New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana u studentskim menzama
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana u studentskim menzama

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
audreyh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote audreyh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2009 at 15:56

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

jedan obrok za š0kn?
250g svježeg sira 5.5kn
pola kg naribanog svježeg kupusa š.5kn (kojeg ionako neceš moc pojest btw)
200g kikirikija u ljusci 3kn
 

  sviđa mi se ovo! mmm... :D 

 

Edited by audreyh
Back to Top
maja0110 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote maja0110 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2009 at 14:12
Ne znam što sam uopce pitala, vidi se da nemate pojma. Pozdrav.
http://maja0110.blog.hr
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2009 at 14:59
Originally posted by maja0šš0 maja0šš0 wrote:

Ne znam što sam uopce pitala, vidi se da nemate pojma. Pozdrav.

Gledaj, ovako se tipicno ponaša netko kada više nema argumenata za pricu, povlaci se i blati drugog.

Tako da onda negdje drugdje uspoređuj jednu hebenu papriku sa citavim obrokom koji sam ja stavio kao primjer il odi zuri u sunce.

Zatvori oci i zacahuri se u svoj sigurni oklop gdje je zdrava prehrana jaaako skupa.

Ljudi ti pokušaju pomoc a ti ih ovako blatiš, krajnje si bezobrazna.
 

Edited by ThornOfFaith
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2009 at 15:55
Originally posted by maja0šš0 maja0šš0 wrote:

Ne znam što sam uopce pitala, vidi se da nemate pojma. Pozdrav.


..odi zuri u sunce ili tako nešto.
adios!


ontopic:
koliko bi koštalo ovako nešto !?

  • (07:00h) Mlijeko 0,5l (0,9%); Zob. pahuljice 200g - 800kCal
  • (09:00h) Tuna u vodi 250g; Pileca prsa š00g - 435kCal
  • (šš:30h) Posni sir 250g m - 225kCal
  • (š4:00h) Pileca prsa 200g; Banana; Zob. pahuljice 200g - š0š0kCal
  • (š6:00h) Tuna u vodi 250g; Protein shake - 680kCal
  • (20:00h) Pileca prsa 200g; Zob. pahuljice š00g - 650kCal
  • (22:00h) Posni sir 250g, Whey prot. š5g - 300kCal
(vjerojatno ce neki prepoznati šablon)

To bi dnevno bilo 0.5l mlijeka, 500g zobenih pahuljica, 500g tune u vodi, 500g pilecih prsa, 500g posnog sira, jedna banana i nešto malo whey praha.
(dakle, gotovo 3 kg hrane u š5 sati)

tjedno dođemo do brojke od 3.5l mlijeka, 3.5kg zobenih, isto toliko tune, pilecih prsa i posnog sira, 7 banana i recimo 2š0 grama wheya.

kako proci najjeftinije?
   

Edited by Lega
Back to Top
dejanelo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 120
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejanelo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2009 at 21:02
 ja sam student iz osijeka pa ti mogu reci sta imas kod nas za kupit...
u trgovini u stucu imas voca,posnog sira,tunjevine,jogurta ( sad ima i bioaktiv lgg :),mlijeka...
evo jedan moj rucak u gaudeamusu/bendeku: neka juha,rizi-bizi,piletina na zaru,kupus salata,mineralna/iso sport.
sigurno nije lako hraniti se preko iksice,ali ako se malo potrudis,ubacis hranu iz trgovine,moze se ;)
a i poslusaj koji savjet iskusnih forumasa,imaju oni pojma :)
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2009 at 22:52
  @dejanelo
Heh lega još nema pravo iskusit cari tih kantina a vjerujem da i nece buduci da ih od slj. akademske god više nece biti kako je najavljeno. Ako bude prosvjeda, prvi sam! No ipak, to je spas i velika financ olakšica i dobro dođe onom ko zna to iskoristit jer upoznat sam sa x slucajeva gdje ljudi uopce ne troše iksicu u menzi i restoranima - kao, ispod casti im je i sl.

@Lega
Vidim odakle je jelovnik i odmah da ti kažem da ga tako doslovno možeš zaboraviti osim ako nisi neki roid user jer ce hrpetina P otici u kakicu a i samom jelovniku fale masti i UH.

Dakle takav jelovnik bi bio poprilicno skup, ali kao što sam rekao vecini je i nepotreban. Necu racunati koliko bi te konkretno takav jelovnik izašao ali evo ti okvirno cijene namirnica koje su korištene:
-zobene 4kn lidl
-tuna š50g ocijeđene mase 7.8kn lidl ili š400g konzerva oko 70kn metro
-svježi sir 500g šškn billa, lidl ili oko 9kn u kauflandu ili na akciji u plodinama š7kn/kg!
-file pilecih prsa 23kn/kg pakiranje š2kg u metrou (najbolja stvar), neki dan sam uzeo karton od š2kg na akciji š9kn/kg. Di ceš bolje
-whey u pro.n cijene vec znaš
-te ovo voce nije skupo, pogotovo sezonsko

Vec se osjecam ko papiga kad moram stalno ponavljat neke cijene ali neka, valjd ce bit koristi.

No skontao sam da bi ti podebljao kalorije, digo masu i to, za što treba više hrane -> više para.
Prema tome, riža, zobene, krumpir, tjestenina koje su stvarno jeftini i dobri izvori UH, pa onda vec navedeni izvori P, povrce i voce je stvarno došlo na prihvatljivu razinu i to je to. Nema previše mudrovanja.

Sam pohvataš di ima koja akcija, snađeš se karticu pa zapališ u metro, il na x-icu ko može, skratiš cigare, kave, cuganje, izlaske, bonove za mob, junk food, nepotrebne sitnice na koje odu pare i vec si na konju (govorim generalno )

Ak još šta nije jasno sam baci problem pa cemo ga rješit.

Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2009 at 23:25
  ne mogu se sada raspisati, ali cu ti se zahvaliti na iscrpnom odgovoru

(u moju obranu: ne pušim, kave ne pijem, cuganje i izlaske ne komentiram , T-mobile me iskljucio prije par mjeseci, a McDonald's mi se zgadio u š. polugodištu š. razreda (pogađaš - opca)


I opet uvijek prazni džepovi

Hvala još jednom !
Back to Top
dejanelo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 120
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejanelo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2009 at 00:45
  ma ja potrosim x-icu za š0-š5 dana pa onda zicam na faksu :))))
a cuo sam i ja da ih nece vise biti....katastrofa!!! odmah na neki prosvjed!!
ne mogu si zamisliti studentski zivot bez stuca :)
Back to Top
anne View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anne Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2009 at 16:48
  ja u menzi uglavnom samo rucam...i uvijek uspijem nešto iskombinirat..uglavnom uvijek ima npr piletine i nekoliko vrsta povrca koje možeš iskombinirati plus još i neko voce,jogurt,juhica itd...i nema šanse da bi za istu cijenu mogla nešto skuhat u toj kolicini, ma nema šanse!!!ja svoj rucak platim oko 8kn prema tome molim vas da ne pricate gluposti!!!i hrana uopce nije toooooolikooo loša,bar u menzi na savi,zaista se uvijek može iskombinirati nekakva zdravija varijanta..!!
Back to Top
dino88 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dino88 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2009 at 23:18
pozz svima!
na ovaj forum sam se logirao izmedju ostalgo i zbog ove teme..
dvije godine pohadjam menze jer mi je to vecinom jedina alternativa (osim ako necu u fast food),i mogu vam rec da sam ogorcen!
koliko sam se samo udebljaom,na meni se to i ne vidi toliko koliko je stanje stvarno,pogotovo zbog pomfrita (koji se usput receno nekoliko puta okrce u ulju..) i ostalih pizdarija koje sam jeo lani,jer ove godine vec skoro pa nikako ne jedem..to je i bio razlog zasto sam pokrenuo razgovor kao student koji je aktivan po studentskim pitanjima, razgovor sa ljudima koji su odgovorni, pa sam postigao da se pomfrit izbacio sa menua sa prijasnji 5 dan na sadasnji š dan, ako i toliko.

uzas jednom rjecju..
evo za sad toliko
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2009 at 13:41
svaka cast za preuzimannje inicijative.. pomfri je jedna od naj ne zdravijih namirnica u menzama, najviše treba izbjegavati te pržene u ulju
Back to Top
Sara89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 133
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sara89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2009 at 23:04
Ja sam baš zadovoljna hranom u menzi. Odlican je izbor povrca i uvijek se
nađe mesa koje nije pohano i da se cijedi ulje iz njega i salate su ok,
samo voce bude malo nagnjeceno... Stvarno je stvar izbora hoceš li uzeti
pomfrit, kecap, pohano i cokoladicu ili varivo, salatu, jogurt i jabuku. Ja tu i
tamo posrnem ali trudim se, eto...
Menze su super, samo treba izabrati zdraviju opciju
Back to Top
ewie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ewie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2009 at 06:45
U kojem gradu jedeš sara89?
Back to Top
dino88 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dino88 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2009 at 21:33
Originally posted by Sara89 Sara89 wrote:

Ja sam baš zadovoljna hranom u menzi. Odlican je izbor povrca i uvijek se
nađe mesa koje nije pohano i da se cijedi ulje iz njega i salate su ok,
samo voce bude malo nagnjeceno... Stvarno je stvar izbora hoceš li uzeti
pomfrit, kecap, pohano i cokoladicu ili varivo, salatu, jogurt i jabuku. Ja tu i
tamo posrnem ali trudim se, eto...
Menze su super, samo treba izabrati zdraviju opciju


ne bih se slozio al dobro!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2009 at 23:40
Originally posted by dino88 dino88 wrote:

Originally posted by Sara89 Sara89 wrote:

Ja sam baš zadovoljna hranom u menzi. Odlican je izbor povrca i uvijek se
nađe mesa koje nije pohano i da se cijedi ulje iz njega i salate su ok,
samo voce bude malo nagnjeceno... Stvarno je stvar izbora hoceš li uzeti
pomfrit, kecap, pohano i cokoladicu ili varivo, salatu, jogurt i jabuku. Ja tu i
tamo posrnem ali trudim se, eto...
Menze su super, samo treba izabrati zdraviju opciju


ne bih se slozio al dobro!



ja bih se manje više složio... uvjek imaš izbor da pojedeš lošiji ili bolji obrok u menzi! a ima obroka koji nisu ništa lošiji od domace kuhinje na kojoj je vecina

Edited by Iluvatar
Back to Top
audreyh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote audreyh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2009 at 00:19

Originally posted by Sara89 Sara89 wrote:

Ja sam baš zadovoljna hranom u menzi. Odlican je izbor povrca i uvijek se
nađe mesa koje nije pohano i da se cijedi ulje iz njega i salate su ok,
samo voce bude malo nagnjeceno... Stvarno je stvar izbora hoceš li uzeti
pomfrit, kecap, pohano i cokoladicu ili varivo, salatu, jogurt i jabuku. Ja tu i
tamo posrnem ali trudim se, eto...
Menze su super, samo treba izabrati zdraviju opciju
  

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.