New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana za definiciju mišića
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana za definiciju mišića

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
NBAFan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Ožujak 2014
Location: Split
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NBAFan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prehrana za definiciju mišića
    Posted: 24 Ožujak 2014 at 00:01
Najprije pozdrav svima.
Kao što vidite, novi sam ovdje na forumu, a jednako tako sam nov i u svijetu fitnessa te bodybuildinga :D
E sad, već par dana pretražujem po raznoraznim forumima i stranicama sve što me zanima, i dosta dobro sam se informirao. Jedna od tih stvari koja me zanima je i prehrana za definiciju. Da ne ispadne da sam lijeni padobranac, naletjeh na ovo:

Prehrana na definiciji:

P+UH ujutro i oko treninga,a svi ostali obroci P+M
1. obrok ( zobene+whey)
2. obrok ( posni sir+orasi)
3. obrok (obrok prije treninga ; riža+piletina)
TRENING (poslije treninga obavezno whey+glukoza)
4.obrok ( riža+piletina)
5.obrok (jaja)
6.obrok(posni sir+orasi)

E sad me zanima sljedeće;
1. - je li ovo stvarno dobra prehrana (i ne samo za definiciju, već i općenito)
2. - najveći problem mi je količina. jednostavno mi nije jasno koliko čega, može to biti 100g posnog sira, a može biti i 250g.
3. - što se tiče voća, koliko je ono dobro i kada ga uopće koristiti ?

I to bi bilo to. Hvala svima koji se iti potrude pročitat :D


Edited by NBAFan - 24 Ožujak 2014 at 00:03
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2014 at 06:53
dobra je prehrana, količinu moraš definirat prema svojim potrebama (tdee) tako da moraš malo računat sam, jedino što tu nedostaje je neko voće i hrpa povrća, voće možeš ubacit sa zobenima ujutro samo malo smanjiš zobene (npr ako jedeš želiš 66 grama UH koliko je u 100g zobenih izbaciš 35g zobenih i ubaciš jabuku od 200g pa ti ispadsne isto dodaš jednu bananu ili nekog voća da ima 25g uh i tako) možeš isto tako možeš prije treninga ubacit voće i neki protein samo da uneseš dovoljno, moraš sjest i malo se poigrat ;)

edit: zaboravio sam reći, riža nije jedini izvor uh, samo bilo koji da umeš treba bit dobra količina i integralno i organski uzgoj

Edited by Markan1989 - 24 Ožujak 2014 at 06:58
Back to Top
NBAFan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Ožujak 2014
Location: Split
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NBAFan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2014 at 14:15
Hvala puno!
Ovo mi je popunilo uglavnom sve rupe za koje nisam znao što napravit, i samo me još zanima ako znaš što je sa mliječnim proizvodima, kada ih je najbolje uzimati ? Znam da je bolje sa što manje masti (ako se ne varam :D) npr 0.9%, i ovo što pitam se ponajviše odnosi na mlijeko i jogurt jer njih uglavnom najčešće uzimam.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2014 at 16:44
ma jedi mliječne proizvode normalno, neće ti oni naštetit osim ako si intolerantan na laktozu. U kasnijim fazama definicije, tamo pred kraj možeš ih izbaciti ako osjetiš da ti oni prave probleme, ali sve dok si u deficitu ne trebaš se brinit o tome. Uzmi neki od kalkulatora i mjeri si hranu pa ćeš znati koliko si čega unijeo. Npr. https://www.fitness.com.hr/fit/kalkulatori/Kalorijska-vrijednost-obroka.aspx
za voće ista stvar, s tim da bi ga ja koncentrirala ujutro i/ili prije treninga ili banana poslije treninga sa wheyem ako ne uzmes glukozu

Edited by avangarde - 24 Ožujak 2014 at 16:45
cookies are for pussies
Back to Top
NBAFan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Ožujak 2014
Location: Split
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NBAFan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2014 at 19:34
Uf, odličan link i lijepo pojašnjenje Big smile
Sad mi je to sve skupa puno jasnije :)
Hvala Thumbs Up!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2014 at 22:45
Zato Avangarde  moja ne osjetiš biceps zbog voćaaa prije treninga LOL


Pozdrav i dobro došao... reci ti meni malo o treningu... reci mi zašto bih odmah na definicijU? Reci mi jesi li što prije trenirao.. prije definicije?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
NBAFan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Ožujak 2014
Location: Split
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NBAFan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 20:04
Pozdrav i tebi Big smile
Hm, a imam 16 godina (za 2 mjeseca 17) i ugl. bavio sam se košarkom jedno vrijeme dosta aktivno, međutim malo škola malo druge stvari i prestao sam. Što se tiče bodybuildinga i sličnog, malo je reći da nisam niti razmišljao o tome.
Visok sam oko 190 cm i imam 62-63 kg.
Stvarno se želim razviti kako treba, a ne da izgledam ko curica :D. Tako da se ovoga ne mislim ostavljati i bit ću uporan (i u prehrani i u treningu).
Eto to je to otprilike :D
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 21:12
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Zato Avangarde  moja ne osjetiš biceps zbog voćaaa prije treninga LOL



ne zato ja imam bic 32 na 160 i 55kg a ti? de me podsjeti ono i btw bar ti bi trebao biti zagovornik voća sad kad si na masi, a ne tu dečke od 16 god odgovarat od divne prirode
cookies are for pussies
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 22:06
Nazalost, ja se ne mogu sloziti da je ovo dobra prehrana.
Mozda zadovoljava makrose, a i to je upitno ako nisi prilagodio bas potrebama, al ti se prehrana vrti doslovno oko 5 namirnica. Nadam se da ne jedes svaki dan isto. Nije dobro ni za tijelo, a ni za psihu.
Back to Top
NBAFan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Ožujak 2014
Location: Split
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NBAFan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 22:29
Ma ne, ovo je samo kao nekakva, nazovimo je "shema" po kojoj bi trebao jesti.
Naravno da ne jedem ovo svaki dan, uz ovo sve uzimam još i voće, dosta povrća, jogurte i mlijeko (ne u prevelikoj količini, možda jedan jogurt dnevno, nekad ni to), ribu, druge vrste mesa, jaja itd itd...
Uglavnom, ako npr. u toj "shemi" piše riža, ne znači da moram baš nju jesti. Ona je, koliko sam shvatio, tu zbog toga što je bogata ugljikohidratima, tako da ako sam uzeo danas nju, sutra ću krumpir, ječam, malo više kruha ili neku potpuno drugu stvar ako planiram unjeti ugljikohidrate Smile.

BTW, kako vi svi jedete zobene ?
Jutros sam ih uzeo samo s vodom, nisu baš pre odvratne, al' nisu ni ukusne nešto posebno.
Pa ako imate neki jednostavan recept (uz neko voće ili sl. da ne moram kuhat) slobodno podijelite Big smile


Edited by NBAFan - 25 Ožujak 2014 at 22:31
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 22:56
Mala kasikica gorkog kakaa, ili jedna kocka crne cokolade naribana i meni su super.

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 22:58
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Zato Avangarde  moja ne osjetiš biceps zbog voćaaa prije treninga LOL



ne zato ja imam bic 32 na 160 i 55kg a ti? de me podsjeti ono i btw bar ti bi trebao biti zagovornik voća sad kad si na masi, a ne tu dečke od 16 god odgovarat od divne prirode

112 čiste piletine na prsima Heart  a ti? LOLa strukić skoro duplo manji :* hehehehehehehhehehe ajde ubio sam danas biccc ... ova ez šipka je Heart Pokrit ću ju dekom
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 22:59
Reci ti meni trening... lako če se prehrana srediti.... mislim dali imaš što planirano?

Edited by mettasttaza - 25 Ožujak 2014 at 23:00
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 23:03
par komadića tamne čokolade u zobenima, budu kao puding ili bananu zdrobi da doda slatkoću
čitala sam negdje i nešto s ubacivanjem štokakvih sjemenki, ali ih ja nikad nemam pa... eksperimentiraj sam ako ti se da i javi rezultate :D
sad će jagode, to bi bilo fino za dodati
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 23:05
Neka ugrije vodu :) također daje specifičnost nekakvu hehe barem meni :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
NBAFan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Ožujak 2014
Location: Split
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NBAFan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 23:06
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Reci ti meni trening... lako če se prehrana srediti.... mislim dali imaš što planirano?


Pa baš planirano i nemam nešto..
Tražio sam dosta po netu, al sve je to pomiješano, na svakom je mjestu drugačije i samo se na kraju zbunim kad čitam potpune suprotnosti..
Gledao sam malo i ovaj članak:
https://www.fitness.com.hr/vjezbe/programi-treninga/Trening-definicija.aspx
Ne čini mi se loše da krenem po ovome ili nešto slično, jer jbg, totalni sam početnik i stvarno nemam pojma ocijenit jel neki program rada dobar ili loš ?

Originally posted by trip-to-fit trip-to-fit wrote:

par komadića tamne čokolade u zobenima, budu kao puding ili bananu zdrobi da doda slatkoću
čitala sam negdje i nešto s ubacivanjem štokakvih sjemenki, ali ih ja nikad nemam pa... eksperimentiraj sam ako ti se da i javi rezultate :D
sad će jagode, to bi bilo fino za dodati

Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Neka ugrije vodu :) također daje specifičnost nekakvu hehe barem meni :)


Hvala na savjetima, definitivno ću ujutro isprobat ovo sa čokoladom ili bananom. Vodu ću isto ugrijat sigurno, jer ovo danas u hladnoj vodi je bilo baš bljutavo. Mislim, podnošljivo, ali 2 min mi trebaju da jednu žlicu pojedem :D
Sjemenki ni ja baš nemam, ali i to bi se moglo nabavit :D


Edited by NBAFan - 25 Ožujak 2014 at 23:09
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.