New Posts New Posts RSS Feed - prijavljujem se
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

prijavljujem se

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2012 at 12:28
way to go :) samo tako naprijed :) viva la tuna :)
Back to Top
TwinsMama View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TwinsMama Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2012 at 22:00
zavrsila sam bezveze, ali hajde da vidimo...

znaci jutro u 9 - 40g crnog kruha i tunjevine 70 g
12:30 - trening 45 min
13:30 - zitarice 100 g
16:30 - rizoto sa morskim plodovima 200 g i 40 g crnog kruha
i onda sam preskocila sta jesam i sta nisam pa u 21:30 bananu sa kasikom malom slatkog vrhnja
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2012 at 01:42
Ni dobro Tongue

Ja cu napisat greške, ti ih ispravi u sljedecem primjeruWink

1. Prevelik razmak izmedju obroka - ne ostavljaj 5h razmaka, pogotovo ako je još trening izmedju, a ti si jela 3h prije njega

2. Žitarice same, koje žitarice? Nikad žitarice same, žitarice ne vole biti same, pogotovo poslije treninga Tongue

3. Teško mi je procijenit koliko je ovdje riže? Sve iznad 70-80g (sirove) je way too much...kruh višak, nema povrca, slabi proteini...

4. banana za veceru, pa još sa vrhnjem? Nuke a proteini, a povrce? masti?

Khm....damn, pa ništa ne valja osim dorucka koji može proc samo bi ja dodala bar još 30 g (pa cak bi išla i na 100g, ipak je jutro) kruha i zaokružila na 100 g tune Wink Ili podijelila taj kruh na 50-50 - pola ujutro, a pola prije ovog treninga....sa proteinima naravno Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Tonkica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tonkica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2012 at 11:49
Nije lako smanjiti ugljikohidrate Wink
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2012 at 12:03
Hehe, di, u pojedinom obroku? To možda da, treba proc inicijalni period na navikavanje na to da nam pola kolicine UH-a  na tanjuru sada zauzima povrce Smile. Ali ako gledamo na ukupni dnevni unos u ovom primjeru, možda ih ni ne treba smanjit, dapace - možda ih treba i povecat. Glavni problem je što su obroci totalno uneravnoteženi i previše udaljeni.

Inace, vec sam pisala o tome - ja nisam za varijante drasticnog rezanja UH-a na minimum kod pocetnika koji kao prvo, ne znaju ono najosnovnije što bi se trebalo znat o prehrani, a kao drugo kod onih koji imaju jako puno kila za izgubit i totalno loše prehrambene navike. To može samo dovest do fizickog i psihickog plafona i vracanja svega nazad...a o frustracijama da ne govorim. Uz sve to još idu i razlike u metabolizmu ljudi - neki jako dobro toleriraju UH-e i dovoljan im je samo deficit uz dobar trening da ostvare ono što žele (pogotovo ako nemaju neke extra želje, tipa natjecateljske forme ili nešto tome slicno, više od prosjeka - a znamo da ih malo to želi), a neki stvarno trebaju pazit na svaku mrvicu kruha - što su ekstremi. Vecina ljudi sa viškom kg-a cisto dobro reagira samo sa cišcenjem prehrane, deficitom i dobrim treningom...od osnova do naprednih tehnika.


Edited by Gym_girl - 25 Veljaca 2012 at 12:04
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Tonkica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tonkica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2012 at 12:33
Slažem se gmyka...ja nisam isto za drasticno rezanje UH,ali treba se nauciti odnositi prema njima,jer kako se mi odnosimo prema hrani tako ce i ona prema nama,jel da?Znaci nauciti kada i kakve UH jesti i u kojoj mjeri...Ja osobno inace nemam sada problema s težinom,tokom mršavljenja 3-4 kg onda ih malo smanjim,na dorucak i iza treninga i onda kada to postignem povecam ih,sve opcije ukljucuju zdrave UH,a ponekad i nezdravije varijanteEmbarrassed alii to je poželjno s vremena na vrijeme..Ja nisam profesionalac,fitness je cijela jedna zahtjevna disciplina ali osnove može svatko nauciti i primjeniti,ali prije svega treba nauciti kako naše tijelo funkcionira,zanci osnove biologije,hormona i metabolizma...Nikakve krajnosti nisu dobre ali jesti same UH i još ponešto od 13 i 30..hmm..ali svi se s tim moraju boriti prije ili poslije da bi naucili pravilno balansiranje,korištenje nutrijenata.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2012 at 13:51
Tako je. Ja sam ovo napisala radi mnogih koji cuju da treba odmah sve UH-e rezat, bez obzira koje i koliko su se jeli prije, a i na razlike u metabolizmu i prebacit se samo na povrce i proteine, i to na duži rok. A to uopce nije potrebno, naprotiv - kontraproduktivno je. Razmišljamo isto - vecina ljudi nema pojma niti što jede niti kako to utjece na njihovo tijelo. Da budem iskrena, i ja sam nekad bila jedna od njih....ma dovraga, svi smo Big smile I ono što me natjeralo u svo to proucavanje i prehrane, i biokemije, i fiziologije je neka blesava strast prema svemu ovo što radim i želja za znanjem što više toga. Samo znaš to? Svjesna sam da puno puno ljudi nece imati živaca uciti te stvari...ljudima trebaju brza rješenja, a ucenje zahtijeva jako, jako puno vremena i truda...da ne govorim još testiranje svega toga na sebi.

Da, osnove bi svi trebali znati i zato i jesmo tu da ih na što jednostavniji nacin objasnimo. I upravo su te osnove pocetak price za svakog pocetnika. Pa nece netko sa totalno iskrivljenom prehranom skocit na keto dijetu, bez imalo znanja i o tome i o svemu. Toliko frustracija i nezadovoljstva proizlazi iz munjevitog ulaženja u komplikacije - a osnove ne mogu bit jednostavnije.

Svi smo se borili s time, poceci nisu lagani...ali je najbitnije da postaje sve lakše kako vrijeme prolazi. Ovdje ima jako puno pocetnika i svi rade iste greške....vjerujem da i svi ocekuju da im se odmah ispiše jelovnik koji ce bit 100% za njih i sve super :) ali to je nemoguce. Možda je mnogima i tlaka pisat iz dana u dan što jedu.Ali, ono što je meni bitno je da se kroz primjere jelovnika vide te navike, da se vide greške i dileme...isto tako da se vidi di je pocetna tocka, koje navike prvo treba promijenit. Da ne kažem da na takav nacin malo i poticemo ljude da se sami aktiviraju i nauce - lijepo je dobiti sve na pladnju ali što kad ostanete sami? Wink

Ocekujem novi jelovnik od Twinsice Star


Edited by Gym_girl - 25 Veljaca 2012 at 13:54
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.