New Posts New Posts RSS Feed - Previse aktivnosti i misicna masa
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Previse aktivnosti i misicna masa

 Post Reply Post Reply
Author
marince View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marince Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Previse aktivnosti i misicna masa
    Posted: 03 Svibanj 2016 at 19:08
Pozdrav imam 20 god 186 cm 77 kila zelim povecati misicnu masu sa sto manje masnog tkiva jer sam najebo prosli put na definiciji.ZAnima me mogu li dobiti misicnu masu bez pracenja suficita jer je to nemoguce izrqcunati jer sam 10 sati aktivan i fizicki sam radnik.ZNam samo da konzumiram puno kalorija proteina i ugljikohidrata vecina treniram 4 ili 5 puta tjedno po principu german volume trening.Prjer prehrane
1 obrok 6 sati zobene+banana 3 bjelanca
2 obrok 8 sati grcki jogurt i snita integralnog krekera
3 obrok 10 30 sati 250 gr vrata i pola razovog kruha abc namaz nekad i jogurt
4 obrok 14:30 sati 150 gr posnog i 100 gr deluxe sunke razova zemlja
5 obrok 17 sati 250 gr tjestenine 100 gr mesa
6 obrok 20 sati 200 grama posnog
Ne koristim nikakve suplemente i mogu li graditi misicnu masu
s ovoliko aktivnosti i ovakvim poslom i dali je moguce da sam pretreniram jer se nekad osjecam potroseno jer i posao gledam kao trening pa se forsiram
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2016 at 14:08
Originally posted by marince marince wrote:

ZAnima me mogu li dobiti misicnu masu bez pracenja suficita jer je to nemoguce izrqcunati jer sam 10 sati aktivan i fizicki sam radnik.


Ne moraš računati, prati situaciju sa ovim unosom pa povećaj ili smanji prema potrebi. Ako sa ovoliko hrane budeš stagnirao, pojačaj unos negdje. Ali prvo dobro obrati pažnju na trening jer ako tu ne bude progresije....kcal neće sjesti na pravo mjesto.

Inače....zašto german volume? Pogotovo zato što se osjećaš tako...a nije ni čudo, uz 10h fizičkog rada. Bolje da onda trening bude kratak, a efikasan. I nepotrebno toliko puta tjedno....skrati na 3 i odradi kako treba.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marince View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marince Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2016 at 18:27
German volume iz rqzloga sto vjezbam 3 godine znaci nisam pocetnik imam oajecaj da sam sve treninge prevazisao nemogu nikako dovoljno stimulirati misice na rast Probo sve os 1 do 10 ponavljanja gigantske serije tri serije forsirqjuce itd trazim jos sok rutinu jeli mislis da je prenaporan
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2016 at 23:30
marince, sam si upotrijebio izraz "stimulirati misice na rast". To su 2 faze, stimulacija i sam rast. Vjerojatno znaš da se stimulacija događa za vrijeme treninga, a promjene, adaptacije i rast za vrijeme odmora ili regeneracije. Nisi napisao kojeg tipa ti je opterećenje na poslu, pretpostavljam srednjeg ili manjeg intenziteta dugotrajno, nešto kao trening snage izdržljivosti. Trening bi ti trebao biti komplementaran tome, pa prilično sumnjam da ti germ.volume čini bilo što dobro. Odmora uopće nemaš, nisi napisao dali radiš i subotom. I kojeg vraga strah da dobiješ nešto masnog tkiva, uz tvoj posao i malo pažnje u hrane lako ćeš to izgubiti. To što pišeš "jer sam najebo prosli put na definiciji" je jer si vjerojatno radio gluposti koje ne idu uz tvoj posao, trening i život. Za prehranu, ne vidim u tvom jelovniku koliko konzumiraš voća i povrća(osim banane), a mikronutrijenti su super potrebni za regeneraciju, bez njih ti ni 300g proteina neće pomoći, mada uz tvoj rad, trening, životnu dob i cilj imaš povećane potrebe i za proteinima. Dali možeš dobiti mišićnu masu i jesi li pretreniran, nitko neće iz staklene kugle pronaći odgovor jer te ne poznajemo, a već sam rekao za trening. Ako imaš curu, neka te izmasira što češće, ili kupi valjak i lopticu za masažu, pa se sam masiraj često,u tuširanje ubaci 5-10 sekundi hladnije intervale, da stimuliraš regeneraciju, opuštanje i izmjenu nutrijenata u tkivu. Nemam više što reći, pa pozdrav.
Back to Top
marince View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marince Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2016 at 06:04
Moj posao je fizicki radnik znaci baustela cijeli dqn qjmo reci dugotrajni trenimg snage nosenje tewkog tereta nesto kao farmer walk zelis reci da i voce moze biti pozeljno na masi radim svaku drugu subotu na definixiji najebo gladovo i rqzbolio se dobio slabokrvnost da ne duljim
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2016 at 07:29
@marince

priče o pretreniranosti slobodno zaboravi, svi  tvoji treninzi skupa su manji napor nego jedan dan na poslu. Daleko veći utjecaj ima da ideš spavati kad je vrijeme i da se kloniš alkohola, cigareta i svega ostalog srodnog.

Trebaš jesti više, i trebaš malo konkretnije hrane, ovo tvoje mi djeluje dosta siromašno mikronutrijentima. Pojedi cijelo jaje, o kolesterolu brini za 30 godina kad budeš ulazio u andropauzu. Također, postoji nešto što se zove i povrće. Od toga se nećeš umastit, a ima svega i svačega unutra.
Back to Top
marince View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marince Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2016 at 17:54
Sto podrazumijevas pod konkretne hrane bi li ti sto tu pronijenuo ne pijem nikako cigare isto
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.