New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Topic ClosedPrehrana

 Post Reply Post Reply
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Direct Link To This Post Topic: Prehrana
    Posted: 24 Ožujak 2009 at 13:35
Otišli smo u offtopic.

phyx, slobodno kreiraj neku novu temu u offtopic podforumu ili nesto sl.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
phyx View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Ožujak 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 3
Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2009 at 13:32
  ThornOfFaith koji ti to posao po noci radis..i meni bi to dobro doslo s obzirom da su mi predavanja malo kasnije..inace sam na politickim znanostima u zagrebu.
Back to Top
ewie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 452
Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2009 at 11:34
Ahaaa corava sam   
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2009 at 11:08
Originally posted by phyx phyx wrote:

redovan sam student pa i ne stignem radit.imam na raspolaganju oko š000kn mjesecno pa to sad treba rasporedit. nisam kava freek,ne pusim a i ne izlazim bas cesto.tak da cu se morat snac s stednjom.hvala vam puno

Koji faks?

Također sam redovan i otkako sam upisao diplomski (po bolonji ofkors) radim posao koji je pretežito nocni i nije svaki dan tako da i ne osjetim da radim, tj. ne smeta mi predavanjima, teretani itd.

Može se ako se hoce i snađe

Originally posted by ewie ewie wrote:

Meni je decko radia jedno vrime utovar - istovar š put tjedno, 25 kn sat... I to je pocetak

Ja za tu satnicu na toplom i suhom

S tim da nakon što završim i dođem kuci ne mogu zaspat još neko vrijeme od silne buke i svjetla s posla i jer me noge ubijaju buduci da cijelo vrijeme stojim


Back to Top
ewie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 452
Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2009 at 10:57
I ja sam redovna pa me faks ne vidi! Jedini faks na koji baš moraš ici je Turizam na faksu kod Opatije... Jedini provodi pravu bolonju... I ja sam kao bolonja, pa ga vidim par puta tjedno, cisto reda radi

To je malo para jbg...  Meni je decko radia jedno vrime utovar - istovar š put tjedno, 25 kn sat... I to je pocetak
Back to Top
phyx View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Ožujak 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 3
Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2009 at 10:31
redovan sam student pa i ne stignem radit.imam na raspolaganju oko š000kn mjesecno pa to sad treba rasporedit. nisam kava freek,ne pusim a i ne izlazim bas cesto.tak da cu se morat snac s stednjom.hvala vam puno
Back to Top
ewie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 452
Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2009 at 10:31
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

@psyx


-na nepotrebne junkove ode dosta novaca, tu također možeš uštediti - ovisno o tom dali to inace jedeš




aaaaaaaaa kad se samo sjetim što sam sve mogla kupiti umjesto jednog jedinog odlaska u Mc Donald's


Istina!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2009 at 08:10
i samo da se ja obratim na "shakeove od 300 kn"! shake ako se pametno kupi može imati nižu cijenu po gramu proteina nego obicna hrana ( iako nije tu da ju zamjeni nego nadopuni)
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2009 at 00:34
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

@psyx


-na nepotrebne junkove ode dosta novaca, tu također možeš uštediti - ovisno o tom dali to inace jedeš




aaaaaaaaa kad se samo sjetim što sam sve mogla kupiti umjesto jednog jedinog odlaska u Mc Donald's
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2009 at 20:42
@psyx

Koliko se vidi iz posta, student koji bi htio nabacit mišica, zar ne?

Ovako, iz moje također studentske prespektive:

-student si, ako pohađaš redovno možeš raditi preko studentskog i imati love za hranu i suplemente

-ako si iz Osijeka, imaš mogucnost finog šopinga i odabira dobrih namirnica (ponajprije mislim na svježi sir, tunjevinu, mlijeko, itd), ako nisi - vjerojatno imaš menzu pa možeš i tamo pokupit koji obrok

-na nepotrebne junkove ode dosta novaca, tu također možeš uštediti - ovisno o tom dali to inace jedeš

-uštediti se može i na izlascima, kavama, cigarama ako pušiš i ostalom nepotrebnom trošenju jer ako si ozbiljan što se tice nabacivanja kojeg kg moraš odluciti što su ti prioriteti

-nadalje što se tice suplemenata - whey , glukoza i neki multivitamin-mineral i vec si na konju!

Zakljucno: ni mi ostali nemamo previše novaca za razbacivanje i nekakve fency obroke, samo se moraš snaci, negdje oduzeti, negdje dodati. Uvijek gledamo da negdje uštedimo ili naletimo na kakvu akciju. Zdravo se hraniti ne mora nužno znaciti skupo se hraniti.

Npr. jedan cips od š50g dođe 7, 8kn najmanje - a ti za te novce možeš uzeti npr. 250g svježeg sira. Poanta shvacena nadam se.

Evo konkretno cijene nekih osnovnih namirnica:
-pileca prsa smrznuta - 25kn/kg - Metro
-svježi sir posni - šškn/pola kg - Lidl
-jaja š0kom L - š2kn - Lidl
-tunjevina 200g u salamuri - 7.80kn - Lidl
-whey pro.nutrition š35kn/kg (ako si club card clan) ako se naruci 7kg i više, inace š55kn/kg (za one koji nisu club card clanovi) ako se naruci 7kg i više
-grožđani šecer - šš.5kn/pola kg - DM
-zobene 500g 4-5kn - Konzum, Lidl

Itd itd...

A kao što ti je ewie rekla, dok ne dođe F.A.Q. citaj forum!
Back to Top
ewie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 452
Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2009 at 18:19
Za pocetak pozdrav!

Jedi jaja, puretinu, piletinu, mlijeko, mlijecne proizvode, a kao zadnji obrok posni sir! Eto to ti je malo ugrubo, ali imaš stvarno dosta o prehrani na forumu, ja sam skoro cili forum procitala prije prvog posta
Back to Top
phyx View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Ožujak 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 3
Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2009 at 17:21
 Prvo pozdrav svima!Ja sam nov ovdje.Trebam par savjeta pa eto naiso na ovaj forum. Savjete koje bas i nisam nasao search gumbom a  i nema nekog faq-a pa moram pitat pa makar vi to culi i stoti put.dakle isprike unaprijed.E sad ide prica. imam 20 godina,š83cm i 8škg. Nedavno sam krenuo u teretanu. Po 2 sata dnevno.ne radim vjezbe bezveze.Trener mi govori kaj i kak da radim.i otprije sam nesto vjezbao doma s utezima,nesto trcao,ugl malo omisicavio.Ajde nisam bas ono totalni pocetnik al nisam ni daleko od tog.(da imate na temelju ceg zakljuciti kolko - dizem 60kg na bencu sa jako velikim naporom,š0ponavljanja 2 serije..ako je moj dan ).sad mene zanima dragi forumasi prehrana.naime ja sam studos.pa nemam bas neki luksuz birati neznam sta i kupovati si shakeove od 300kn i takve stvari.ugl hocu nabiti jos malo misicne mase.sad vi meni recite kaj je najpametnije jesti.citao sam ono 40-50 kcal po kg a kaj se tice proteina 2 grama po kg i za ugljikohidrate 4g po kg  covjeka.mozda je nemoguce to sa studentskom prehranom postici ali da bar znam kaj treba jest, barem neke priblizne kolicine tog..hvala unaprijed
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.