New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana - trebo bi malo pomoci
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana - trebo bi malo pomoci

 Post Reply Post Reply
Author
manki View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote manki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prehrana - trebo bi malo pomoci
    Posted: 18 Prosinac 2009 at 00:37
Ja sam si otprilike iskombiniro 80% i trebo bi samo malo pomoci.

Protekli mjesec-dva sam imo poludijetu sa poluaktivnosti - hodanje 45min...
Sad namjeravam pocet, nazovimo to srednji intenzitet prvi mjesec: 2xCardio + 2xAncrobno, koliko mogu, ali š.mjesec potrošnja ce bit nešto niža jer nisam u formi... (program imam)
Tako da sam mislio uvest prehranu koju dosta ljudi ovdje ima, ali sa smanjenim unosom masti i ugljikohidrata, a drugi mjesec dodati tunu i bademe navecer.
 

š)Dorucak - Zobene + nemasno mlijeko 0.9 + whey - varijacije

2)Međuobrok
- Posni sir - sa salatom il nešt slicno... kombinacija ima na forumu i drugdje lako za nac...

3)Rucak
- jedem u menzama
              - ciljat cu piletina/puretina sa rižom/krumpirom/necim slicnim, al ponekad ce morat bit junetina s njokama il slicno

4)Međuobrok 2
- 2 jabuke/narance/kruške/4 mandarine

5)Vecera
- Posni sa salatom od prijepodne


Unos masti prije spavanja je pitanje o kojem bi trebo savjet... moje razmišljanje je teklo ovako, pa neka me netko tko više zna ispravi:

Ovo je režim za prvi mjesec. štedio sam na unosu masti navecer, pošto ne racunam na rast mišicne mase prvi mjesec...
Cilj za prvi mjesec:
Uvježbavanje mišica, povecanje mišicne mase ne...
Cardio + prehrana = srednje mršavljenje - nisu mi bitne statistike i brojke neg ulazak u formi i pošteno krenut od 2.mjeseca

2. mjesec na dalje:
tuna u međuobrok 2
bademi/orasi sa posnim u veceru

ispravite me ak sam u krivu...


I pitanje koje moram postavit, jer ne mogu zamislit život bez kave i pive:
kava???  piva??? kaj da doma ostanem i nikud ne idem do kraja života!!
nema kave, pive, soka, cigareta... a iovak ne jedem.... OcEš DA UMREM???


oni light sokovi, ok... aspartam, ciklamati, samo se zdebljaš od tih 0 kalorija... pit cu vodu... al ne diraj kavu i pivu!


Svađam se s ovom temom u linkovima. Slicna mojoj dijeti koju sam ja mislio napravit, pa je bila malo šalabahter i bit ce ko dobar izvor varijacija mojih okvirnih obroka...

Al ovaj red sa kavom me sje*o totalno, a iovak cu apstinirat od cigareta, pive, jela i sveg dobrog!


(sorry ak boli glava od citanja - ak se komu dalo sve ovo citat . Al postavio sam 40 pitanja i napiso esej jer idem doma sutra ujutro i necu gledat ovu temu do ponedjeljka)
                    

Edited by manki
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2009 at 09:31
pa nista ne fali junetini s njokama,ovisi kako se pravi ja recimo sad 80% stvari pravin na maslinovon ulju bas san kupia 5l domaceg.kava ti nista ne smeta,moze ti samo koristit pogotovo ako je bez mlika, samo nemoj iza PWMa sat -sat i po pit.pivu ako mozes ostavi samo za vikend kad izlazis, nemoj pretjerivat.gazirano zaboravi to je sve smece.sve u svemu dobro si ti to isplanira
Back to Top
manki View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote manki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2009 at 13:30
da znam... ali u menzi se ne stedi na ulju... a ideja da ja kuham svaki dan je gora neg  72 put ici u teretanu tjedno...

Dobro za pivu sam i mislio samo za vikend, (više manje), ovo sam piso više iz frustracije... jer sam mislio da necu smjet kavu pit...

Znaci?:
š) kava - mogu ju pit
2) masti prije spavanja - to je samo ako nisi na dijeti i ne želiš izgubit kile, el tako?
3) kavu - pijem sa 0.9 mlijekom, negdi š/4 - da to još smanjim?
             - dođe sve skupa na nekih š00ml = šdcl = š deci 0,9 mlijeka u kavi dnevno
             - ~50tak kalorija, a GI - zažmirimo na jedno oko
 

Edited by manki
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2009 at 14:15
slobodno ti nju pij s mlikon nista strasno ali pazi da poslin PWM bar sat vrimena nepijes,kad masti uzimas pazis izvore najbolje maslinovo ulje, riblja ulja i sl i iz orasastih plodova,posto si na definiciji netreba ti puno ali ipak masti se skroz nemogu izbacit jer organizam nebi dobro funkcionira, plan prehrane ti je ok i jos trud i rezultati ce pomalo dolazit.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2009 at 16:25
  Ako vec želiš neke promjene i rezultate, stisni zube, budi muško i popij kavu bez icega, dakle bez mlijeka, šecera i sl. natrpavanja. I kao što ti je vec receno, pazi na vrijeme kad ceš ju piti. Oko aktivnosti je ok popit ju u nekom kracem razmaku od jela, u ostatku dana bar sat, sat i pol vremena prije il poslije jela.

Masti prije spavanja uvijek, neovisno o defki - masi

I sad ono glavno, ako želiš kakvu takvu promjenu moraš se odreci nekih užitaka koji su te upravo i doveli do trenutnog stanja. Nema ili ili.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Prosinac 2009 at 22:51
  He he.. ne mozes i ovce i novce... zato, odricanje i trening..i bit ce rezultata
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.