New Posts New Posts RSS Feed - Probava/zatvor
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Probava/zatvor

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
bekica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2007
Status: Offline
Points: 64
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bekica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2008 at 17:39
ja ne volim bas koristiti medikamente nego sve vise prirodno..s tim sam imala velikih problema kad sam bila trudna..najvise su mi pomogle suhe sljive sok od sljiva(ako nemas u ljekarni kupi onaj djecji hipp sokic od sljive)i jela od kukuruznog brasna.meni je najvise godio kukuruzni gris i to ti je to.znam dosta lijekova i sirupa koji ti ekspresno pomognu al nije mi to prvi izbor pa necu ni pisat.nadam se da sam pomogla
Back to Top
balerina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote balerina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2008 at 12:19
 ljudi uzmite MAGNEZIJ, on djeluje na probavu posve prirodno, a dobar je i za srce i misice, provjereno
mala plese na rubu
Back to Top
©parogica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 96
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©parogica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2008 at 10:34
ujutro na prazan zeludac kava i cigareta
Definitivno - praznjenje!...hhee
By:©parogica:)
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2008 at 12:06
Magnezij nema nikakvog efekta na praznjenje crijeva ili zadrzavanje hrane u debelom crijevu.Vec samo magnezijev sulfa-ili takozvana gorka sol,ili natrijev sulfat,salinicna sol...moze oboje...
 I Panlax i Dulkoklax sadrzavaju obe te tvari...samo te tvari i nisu bas preporucljive,jer isprazne doslovno sve iz crijeva(usput i faktore Vitamina K),tako da bas i nisu prepurciljivi (govori student farmacije:)).Bolje suhe sljive definitivno ili nesto na ne cisto farmaceutskoj bazi.
Back to Top
bekica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2007
Status: Offline
Points: 64
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bekica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2008 at 17:42
ej nemojte samo trosit lijekove,prvo probajte sa hranom.hrana je lijek,lijek je hrana
Back to Top
Strippy View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Travanj 2008
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Strippy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2008 at 12:48
Ja imam isti problem, ali ga postupno rjesavam...nema carobnog stapica koji ce probavu unormaliti u roku tjedan dana...

Ako je probava tako losa cijeli zivot, potrebno je  sigurno puno puno vremena dok promijenis navike da bi i probava funkcionirala brze.

Ja sam se sa gomile ugljikohidrata i mlijecnih masti konacno prebacila na integralni kruh sa sjemenkama, puno voca povrca i juha (tako vec mjesecima) i tek sada osjecam mali pomak prema naprijed.

Inace...jabuke su priordni diuretik, tako da bi trebalo sto vise jabuka jesti  
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2008 at 19:32
Jabuke imaju puno vlakana u kori, a vlakna poticu probavu.  Isto vrijedi i za sjemenke i vecinu voca i povrca. Ali uz vlakna treba uzimati i dosta vode (vlakna ju vole) da stolica bude sto meksa, jer uz vlakna bez vode stolica moze ispasti vrlo tvrda i neugodna.
Back to Top
mikili View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mikili Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2009 at 11:12
  kako se može sazanti koliko,recimo,domaci svježi sir ima masnoce?
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2009 at 12:09
 imas tu na fitness-ovoj web stranici kalorijsku tablicu s nutritivnim vrijednostima pojedine namirnice... mislim da svježi ima 5g masnoce u š00g.. ubiti provjeri si u tablici  posni ti ima š,8 g masnoce.. tako da radje biraj posni
Back to Top
mikili View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mikili Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2009 at 13:43
Da,znam za te cifre.ali vise sam mislila na domaci. Ono.. Sa sela. Jer tu
nema nikakvih oznaka pa moze li se nekako prema okusu ili necemu
saznati udio masnoce?
Back to Top
plavi.curetak View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Svibanj 2009
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote plavi.curetak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2009 at 13:52
  hi.. nova sam :D
ja bi htjela pitat za ona dimljena pileca prsa...
kak vam se to cini?? jeste svi pricaju da je to industrijsi i nezdravo..al ima savršen omjer masnoca i bjelancevina i tak...
kaj vi velite...
ja recimo volim onu delux purecu šunku ili dimcek od cekina... ha?? ha??
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2009 at 13:53
Originally posted by mikili mikili wrote:

Da,znam za te cifre.ali vise sam mislila na domaci. Ono.. Sa sela. Jer tu
nema nikakvih oznaka pa moze li se nekako prema okusu ili necemu
saznati udio masnoce?


ako toliko voliš domaci sa sela, onda ga jedi brate i pusti udio masnoce
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2009 at 15:20
Originally posted by Lega Lega wrote:

Originally posted by mikili mikili wrote:

Da,znam za te cifre.ali vise sam mislila na domaci. Ono.. Sa sela. Jer tu
nema nikakvih oznaka pa moze li se nekako prema okusu ili necemu
saznati udio masnoce?


ako toliko voliš domaci sa sela, onda ga jedi brate i pusti udio masnoce

Upravo tako. Jer svježi sir iz trgovine, cak i polumasni nema ni približno masti kao domaci. Ako te smetaju tolike masti nemoj jest. Jednostavno
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2009 at 15:22
Originally posted by plavi.curetak plavi.curetak wrote:

  hi.. nova sam :D
ja bi htjela pitat za ona dimljena pileca prsa...
kak vam se to cini?? jeste svi pricaju da je to industrijsi i nezdravo..al ima savršen omjer masnoca i bjelancevina i tak...
kaj vi velite...
ja recimo volim onu delux purecu šunku ili dimcek od cekina... ha?? ha??

Prerađena hrana kao i ostale salame, paštete, hrenovke itd. Da ne spominjem zadah nakon dimceka, užas... Pojedem ih tu i tamo, ali definitivno nije moj š.izbor upravo zbog prvog navedenog. Radije cu pojest pileci file ispecen na tavi za par min.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.