New Posts New Posts RSS Feed - Prijedlog vježbi za noge?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prijedlog vježbi za noge?

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
manu chao fan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote manu chao fan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prijedlog vježbi za noge?
    Posted: 14 Sijecanj 2010 at 10:52
Krecem u teretanu i zanima me koje vježbe za noge mi preporucujete s obzirom na to da sam prije nekoliko godina imao ozljedu ligamenata koljena. Laicki receno koljeno mi se izvrnulo prilikom nogometa, a dijagnoza je bila popucani ili potrgani ligamenti, više se ni ne sjecam, uglavnom, nosio sam longetu mjesec dana, šepao još dva, u biti mi se zbog nepostojece rehabilitacije koljeno nije oporavilo u potpunosti do današnjeg dana( još mi je par puta "propalo" koljeno nakon ozljede).Inace trcim, vozim bicikl, ljeti igram tenis(steznik obavezan) , i bavio sam se i malo kucnom teretanom te sam za noge radio iskorak s bucicama i nožnu ekstenziju s malim težinama.Visok sam š87, a težina varira od zimskih 9š kg do ljetnih 86kg. Hvala unaprijed na odgovorima!
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2010 at 15:24

 Meni je isti slucaj.. na lijevom koljenu mi je puknut prednji krizni ligament (znaci kao da ga nemam), a na desnom koljenu je napuknut.. odradio sam rehabilitaciju, ali i dalje boli..

Radi svakako cucnjeve. sve varijacije mozes radit.. i iskorak.. Ekstenziju ako radis, radi sa 5kg na toj nozi, da ne opterecujes previse zglob.. i polako radi.. pokusavaj zadrzat nogu u gornjem polozaju, i negdje u sredini par sekundi.. 

Uglavnom, znaci cucnjevi su ti najbolji za noge.. I jos mozes mrtvo dizanje.. takodjer odlicna vjezba..

I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
manu chao fan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote manu chao fan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2010 at 16:39
  hvala ti na odgovoru, a za zadnju ložu mogu neke vježbe?
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2010 at 17:22
Originally posted by manu chao fan manu chao fan wrote:

 
hvala ti na odgovoru, a za zadnju ložu mogu neke vježbe?


Ja ti ne preporucujem da radiš ekstenziju baš jer nije dobra za koljena, bolje radi samo varijacije cucnjeva koji ce ti odlicno pogoditi zadnju ložu plus deadlift

ono na što moraš obratiti pažnju je tehnika kod obije vježbe - pogotovo cucnja jer si inace možeš pogoršati stanje Znaci nađi nekog tko ce te nauciti pravilan cucanj ili mi se javi na pm da ti dam nekakve linkove i knjige
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
manu chao fan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote manu chao fan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2010 at 19:08
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by manu chao fan manu chao fan wrote:

 
hvala ti na odgovoru, a za zadnju ložu mogu neke vježbe?


Ja ti ne preporucujem da radiš ekstenziju baš jer nije dobra za koljena, bolje radi samo varijacije cucnjeva koji ce ti odlicno pogoditi zadnju ložu plus deadlift

ono na što moraš obratiti pažnju je tehnika kod obije vježbe - pogotovo cucnja jer si inace možeš pogoršati stanje Znaci nađi nekog tko ce te nauciti pravilan cucanj ili mi se javi na pm da ti dam nekakve linkove i knjige


e upravo zbog toga da ne bi nepravilno radio sam malo skeptican prema cucnjevima, no valjda cu savladati pravilnu tehniku izvođenja, hvala!
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2010 at 14:09

 Vježbaj tehniku powerlifting cucnja.

Koliko sam primijetio manje je opasno po koljena i prirodniji je pokret, nego kad radiš cucanj BB stilom i koljena prelaze liniju stopala i "idu naprijed"

 

Edited by ThornOfFaith
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2010 at 15:13
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 Vježbaj tehniku powerlifting cucnja.

Koliko sam primijetio manje je opasno po koljena i prirodniji je pokret, nego kad radiš cucanj BB stilom i koljena prelaze liniju stopala i "idu naprijed"

 



Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2010 at 23:01
 Slažem se...plus puno puno statickih kontrakcija da biš dobio štoj aci quad....
za stražnju ložu preporucam veliku loptu i stopala gore...lec na leđa i podizati zdjelicu , kontrolirano gore i nazad....a također možeš kombinirati i kad podigneš da ispružiš noge, polako sa kontrolom, pa lagano vratiš nazad i tek se onda spustiš...(ali samo akko imaš punu kontrolu)
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2010 at 00:27

Originally posted by dalila dalila wrote:

za stražnju ložu preporucam...
 

Ili neka proba glute-ham raise, ako uspije

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2010 at 15:47
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by dalila dalila wrote:

za stražnju ložu preporucam...
 

Ili neka proba glute-ham raise, ako uspije



Vidiš...baš oko te vježbe sam bila na seminaru di jedan predavac (inace prof sa kineziološkog je ne preporuca) a drugi....dr i prof je preporuca...;) Inace kažu da ni dobra za koljena....(cini mi se...;) , a i je puno previše opterecenja... )Tako da nisam sigurna jel bi tu vježbu preporucila ili ne... Ali recimo da ce mu ionako trebati puno puno vježbanja prije nego što dođe do tog nivoa tak da...;)
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2010 at 16:19
Originally posted by dalila dalila wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by dalila dalila wrote:

za stražnju ložu preporucam...
 

Ili neka proba glute-ham raise, ako uspije



Vidiš...baš oko te vježbe sam bila na seminaru di jedan predavac (inace prof sa kineziološkog je ne preporuca) a drugi....dr i prof je preporuca...;) Inace kažu da ni dobra za koljena....(cini mi se...;) , a i je puno previše opterecenja... )Tako da nisam sigurna jel bi tu vježbu preporucila ili ne... Ali recimo da ce mu ionako trebati puno puno vježbanja prije nego što dođe do tog nivoa tak da...;)
 

Naravno

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2010 at 12:36
 Najbolje mrtvo s ravnim nogama i miran si sa zadnjom lozom
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
manu chao fan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote manu chao fan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2010 at 16:38
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

 Najbolje mrtvo s ravnim nogama i miran si sa zadnjom lozom
Jel mogu za pocetak i bucicama raditi mrtvo s ravnim nogama? Inace bio sam u sub i u teretani(vježbao sam prije u kuci ne bencu i multi spravi tak da nisam apsolutni pocetnik) i radio sam na nekoj spravi za listove( ne znam kako se zove), to je vjerovatno ok?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2010 at 17:34

Originally posted by manu chao fan manu chao fan wrote:

Jel mogu za pocetak i bucicama raditi mrtvo s ravnim nogama?  

Možeš.

 

Originally posted by manu chao fan manu chao fan wrote:

Inace bio sam u sub i u teretani(vježbao sam prije u kuci ne bencu i multi spravi tak da nisam apsolutni pocetnik) i radio sam na nekoj spravi za listove( ne znam kako se zove), to je vjerovatno ok?
 

Ok za listove :), a što si još radio?

 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
manu chao fan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote manu chao fan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2010 at 18:09

 


Ok za listove :), a što si još radio?

 

[/QUOTE] Pošto sam prvi puta u životu bio u pravoj teretani malo sam se upoznavao sa spravama,radio sam i ekstenziju(iako zbog koljena možda ne bi trebao,ali sam stavio zaista malu težinu) a od vježbi za noge planiram u buducnosti tu za listove, dizanje na prstima,eksteziju, iskorak s bucicama, cucnjevi postepeno, mrtvo dizanje također postepeno.Inace imam dosta jaku muskulaturu nogu pa mi one nisu toliko u fokusu, ali mišljenja sam da treba skupine proci, a dosta trcim, a na biciklu sam š0 mjeseci godišnje...Hvala na savjetima
 

Edited by manu chao fan
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2010 at 02:12
cuacanj i iskoraci su sve što ti treba za noge, mani se ekstenzija!
listove možeš isto raditi
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.