New Posts New Posts RSS Feed - prehrana za masu, komentar???
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

prehrana za masu, komentar???

 Post Reply Post Reply
Author
pere View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pere Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: prehrana za masu, komentar???
    Posted: 02 Listopad 2007 at 12:35

Evo ovako zanima me vas komentar na ovu moju prehranu. Naime cilj mi je povecanje misicne mase za jedno 5-6 kg. Visok sam š95cm, tezak 95kg i imam 25 god.

Prehrana:

dorucak       7h musli (s dodatkom badema, ljesnjaka, oraha, grozdjica) + 2.5dcl mlijeka s 0.9% mm + š velika zlica wheya

medjuobrok  9h 2 jabuke, banana, mandarina

medjuobrok  ššh salata od tune (s grahom crvenim, svjezom paprikom, paradajzom, kiseli krastavac i sampinjonima) + 2 snite integralnog kruha

medjuobrok  š4h corny od 50g + Jogobella drink 330g (koja sadrzi 29% sirutke) moja preporuka jako fino i ukusno

rucak         & amp; amp; amp; nbsp;š6i30h svaki dan razlicito naravno, a tu je: rizoto plodovi mora, blitva s krompirom + leso srdele, kuhano razno povrce s junetinom, pileca prsa s rizom, itd

                   š8i30h teretana, poslje odmah PWM: 2 zlice wheya + 3 zlice glukoze + 3dcl vode

vecera         20i30h 250g svjezeg posnog sira + paradajz + 2 zlicice maslinovog ulja + origano + 2-3 integralna krekera

prije spavanja 23h 3dcl mlijeka s 0.9% mm + š.5 zlica wheya

naravno tokom dana 4-5 litara vode.

     

Edited by pere
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2007 at 14:05
Plan prehrane mi se cini dosta dobar.

 
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Listopad 2007 at 14:17

koliko sam ja upoznat, 2 sata nakon treninga je dobra prilika za obrok bogat ugljikohidratima... tjesto, riza, zobene...

za obrok š4h:
zobene + polumasni jogurt + lanene sjemenke
bolje je, jer nije preradjeno i nema secera.

jesi izracunao energetsku vrijednost (kalorije)... nekako mi se cini da nema tih 3000 kalorija koliko je recimo potrebno za dobivanje na masi... premalo ugljikohidratnih obroka, sve neko povrce i bjelancevine, to ti je za mrsavljenje.


Back to Top
pere View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pere Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Listopad 2007 at 14:31

Pozdrav šime!

Za ovaj obrok 2 sata poslije treninga ne znam kako bi trebao ici. Znam da se u PWM uzme glukoze, ja stavim oko 3 velike zlice, sto je mislim sasvim dovoljno, jer ona ipak sluzi da tijelo ne preradjuje proteine za energiju vec te ugljikohidrate. Procitao sam na netu da prema kraju dana treba jest vise proteina, a manje ugljikohidrata, pa tako za taj obrok od 2 sata nakon treninga bi meni ispao oko 22h sto mislim da je ipak dosta kasno s obzirom da idem spavati oko 23h, a tad si popijem shake mlijeko + whey.

Za ovaj obrok u š4h mi se jako svidja tvoja preporuka i mislim da cu je iskoristiti. Thnx.

Energetsku vrijednost nisam izracunao, jer ne da mi se zamarati time. probat cu ubacit jos malo ugljikohidrata.

U Svakom slucaju HVALA TI na tvom misljenju.

Back to Top
james bond 007 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote james bond 007 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Studeni 2007 at 22:48
Neznam zasto se tolko trosi za te dodatke prehrani??? covjece pa to svega ima u hrani. Malo potrazite na netu sto je dobro jesti prije i poslje treninga i to je to... Nema frke da ne uspijes osim ako zelis postati grm...onda druga prica... 
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.