New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana i vježbanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana i vježbanje

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
VilaZubica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote VilaZubica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prehrana i vježbanje
    Posted: 22 Sijecanj 2009 at 14:51

Pozdrav,

imam 35 godina i 20 kg viška (natucenih u zadnje 2,5 godine), pa vas molim savjet vezan za prehranu i vježbanje, a sve s ciljem skidanja špeka.

Moj dan izgleda ovako:

6,00 buđenje, vožnja Orbitreka 30 minuta, dorucak u 7,20 i to jabuka ili narnca ili banana i caj. U š0.00 espresso kava bez šecera. Između š2 i š3 h gablec 2 dl jogurta/kefira/acidofila + 35 grama zobenih pahuljica + š jabuka. Rucak oko š7,30 komad mesa (š00-š50 grama) + kuhano povrce (krumpir, mrkva, cvjetaca, brokula ili nešto slicno). Utorkom i cetvrtkom pilates/crobic od 20.30 do 2š.30. Poslije vježbanja uopce nisam gladna i moram se natjerati da nešto pojedem,a poslije pilatesa ne jedem ništa jer mi je malo kasno.

Dosta sam istraživala o nacinu prehrane i vježbanja i napravila nekakav svoj plan (ovaj gore). Toga se držim cca 3,5 tjedna pa me interesira što je u mom planu dobro, a što nije da ne napravim nekakvu štetu. Da li na poslu jesti nešto drugo? Nisam ljubitelj kruha, ali sam zato veeliki sladokusac i vikendom si priuštim kolac.

Unaprijed hvala.

Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2009 at 20:25

veceru uopce ne jedeš?

Back to Top
VilaZubica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote VilaZubica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2009 at 21:56

 ne veceram uopce, jer kad rucam u š7,30 s ruckom završim u š8 i poslije mi se cini malo kasno za ponovni obrok, a i ne znam što bi jela.

Najveci problem mi je taj što nemam mogucnosti jesti međuobrok, pa moram "izmisliti " 3 obroka koja ce me držati na nogama cijeli dan. Buduci da vi svi vježbate, radite/studirate i jedete sigurno imate neki dobar savjet. što izbaciti, što dodati?

Unaprijed hvala

p.s. bila sam na savjetovanju kod nutricioniste (oriđiđi, a ne nekih welness savjetnika) i rekla mi je da sam predebela (znam) i da jedem kuhano povrce pa cu smršaviti. Necu reci koliko sam hrvatskih kuna izdvojila za to.

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2009 at 22:13
Originally posted by VilaZubica VilaZubica wrote:

p.s. bila sam na savjetovanju kod nutricioniste (oriđiđi, a ne nekih welness savjetnika) i rekla mi je da sam predebela (znam) i da jedem kuhano povrce pa cu smršaviti. Necu reci koliko sam hrvatskih kuna izdvojila za to.


A mogla si jednostavno prošvrljati forumima, sama nauciti i skontati kako i šta i te novce ostaviti za prehranu, vježbanje i suplemente, ali da, takvo je stanje - covjek se razocara kad shvati gdje je bacio novac.


Back to Top
VilaZubica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote VilaZubica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2009 at 22:21

[/QUOTE]
A mogla si jednostavno prošvrljati forumima, sama nauciti i skontati kako i šta i te novce ostaviti za prehranu, vježbanje i suplemente, ali da, takvo je stanje - covjek se razocara kad shvati gdje je bacio novac.


[/QUOTE]

Jesam i to prije odlaska, zato me tak i razocaralo. Procitala od Kuliera sve kaj sam našla, išcitala forum i ostalo, i evo me sad na pocetku.

Nema veze, ja cu skinuti taj špek jer mi smeta, volim vježbati i to mi nije prirodno stanje, pa bi shodno tome željela što manje naštetiti sebi.

Back to Top
ALENKA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2009
Location: Andorra
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ALENKA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2009 at 20:33

 SAMO VJEŽBAJ I ZDRAVO JEDI I KILE cE SE TOPITI.

JA SAM POcELA ROLATI SVAKI DAN POLA SATA DO SAT I POKUšAVAM SE ZDRAVO HRANITI I KILE IDU DOLE

ALI
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2009 at 21:12
ALENKA:



Vila Zubica:
ti si za to platila neznam koliko para?.. neznam što da ti kažem..
plan je mala katastrofa
po onome što ja vidim ti imaš dva obroka u danu.. i to podhitno treba mijenjati.. išcitaj malo po forumu i složi normalniji jelovnik - znaci 4-5 obroka barem!
reci visinu i kilažu za pocetak!
kad složiš taj jelovnik ond aga ponovo stavi pa cemo ispraviti.. ne mogu ti ja sad raditi cijeli plan prehrane jer bi to morao s ovim što si sad dala!
a to radim drugima za pare ;) zato malo truda pa cemo i pomoci ;)

p.s2 vježbanje je ok relativno.. bit ce bolje uz male izmjene.. recimo orbitrek 45 min do š h prije toga kava ili zeleni caj, i 3 x tjedno pilates ili što vec ;)
kolaca nema vikendom, jendimo s emožeš zasladiti poslije treninga

Edited by Iluvatar
Back to Top
VilaZubica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote VilaZubica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2009 at 15:06

 Visina š66, tezina 76

Najzadovoljnija sam kad imam 62 kg, i fizicki i psihicki, bez obzira na tablice. Otišla sam strucnjaku (nutricionistici) za pitanje prehrane jer sam i sama strucnjak u svome poslu i znam da nismo svi za sve. Njen odgovor je bio doslovno: Jedite kuhano povrce od toga cete smršaviti.

Radim od 8 do š6 (sluzbeno, najcešce do š7.30). Na poslu imam pauzu za gablec 30 minuta i u tih 30 minuta mogu jesti, a buduci da radim sa strankama ne mogu jesti u ostalo vrijeme posla. Pokušala sam i bila opomenuta  

Kolace pojedem vikendom jer vikendom više vježbam, 45 - 60 minuta nordijskog hodanja + cca  60 minuta pilates.

Mene od obroka najviše muci dorucak. To mi je prvi obrok poslije 30 minuta vožnje orbitreka, a i morao bi me držati min. do š2,30.  Da li je to moguce postici?

p.s. Kava, a pogotovo zeleni caj ne dolaze u obzir. Prije 3 godine sam pila zeleni caj 4 mjeseca u komadu i totalno sam ostala bez minerala. Željezo mi je bilo š, a i svi ostali minerali su mi bili koma. Na kraju mi je hematologica zabranila zeleni caj i upoznala me s ljudima s istim problemom.

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2009 at 16:06
pa... ako nisi navikla puno jesit može te valjda držati! :S
ja ti savjetujem jedno š00 grama zobenih.. ako možeš i š50!

možeš svejedno jesti 4 puta dnevno što nije tako katastrofa!

kolaci mogu smao iza aktivnosti, vec sma rekao! ako se ne želiš debljati od njih, jeli!

jesi pila multivitamin i multimineral pripravke dok si pila zeleni caj! citao sam studiju(rađenu na štakorima) u kojoj su dugotrajnim konzumiranjem zelenog caja potrošene zalihe željeza iz jetre i slezene ali je povecana koncentracija selena i cinka a i ontioxidanasa! tako da.. suplementiranje željezom bi trebalo riješiti taj problem!

p.s što sa aktivnostima.. zašto ne ubaciti malo treninga s utezima?



Edited by Iluvatar
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2009 at 16:23
Originally posted by VilaZubica VilaZubica wrote:

 Mene od obroka najviše muci dorucak. To mi je prvi obrok poslije 30 minuta vožnje orbitreka, a i morao bi me držati min. do š2,30.  Da li je to moguce postici?


Svježi sir + zobene.

Originally posted by VilaZubica VilaZubica wrote:

p.s. Kava, a pogotovo zeleni caj ne dolaze u obzir. Prije 3 godine sam pila zeleni caj 4 mjeseca u komadu i totalno sam ostala bez minerala. Željezo mi je bilo š, a i svi ostali minerali su mi bili koma. Na kraju mi je hematologica zabranila zeleni caj i upoznala me s ljudima s istim problemom.


Uzrok - posljedica?
Jesi li sigurna da je baš zbog zelenog caja? Kako si to provjerila, odredila?
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2009 at 17:22
kažem ti, našao sma studiju po kojoj je to sasvim moguce! ali jendostavno neka pije multimineral formulu i ok! ionako joj vjerovatno treba pošto se ocito ne hrani baš najbolje!
Back to Top
VilaZubica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote VilaZubica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2009 at 18:33


Uzrok - posljedica?
Jesi li sigurna da je baš zbog zelenog caja? Kako si to provjerila, odredila?

Testirala na sebi par mjeseci nakon povratka iz bolnice zbog manjka željeza, a nakon toga upoznala hrpu ljudi s istim problemom.

Na vecinu sintetickih mulitvitamina sam alergicna (crveni osip koji svrbi, a javlja  nakon 3-6 dana uzimanja). Sad koristim pelud (otopljenu u vodi) i biljne cajeve (bijeli caj, kopriva). Cijela ta kombinacija mi je podigla željezo puno više nego infuzije željeza. Ustvari mi je cijeli nalaz bio izvrstan.

Pitanje: Buduci da sam odlucila jesti po nekom ovakvom planu:

7,20 dorucak - posni sir + zobene ili jogurt + zobene

š2,30 rucak - salata + tuna (+ voce?)

š7,30 vecera - kuhano povrce + meso ili riba ili jaja

Da li da pojedem nešto/išta nakon vecere? što s vocem? Da ga pojedem nakon vecere ili radije uz rucak?

Plan mi je ubaciti i teretanu u raspored, ali to ce (nažalost) cekati 4. mjesec. Još mi je ostao š ispit i diploma, a nakon toga cu se nagraditi odlascima u teretanu

 

 

       

Edited by VilaZubica
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2009 at 18:59
  hej,hej! sad sam tek naišla na tvoju temu,pa eto da i ja sa ženske strane uskocim!
svakako saslušaj decke kaj ti kažu,al eto samo da ubacim one savjete za ono kaj mi je upalo u oko!

znaci,muci te dorucak,a decki su te savjetovali sa š00g zobenih! š00g zobenih ima cca 400 kcal što baš i neide na ruku kad je u pitanju mršavljenje!
probaj jesti zobene ali u manjoj kolicini (najbolje ceš se orijentirati po tome da staviš pola šalice zobenih ) i možeš posni ili jaja! (meni najbolje odgovara tako negdje 30g zobenih i 2 kuhana jaja mmmmmmmmm... a  tako se i najedeš i imaš dovoljno kcal->između š50 i max 300!

i da,vidjela sam da nemaš pauzi tijekom posla osim jedne! pa....pauzu za wc sigurno imaš jel da?? izvuci se sa posla sa izlikom da moraš na wc (školska fora,hehe) i lijepo u wc-u "eksaj"  300g jogurta ili proteine! 

znaci,tako možeš jesti i u 7.30,9.30,š2.30,š7.30 (uoci vremenski razmak!)

nadam se da sam ti kaj pomogla
Back to Top
VilaZubica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote VilaZubica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2009 at 19:15

 Hvala evica,

da i meni se š00 g cinilo puno, ja obicno uzmem 2 velike zlice zobenih (cca 35 g). Zobene jedes s vodom i s posnim ili umjesas zobene u posni?

Pokusat cu nesto iskemijati na poslu, jel moze samo jogurt ili voce?

Mozes li mi molim te napisati svoj okvirni jelovnik? Cisto da vidim gdje grijesim, necu te kopirati

Hvala unaprijed

Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2009 at 19:31
  odi na blogove za moj jelovnik!

dosad nisam nikad pojela i zobene i posni u istoj kombinaciji (mix,jel?) nego npr u posebnoj zdjelici posni,u posebnoj zobene.
prije spavanja,stavim si pola šalice zobenih i ulijem onoliko mlijeka koliko je potrebno da "izađe na površinu" (nadam se da ceš me skužit kaj mislim,prilicno nespretan izraz),pa su mi lijepo ujutro mekane.
jogurt i voce su ti  ok!
inace za prehranu pazi da ima što manje kalorija,masti i ugljikohidrata,a više proteina!
al nemoj radit istu onu grešku ko kaj sam ja prije radila-kupovat one jogurte od vanilije,cokolade ili neke fine vocne! djeluje kao zdravo i niskokaloricno,no zapravo je suprotno.




Edited by evica
Back to Top
VilaZubica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote VilaZubica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2009 at 19:46

 Hvala, hvala, hvala

 Za jogurte nema frke, ne volim te slatke, imam osjecaj da mi se šecer lijepi za zube.

 

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.