New Posts New Posts RSS Feed - problemi sa ureom
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

problemi sa ureom

 Post Reply Post Reply
Author
serg View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2011
Location: Split
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote serg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: problemi sa ureom
    Posted: 21 Listopad 2011 at 07:23
pozdrav svima
imam problem sa povišenom ureom i ureatima.
od nedavno sam poceo piti whey od dymatize, i odmah uskoro osjecam peckanje prilikom mokrenja... odem vadit krv i mokracu i tamo se vidi da mi je povišena urea i ureati... ostalo je sve dobro.
doktor mi je rekao da je odhrane koja obiluje proteinima (rekao sam mu što pijem a i kontaktirao sam još par doktora i od svih dobio isti odgovor...)
proteine sam unosio oko š50 g dnevno u 3-4 obroka...
interesira me da li sam unio previše proteina odjedno pa se nisu razgradili, ili nisam pio dovoljno vode uz proteine... hocu li imat isti problem ako jedem samo posni sir, bijelo meso, a izbacim whey.
opcenito me interesira što dalje...
                               hvala
Back to Top
serg View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2011
Location: Split
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote serg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2011 at 07:25
[QUOTE=serg] pozdrav svima
imam problem sa povišenom ureom i ureatima.
od nedavno sam poceo piti whey od dymatize, i odmah uskoro osjecam peckanje prilikom mokrenja... odem vadit krv i mokracu i tamo se vidi da mi je povišena urea i ureati... ostalo je sve dobro.
-urea    šš.3 (2.3 - 8.3)
-ureati 4šš   (š82 - 403)
doktor mi je rekao da je odhrane koja obiluje proteinima (rekao sam mu što pijem a i kontaktirao sam još par doktora i od svih dobio isti odgovor...)
proteine sam unosio oko š50 g dnevno u 3-4 obroka...
interesira me da li sam unio previše proteina odjedno pa se nisu razgradili, ili nisam pio dovoljno vode uz proteine... hocu li imat isti problem ako jedem samo posni sir, bijelo meso, a izbacim whey.
opcenito me interesira što dalje...
                               hvala
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2011 at 09:49
Pozdrav,

Nebi trebao imati problema zbog whey-a ili te kolicine proteina iz hrane ,osobno vec godinama imam prilicno velik unos, barem ko tvoj, nekad i dosta viši , sistematske radio redovno nikad problema.
Sad ako imaš neku predispoziciju genetsku ili neko prikrevono stanje koje bi ovo moglo potaknuti neznam, ali najvjerovatnije da je to neka dnevna fluktacija je ri ovo kaj je povišeno je minimalno, pij više vode (neznam koliko sad piješ) i za mjesec dana daj mokracu ponovno i vjerujem da ce sve biti ok.....
koliko nebude onda razmišljaj što dalje
Back to Top
serg View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2011
Location: Split
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote serg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2011 at 14:59
pa da budem iskren, vodu sam pio ljeti, možda 2-3 litre dnevno... odkako je zahladilo ne pijem nikako vodu, ali doslovno nikako tek tu i tako poneki iso drink dok treniram...
hvala na odgovoru, provat cu tako
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2011 at 19:25
definitivno moraš piti vodu, za to se prvo pobrini...a za ovo se ne brini, to je posljedica visokog unosa proteina kao što su ti i rekli, ali ove tvoje kolicine nisu pretjerane i  zabrinjavajuce tako da nebi trebalo biti problema...kada si imao zadnji proteinski obrok prije mjerenja, kasno navecer? Jer ako jesi to bi mogao biti razlog., pogotovo ako ti je taj urin bio š. ili 2. nakon toga obroka i još uz nedostatak vode....i nije whey kao whey krivac, tako da ne moraš sumnjati u to..
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
JUC View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JUC Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2011 at 23:32
aminokiseline se deaminiraju , u procesu deaminacije amonijak je nezeljeni produkt koj se veze s CO2 iz palzme i nastaje ureja. Ureja se izlucuje kroz mokracu , gomilanje ureje je znak premale kolicine unesene vode ili slabe funkcije bubrega.
Povecaj unos vode na barem 3 litre dnevno i probaj u prehranu dodati neki diuretik npr. caj od sljeza ,a za vrijeme treninga kombiniraj vodu i iso drink , izotonicki napici mogu smanjiti reapsorbaciju vode iz bubrega.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.