New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana za dobivanje mase?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana za dobivanje mase?

 Post Reply Post Reply
Author
pere View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pere Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prehrana za dobivanje mase?
    Posted: 19 Lipanj 2007 at 14:23
 evo ljudi moji ja sam novi u ovom forumu. cini mi se da ovdje ima dosta ljudi koji znaju neke stvari, te koje bih mogao pitati za savjet. pa eto tako molio bih jedan mali ili kako hocete veeliki savjet. naime idem u teretanu vec jedno 4 mj. i sad sam odlucio uzeti kreatin i whey protein. imam 9škg i visok sam š96cm, te imam 25 god. prije sam se aktivno bavio kosarko, a isad znam zaigrati cesto. zanima mekako i kada, te koliko i s cime da kombiniram kreatin i whey protein, da dobijem malo na misicnoj masi.  unaprijed hvala!  

Edited by pere
Back to Top
D.R. View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote D.R. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2007 at 15:55
kreatin kombiniraj prvih tjedan dana po 20 grama dnevno (raspodijeli na 4x5 g),a ostalih 6 tjedana uzimaj po 5 grama dnevno.
obavezno whey ide sa glukozom (Traubenzucker iz DM-a) u omjeru 0,5 g wheya po kg i š g glukoze po kg. i to poslije treninga sa vodom radi brze apsorpcije.

posto vec treniras 4 mj., pravo je vrijeme za kreatin i mislim da ce biti dobrih rezultata u konacnici.
 
Kvaliteta je dostigla svoj najpotpuniji oblik: pro.nutrition
Back to Top
pere View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pere Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2007 at 09:26

 Hvala na savjetrima D.R.   No ja bi ih imao jos par. Zanima me misljenje o kvaliteti dodataka prehrani koje sam kupio. Naime uzeo sam od Ultimate nutritiona Crea Pure kreatin monohydrat i Whey protein. Sljedece pitanje je vezano uz konzumaciju mlikjeka i kreatina. Koliko treba vremena (minuta) proc od kreatina da se smije piti mlijeko i obratno, kad se popije mlijeko...? S cime je najbolje uzimati kreatin kad se pije, mislim ono nataste ujutro, prije terninga i to? Ja ga pomijesam sa vodom i š.5 velikom zlicom glukoze? Eh i na kraju, malo sam dosadan AL TKO PITA TAJ NE SKITA. Dobi sam savjet u teretani da kreatin uzmem 3 puta na dan po 7,5g, tj. š.5 male cajne zlicice, i to ujutro nataste, pola sata prije treninga i navecer prije spavanja.

Eto unaprijed se zahvaljujem. Pozdrav.

 

Back to Top
D.R. View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote D.R. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2007 at 09:39
Nisi nimalo dosadan sa pitanjima, dapace.
Koliko su dobri ovi koji si napisao to nebih znao posto ih nisam koristio, nadam se da nema zamjerki. Mozda ti netko drugi bude znao odgovoriti.

što se tice mlijeka sa kreatinom, neki sam dan citao nezavisne studije jednog amrickog instituta (moram pronaci naziv i mjesto), ali rekli su da konzumacija mlijeka nebi se trebala odvijati u krugu od sat i pol prije i poslije konzumacije kreatina.

A sada oko konzumacije: Ovo ti je praktican primjer kojeg sam korsitio ja osobno i decki koja treniraju samnom.
Ujutro nataste 5 grama sa malo glukoze u 3 dcl vode, nakon toga 5 grama pred trening, 5 g nakon i 5 grama pred spavanje. Tako se odradi faza punjenja u trajanju od 7 dana, nakon toga uzima se po 5 g dnevno (ja sam osobno uzimao pred trening). Rezultati su kod svakog od nas bili vidljivi nakon mjesec i pol koristenja. Mozda nekome i ne djeluje, ali to ti je opisano osobno iskustvo i jos nekih aktivnih sportasa.

Nadam se da sam ti imalo pomogao, te ako bude jos pitanja, slobodno se javi.

Sportski pozdrav!
Kvaliteta je dostigla svoj najpotpuniji oblik: pro.nutrition
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2007 at 12:52

 neznam zasto,,, nekako mi  cudno izgledaju ,napireno ,,svi oni koje poznajem a koriste kreatin,,,, mnogi su se nakon prestanka uzimanja takoreci ispirili kao lopta.....

Back to Top
pere View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pere Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2007 at 13:42

Super. Puno hvala na savjetima D.R.-u.. Eto jos jedno pitanje vezano za kreatin. Dobio sam savijet da u drugoj fazi, znaci nakon faze punjenja uzimam kreatin nakon treninga pomijesan sa whey proteinom, vodom i glukozom. da li je to ok, i koja je razlika prije ili poslije traninga da se uzima?

Jos bih pitao vezano za program vjezbanja, mada ovo nije ta rubrika. Al eto. Naime dobio sam od voditelja sljedeci program pa bih pitao da li je o dobar. Ide ovako. š. DAN. ledja-ramena; 2. DAN. prsa-ruke; 3. DAN. noge-trbusnjaci; pa onad Dan odmora, pa ispocetka ponavljamo Dan PRVI (tu dodjje petak), pa Onda Subota i ned. odmor.

E I olaksajte mi muke po musculfiberu i dajte mi neki pouzdani savjet.

Puno Hvala. Pozdrav

 

Edited by pere
Back to Top
D.R. View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote D.R. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2007 at 09:19
 Ja bi ti isto svakako preporucio da ga uneses poslije treninga sa wheyom+gluk u vodi.
Neka studija kazu da bi se trebao koristiti pred trening radi apsorpcije vode tokom treninga, ali nezavisna ispitivanja su pokazala kako najbolje rezultate daje bas u PWM-u.

što se tice treninga, ako je za msu (sto mislim da je) nije mi nekako naj naj... Pogotovo sto trbusne radis samo jednom.

Ja bi ti preporucio slijedece:
PON: Prsa+biceps i zavrsi sa trbuhom
UTO: odmor
SRI: Ledja+triceps i zavrsi sa trbuhom
cET: odmor
PET: Noge+ramena i opet trbusni
SUB: odmor ili mozes odraditi neku od misicnih skupina za koju mislis da zaostaje
NED: odmor

Nemoj zaboraviti, ako si na masi, najbolje je "ubiti" misic od posla, malo povecati tezine kojima radis i dati mu dovoljno dugo (ali ne i previse) da se odmori.
To je stara receptura. Danas postoje razno razni treninzi, ovo i ono za dobivanje mase, ali ova stara klasika odradjuje jako dobro svoje.

Ne zaboravi dobro jesti, laganini sa nadopunom i hard vjezbati i rezultati ne mogu izostati.

Sportski pozdrav!
Kvaliteta je dostigla svoj najpotpuniji oblik: pro.nutrition
Back to Top
pere View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pere Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2007 at 11:46

Hvala na korisnim savjetima D.R., svakako ce mi koristiti u mom vjezbanju.

Do skorog dopisivanja puno pozdrava, tj. kako ti kazes jako dobro: SPORTSKI POZDRAV, tebi i svim sportasima.

Back to Top
D.R. View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote D.R. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2007 at 12:44
Nema beda, ako sta treba tu smo, imas pm, mail, msn, kako god se javis OK je...
I javljaj rezultate i ne bjezi s foruma...

Sportski pozdrav jos jednom...
Kvaliteta je dostigla svoj najpotpuniji oblik: pro.nutrition
Back to Top
pere View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pere Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2007 at 13:19

Bok D.R. samo da te pitam jos za kreatin nesto. U danima kad nemam po programu vjezbanje, vec odmor, kada bi bilo pozeljno uzimat kreatin? specificno u fazi punjenja i nakon nje?

Pozdrav. I Hvala

Back to Top
D.R. View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote D.R. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2007 at 13:37
U fazi punjenja mozes raspodijeliti ujutro nataste, izmedju 3 obroka i navecer.
U dane kada ne treniras daj slobodno ili ujutro nataste ili popodne. I nemoj zaboraviti puno vode piti!

Uzivaj i rasti!
Kvaliteta je dostigla svoj najpotpuniji oblik: pro.nutrition
Back to Top
pere View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pere Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2007 at 13:45

Tnx man D.R. U R The Best, and We all R The Rest. he he he sala mala. ok. hvala na svemu!

Sportski pozdrav i uzivaj u ljetu. Jos ako ti je blizu more kao meni... skoro, pa ga gledam iz ureda.

By the way ljudi jucer je cijeli dan bila jahta od Abramovica imenom Ecstase u zadarskoj luci usidrena. Dans je eto otisla dalje tko zna gdje. No moglo se saznati iz kuloara da gazda nije bio na njoj. Steta. da ja imam jahtu takvu od sto metara, napravija bi na njoj teretanicu, bar, restoran i pozva ekipu na KRSTARENJE ZA MASU. He he he he sala mala. No zanimljiva..........

 POZDRAV IZ ZADRA

Edited by pere
Back to Top
D.R. View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote D.R. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2007 at 14:44
pozdrav iz Poreca onda, nije nama tako lose! 
Kvaliteta je dostigla svoj najpotpuniji oblik: pro.nutrition
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.