New Posts New Posts RSS Feed - Prijedlog vježbi za noge?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prijedlog vježbi za noge?

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
ddtos View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Listopad 2007
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ddtos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2010 at 11:58
Pozdrav svima

Imao sam slicnu ozljedu, prije cca 2 godine napravio operativnu rekonstrukciju prednjeg kriznog i koljeno je uglavnom stabilno...osim sto imam osjecaj da u njemu ima vise prostora nego u zdravom...pa pokusavam ojacati misice da to anuliram

Radim 2x tjedno teretanu po cca 45 min - šh. Zagrijavanje na biciklu prije, istezanje na kraju

a) cucnjevi na smith masini (mislim da mi je tehnika ok, ucio sam s ovog site-a )
b) leg press jednonozni tom kilavijom nogom kao nadopuna cucnjevima e ne bi li stigao kilavom nogom ovu zdravu
c) ekstenzije s malim tezinama takodjer jednonozne
d) lezeci nozni pregib sunozni - straznja loza
e) podizanje na prste s opterecenjem na smith masini

Nisam strucnjak, osmislih ovo sam proucavanjem neta...pa ako ima kakav komentar&savjet...fala.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2010 at 15:53
hmmm... moj savjet ti je da se uhvatiš proucavanja tehnike slobodnog cucnja 
Prvo radi bodyweight, onda sa šipkom, pa tek kasnije dodaj kilažu!
Bilo bi dobro kad bi ti ga netko mogao pokazati
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
ddtos View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Listopad 2007
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ddtos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2010 at 10:02
Radim na smith-u iz ciste predostroznosti s obzirom da sam postigao kilaze jednake svojoj vlastitoj pa da ne bih nedajboze ostao u cucnju i nemao gdje okaciti stangu :)

Radio sam prije slobodni cucanj, isao kolega sa mnom pa da malo pripazi iza...a sad sam solo pa mi malo nezgodno traziti nepoznate ljude da pomazu itd

Moze li objasnjenje zasto bi slobodni cucanj bio bolja varijanta...s obzirom da se i na smithu postavim tako da radim isti pokret i osjetim da dobrano pogadja kvadriceps? Ledja ravno, pogled ravno, prsa malo naprijed, pokret poput sjedanja

I imas li neki komentar na ostatak programa? Vidim iz prijasnjih postova da se dosta preporucaju iskorak i deadlift

Thanks
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2010 at 20:18

 Potraži na googlu razliku cucnja na smithu i slobodnog cucnja jer o tome možeš potegnut raspravu do sutra u korist slobodnog cucnja i svatko tko ima ima malo soli u glavi ce ti preporuciti slobodni cucanj.

Jednom rjecju smith cucanj - totalno neprirodan pokret cucnja i samim time loše djeluje na zglobove, kralježnicu itd itd.

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2010 at 19:40
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 Potraži na googlu razliku cucnja na smithu i slobodnog cucnja jer o tome možeš potegnut raspravu do sutra u korist slobodnog cucnja i svatko tko ima ima malo soli u glavi ce ti preporuciti slobodni cucanj.

Jednom rjecju smith cucanj - totalno neprirodan pokret cucnja i samim time loše djeluje na zglobove, kralježnicu itd itd.



baš to, razumjemo se thorn i ja
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2010 at 16:50
  Ja imam stanje koje se zove hondromalatio patellc (znaci osteceno tkivo hrskavice,meniskusa) u oba koljena...
terapija: jacanje misica kvadricepsa, da se koljeno vrati u normalni polozaj kad hodam i da ne ide dalje ostecenje
medjutim, kad radim cucnjeve, koljena me (kad se misici ohlade) NENORMALNO bole, toliko da drmnem odmah analgin da prodje probadajuci,jaku bol...
Ne znam kak da ojacam kvadricepse ako su mi koljena toliko osjetljiva na vjezbe za njih...
Back to Top
vlajster View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 247
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vlajster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2010 at 23:50
Originally posted by tare tare wrote:

 
Ja imam stanje koje se zove hondromalatio patellc (znaci osteceno tkivo hrskavice,meniskusa) u oba koljena...terapija: jacanje misica kvadricepsa, da se koljeno vrati u normalni polozaj kad hodam i da ne ide dalje ostecenjemedjutim, kad radim cucnjeve, koljena me (kad se misici ohlade) NENORMALNO bole, toliko da drmnem odmah analgin da prodje probadajuci,jaku bol...Ne znam kak da ojacam kvadricepse ako su mi koljena toliko osjetljiva na vjezbe za njih...


Mene muci slican problem s tim da još nisam ni išao na operaciju a vucem svoju ozljedu vec š0 godina...ugl. tetiva mi je popustila i znalo je jako boljeti,sada više ne boli ali definitivno osjecam umor nakon dugog hodanja ili ne daj bože trcanja. Doktor mi je još onda preporucio da pricekam s operacijom dok ne izrastem potpuno da ne bi morao ponovo pod nož,a u međuvremenu suzdržavanje od sporta što mi teško pada. Noge su mi dosta slabe i mršave a nekako se bojim forsirati zbog tog koljena,cak ni ne trcim na traci jer mi tvrda podloga ne odgovara. Da li ima nekih vježbi za nas,neki video ili demonstracija vježbi?
Back to Top
manu chao fan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote manu chao fan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2010 at 18:16
  Evo ljudi javljam se nakon 2 mjeseca rada u teretani sa još jednim pitanjem, naime pocinjem raditi cucnjeve na smith mašini( za pocetak samo šipka) pa me zanima da li da stavljam steznik na to moje problematicno koljeno? Inace sam bez problema radio dosad iskorak s bucicama, mrtvo sa ravnim nogama, bez problema, mislim bez bolova! Pozdrav!
Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2010 at 18:19
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 Potraži na googlu razliku cucnja na smithu i slobodnog cucnja jer o tome možeš potegnut raspravu do sutra u korist slobodnog cucnja i svatko tko ima ima malo soli u glavi ce ti preporuciti slobodni cucanj.

Jednom rjecju smith cucanj - totalno neprirodan pokret cucnja i samim time loše djeluje na zglobove, kralježnicu itd itd.

Ja baš sljedecu put mislio po prvi put cucanj na smithu, al pošto je ovaj bolji - definitivno cu radit slobodni. :)
 

Edited by cooperw
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2010 at 18:30

Originally posted by manu chao fan manu chao fan wrote:

  Evo ljudi javljam se nakon 2 mjeseca rada u teretani sa još jednim pitanjem, naime pocinjem raditi cucnjeve na smith mašini( za pocetak samo šipka) pa me zanima da li da stavljam steznik na to moje problematicno koljeno? Inace sam bez problema radio dosad iskorak s bucicama, mrtvo sa ravnim nogama, bez problema, mislim bez bolova! Pozdrav!

mozes stavit steznik, iako bi bolje bilo slobodni cucanj, ali kako ga i sam nemogu dobro napravit onda ti necu ni savjetovat da ga radis ako ti bas neko nemoze pokazat tehniku, i ako nemozes napravit pravilan pokret. ipak bolje smith nego slobodni pa krivo radit.  

Back to Top
manu chao fan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote manu chao fan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2010 at 08:59

mozes stavit steznik, iako bi bolje bilo slobodni cucanj, ali kako ga i sam nemogu dobro napravit onda ti necu ni savjetovat da ga radis ako ti bas neko nemoze pokazat tehniku, i ako nemozes napravit pravilan pokret. ipak bolje smith nego slobodni pa krivo radit.  

[/QUOTE]
E, hvala, ma mislim da sam dovoljn svladao tehniku, a i par iskusnijih mi je pokazalo, no držat cu se ja samo šipke zbog tog mog problematicnog koljena...pozdrav!
Back to Top
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2010 at 10:20
Cuj, prijatelj koji vjezba sa mnom je na oba koljena operirao prednje krizne ligamente, a ja imam ostecene hrskavice i meniskuse; i radimo slobodne cucnjeve sa š00+kg u serijama. Hocu reci, ako se pravilno izvodi najmanja je opasnost za koljena. Steznik za koljena je dobra stvar, ako se bas bojis..
There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2010 at 11:57
 Steznik je placebo efekat.. samo te uvjeri da ti drzi koljena.. ja na lijevom koljenu nemam prednji krizni ligament (puknut), a na desnom napuknut.. Kada radim cucanj, ako radim uski cucanj, onda se spustam do kuta u koljenima od 90 stupnjeva, a hack cucanj do kraja..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2010 at 12:14
ja na straznjem cucnju idem da je butina paralelna sa podom, a kod prednjeg ass to the grass. i interesantno, uopce mi ne smeta, i generalno mi prednji cucanj lakse pada od straznjeg
There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2010 at 13:44
 Meni na prednjem cim idem dublje, pocnu podrhtavat koljena i osjecam da ce propast.. zato nejdem dalje.. isto tako i na strasnjem, ako su noge usko.. ali dok ih siroko stavim, onda mogu duboko..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2010 at 13:54
Meni se cini da meni nekako lakše ide prednji,tehnicki, samo nisam siguran a necu još barem 3 -4 tjedna vidjeti cucanj
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.