New Posts New Posts RSS Feed - prehrana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

prehrana

 Post Reply Post Reply
Author
aramis View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aramis Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: prehrana
    Posted: 15 Sijecanj 2007 at 12:44
 na š85 cm imam 77-78 kg.Prije sam imao vise, oko 83-84, sto na moju visinu nije lose, ali sam imao trbuh. po gradji nisam salast,ili je salo ipak kad ga ima unutra. sada imam one jastucice iznad bokova. htio bih njih maknuti i istovremeno povecati masu, ali da se poveca masa u mesu, a ne u speku. sto bi trebalo jesti, moze li kakav prijedlog jelovnika, a da je istovremeno i protiv holesterola.hvala! 
Back to Top
JustMe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 82
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JustMe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2007 at 21:11

 pa ja mislim da je vama muskima lakse za skinuti kg nego nama zenama.

sta se tice jelovnika neznam sto da ti preporucim a da vac neznas. mozda bi trebao radit vise trbusnjaka kao i onih u stranu ako te muci problem tih jastucica.

mozes ih skinuti samo vjezbom a sa prahranom bi moga samo pripazit da jedes sto manje suvih obroka a vise kuhanog.

karmen
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2007 at 21:52
Originally posted by aramis aramis wrote:

 na š85 cm imam 77-78 kg.Prije sam imao vise, oko 83-84, sto na moju visinu nije lose, ali sam imao trbuh. po gradji nisam salast,ili je salo ipak kad ga ima unutra. sada imam one jastucice iznad bokova. htio bih njih maknuti i istovremeno povecati masu, ali da se poveca masa u mesu, a ne u speku. sto bi trebalo jesti, moze li kakav prijedlog jelovnika, a da je istovremeno i protiv holesterola.hvala! 


Ako imas viska masti odnosno sala, zapamti da se visak masti skida iskljucivo kardio treningom i zdravom prehranom. Trbusnjacima se ne skida salo.

Ako zelis dobiti na masi jedi piletinu, puretinu, teletinu, tunu, oslic i sve sto je zdravo.

Ujutro jedi zobene sa mlijekom, za rucak jedi sve sto je gore navedeno, ubaci posni sir u prehranu, poslije treninga ne izostavi bitan PWM  (whey+glukoza) i slobodno protein shake prije spavanja.

Jedi vise puta dnevno ali u manjim obrocima, 2g / kg proteina i doci ces na svoje.

Vjezbaj, zdravo se hrani i rezultati ce doc.


Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2007 at 18:08
 Slazem se sa svim sto je Mr. G rekao! Covjek zna!
Back to Top
Sime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2007 at 04:49
radim na skidanju tezine.bili krumpir trebao skroz izbaciti iz prehrane ili ga jesti umjereno?
sto je s tjesteninom?
znam da daje mnogo snage na treningu ali jeli otezava mrsavljenje?
iman samo jedan pravi obrok na dan....
ujutro pijem shake mlika s whey proteinom, poslije treninga takodjer ali pojedem bananu, narancu...povremeno jedem i svjezi zrnati sir
kazem, jedini pravi obrok mi je rucak....inace to je piletina, puretina, teletina, prasetina....katkad riza, nekad krompir...i integralni kruh te salata
jesam li na dobrom putu?
hvala

Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2007 at 08:23
Originally posted by aramis aramis wrote:

 na š85 cm imam 77-78 kg.Prije sam imao vise, oko 83-84, sto na moju visinu nije lose, ali sam imao trbuh. po gradji nisam salast,ili je salo ipak kad ga ima unutra. sada imam one jastucice iznad bokova. htio bih njih maknuti i istovremeno povecati masu, ali da se poveca masa u mesu, a ne u speku. sto bi trebalo jesti, moze li kakav prijedlog jelovnika, a da je istovremeno i protiv holesterola.hvala! 


Ovako, najprije se pobrini za kardio.
Iako nam nisi rekao da li treniras, koliko teniras i sto treniras.
Kardio se radi ujutro, najbolje nataste, ako mislis da bi ti pozlilo, onda pojedi malo meda ili slicno. To te nece ubiti u kalorije ako uzmes jednu zlicicu.
Pod kardio se podrazumijeva lagano trcanje, brzi hod, mozes i preskakanje vijace.
crobni treninzi su oni koji tope salo. Sa ovom kilazom mislim da ti ne treba l-carnitin ili slicno, terning moze obaviti svoje ako si uporan.

što se prehrane tice, pokusaj izbaciti cim vise slatkise, przenu hranu, masnu.

Zamijeni je ribom, piletinom, puretinom, vocem i povrcem, posnim sirom. Imas brdo jelovnika na koje se mozes osloniti jer ovako izgleda dosta siromasno.
Ako imas i ancrobni trening, onda obavezno poslije treninga whey+glukoza. Ili neki brzoapsorbirajuci protein u svakom slucaju.
Pred spavanje posni, on se sporo apsorbira (oko 6,7 sati) i odradjuje svoju funkciju nocu.

Dakle, kreni!
Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2007 at 08:27
Originally posted by Sime Sime wrote:

radim na skidanju tezine.bili krumpir trebao skroz izbaciti iz prehrane ili ga jesti umjereno?
sto je s tjesteninom?
znam da daje mnogo snage na treningu ali jeli otezava mrsavljenje?
iman samo jedan pravi obrok na dan....
ujutro pijem shake mlika s whey proteinom, poslije treninga takodjer ali pojedem bananu, narancu...povremeno jedem i svjezi zrnati sir
kazem, jedini pravi obrok mi je rucak....inace to je piletina, puretina, teletina, prasetina....katkad riza, nekad krompir...i integralni kruh te salata
jesam li na dobrom putu?
hvala


Bas i nisi.
Nije stvar u tome sto mozes jesti (dakako, ne sve sto ti dodje pod ruku), nego koliko pojesti.
Kruh, tjesteninu, krumpir ne trebas izbaciti za svim iz prehrane. Samo pojedi manje.
Moras imati barem jos 2 kompletna obroka. Probaj si napraviti neke salate sa tunom, piletinom, posnim, moze i rizom i nosi sa sobom.
Ako napravis npr 500 grama toga moci ces podijeliti u 2 ukusna obroka.

O ostalo vrijedi kao na topicu gore. Kardio u jutro i drmaj!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.