New Posts New Posts RSS Feed - Prehlade i kako ih se što prije riješiti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehlade i kako ih se što prije riješiti

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2009 at 22:33

 oo jojjoj, dođite vi kod mene na more, odmah ce vam bolje bit

To mi je još jedan trik - kombinacija sunca i pogleda na more sa balkona

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2009 at 23:14
Originally posted by Kate Kate wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


[ kakva je to prehlada od š dana? Nego, ja za prehladu skoro više da i ne znam, jedino s cim imam problema su upale grla minimum jednom godišnje no to je drugi problem.


Heh, meni se vec drugi tjedan vuce neka glupa prehlada/upala grla i sinusa. Ove karlovacke magle i prisutna vlaga su katastrofa.

I ja imam slican problem tvom Thorn.
Nikako se riješit upale grla - sprejam sprejem od kadulje i metvice, pijem cajeve, a probala sam i grgljat slanu vodu. Navodno je dobro piti toplu limunadu s medom.
Pastile i bronhi su mi svakodnevni vjerni pratitelji.

Ja sam više mislio na ono baš poštenu upalu grla da ne mogu ni gutnuti ni jesti ni pit i vrat mi natekne ko da me uran ozracio. Vec 2.god za redom u ljetnoj špici me to drmne i onda dobijem neke turbo jake tablete ala sumamed i miran za par dana..

@gym g
imaš pravo, ovo smrdljivo i zagušljivo podneblje gdje živim samo je dobra podloga za razne boleštine...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2009 at 09:33

 eto i mene u vašoj uho-grlo-nos ekipi . Sinoc me steglo grlo, to nisam dugo osjetila heh...to me valjda udesile ove hladne veceri, a ja još uvijek u ljetnom filmu..

joj ta magla.....i u zg-u mi je previše, a kad sam prošle godine došla u amsterdam tek sam tamo skužila šta to znaci vlaga i magla, cudi me kako sam se bez prehlade izvukla..definitivno klima za ubit se..

ovdje me stvarno sunce izvlaci...pogotovo jer mi je stan osuncan cijeli dan, mislim da je to jedan veliki faktor u svoj toj borbi sa svim i svacim

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2009 at 10:27
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 eto i mene u vašoj uho-grlo-nos ekipi . Sinoc me steglo grlo, to nisam dugo osjetila heh...to me valjda udesile ove hladne veceri, a ja još uvijek u ljetnom filmu..


joj ta magla.....i u zg-u mi je previše, a kad sam prošle godine došla u amsterdam tek sam tamo skužila šta to znaci vlaga i magla, cudi me kako sam se bez prehlade izvukla..definitivno klima za ubit se..


ovdje me stvarno sunce izvlaci...pogotovo jer mi je stan osuncan cijeli dan, mislim da je to jedan veliki faktor u svoj toj borbi sa svim i svacim




Ako si se zaželjela magle i vlage, dođi ti u Karlovac, pa da vidiš veselja

Ha,ha. Zezam se.

Ma, mi smo ja mislim br.š u Hrvatskoj po ovim vodenim parama, nekako smo se zaglavili u kotlini + 4 rijeke...Divota ljeti, ali sezona jesen/zima baš i nije bajna.

Moj tata svako malo pobjegne doli u Dalmaciju, u svoj rodni kraj, al on je u penziji pa si može to priuštit.

Za sunce i more se slažem. Svaki put kad sam doli u mojoj Dalmaciji ja prodišem na svim sustavima. I nos i pluca otkrivaju cari svježeg zraka, a dobro je i za živce
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2009 at 11:25

 hehehe evo sad mi decko u subotu ima utakmicu tamo, možda mu se uvalim

da, i ja se ljeti preporodim na Ugljanu...koliko god je i ovdje više manje ok, sa onim zrakom dole je neusporedivo...ma ta vlaga je odvratna, i ovdje je zadnjih par dana pred kišu bilo toliko ljepljivo  da ti se gadi bit vani

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2009 at 13:23
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 hehehe evo sad mi decko u subotu ima utakmicu tamo, možda mu se uvalim





Di ima utakmicu?
Mislim, Pravac jug ili Karlstadt? Kod nas se zadnje vrime stalno odigravaju neke tekme, otkako smo se dobro ucvrstili na ljestvici HNL-a.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2009 at 15:52
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Ja sam više mislio na ono baš poštenu upalu grla da ne mogu ni gutnuti ni jesti ni pit i vrat mi natekne ko da me uran ozracio. Vec 2.god za redom u ljetnoj špici me to drmne i onda dobijem neke turbo jake tablete ala sumamed i miran za par dana..


Jesi izvadio mandule?
Ja u zadnjih nekoliko godina (5 sigurno) uopce nemam problema s grloboljom.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2009 at 20:07
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Ja sam više mislio na ono baš poštenu upalu grla da ne mogu ni gutnuti ni jesti ni pit i vrat mi natekne ko da me uran ozracio. Vec 2.god za redom u ljetnoj špici me to drmne i onda dobijem neke turbo jake tablete ala sumamed i miran za par dana..


Jesi izvadio mandule?
Ja u zadnjih nekoliko godina (5 sigurno) uopce nemam problema s grloboljom.

Nisam, i pretpostavljam da vjerojatno može bit i zbog toga samo nemam pojma zašto mi je to ostavljeno niti kako bi ih se mogao sad rješit
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2009 at 21:10
Meni grlobolju cini još problematicnijom problem s umnjacima. Ne rastu u pravom smjeru
i probijaju mi do mozga, a time uzrokuju naticanje zubnog mesa i celjusti, pa se grlo još više zapali.

Toliko bole i rastu da ih je vec milijun moglo niknut, a još nijedan nije vanka proviria.

I onda ispada ka da me netko šakom raspalia posred zuba, a glava puca od bolova, skupa s grlom, ne mogu gutat. Jednom rjecju - koma.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2009 at 22:30

Originally posted by Kate Kate wrote:




Di ima utakmicu?
Mislim, Pravac jug ili Karlstadt? Kod nas se zadnje vrime stalno odigravaju neke tekme, otkako smo se dobro ucvrstili na ljestvici HNL-a.
 

Ne znam tocno di igra ali odbojka je u pitanju :) - upali su u š. ligu ove godine i odmah na Karlovac  Mislim da ce glavna navijacica izostat ovaj put, ceš me zamijenit?


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2009 at 09:51
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 


Ne znam tocno di igra ali odbojka je u pitanju :) - upali su u š. ligu ove godine i odmah na Karlovac  Mislim da ce glavna navijacica izostat ovaj put, ceš me zamijenit?


<!-- Signature -->




Ha,ha.

Možda. Morat cu se malo raspitat di i kad se tocno odigrava doticna utakmica.

Zapravo sam mislila da ceš se i ti prikrpat, pa da odemo na kavu. (ili pivo....karlovacko)
Back to Top
Liliac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Liliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2009 at 14:50
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

QUOTE] Jesi izvadio mandule?Ja u zadnjih nekoliko godina (5 sigurno) uopce nemam problema s grloboljom.


ne mora biti..meni je seka izvadila mandule, upravo zbog konstantnih upala grla...pa je izvadila sva cetiri umnjaka ( odjednom ) i niš od svega toga...i dalje barem jednom-mjesecno ima laganiju upalu....sve to ovisi od osobe do osobe
Svi mi imamo dva lica. Jedno koje otvoreno pokazujemo, drugo koje skrivamo.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2009 at 16:07
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Nisam, i pretpostavljam da vjerojatno može bit i zbog toga samo nemam pojma zašto mi je to ostavljeno niti kako bi ih se mogao sad rješit


Ja sam izvadio mandule sa cca š0god. Do tada sam imao opake upale grla, nisam mogao gutati, natecen i sl.

Od kada sam ih izvadio, nikakvih problema nemam, nisam više nikada osjetio onakve bolove pri gutanju i nateknuce.

Raspitaj se malo oko toga, i idi vadi to!
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2009 at 16:08

Originally posted by Kate Kate wrote:




Ha,ha.

Možda. Morat cu se malo raspitat di i kad se tocno odigrava doticna utakmica.

Zapravo sam mislila da ceš se i ti prikrpat, pa da odemo na kavu. (ili pivo....karlovacko)
 

ili mineralnu  a eto, ipak nisam al morat cu organizirat jedan izletic jedan dan ;)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2009 at 11:02
Ajme, meni je nakon ove zadnje viroze tako teško bilo uc u kolotecinu.

Valjda me tako jako iscrpilo nakašljavanje i puhanje nosa + temperatura. Najgora mi je opet ova vlagurina, zakašljem se cim malo potrcim.

Ide mi na živce to sporo uhodavanje u normalan život, pa da vas pitam, kako se odnosite prema tjelesnoj aktivnosti kad ste "naceti" od virusne ili bakterijske infekcije, kad vas svaka košcica i mišic u tijelu boli ko da vas je parni valjak pregazio?

Meni u biti taj dio najteže pada.
Kužim da ne mogu nakon preboljene viroze skakat ka obicno, jednostavno me umori, a ne mogu više mirovat.
Mirovanje mi inace jako teško pada.

Dakle, kako je vama drugima s tim i kojom brzinom se navikavate na aktivnost i kolko vam dugo triba da uđete u đir?
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2009 at 17:15
Originally posted by Kate Kate wrote:


Ide mi na živce to sporo uhodavanje u normalan život, pa da vas pitam, kako se odnosite prema tjelesnoj aktivnosti kad ste "naceti" od virusne ili bakterijske infekcije, kad vas svaka košcica i mišic u tijelu boli ko da vas je parni valjak pregazio?


uh. što ne volim taj osjecaj pregaženosti

kad me uhvati jaca prehlada, u principu izbjegavam fizicku aktivnost. možda bih fizicki donekle i podnijela, ali nemam ni volje kad sam takva. dakle, kad krene prehlada, uzmem pauzu od par dana, tj. dok god imam temperaturu ili me boli jer imam osjecaj da je bolje dobro odmoriti. tak kad ostane samo šmrcanje pocnem opet s vježbom. prvih 2 dana lagano, a kasnije se brzo vratim na staru formu.
no ne izbjegavam hodanje, šetnjice i sl.lakše stvari.

ali super je da što sam aktivnija, rijeđe me uhvati nešto
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.