New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana na dobivanju mase/prehrana na definiciji
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana na dobivanju mase/prehrana na definiciji

 Post Reply Post Reply
Author
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prehrana na dobivanju mase/prehrana na definiciji
    Posted: 10 Ožujak 2012 at 07:28

Konacno sam mislila da sam nešto naucila kad ono opet nešto novo što me zbunjuje.....


Citajuci recepte po netu, naišla sam par puta na komentare super obrok, zdravo, bla,bla....a na kraju svega, ALI ipak ovisi u kojoj si fazi vježbanja pa shodno tome treba i mijenjati omjer M,UH,P!?!?


Ja sam 11 i 12 mj radila insanyti, 1. mj sam vježbala 2xtjedno pa 3tjedna nisam ništa radila...i tako...zadnja 2 tjedna radim insanyti a od ponedjeljka krecem na p90x (skinula sam program, jako mi se svidja, rekviziti nabavljeni)



E sad, nikako skinuti te zadnje 2 kg (162cm,52kg) znaci trebam to maknut (ne zbog brojke vec zbog opceg dojma) i ucvrstiti se koliko mogu u tih 90 dan. Postoji li neka tablica na temelju koje od ukupnog broja kcl koje trebaš unijeti taj dan mora biti P,M a koliko UH?

Jesam li ja u fazi definicije ili dobivanja mase (u jednoj i drugoj istovremeno šta ne, može li to uopce tako...)


Primjer jelovnika:

6.30 zobene, 0.5mm mlijeko, malo cokolina ili 2 bjeljanjka,zobene, posni, šaka izmljevenih badema, od toga ispecem palacinku i prelijem bobicastim vocem zasladjeno sa stevijom ponekad i bananu umješam u to....

9.30 fitnes kruh + abc sir

12.oo omlet 2žut.,3bjelj, kapula,tuna,posnipar maslina

13 trening odmah poslije mjerica wheya+dex

15.30 rucak (pazim da nije prženo ili peceno na masti i ulju....evo primjera: riža, tuna, masline, z.salata;; palenta, teleci gulaš sa graškom i prokulama, salata;; oslic, krumpir na salatu..... (to je od zadnja 3 dana)

18 jogurt s musslijem ili ness s 0.5mm mlijekom ili šaka groždjica/badema/oraha

19.30 posni + tuna ili posni zasladjen stevijom i mljeveni bedemi, ili posni s groždjicama...


Planiram nabaviti i dig vagu da znam koliko sam cega pojela....a najvece otkrice mi je STEVIJA, kad se zaželim slatkog u posni stavim par kapi stevije, usitnjenih badema/oraha i groždjica...mljac

Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2012 at 08:30
O.O što je STEVIJA ????
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2012 at 09:05

Stevija je zamjena za šecer, nema kalorija i ne podiže razinu šecera u krvi. 

Termostabilna je.

Ima nizak GI, a neki ju koriste u medicinske svrhe kao regulator razine šecera u krvi.


To je to ukratko :)


E da, 1 žlica stevije = 4 kapi stevije (ima 300-400 vecu moc zasladjivanja od šecera)

30ml sam platila 46 ln ali duuugo traje...

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2012 at 10:38
Naravno da nije u svakoj fazi isto - neceš u fazi nabijanja mase i na definiciji imat iste omjere, pogotovo UH-a. Što se više bližiš idealu i što vecem cilju težiš, to više moraš manipulirat nutrijentima. Tebi bi sada možda bilo dobro pronac neko cikliranje UH-ima i to popratit koji tjedan-mjesec dok ne ostvariš što hoceš....potraži malo carb cycling Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2012 at 13:07
ok, hocu, hvala Gym_girl....nemam pojma ništa o tome :P
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2012 at 13:19
Nema na cemu, vidi si malo, imaš jako puno clanaka o tome, a ako ti ne bude nešto jasno samo pitaj Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.