu ponavljanja 15-12x. na spravama nekim redom sa pauzama nakon svake serije, ili nekakav kruzni trening 6-7sprava za redom bez odmora, pa onda pauza.. manje je zapravo bitno, pogotovo u samom pocetku.

Bitno je da krenes koristit "misice" i na taj nacin radit opce-dobro tijelu, i naravno stvarat dodatnu potrosnju..
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Toni01 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 08 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Toni01 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2018 at 18:28
Lakse mi je raditi u vidu shakea međuobrok a mozda mi je tako i najlijepse.

Sto se proteina tice, pogledat cu jos malo po internetu sta ljudi kazu pa cu narucit.

Sami unos hrane sam vec povecao. To mi nije nekj problem, jedem manje a u vise obroka dok je prije to bilo obrnuto. Pojeo bi 2 obroka ali velika. Odnosno rucak i vecera.

Originally posted by CeLe111 CeLe111 wrote:

Da se samo nadovezem na sve vec receno od strane "gymke"..

I ja osobno koristim dugi dugi, niz godina samo Myp. i nastavit cu sve dok je omjer cijene, kvalitete, a i okusa odlican..


Sto se tice prehrane, kako sam ti rekao u inboxu, ovo je jednost. presiromasno i kako ti je vec rekla gymka, ishod isti kao i prosli puta je gotovo zajamcen, klasicni yo-yo efekat koji radi 90% ekipe na dijetama.. Mozes ti bit motiviran i nabrijan koliko god hoces, ali protiv majke prirode i hormona gladi nitko bitku ne dobija..

Na kraju se to svede da su ljudi vjecito na dijetama, a nikada ne postignu kilazu/izgled koji zele, time ni zadovoljstvo koje isto nosi..
Vrlo velika populacija ljudi koji bori bitku s kilazom (a ja ih osobno poznajem), vodi ju odkako ih poznam, dugi dugi niz godina, upravo iz razloga kojeg navodim gore..
Nije problem skinut kile, veci problem je skinut i ostat na tome sto si postigao..

A tu uvelike igra pricu citav proces dolaska do tog dijela, i sto tocno je skidano u tom "gubljenju", kilograma, i tu je ono gdje velika vecina grijesi i zapravo se samo vrti u krug trazeci sljedecu "najbolju i najbrzu dijetu"..
Psiholoska strana price i mindset switch je opet prica za samostalnu temu i nesto sto radim s ljudima kroz citav proces od nekoliko mjeseci.. Jer pretilom covjeku koji je to citavog zivota, ne mozes samo dat dijetu i prehranu da promjeni zivotne navike i istima ustraje.. Sve dok ne promjeni navike i citav pogled na sebe samoga, odrzivih rezultata ne bude.

Inace,
svaki obrok treba ti se bazirat na proteinskoj namirnici UVIJEK kao osnovi:
Meso, riba, jaja, posni sir, whey protein, mlijeko..

Uz to, sto vise obroka u danu povrce (sareno).

Pokoja vocka kroz dan..

Od masti u pecenju minimum, minimuma tek tolio da se ne ljepi ako pece..
Ostatak na salatu maslinovo/bucino ulje, ili orasari kroz dan.

Preostali unos kalorija (u tvom slucaju), vjeroj limitiran unos ugljikohidrata (predlazem oko aktivnosti treninga),
primarno kompleksni kao sto je npr. riza, tjesetenina, krug, zobene, palenta, krumpir, batat, itd.

Trening,
kao sto sam rekao teretana ako imas mogucnost.

Za pocetak klasicni full body 3/4puta tjedno, gdje ces proci cijelo tijelo u 45-60min. ovisno o kondiciji.

Hoce to biti po 3-4serije u rasponu ponavljanja 15-12x. na spravama nekim redom sa pauzama nakon svake serije, ili nekakav kruzni trening 6-7sprava za redom bez odmora, pa onda pauza.. manje je zapravo bitno, pogotovo u samom pocetku.

Bitno je da krenes koristit "misice" i na taj nacin radit opce-dobro tijelu, i naravno stvarat dodatnu potrosnju..


Sto se hrane tice vec sam napisao gore da sam poceo hraniti se dukcije. Meni isto nije u cilju skinut kile i vratit ih za par mjeseci nego ostat na tome.

Za proteine sam vec napisao.

Vocke vec sada jedem, sto se banani tice, citao sam da je dobro pojesti jednu al na par dana?

Imam mogućnost za teretanu jer i sada idem u nju samo sto radim kardio.

Da li mozda imas vec napravljen neki program u teretani koji bi prilicio meni? Posto sam po sebi i dalje ne znam sto raditi. Ljudi kod nas u teretani rade svi posebno, nisu bas druzeljubljivi. Vecina ih "bilda" pa si rade posebne vjezbe dnevno.

Hvala unaprijed.

Edited by Toni01 - 09 Travanj 2018 at 18:32
Back to Top
debeljuca123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 09 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debeljuca123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2018 at 19:05
Da se nadovezem na Toni01..imate li neki primjer jelovnika kako ne bi doslo do yoyo efekta?Unaprijed hvala!
Back to Top
Toni01 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 08 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Toni01 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2018 at 19:14
Također i ovo bi bilo korisno imati.

Bravo ;)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2018 at 19:59
 
To bi bilo kao imati čarobnu kuglu Smile Svatko tko kaže da se to može napraviti jednim primjerom jelovnika ili jednim načinom prehrane za sve je......khm, zaboravite ga ......trenutno se ježim ovog sa liposukcijskom dijetom....Angry

Ovdje samo možemo ići korak po korak da mi vas upoznamo sa naše strane i maksimalno vam prilagodimo savjete, a i vi  da s vaše strane korak po korak usvajate navike koje vas neće dovesti do yoyo efekta nego vam omogućiti da jedete kako treba da biste bili fit, a pritom se osjećali dobro. To zahtijeva mudar pristup, nekad puno prilagodbe ali prvenstveno vrijeme, odnosno strpljenje....podrazumijeva i padove i dizanja, pokušaje i promašaje....svašta nešto....ali vrijedi.


No, ako hoćete najkraće rečeno i što se može odnositi na većinu ljudi - proteini i povrće su uglavnom uvijek na prvoj liniji, a ostalo je stvar pojedinca - metaoblizma, aktivnosti, preferencija, psihe, sveukupnog načina života.......nema jednog omjera nutrijenata, nema iste frekvencije obroka, nema istog energetskog unosa za svih, nema istih najboljih namirnica....nema tako lakih rješenja ekipa Smile






Edited by Gym_girl - 09 Travanj 2018 at 20:03
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
debeljuca123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 09 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debeljuca123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2018 at 20:01
Takoder evo da usput i pitam...
Imam 18 god.,visina 170 cm,trentutna tezina 75 kg.Na dijeti sam oko mjesec i pol i skinula sam 6 kg za sad.U pocetku je to bilo izgladnjavanje dok nisam shvatila sto radim sama sebi Sada jedem normalno,ali u manjim porcijama.Npr. za dorucak pojedem snitu kruha s maslacem,uzina je neko voce,rucak sto bude(ugl. povrce i druga kuhana hrana bez puno masti s kuhanim mesom) uzina opet neko voce ili orasasti plod ugl. za veceru ponovno pojedem snitu kruha s maslacem..Teretana svaki dan trening od oko 1 i polh(ugl.u pocetku zagrijavanje na traci onda trening snage i na kraju ponovno traka).Problem je sto je mrsavljenje doslovno stalo..vec se 2 tjedna nisam pomaknula od 75 kg..naravno da ne ocekujem da cu imati 10 kg manje u 2 mj ali bih voljela znati da li mi je prehrana kriva i trening...
P.s. slatkise i sokove sam skroz prekrizila
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.