New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana u studentskim menzama
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana u studentskim menzama

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
maja0110 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote maja0110 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prehrana u studentskim menzama
    Posted: 20 Svibanj 2009 at 21:04
Bok!

Nova sam ovdje i nešto me zanima u vezi prehrane.

Student sam i nemam velike financijske mogucnosti da bi se hranila potpuno zdravo (znamo da je najbolja hrana skupa). Sad, mene zanima pošto ne mogu stalno kupovati u ducanu voce, povrce, najskuplje kruhove itd šTO JESTI U MENZI?? Sva ta hrana se radi naveliko, pa obicno sve poprže, spohaju, mastan im je cak i krumpir...

Pa evo, molim kolege koji se isto hrane u menzama ili zanju kakva je hrana u menznama da me savjetuju.

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2009 at 22:35
š. Navedi gdje studiraš pa da te u skladu s tim može savjetovat netko tko jede tamo
2. Ili možeš i sama pohvatati di koju info o tome što se inace treba jest pa onda vidit šta od tog možeš iskombinirat u menzi
3. Zdravo se hraniti ne znaci skupo se hraniti.
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2009 at 23:00
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


3. Zdravo se hraniti ne znaci skupo se hraniti.


relativno :/
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2009 at 23:03
Originally posted by Lega Lega wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


3. Zdravo se hraniti ne znaci skupo se hraniti.


relativno :/

Da imam volje raspisao bih se na tu temu ali nemam i idem spavat.

Ionak ništ koristi od toga kad ce doc neko treci i pitat opet ispocetka...
Back to Top
ewie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ewie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2009 at 00:05
Menza je po meni gubljenje vrimena, a na novcu neceš apsolutno ništa uštediti, ja sam cak i više trošila jedno kratko vrime dok sam jela u menzi... Sidneš na kavu, pa opet, pa opet i samo izgubiš bezveze i vrime i novac... Da ti toliko smeta njihova masna hrana ne bi jela tamo, tako je i meni smetala, pa sam bila primorana nauciti sama kuhati i sad mi je odlicno, više ne bi krocila u menzu za sve na svitu...
Back to Top
Jdot View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Status: Offline
Points: 171
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jdot Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2009 at 00:43
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Da imam volje raspisao bih se na tu temu ali nemam i idem spavat.

Ionak ništ koristi od toga kad ce doc neko treci i pitat opet ispocetka...


Nekad nema pomoci da pitaju ponovo tu na forumu - ali ako napises jedan dobar (blog) post - rado bi ga bacio u newsletter sljedeci - garantirano ceš pomoci ljudima + garantirano ce procitat

(samo da budu real savjeti, konkretne stvari, da nije nešto apstraktno nego quick'n'dirty stvari za svaki dan za vecinu ljudi)
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2009 at 08:10
Originally posted by Jdot Jdot wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Da imam volje raspisao bih se na tu temu ali nemam i idem spavat.

Ionak ništ koristi od toga kad ce doc neko treci i pitat opet ispocetka...


Nekad nema pomoci da pitaju ponovo tu na forumu - ali ako napises jedan dobar (blog) post - rado bi ga bacio u newsletter sljedeci - garantirano ceš pomoci ljudima + garantirano ce procitat

(samo da budu real savjeti, konkretne stvari, da nije nešto apstraktno nego quick'n'dirty stvari za svaki dan za vecinu ljudi)

Bit ce kao i nastavci objašnjenja vježbi cim bude prilike.

Samo ona nesređena blog naslovnica još bode oci.
Back to Top
audreyh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote audreyh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2009 at 08:54

Originally posted by maja0šš0 maja0šš0 wrote:

Bok!

Nova sam ovdje i nešto me zanima u vezi prehrane.

Student sam i nemam velike financijske mogucnosti da bi se hranila potpuno zdravo (znamo da je najbolja hrana skupa). Sad, mene zanima pošto ne mogu stalno kupovati u ducanu voce, povrce, najskuplje kruhove itd šTO JESTI U MENZI?? Sva ta hrana se radi naveliko, pa obicno sve poprže, spohaju, mastan im je cak i krumpir...

Pa evo, molim kolege koji se isto hrane u menzama ili zanju kakva je hrana u menznama da me savjetuju.

 

Također.

I zato osobno mislim da imaš izbora. Ja živim u domu i nemam gdje kuhati a i ne bih baš rekla da se skuplje hranim dok jedem u menzi...upravo suprotno...puno više novca potrošim ako za veceru umjesto napr. blitve na lešo i još neceg kupujem posni sir i nešto uz njega. A voca u menzi uglavnom uvijek ima. Isto tako,ja napr.krumpir skoro uopce ne jedem...tu i tamo možda i jesam kad im se dogodi da nije toliko masan. (ali inace sam ga,recimo,zapostavila u prehrani) Svo povrce na lešo im je ok...vrlo ukusno dapace. Piletina je super,a zna cak biti i integralne riže - mljac! cak salatu tete više ne polijevaju litrama ulja:)

Dobro,priznajem da je teeeeeeeeeško odolijeti desertu! :( ;)

       

Edited by audreyh
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2009 at 10:53
Originally posted by Lega Lega wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


3. Zdravo se hraniti ne znaci skupo se hraniti.


relativno :/


nisam student, tako da ne govorim o menzi, iksicama i slicno..

govorim po sebi kojemu je glavni izvor prihoda bakinih 50kn tjedno "za kolu s prijateljima"
s obzirom da moji slabo kupuju posni, tunu, zobene i sve pojmove kojima ovdje baratamo, mene kvalitetna prehrana skupo izađe (5 obroka dnevno)

slažem se da je moj slucaj vec neka posebna tema, tako da me ne moraš ispravljati..
ako napišeš taj newsletter svakako cu ga procitati
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2009 at 11:49
Originally posted by Lega Lega wrote:

Originally posted by Lega Lega wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


3. Zdravo se hraniti ne znaci skupo se hraniti.


relativno :/


nisam student, tako da ne govorim o menzi, iksicama i slicno..

govorim po sebi kojemu je glavni izvor prihoda bakinih 50kn tjedno "za kolu s prijateljima"
s obzirom da moji slabo kupuju posni, tunu, zobene i sve pojmove kojima ovdje baratamo, mene kvalitetna prehrana skupo izađe (5 obroka dnevno)

slažem se da je moj slucaj vec neka posebna tema, tako da me ne moraš ispravljati..
ako napišeš taj newsletter svakako cu ga procitati

Naravno da je bed što se tice para, uvijek je, pogotovo onima koji žele nabacit mesa na sebe ne vjerujem baš da se svi gušimo u kunama i evrima.

Ali evo strpljenja i bit ce sve napisano iako bih ja radije otvorio temu i tu raspravio jer blog je još uvijek nepregledan a vjerujem da ce biti komentara koji ce tražit odgovore tak da to još budem videl ne
Back to Top
lisa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lisa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2009 at 12:52
ja (kao student) mogu ti reci da ako si samo spremas hranu:
š. ustedjet ces novac
2. poboljsat ces zdravlje
3. kontroliras unos kalorija
4. naucis kuhati
Sama kontroliras kako pripremas hranu - ta hrana po menzama je napravljena na sto jeftiniji nekvalitetan nacin sa nekvalitenom hranom i sadrzi puno nepotrebnih kalorija (ako te vec zanima kvalitetna prehrana). Sto se tice ustede - sumnjam..pola kg intergalnih spageta dodje 7kn i imas za 5 obroka po š00g..zatim riza škg š5kn..opet za vise od 5 obroka..i sl. To je definitivno usteda s obzirom da kad na x-icu jedes platis jedan obrok cca. 20kn..Ja nikad nisam isla jesti na x-icu i ne namjeravam jer sam sigurna da si sama pripremim jeftiniji obrok ali obrok koji je kvalitetno pripremljen, sa sacuvanim vitaminima, mineralima i obrok za koji znam koliko kcal je tezio.
Moj savjet - kuhaj sama i s ljubavlju!!!
If you have nothing to live for, than you have nothing to die for!
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2009 at 14:51
 nije baš da na te u menzi obrok košta 20 kn - ispadne te kojih 8 kn max... ali je meni ta sva hrana u kojoj sam god menzi bila bila premasna... ja ak idem u menzu uvijek biram neko meso i salatu.. s time da ko debilcek brišem meso u salvete da ih ocijedim od masti
Back to Top
maja0110 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote maja0110 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2009 at 14:56
E da, kad mi preporucate kuhanje bilo bi dobro da onda uzmem sobu sa kuhinjom, jer ovdje recimo da i nemam pristup kuhinji. Jel? Blago mojim roditeljima.

Ne razumijem kako je jeftinije kuhati kad sve namirnice moraš imati u kuhinji, a same se nece stvoriti. Jel' vi znate koliko se krecu cijene povrca i voca, zacina, mesa, itd. itd... Jedna paprika je zimus bila na cijeni š0kn, samo za jednu, jedinu papriku. Ne moram spominjati ostale cijene. Ti se za š0kn bez obzira jel bilo zdravo ili ne, najedeš da ne možeš disat, pa racunajte što je isplativije. Zdrava hrana uopce nije jeftina. Mislim, zbilja...živimo u Hrvatskoj...

Edited by maja0šš0
http://maja0110.blog.hr
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2009 at 15:08
Originally posted by maja0šš0 maja0šš0 wrote:

E da, kad mi preporucate kuhanje bilo bi dobro da onda uzmem sobu sa kuhinjom, jer ovdje recimo da i nemam pristup kuhinji. Jel? Blago mojim roditeljima.

Ne razumijem kako je jeftinije kuhati kad sve namirnice moraš imati u kuhinji, a same se nece stvoriti. Jel' vi znate koliko se krecu cijene povrca i voca, zacina, mesa, itd. itd... Jedna paprika je zimus bila na cijeni š0kn, samo za jednu, jedinu papriku. Ne moram spominjati ostale cijene. Ti se za š0kn bez obzira jel bilo zdravo ili ne, najedeš da ne možeš disat, pa racunajte što je isplativije. Zdrava hrana uopce nije jeftina. Mislim, zbilja...živimo u Hrvatskoj...

A da jednostavno procunjaš po supermarketima i tržnicama dok ne dođe najavljeni post na ovu temu?

šta ti uopce jedeš da je toliko skupo?

Hoceš jedan obrok za š0kn?
250g svježeg sira 5.5kn
pola kg naribanog svježeg kupusa š.5kn (kojeg ionako neceš moc pojest btw)
200g kikirikija u ljusci 3kn

Onda?
Back to Top
lisa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lisa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2009 at 15:11
pa gledaj..istina trebas sve i svasta za kuhanje nekih specijaliteta..ali to su stvari koje imas onda jedno vrijeme.. Ne znam sto ti mislis sve kuhati kad si na faksu.. Ali za topli obrok ti ne treba puno (a treba ti š na dan, a ne 5)..znaci knor juhica je 2.5kn, spageti, riza, riba, sir..to fakat nije tako jako skupo..ujutro imas cokolino, musle i sl..Da voce i povrce je skupo..ali to i tako moras sama kupiti.
Jedino ako mislis svaki dan pripremati neke posebne specijalitete i sl..onda je skuplje..
Ne znam..ja jedem skromno..ali zdravo, radje tako nego da se trpam da je puno, a nezdravo..
Mislim, mozes ti svaki dan spremat rucak za 500kn..samo mislim da je to glupo..meni osobno je dovoljan i jedan nedeljni rucak (mamin, malo bogatiji).. ne treba ti svaki dan tako biti..neces umrijet

Edited by lisa
If you have nothing to live for, than you have nothing to die for!
Back to Top
ewie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ewie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2009 at 15:28
Kod nas u menzi se prodaju i jabuke i banane i sl. tako da i voce možeš tamo uzeti, to su samo izlike da je doma skuplje! 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.