New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana bazirana pretežno na hrani iz menze
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana bazirana pretežno na hrani iz menze

 Post Reply Post Reply
Author
alcunochevoulemagrir View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alcunochevoulemagrir Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prehrana bazirana pretežno na hrani iz menze
    Posted: 23 Listopad 2013 at 23:56
Pozdrav svima :) 
Dobro bi mi došao pokoji savjet o poboljšanju prehrane.Naime,studiram u Zagrebu,a inace sam iz Splita,a budžet mi nije bogzna kolik.Zanima me koju sve zdravu hranu mogu kupovati a da me to mjesecno ne dodje preko 500 kn.
Druga sam godina studija i na prvoj godini sam se baš nezdravo hranila,dosta sam kupovala slatkiše i u menzi sam cesto birala masna i prepržena jela.Sad se bogme kajem zbog toga jer sam tada nabacila 4 kg.Uspjela sam smršaviti 2 kg,no i dalje imam preveliku težinu na svoju visinu,premda moj slucaj nije zapravo toliko tragican(volim trcati pa se potrudim barem dva puta tjedno odraditi bar 3-5 km uz nasip i minimalno tri serije od par vježb,a i dva puta tjedno imam treninge-dakle nisam u lošoj formi,ali ni u odlicnoj).Ove godine sam nepokolebljiva u namjeri da se zdravije hranim,stoga bih bila jaaaako zahvalna na svakom savjetu koji bi mi pomogao da iskombiniram uravnoteženu prehranu.U menzu sad inace idem jedno-dva puta dnevno i uz jelo uvijek uzmem salatu ili varivo od povrca ako mi se glavno jelo ucini premasno.Takodjer uzmem i par kriški kruha i kolac ako ga nude(to je ionako jedino slatko što jedem tokom dana).Medjutim,unatoc mom trudu unutar dosadašnja tri tjedna,pomak je vrlo,vrlo malen.Mislim da je problem u tome što jedem premalo obroka dnevno(nekad imam samo jedan obrok ako se kasno ustanem-baš sam nocna ptica) pa se cesto prejedem za rucak.Ipak,ne znam baš mogu li se odreci menze jer to smatram najjeftinijom opcijom.Zbilja bih voljela cuti vaše mišljenje.
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2013 at 08:28
što se menze tice ja sam racunao i možeš jeftinije proci ako si možeš kuhati i sramotno je što je tako ali tako je, pazi ovo, ako si uzmeš integralnu rižu u bio bio ducanu (23 kune) i pileca prsa a nekoj akciji ili ona brazilska za 33 kune kila normalan obrok te ispadne koliko i meni u menzi (možeš si kupit i neke cikle ili krastavaca kiselih a akcijama dodje tegla po 5 kn) ako za obrok pojedeš 100 grama riže (2,3 kn) 100 grama piletine (ako si uzela ovu za 33 kune to je 3,3 k a oni tu koriste u menzama) i malo povrca iz tegle (1kn) obrok te ispao 6 kn i 60 lipa koliko košta jedan meni u menzi :) s tim da je tvoja riža integralna i kuhana a nije na masti kao ona u menzi a piletina je pecena bez masti (i znaš da je bijelo meso) pa si ti misli jel se isplati jesti u menzi, ako želiš još jeftinije proci možeš kupit parboiled rižu u billi za 6 kn kg pa te ispadne jeftinije (mene inzulinska reakcija muci i lako se umastim pa jedem integralnu) ista stvar te ispadne kad uzmeš kilogram integralne tjestenine mada sam ja ulovio po 5 kuna pola kile u konzumu kad je bila akcija pa te još jeftinije ispadne :), posni sir je 10 kuna pola kile u lidlu i izvrstan je, jaje možeš naci za kunu po komadu na akciji u lidlu ako nemaš domaca (i još piše da su iz uzgoja gdje koke hodaju po podu a nisu u malom kavezu i ne mogu se pomaknut, što se tice kvalitete e znam, ako možeš domaca nabavit je najbolje i ja tu imam srece ali što je tu je)

npr ako pojedeš 200 grama integralne riže (4.6kn), 200 grama pilecih prsa (6.6kn), 250 grama posnog (5kn) i 5 kuhanih jaja (5kn) i malo kiselog povrca (npr 2kn) taj dan je potrošeno 23,5 kn, uneseno 1600 kcal od cega je otprilike 40% od UH, 30% od P, 30% iz masti što je po principu zone ako pravilno posložiš i iskombiniraš obroke i to sve možeš pojesti u 2 obroka pa ne moraš trošit previše, ako uzmeš jeftiniju rižu potrošiš 4 kn manje pa si ispod 20 kuna dnevno (isto kao u menzi)

isto tako možeš lovit puretinu i ribu na akciji, tjesteninu na akciji ili kupit onu standard od konzuma (4 kn 400 grama), ili te posni ispadne 9 kuna ili manje kad je na akciji (konzum k-plus posni je sad na akciji za 9 kuna pola kile) i tako dalje samo su onda oni prospekti iz trgvina tvoji najboji prijatelji

e sad, ne znam tvoju potrošnju kalorija ali pošto si cura mislim da sam tu negdje s procjenama, ako ti treba manje klope manje para potrošiš i to te ispadne ako samo tako jedeš 750 kuna mjesecno (ili manje od 600 s jeftinijim izvorima UH ili hvataš akcije) i zdravo se hraniš a ako jedeš u menzi 3 menija dnevno trošiš 19,5 kuna ako jedeš samo ono što je na meniju i ne uzimaš sokice i sve što nije na meniju i uneseš približno jednako kalorija pa ti je omjer jako loš (puno više masti a puno manje proteina) ali svejedno potrošiš 600 kuna pa si sad ti racunaj, smatram da jeftinije od ovoga ne možeš proc, problemi nastaju ako nemaš gdje spremit hranu (frižider) i ako si ne možeš sama pripremit (neka pec) ali ako si voljna uložit nešto novca i kupit kuhalo za rižu (nekih 300-400 kuna a u njemu možeš skuhat sve od riže, tjestenine do povrca na pari) i pekac za pizzu (nije onaj pravi nego sa staklenim poklopcem (ima za 200 kuna u svim vecim trgovinama) možeš si sve živo pripremit na zdrav nacin, a ako nemaš gdje spremit hranu koju kupiš ima frižidera za 300 kuna na njuškalu, još k tome ako možeš nešto nosit od kuce (zamoliš roditelje da ti kupe neke orašaste plodove ili povrce pa nosiš u zg da imaš i toga) imaš savršeno zaokruženu zdravu prehranu po veoma prihvatljivoj cijeni samo treba tragat za popustima

nadam se da ce što više studenata ovo procitat jer nas stvarno prave glupima i misle da smo nesposobni a možemo se jako dobro hranit bez menze

ako si baš osudjena na rahranu u menzi ne znam što reci, na feru je najbolja menza po pitanju kvalitete hrane (bar po meni) ali na menijima nigdje nema poštenog mesa :S

ljudi nemojte da nas prave glupima

P.S. ispricavam se što je ispala citaba ali ne ide krace :/
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2013 at 09:28
Slažem se s Markanom.
Ja oduvijek pokušavala izvuci najbolje iz menze (fer) - ono komad mesa nekog, salata, jogurt, aku bude neko voce - il nekad sa sobom uzmem fitness kruh i slicno. A sad .... Nema šanse,cim izadješ iz menija s 1 jogurtom platiš malo bogatstvo! A ovo što pojedeš ni sam Bog ne zna kako je peceno i od kad im tamo stoji
Nosim od doma torbu punu hrane i definitivno je isplativije + znaš što jedeš.
Kad je neka akcija nakupovat mesa, posnog, povrca, jogurta i sl. što vec jedeš. Sve si spremiš dan ranije, potrpaš u plasticne posudice i pretrpiš cudne poglede prolaznika na faksu (ako jedeš dok si na faksu) s mantrom: "ako oni mogu jest masne bureke i pizze u javnosti, mogu i ja svoj rižoto".
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2013 at 09:29
Originally posted by Irija Irija wrote:

s mantrom: "ako oni mogu jest masne bureke i pizze u javnosti, mogu i ja svoj rižoto".



divna mantra
cookies are for pussies
Back to Top
Aria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2013 at 13:00
Markan, lijepo napisano ali uzaludan trud sve dok je ljude sram nositi posudice. ;)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2013 at 14:01
ma kojim ljudima ja još imama crvenu s tockicama iz mini mouse kolekcije tako da bude uocljiva da ne bi nekom na poslu slucajno palo napamet zaviriti

Edited by avangarde - 24 Listopad 2013 at 14:02
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2013 at 14:04
Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:



nadam se da ce što više studenata ovo procitat jer nas stvarno prave glupima i misle da smo nesposobni a možemo se jako dobro hranit bez menze

ljudi nemojte da nas prave glupima



potpisujem
cookies are for pussies
Back to Top
alcunochevoulemagrir View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alcunochevoulemagrir Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2013 at 20:42
hvala puno :D
nastojat cu nabaviti posudicu u kojoj cu nositi zdrav rucak,osobito kad sam cijeli dan na faksu :3
ionako ga mogu pojesti u kantini u prizemlju tako da mi to nije nikakav crnjak ;)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.