New Posts New Posts RSS Feed - Preporuka za meni
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Preporuka za meni

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
johhny View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Kolovoz 2009
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote johhny Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Preporuka za meni
    Posted: 17 Kolovoz 2009 at 19:04
Pozdrav!

Pokušavam si složit nekakvi dnevni raspored aktivnosti i prehrane, pa evo prijedlog, recite jel dobar, što dodati, što maknuti...

Dorucak:
- musli (preporuka koje?) s mlijekom/jogurtom
- šalica zelenog caja s malo limuna
- neko voce, jabuka, banana...

Vožnja biciklom (sat vremena)

Nakon bicikla, rucak - piletina, sir, prepecenac, ponekad riba...

međuobrok - opet voce

vecera - bake rolls, paradajz, tuna, sardine...

to je otrprilike to.

I imam par pitanja - one cokoladice corny, jel bi njih bilo dobro pojest nakon treninga/bicikla? Jednu, jel...
Posni, zrnati, svježi sir - koje su razlike i kojeg jesti?
Jel su vocni cajevi ok? Da malo kombiniram, da nije sve na zelenom caju...

Hvala ;)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2009 at 23:13

 e bravo, tu vec imamo neki prijedlog..kakav takav hehe 

Probaj tu vožnju bicikla ugurat prije dorucka, znaci išlo bi ovako:

š. Zeleni caj, probaj ga samog - nakon toga bicikla

2. zobene s mlijekom/jogurtom/ u vodi/ možeš i s posnim.....musli su brdo šecera

3. Fali ti međuobrok - voce, posni, tuna, integralni krekeri, eventualno neki mali raženi sendvic s purecom salamom npr...

4. Rucak - fali ti povrce, šibaj po tome koliko hoceš. Sir? što s njim, pohani? No, no! što god, izbaci...i probaj bez kruha, ili što manje, ti prepecenci su cesto isto puni šecera..

5. Međuobrok - tu nemoj voce, jedi ga do prijepodne, sad je vrijeme za proteine i masti - možeš si ostavit nešto od rucka ili ga podijelit na 2 dijela, možeš neko jaje napravit, povrce, salatu, opet posni..bla bla bla...

6. Vecera - bake rolls??  zaboravimo da smo ovo vidjeli... tuna ok (al ne u ulju), sardine isto nisu baš najbolji izbor ako misliš na one u konzervi, bolje oslic kad vec govorimo o ribama + svi ostali proteini (meso, jaja), povrce, salate....nema UH

Ma kakav corny johhny moj...

zrnati ti je malo više slan, probaj pa vidi koji ti se više sviđa..imaš ih puno vrsta, nisu loši dukatovi, vindijini, tonkini, to je ono što sam ja probala...uglavnom oni sa najmanje masti....kombiniraj ga s cim oceš, s tunom, mesom, povrcem, salatama, orašastim plodovima, s vocem kao jutarnji međuobrok......

a opet šecer al ajde, tvoja je odluka hehe...al ako vec piješ nemoj ga još dodavat...ma biljni su ti najbolji, pusti ta cuda.

Molim

 

   

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
johhny View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Kolovoz 2009
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote johhny Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2009 at 00:55
hehe :)

Okej, dakle tražim zobene pahuljice baš.
Pod sir u rucku nisam mislio na pohani, nego baš na te posne, svježe, zrnate, mislio sam da među njima postoji neka znacajnija razlika...

Bake rollse sam uzeo jer sam mislio ono, suho :)

Kažeš tuna, al ne u ulju. Danas sam ba kupio konzervu tuninih fileta, 90 grama, i ima ono, minimum ulja, par kapi. Za razliku kad kupim one okrugle konzerve na kojima piše komadici tune (š85g) pa unutra pola toga ulje. Pretpostavljam da su onda ti fileti oke?

Okej, i corny otpada (a bio je tako dobra cokolada )

Dobro...hvala ti za sad, puno pomaže ovo ;)
Back to Top
johhny View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Kolovoz 2009
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote johhny Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2009 at 01:32
aha, i za veceru nema povrca i voca, jer oni imaju UH, koji bi se trebao jesti ujutro, jel tako? :)
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2009 at 09:53
Povrce moze...A i meni se zna zalomit neka vocka navecer - ne kasno (tipa oko 20h) sto i nije lose.  
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2009 at 09:53
Hey Johhny!

Tuna Rio Mare Naturale, dakle samo u slanoj vodi(nema ulja niti jedne jedine kapi ), blago zacinjena prirodnom aromom celera, to preporucam definitivno. Ide uz neku paštu, sa puno zelene salate i/ili rajcicom.

Za veceru ne bi trebao baš voca zbog vocnog šecera koji sadrži, jel tako Gym?
Povrce za veceru u svakom slucaju-DA. Ali prvenstveno neko sa manje škroba, tipa sve vrste zelenih salata, rajcica, paprika, luk, tikvice, patlidžani, zelje...
Imaš zaista veliki izbor, ali ponavljam, SVAKAKO DA.

Probaj Posni sir od Dukata, zaista ga možeš kombinirat sa svim i svacim, a ako ti je do slatkog, cak i sa malo vanilin šecera ili meda ili s nekim vocem-prava poslastica. Bolje od svih tih Cornyja i slicnih cokoladica koje vecinom sadrže previše šecera pa cak i onih loših masti.

Pozdrav
Back to Top
carissima View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote carissima Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2009 at 12:28
 Najbolja riba,s obzirom na omjer cijene i kvalitete,je u Lidlu,Nixe,ima i tuna (koja je meni vec dosadila) te wild-lachs fileti u limunovom soku u konzervi(ima i natur) koji nemaju niti malo ulja,stvarno je su dobri komadi mesa unutra,a može se kombinirati u salati,sa jajima... 
Aut vincere,aut mori!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2009 at 16:24

Originally posted by johhny johhny wrote:

hehe :)

Okej, dakle tražim zobene pahuljice baš.
Pod sir u rucku nisam mislio na pohani, nego baš na te posne, svježe, zrnate, mislio sam da među njima postoji neka znacajnija razlika...

Bake rollse sam uzeo jer sam mislio ono, suho :)

Kažeš tuna, al ne u ulju. Danas sam ba kupio konzervu tuninih fileta, 90 grama, i ima ono, minimum ulja, par kapi. Za razliku kad kupim one okrugle konzerve na kojima piše komadici tune (š85g) pa unutra pola toga ulje. Pretpostavljam da su onda ti fileti oke?

Okej, i corny otpada (a bio je tako dobra cokolada )

Dobro...hvala ti za sad, puno pomaže ovo ;)
 

Imaš i ražene, jecmene...al preferiraju se zobene. Ma uglavnom je sve to ok, samo makni te šarene musli kutijice .

Napiši malo sastav tih rollsa, kolko se sjecam slano je ko vrag :). Gle, ako ti središ vecinu te prehrane ovako i bicikliraš, te kile ce ic dole i s rollsima i bez njih, ali nemaju baš neku nutritivnu vrijednost. Trudi se jest što cišcu hranu. Ne moraš odmah sve ukinut, malo pomalo. Krenut ce. Kako vidiš da ti tijelo stagnira, makni još nešto...

Tunu i ostalo su ti cure lijepo objasnile , a corny neka ti bude nagrada kad krenu te kilice dole .

   

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
johhny View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Kolovoz 2009
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote johhny Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2009 at 17:52
Upravo se vratih iz šopinga :)

Dakle, kupio sam ovo na slici: http://img36.imageshack.us/img36/4744/photodib.jpg

Uz to, tu je i posni i zrnati sir, jabuke, limuni, narance, dinja, jogurt, mlijeko, tuna iz lidla, haringa iz lidla (isto fileti), te losos (onaj wild-lachs).

E sad...ovo na slici je zato jer me zanima par stvari :)
Ovi kolacici lijevo, crveni, su hrskava cajna peciva sa lanom i jecmenih pahuljicama. Ovi pokraj su hrskavo cajno pecivo sa zobenim pahuljicama - prefini su :)
Etiketa kaže da š00g tih kolacica sadrži 6g proteina, 67g ugljikohidrata i 20g masti.
Pretpostavljam da njih onda svrstavam u ugljikohidrate i jedem ih prije/poslije treninga?

Ovo veliko bijelo okruglo kaže da su to integralni krekeri. Izgleda suho :D

Iznad njih je raženi kruh, kojeg sam uzeo jer si spomenula da si mogu složit s njim sendvic od purece salame...e sad, ta pureca salama može biti i pureci parizer? I one što su kao, pureca prsa u ovitku ili kako vec?

Ispod toga su zobene pahuljice koje sam kupio. Ali sam dalje u trgovini naišao i na ove: http://img89.imageshack.us/img89/79š5/photo2mdy.jpg - jedni imaju valjda vece "pahuljice", drugi manje? Jel su i ti ok?

i još par pitanja (sorry, hodam trgovinom i gdje god vidim nešto što nisam siguran, vadim mobitel i zapisujem :D )
- sušeno voce - da ili ne?
- orasi i ostala orašasta cuda (bademi i to) pretpostavljam da da, s obzirom na clanak na naslovnici :)
- pašteta od tune? Da ne jedem onaj integralni kreker sam :)
- što je sa šumecim tabletama? Jel se može njih pit ili su preslatke?
- A što je sa umjetnim sladilima? Nije da mi treba, caj mi je fin i bez icega, ali cisto radi informacije
- A što je sa soli? Dodavati ju, više, manje?

Huh, raspisah se :)

Jao, kad se ja pocnem nagrađivat... :D
Sve mi je bilo teško kad sam neki mousse i tiramisu puding uzeo u ruke danas, još je u prozirnoj cašici, pa vracao natrag :D

Edited by johhny
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2009 at 20:51
Nekoliko brzopoteznih:

-Potraži prešanu iliti šunku u ovitku, Purecu Toast šunku(Puris, Vindon), Pileca i Pureca prsa u ovitku; Okani se parizera.

-Mislim da je pašteta od tune ok, ali povremeno, ne precesto

-što manje dosoljavati hranu, okus pokušaj popraviti zacinima(ljuta i slatka crvena paprika-koje fantasticno idu uz posni blago posipane po njemu), zacinskim biljem(origano, peršin,kopar)

-što manje umjetnih sladila

-Orašasti u umjerenim kolicinama svakako-to su zdrave masnoce, ali su ipak masnoce-stoga još jedanput ponavljam-UMJERENOST je kljuc svega.Ista stvar sa sušenim vocem. Ponekad za zasladiti može i koja kockica tamne cokolade sa što višim postotkom kakaa(70 %)Ili cokoladni puding od obranog mlijeka.

-Ove zobene ako u njima nema dodanih šecera-ništa protiv.

-
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Kolovoz 2009 at 15:33

 ne možeš ti bez kolacica

No, ipak si krenuo prema onim zdravijim varijantama što je pohvalno . Kao šta sam rekla, ne moraš odmah sve preokrenut, prilicno je zeznuto za psihu, dovoljno je za pocetak loše uh zamijenit boljim i polako ih smanjivat dalje...

malo mi je tu puno masti (20g), valjda radi lana, a i zobenih koji imaju nešto veci njihov udio...al ajde bolje i to nego corny :)

Poslije treninga i ujutro bi bila najmanja šteta od njih, da ali ne pretjeruj u kolicini. To što su zdravi ne znaci da ih možeš pojest ne znam kolko jer su opet uh, a namjeravamo ih srezat, ne. Neka ti budu za slucaj da te napadne kriza za slatkim, a za ostale izvore složenih uh biraj zobene, smeđu rižu, paštu, krumpir..ali što manje, š-2 tjedno, ostalo povrce - trebaju ti vlakna što više.

Zobene imaš sitnije i krupnije i apsolutno nema nikakve razlike osim u žvakanju .  Sušeno voce što manje. Nije loše inace, ali kod skidanja kila nam ne treba.

Eto, ostalo je rješila Kate tako da je to, vidim da si ozbiljno shvatio zadatak 

 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
johhny View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Kolovoz 2009
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote johhny Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Kolovoz 2009 at 16:38
ma da, valjda nemože puno škodit da si uzmem 2-3 uz dorucak :)

baš sam si nocas razmišljao kako moram imat kontrolu nad hranom dok ne postignem željenu razinu kilograma, a onda ako se baš i dogodi neki janjac na ražnju ili nešto slicno, nece me udebljat odma :)
odnosno, skužio sam baš to, da sad u procesu skidanja kilograma treba držati jedan ritam i kontrolu toga. Kasnije valdja bude "lakše", iako, ni ovo mi nije teško. cak mi je fora kako mi je metabolizam proradio :D

A i vagu sam si danas kupio - šš8kg :(
Idemo na š00, pa kud puklo da puklo ;)
Back to Top
johhny View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Kolovoz 2009
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote johhny Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Kolovoz 2009 at 19:11
E, ajmo vidjet kako bi bilo kad si se trening stavio popodne, recimo, prije drugog međuobroka :)
Ili poslije njega, svejedno, samo da nije ujutro. Lakše mi je organizirat dan definitivno ako je trening popodne...

Znaci išlo bi:
Dorucak: zeleni caj, zobene
Međuobrok š: voce, sir, tuna
Rucak: piletina, puretina, povrce, sendvic (odlican je :D )
Trening
Međuobrok 2: jaja, povrce, sir, salate, ostaci rucka
Vecera: isto/slicno međuobroku 2

Dobro?
Back to Top
Lovro View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Rujan 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lovro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Kolovoz 2009 at 20:26
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 


2. zobene s mlijekom/jogurtom/ u vodi/ možeš i s posnim.....musli su brdo šecera


 

   

ima u interšparu musli bez šecera s lješnjacima i još toga.(nisu one hrskave)
Back to Top
johhny View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Kolovoz 2009
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote johhny Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Kolovoz 2009 at 20:52
Hvala, al nema interšpara u mojoj okolici :)
Back to Top
Lovro View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Rujan 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lovro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 09:24
  šteta, al vjerojatno ima i  drugim ducanima nekih s malo šacera, samo je važno da nisu one hrskave


Edited by Lovro
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.