New Posts New Posts RSS Feed - prehrana nakon vecernjeg treninga
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

prehrana nakon vecernjeg treninga

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Blia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 152
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: prehrana nakon vecernjeg treninga
    Posted: 18 Travanj 2010 at 20:30
Pozdrav svima, imam nedoumicu oko prehrane nakon treninga pa molim za pomoc
trening mi traje 2 sata (šh crobik /tc bo + šh pilates) od 20 - 22h, nakon treninga popijem Whey (š mjericu) + 2 dcl jogurta, ali sam nakon pola sata gladna pa me zanima što u te kasne sate treba pojesti, trebaju li mi i ugljikohidrati ili samo bjelancevine (posni i sl.)?
je li puding ( š/2 vrecice Dolcela pudinga od vanilije, 2,5 dcl mlijeka 0,9 % m.m. i š žlica šecera) dobar izbor ili to uništava sav moj trud i vježbanje?


sportom se bavim godinama i nemam problema sa težinom, htjela bih samo izvuci maksimum iz uloženog truda i pravilnim izborom namirnica nahraniti tijelo i dati mu snage za daljnje izazove
Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2010 at 20:31
Sa posnim i kikirikijem/bademom ne možeš pogriješiti prije spavanja.
Back to Top
Blia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 152
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2010 at 21:12
tnx,
to i jedem, ali ne jede mi se to svaku vecer (pon-pet trening svaki dan) pa mi treba još prijedloga!
a UH? da ili ne?
Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2010 at 21:14
Originally posted by Blia Blia wrote:

tnx,
to i jedem, ali ne jede mi se to svaku vecer (pon-pet trening svaki dan) pa mi treba još prijedloga!
a UH? da ili ne?
Ne.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2010 at 21:33
 cooperw ovde se radi o obroku iza treninga, a iza treninga bi triba bit P+UH obrok mora ti nesto vratit glikogen i oporavit misice,tako da iza trening sibni whey i dekstrozu ,a ne jogurt. i onda prije spavanja uzmes posni moze sa kikirikijen ili bademima,orasima,moze i sam

Edited by zmaj
Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2010 at 21:59
  Hm, pa pitala je što smije jest nakon tog pwm-a u kasnijim satima.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2010 at 22:06
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 cooperw ovde se radi o obroku iza treninga, a iza treninga bi triba bit P+UH obrok mora ti nesto vratit glikogen i oporavit misice,tako da iza trening sibni whey i dekstrozu ,a ne jogurt. i onda prije spavanja uzmes posni moze sa kikirikijen ili bademima,orasima,moze i sam


nebi se baš složila....bosni sa bademima je nepotreban ako ce neki p-uh obrok....onda neka rađe nakon wheya i dex (btw. dex. ne vidim u ovoj kombinaciji?) pojede posni i malo kruha npr....to nije teško za tako kasno navecer, a zadovolji pravilo...ili neko meso i kruh...tunu itd...ili opet whey pa s kruhom..
...ili da preskoci whey pa odmah pojede konkretan obrok ako je prekasno...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Blia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 152
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2010 at 23:19
Originally posted by gym_girl gym_girl wrote:

....onda neka rađe nakon wheya i dex (btw. dex. ne vidim u ovoj kombinaciji?) pojede posni i malo kruha npr....to nije teško za tako kasno navecer, a zadovolji pravilo...ili neko meso i kruh...tunu itd...ili opet whey pa s kruhom..
...ili da preskoci whey pa odmah pojede konkretan obrok ako je prekasno...


do sad sam uzimala samo whey nakon treninga, bez dex., ali cu poceti i to piti.
tnx na odg, malo kruha ce me spasiti od gladi, jer mi posni/jogurt prije spavanja ne daju osjecaj sitosti


Edited by Blia
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2010 at 23:29
Uz whey svakako ubaci dextrozu.

A obrok kasnije... po meni možeš nešto od slijedeceg:
  • posni sir + orašasti
  • jogurt 0,3 ili 0,5l
  • 3-4 jaja
  • formula 80+ (proteinski shake)
Posni je svima vec laganini dosadio, uvijek je dobro imati nekoliko varijanti.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2010 at 09:24
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Uz whey svakako ubaci dextrozu.

A obrok kasnije... po meni možeš nešto od slijedeceg:
  • posni sir + orašasti
  • jogurt 0,3 ili 0,5l
  • 3-4 jaja
  • formula 80+ (proteinski shake)

Posni je svima vec laganini dosadio, uvijek je dobro imati nekoliko varijanti.

 

ma sve je to super, al nebi li joj bilo bolje malo uh-a, ipak je trenirala 2h? Sigurno ju jedan jogurtic nece najest  Istrošila se, metabolizam joj je ubrzan...

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2010 at 09:29
  Pa neka popije taj whey i umjesto jogurta dex, i kada dođe doma....posni i neku salaticu sa žlicom maslinovog ulja.... ili protein80plus....kasno je trening..pa razumijem da ti je teško i odluciti se.... Uostalom...zašto ta 2h treninga u komadu????
Back to Top
Blia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 152
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2010 at 10:15
Originally posted by dalila dalila wrote:

 
Uostalom...zašto ta 2h treninga u komadu????


radim u teretani, vodim crobik i pilates i prilicno se iscrpim jer ne mogu odoliti gledati druge kako rade, a ja samo brojim, pa udri i ja po vježbama skupa s ostalima u grupi!

hvala svima na savjetima i prijedlozima!!!
jedva cekam vecerašnji trening, a sad trkom do Dm-a, idem po grožđani!
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2010 at 12:41
 tesko ces ga nac u DMa ovih dana. moje varijante su whey i dex i poslin P+M obrok,e sad svi imamo razlicita misljenje. ja poslin treninga u oko š7 30- š8  popijen whey i dex i poslin jos cak i 3 obroka nekad p+m ugl.oko š9 30 piletina s maslinovin uljen(eventualno neko povrce sparoge ili nesto),oko 2š 30 jaja(ali ne svaki dan ovisi koliko san P unija u prvom dilu dana) i onda posniprije spavanja(ovih dana uglavnon sam bez kikirikija)
Back to Top
Blia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 152
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2010 at 19:22
pa ti se i hraniš ko zmaj !
ja sam obišla sve Dm-ove u gradu - neeeema grožđanog! kaže teta na blagajni da ni u Zg u glavnom skladištu nemaju vec duže vrijeme i da ne zna hoce li ukinuti proizvod ili samo mijenjaju ambalažu
a što cu sad? grožđice?!?



Edited by Blia
Back to Top
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2010 at 22:56
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 tesko ces ga nac u DMa ovih dana. moje varijante su whey i dex i poslin P+M obrok,e sad svi imamo razlicita misljenje. ja poslin treninga u oko š7 30- š8  popijen whey i dex i poslin jos cak i 3 obroka nekad p+m ugl.oko š9 30 piletina s maslinovin uljen(eventualno neko povrce sparoge ili nesto),oko 2š 30 jaja(ali ne svaki dan ovisi koliko san P unija u prvom dilu dana) i onda posniprije spavanja(ovih dana uglavnon sam bez kikirikija)

šta ti oko 9 sati pojedeš 30 jaja
Lijepa prehrana, jako slicna mojoj
There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2010 at 23:18

Originally posted by Furai Furai wrote:

Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 tesko ces ga nac u DMa ovih dana. moje varijante su whey i dex i poslin P+M obrok,e sad svi imamo razlicita misljenje. ja poslin treninga u oko š7 30- š8  popijen whey i dex i poslin jos cak i 3 obroka nekad p+m ugl.oko š9 30 piletina s maslinovin uljen(eventualno neko povrce sparoge ili nesto),oko 2š 30 jaja(ali ne svaki dan ovisi koliko san P unija u prvom dilu dana) i onda posniprije spavanja(ovih dana uglavnon sam bez kikirikija)

šta ti oko 9 sati pojedeš 30 jaja
Lijepa prehrana, jako slicna mojoj
 

Pa zmaja i je malo teže razumjet kad piše kako govori, pravi dalmoš

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.