New Posts New Posts RSS Feed - Problem, belaj, navika, kriza
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Problem, belaj, navika, kriza

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Problem, belaj, navika, kriza
    Posted: 07 Rujan 2010 at 18:26
Koooonacno sam postigla idealnu tezinu, ali unosila sam samo voce i povrce u organizam. Moj dnevni menu je bio da se zgrozis al fakat! GOOOMILE POVRCA I VOCA, DOK SE NE ZASITIS... I vremenom se eto isplatilo, postala sam vitka i mrsava!
Moje pitanje je STA SAD??? Kako odrzati ovu tezinu i da li je to uopste moguce? Osjecam se dobro na biljnoj prehrani, ali mislim da moram jos nesto ubacit pod hitno...a STA DA UBACIM A DA SE NE UDEBLJAM?
P.S. Ako moj trud bude uzaludan fakat ne znam sta cuuu!!!
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2010 at 19:52
Zbog cega si jela samo voce i povrce?

Uvijek me fasicnira kako ljudi pribjegavaju svim mogucim nacinima samo kako bi uklopili svoju težinu u nekakav ideal. što je ideal uopce? Lijepo je imati nekakav cilj ali ako se do toga ide pametno onda nema bojazni, no ako se radi shortcut - e to vec predstavlja problem.

smajlica ovaj tvoj post mogu protumaciti jedino kao alarm za nekakvu akciju, jer me iskreno receno, strah i pomisliti o kakvoj se mentalnoj strukturi radi u ovome slucaju, strah me pomisliti da želja za uklapanjem u idealnu težinu nije patološka pa samim time i nacin na koji se došlo do cilja.

Naravno da si smršavila, pa ja mislim da zatvorenici imaju obilnije obroke od onoga što si ti jela.

Ajde sad, citanje foruma i razmisli o svemu još jednom prije nego vratiš negativan komentar na moj post

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2010 at 20:18
Thorn, stvar je u tome sto se svi ravnaju po vagi, a ustvari vagu bi
trebalo bacit u smece. Mnogima je npr. vazno da stanu u traperice,
znaci da im padne opseg struka.. Sad dal ce njima past misici ili
masnoca, nije im vazno jer ipak stanu u hlace.. To je nazalost jedan
veliki problem koji odredjuje dijetu vecini danas. Vjeruj da je svima
lakse biti š5 dana na 900kcal, i past oko 6,7kg (vecina misici i voda),
nego 6,7 kg (masnoce) skidat kroz 3,4 mjeseca.. SvimA primamljivije
zvuci brzo mrsavljenje, nazalost!

Edited by davor23
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2010 at 20:25
Tako je decki, vagu kroz prozor (samo pazit da ne pogodite susjedov auto!).

krojacki metar i ogledalo, e,da i fotic povremeno da se može forma malo usporedit i to je to, vagu treba ostavit za vaganje hrane i ništa drugo.
Rijeąeno na PM.
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2010 at 20:38
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

krojacki metar i ogledalo, e,da i fotic povremeno da se može forma malo usporedit i to je to, vagu treba ostavit za vaganje hrane i ništa drugo.


LiveStrong
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2010 at 22:14
Slažem se svima navedenim. A sada da odgovorim na pitanje da fakat opsjednunta NISAM, znaci ako mi se nešto JEDE, to i pojedem. Samo sam htjela iz nekog inata više, jer mi se nikako nije dalo svim dijetama skinuti onoliko koliko sam htjela. Vjerujte mi, jela sam malomasnu hranu i godinu dana, integralnog kruha minimalno i tako to, naravno bez slatkisa i nije mi uspjelo! Jedino ovako sam uspjela.
Citajuci vase komentare, osjecala sam se bas kao da sam ih i ja pisala...Slazem se sa svim, vjerujte mi i NISAM mislila ostati na BILJKICAMA :D, ali sam fakat htjela znati da li postoji hrana koja mi nece nalijepiti salo odmah na bokove... :)
Hvala prijatelji!
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2010 at 22:36

Zanimljiv odgovor svakako

a sad:

Originally posted by SMAJLICA SMAJLICA wrote:

ali sam fakat htjela znati da li postoji hrana koja mi nece nalijepiti salo odmah na bokove... :)
Hvala prijatelji!
 

realno gledajuc, može ti se sve zaljepit na bokove, a i ne mora, nije baš tako crno bijelo da postoji hrana koja te odmah udeblja. da karikiram, može ti se i od piletine i riže naljepit salo ako pretjeraš, tj. ako ti je unos kcal veci od potrošenog kroz neki duži period

   

Edited by ThornOfFaith
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2010 at 22:41
Da, uvjerila sam se više puta :) A ne znam šta bih ti rekla, ono...redukujem se kad jedem koliko mogu...Npr. ako jedem piletinu ogranicim se na jednu sniclu velicine dlana i uz to neko povrce i snita razenog kruha...Za dorucak jedem vecinom dvije snite razenog kruha, tanke dvije snite i Meggle svjezi sir + cesto uz to i narandzu, jer ih ujutro obozavam :) Za sada je ok, ali vjerovatno jer sam puno izgubila pa se sve kile odmah i ne mogu vratit...Al onak me strah od nekog jo-jo efekta... Btw nikad nisam jela puno i kaloricno, sve je to u genetici valjda ili sam papala ko curica pa me kostalo :)
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2010 at 22:43
Medjuobroci su mi vecinom voce, najcesce jabuke, breskve, ananas...:) Imam dva konkretna obroka: dorucak negdje oko 8 h i rucak oko š4 h. Iza š8 h vecinom nista :)
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2010 at 08:58
vježbaš li?
Strong is the new skinny.
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2010 at 10:35
Prije sam radila trbusnjake, ali sam pocela pretjerivati s njima, tj. moja energija je rasla i vise me nisu mogli umoriti cak ni š50,200 trbusnjaka :D.
Tada sam vagala oko 60 kg (visoka sam š64cm).
Zatim sam pocela da se bavim brzim hodanjem svaki dan, tj. 5 km za 45 min. Tu mi se nije sviđalo PONOVO što sam puno ojacala ruke i stomak pa su dolazili do izrazaja!
Whatever, onda sam posegnula za tezom mjerom, tj. bacila se iskljucivo na voce i povrce. Izbacila ono malo crnog kruha, piletine i kojekakvih corbica i konacno sam eto uspjela, samo što mi je organizam sada oslabio. Sad imam 53 kg! Mislim, zdrava sam i sve je ok ali mislim da bi me vjetar oborio ponekad :D
Znacii, sve se lijepi na mene automatski ili ode u mišice KOJI MI NE STOJE JER SAM NISKA... Zato ja stvarno trebam savjet, jer se gubim više u kojekakvim kombinacijama ljudi...Muka mi je od svega, ali fakat!!! :(
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2010 at 10:27

Originally posted by SMAJLICA SMAJLICA wrote:

Medjuobroci su mi vecinom voce, najcesce jabuke, breskve, ananas...:) Imam dva konkretna obroka: dorucak negdje oko 8 h i rucak oko š4 h. Iza š8 h vecinom nista :)
 

 

Upravo je to što si napisala jedan od razloga tvojim problema.2 konkretna obroka su ništa, ne jedenje poslje š8h također velika greška, međuobroci u obliku voca su po meni kontraproduktivni i ne vrijedni spomena kao brojenja pod obrok

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2010 at 11:10
Neznam zasto ljudi medjuobrok shvacaju tako neozbiljno.. To nije
obrok od 50 kcal, vec od nekih 200-300 kcal, ako ne i vise.. I takodjer
moraju biti zastupljeni proteini!!
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2010 at 11:27

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Neznam zasto ljudi medjuobrok shvacaju tako neozbiljno.. To nije
obrok od 50 kcal, vec od nekih 200-300 kcal, ako ne i vise.. I takodjer
moraju biti zastupljeni proteini!!
 

 

Slažem se i ja to ne shvacam, kad mi napiše kava i voce pod obrok  ili međuobrok, svejedno

Meni su svih 6 obroka jednaki kalorijski i nema razlike između rucka, dorucka, vecere , međuobroka, sve može bit sve i ubacujem hranu koja mi se jede u tom trenutku.Po meni Ti nazivi dorucak, rucak i vecera su i onako izmišljeni i generacijski napamet nauceni obrasci i kao šta se jede za dorucak, kaj za rucak, kaj za veceru.

evo još malo citata jer upravo citam nekaj :))

Food Is Fuel,

Not Feeling.

I believe food should achieve one primary

I believe food should achieve one primary

goal Ršš; fuel.

Unfortunately our society has associated food

with feelings, causing us to fall into the trap

of eating for the wrong reasons. We relate

food to emotions of happiness or sadness or

indulge during a special holiday or occasion.

Just because itRš7;s Easter does not entitle you

to eat chocolate; or itRš7;s Thanksgiving so you

have to eat turkey; itRš7;s a barbecue so you

should drink beer or stuffing your face at

a buffet because itRš7;s bad to let food go to

waste, not to mention itRš7;s all inclusive.

Our society has created a lot of false and

damaging beliefs associated with our eating

habits. Most have resulted in our society being

in the worst shape than any other time in

history.

I want to remind you that you have the greatest

power in the world… the power to choose.

If you do not choose to manage your food

choices then they will mange you.

Consider the buffet example: the idea that a

buffet is a license to eat more than normal.

Hey, it IS “all you can eat,̶š; after all and the

price is normally higher so it would be silly to

not take advantage of that, right?

HereRš7;s how to deal with this mental roadblock:

“ItRš7;s all you can eat so why not have a second

and third serving?̶š;

Alright, would you do the same with your car?

I know you put gas in your car but when it

hits the top do you let it overflow and then

put some more in your back seat and trunk?

I hope not so why would you do the same

with food?

Food is fuel, much more satisfying than gasoline but still fuel

 

 

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2010 at 11:31
 I da ne ispadnem "nacist" ovakav pogled na prehranu se nekima sigurno nece sviđati, no zna se zašto smo ovdje i šta je potrebno da dođemo do cilja kojeg smo si zacrtali, nema precica i polovicnog ako želimo svoj maksimum.A osim toga ako si damo truda ovakva prehrana može biti i jako raznolika i ukusna
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2010 at 17:01
Ej ljudi respect ko ima vremena da posveti vrijeme tjelovjezbi. Ja vodim takav nacin zivota da trenutno nemam vremena da to redukujem aktivnošcu. Sada, što se tice vaših komentara za hranu: I JA BIH NAAJRADIJE POMAZALA šNITU RAŽENOG KRUHA SA SIROM KAD GOD SAM GLADNA :D, ali bih tada VJERUJTE MIIII, za dvije sedmice bila BALON! Evo još nešto da vam dodam i PRIZNAM: NAIME, UVELA SAM SEBI DORUcAK PRIJE 6 DANA: DVIJE šNITE DEBLJINE š cm + š00 gr. svježeg sira i MAJKE MI MOJE vec sebi u ogledalu vidim obrašcice :(, koje MRZIM! Vec sam vratila kilu i pol!
:( They are comming back to me :(
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.