New Posts New Posts RSS Feed - Predsjednicki izbori 2009
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Predsjednicki izbori 2009

 Post Reply Post Reply Page  <1234 6>
Author
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2010 at 16:06
Bojim se da se ne slažem, kao prvo usporedba sa navijacima i nogometnom utakmicom je loša iako ima nekakvih dodirnih tocaka!

A ostatak su nebitna objašnjenja pojmova, jer nije bitno kako to zovete, bitno je znati posljedice!

Ja neznam više što ljudi toliko izvode, nitko ne govori da ce vaš glas promjeniti stvar, nitko ne kaže da ce nam novi predsjednik promjeniti živote i slicne stvari, shvatite to kao što zapravo i je, cinjenicu da koliko toliko imate priliku izraziti svoje mišljenje na nekakav nacin, iako vam se ni jedan kandidat ne sviđa siguran sam da smatrate da su neki bolji od drugih, e pa onda izaberite te bolje, a ne da nam državu vodi osoba koja ne zna govoriti rijec engleskog i ima izjave poput, citiram:
"ako netko ima kliker brzine trofazne struje aluminijske plocice, onda je to kolega Ljubišic, jer nije slucajno predsjednik holdinga"

Ja ne želim takvog predsjednika, a vi koji ne glasate dopuštate kretenima da nam kroje sudbinu, koliko god to krojenje malo bilo!
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2010 at 23:15
Quote:

Izbori su, u stvari kao kad ste na stadionu: pojedinac utopljen u masu ima osjecaj da igra bitnu ulogu u utakmici bez da ikada takne loptu, bez da se uopce spusti na igralište.
Treba slomiti taj zacarani krug u kojem nam se stalno ispocetka nudi lažan izbor među opcijama koje se razlikuju izvana, ali ne i u suštini društvenog pitanja, konflikta među tlacenima i tlaciteljima, među izrabljenima i izrabljivacima.

Apstinencija nije apatija

Uzevši sve ovo u obzir jasno je da se apstinencija od izbora ne može smatrati poltickom apatijom ni pasivnošcu. Prvo da objasnim što je uopce apstinencija.

Apstinencija je odluka ljudi koji se uzdržavaju od necega, npr. od seksa, alkohola, droge, pušenja itd., iz nekog stava uvjerenja ili potrebe. To cesto puta nije lako. Napore, vece ili manje, ka ostvarivanju vlastitih stavova, uvjerenja i potreba ne možemo smatrati apatijom, niti pasivnošcu. Apstinencija od izbora je stoga suprotna apatiji. Vrlo je bitno razlikovati politicku apatiju i pasivnost od apstinencije od politickih izbora. APSTINENCIJA JE AKTIVNA!

E sad... Mnogi građani na dan izbora ostaju doma i gledaju TV. Mnogi drugi odu na svoja biracka mjesta, poslušno nekoga zaokruže, vrate se doma i gledaju TV. JEDNI I DRUGI SU PASIVNI! Jedni i drugi cekaju da netko drugi ucini ono što bi sami trebali ciniti, prepuštaju se. Razlika među njima je samo u tome što ovi prvi imaju ispravan osjecaj da izbori ništa ne mijenjaju.

Jednom sam negdje procitao recenicu koja je glasila nešto kao: "Kad bi izbori bilo što mogli promijeniti bili bi ilegalni", mislim da je autor te recenice u pravu.


www.strongfirst.com.hr
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2010 at 22:33
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by zmaj zmaj wrote:

ja bi rade bandica nego josipovica,ali posto mi oba dvojica nisu opcija necu izac u drugi krug,ili ako izaden ponistit cu listic.


bandic je budala

p.s evo nešto za sašu i gym_girl

Posljedice ne glasanja

nije bandic bas tolika budala,a vise bi volija da on pobjedi nego josipovic koji vidin reklamu ima i na ovom forumu.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2010 at 20:13
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

ja bi rade bandica nego josipovica,ali posto mi oba dvojica nisu opcija necu izac u drugi krug,ili ako izaden ponistit cu listic.


bandic je budala

p.s evo nešto za sašu i gym_girl

Posljedice ne glasanja
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Prosinac 2009 at 18:39
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

ja bi rade bandica nego josipovica,ali posto mi oba dvojica nisu opcija necu izac u drugi krug,ili ako izaden ponistit cu listic.


Ma pustite politiku.. Ionako nama ce biti isto tako da necemo nista ni dobit ni izgubit
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Prosinac 2009 at 12:04
ja bi rade bandica nego josipovica,ali posto mi oba dvojica nisu opcija necu izac u drugi krug,ili ako izaden ponistit cu listic.
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Prosinac 2009 at 10:20
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

Originally posted by Kate Kate wrote:

Ja sam glasala, to nekako volim obavit da mi bude mirna savjest, jer, stvarno, što rece Illy, zamislite da svi redom pocnu razmišljat u stilu "Pa zašto bih glasao/la?..."    


Mislim, i meni je vec pun k**** politike, al, mora nas netko vodit, usmjeravat, predstavljat naše interese unutra i vani, tj. bilo bi lijepo da je tako i u praksi(ne samo u teoriji)


Za kog sam glasala - necu sad baš sve otkriti, al reci cu da sam glasala za onoga tko, po mom mišljenju voli Hrvatsku i ne zaboravlja mukotrpan put kojim je ova zemlja morala proci da bi postala slobodna.




mislis na hebranga?



Necemo imenovati



Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Pricajte vi što hocete ali od dva zla biram manje, a da bandic pobjedi, ljutio bih se na takve ljude kao što ste vi



Eh, sad...

O ukusima se ne raspravlja




Edited by Kate
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Prosinac 2009 at 00:26

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:


Pricajte vi što hocete ali od dva zla biram manje, a da bandic pobjedi, ljutio bih se na takve ljude kao što ste vi
 

hehe a bome cu sad i ja morat od dva zla izabrat manje...

ma ko zna ko nama vlada, a mi mislimo da ga biramo.... :) Mislim da nam nece bit puno bolje kako god okrenuli jer je ionako, kako zmaj kaže, figura...tako da...al ajde, igrajmo se..

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Prosinac 2009 at 21:26
svakako bi tuđman bija bolja opcija od josipovica,iako naravno ni od jednog kanditata ne ocekujen da ce nesto znacajnije prominit jer zapravo predsjednik je u hrvatskoj samo figura.on sluzi da se rukuje sa stranin duznosnicima da ide po domjencima i da s vrimena na vrime da svoje misljenje o stanju u drzavi.a po mome misljenju parlamentarni sustav kakav imamo danas nije dobar i tribalo bi ga vratit u polupredjenicki ka sta je bilo 90tih,onda bi svrha predsjenika bila mnogo veca i ne bi samo bija figura.zato j***s politiku dok ja nisan u njoj
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Prosinac 2009 at 21:21
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

kad josipovic pobjedi to ce bit katastrofa,predsjednik triba bit karizmatican,triba bit faca a ne neka milanoviceva marioneta ili sl. tuđman je zato najbolji ,ali nazolost neznaju to ljudi prepoznat,to je moje misljenje


Super je takva karizma koju kao što sam kažeš, nezna nitko prepoznat
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Prosinac 2009 at 21:17
kad josipovic pobjedi to ce bit katastrofa,predsjednik triba bit karizmatican,triba bit faca a ne neka milanoviceva marioneta ili sl. tuđman je zato najbolji ,ali nazolost neznaju to ljudi prepoznat,to je moje misljenje
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Prosinac 2009 at 21:07
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 Illy, ko da svoju baku slušam


Građanska dužnost kažeš....kao prvo ne volim rijec dužnost jer nisam nikome ništa dužna, a pogotovo ne državi koja od nas radi izmanipulirane majmune dok oni zgrcu milijun na milijun.


Ja ne kažem da se nece ništa promijeniti (sumnjam al ajde...), nego mi se gadi cijela ta drama oko toga, sav taj novac (otkuda im) bacen u vjetar dok ljudi gube posao i gladuju, svo to međusobno prepucavanje tih starih klauna koje mi lici na ona djecja tipa "moj tata je jaci od tvog", "on je, nisam ja", "to je moja igracka, ja sam ju našao" itd....pa pogledajte ih malo...špreha - ja sam jedini dobar, svi ostali su smece, zato glasajte za mene, pocistit cu smece....ispred svojih vrata. 


Nisam si uopce dala truda da pratim sav taj cirkus i prema tome nisam ni razvila apsolutno nikakvo mišljenje o ikome. A da cu glasat za nekoga samo zato jer je moja mama glasala za njega - tolika ovca nisam.



Pricajte vi što hocete ali od dva zla biram manje, a da bandic pobjedi, ljutio bih se na takve ljude kao što ste vi
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Prosinac 2009 at 14:00
Originally posted by Kate Kate wrote:

Ja sam glasala, to nekako volim obavit da mi bude mirna savjest, jer, stvarno, što rece Illy, zamislite da svi redom pocnu razmišljat u stilu "Pa zašto bih glasao/la?..."    


Mislim, i meni je vec pun k**** politike, al, mora nas netko vodit, usmjeravat, predstavljat naše interese unutra i vani, tj. bilo bi lijepo da je tako i u praksi(ne samo u teoriji)


Za kog sam glasala - necu sad baš sve otkriti, al reci cu da sam glasala za onoga tko, po mom mišljenju voli Hrvatsku i ne zaboravlja mukotrpan put kojim je ova zemlja morala proci da bi postala slobodna.




mislis na hebranga?
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Prosinac 2009 at 12:11
Ja sam glasala, to nekako volim obavit da mi bude mirna savjest, jer, stvarno, što rece Illy, zamislite da svi redom pocnu razmišljat u stilu "Pa zašto bih glasao/la?..."    


Mislim, i meni je vec pun k**** politike, al, mora nas netko vodit, usmjeravat, predstavljat naše interese unutra i vani, tj. bilo bi lijepo da je tako i u praksi(ne samo u teoriji)


Za kog sam glasala - necu sad baš sve otkriti, al reci cu da sam glasala za onoga tko, po mom mišljenju voli Hrvatsku i ne zaboravlja mukotrpan put kojim je ova zemlja morala proci da bi postala slobodna.





Edited by Kate
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Prosinac 2009 at 09:58

 Illy, ko da svoju baku slušam

Građanska dužnost kažeš....kao prvo ne volim rijec dužnost jer nisam nikome ništa dužna, a pogotovo ne državi koja od nas radi izmanipulirane majmune dok oni zgrcu milijun na milijun.

Ja ne kažem da se nece ništa promijeniti (sumnjam al ajde...), nego mi se gadi cijela ta drama oko toga, sav taj novac (otkuda im) bacen u vjetar dok ljudi gube posao i gladuju, svo to međusobno prepucavanje tih starih klauna koje mi lici na ona djecja tipa "moj tata je jaci od tvog", "on je, nisam ja", "to je moja igracka, ja sam ju našao" itd....pa pogledajte ih malo...špreha - ja sam jedini dobar, svi ostali su smece, zato glasajte za mene, pocistit cu smece....ispred svojih vrata. 

Nisam si uopce dala truda da pratim sav taj cirkus i prema tome nisam ni razvila apsolutno nikakvo mišljenje o ikome. A da cu glasat za nekoga samo zato jer je moja mama glasala za njega - tolika ovca nisam.

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Prosinac 2009 at 01:30
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Znate li da je vaša građaska dužnost da glasate? što ste postigli ne glasanjem, ako smijem znati?
Tko određuje što je, a što nije građanska dužnost? Zašto bi to bila građanska dužnost? Je li to dužnost građana unatoc tome što nisu zadovoljni niti s jednom ponuđenom opcijom? Ostaje li to građanska dužnost i onda kada država ne ispunjava svoje obveze prema građanima?


Prvo je bilo kao šala !

No što se drugog tice, trebali ste onda otici i prekrižiti list!
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 6>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.