New Posts New Posts RSS Feed - precijenjenost superhrane??
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

precijenjenost superhrane??

 Post Reply Post Reply
Author
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: precijenjenost superhrane??
    Posted: 12 Listopad 2015 at 14:13
svi znamo da je superhrana postala jako cool u zadnje vrijeme, o kojoj god citam sve skoro liječe rak, smanjuju tlak,daju energiju, imaju toliko i toliko ovog i onog u sebi..koliko je tu marketinga a koliko istine? Ovo pitanje se samo po sebi nameće isključivo zbog cijena te superhrane. Npr. jedan konopljin protein je skuplji od wheya. Zašto? Konoplje jako puno raste i trebala bi biti turbo jeftina.
Probala sam još i : macu..spirulinu..goji bobice...chia sjemenke..ma ne mogu se ni sjetiti svega. Istina je da sam se bolje osjećala jer mi je podsvijest znala da jedem nešto skupo:) a navodno i nešto što će preobratiti moj organizam. Međutim, realno gledajući, nisam se nimalo bolje osjećala nego kad popijem sok od grejpa, naranče ili smiksam jabuku,mrkvu i ciklu u sokovniku. Dala sam i vrijeme toj superhrani, nisam nešto jela ili pila dva tjedna pa odustala i sad dajem komentare. Dala sam joj dosta vremena i dosta novaca. Znam izaći iz dućana bio&bio sa ogromnom cifrom na računu, a nemam što konkretno pojest od svega toga. Ok, certifikat organske hrane, ali postoji li više uopće organska hrana kad je i zemlja zagađena, čak i ona imanja koja su jako daleko od grada? Ja vjerujem da sve te biljke zaista i imaju neku vrijednost, međutim koliko se prerade prođe dok dođu u vrećice i na police dućana? Pijem li pravu macu ili tek neki djelić mace a platila sam je pravo bogatstvo? Nisam pametna više vezano za tu temu pa bih voljela neka mišljenja i iskustva.
Back to Top
Ronie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ronie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2015 at 19:01
Good conclusion,naravno da su te neke namirnice zdrave i mogu ti poboljsati stanje organizma,ali koliko ja znam(a znam)da lijece rak ili nesto slicno nicim nije dokazano pa bi se moglo reci tako kako ti kazes marketinski trikovi lijep pozdrav :)
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2015 at 21:23
i sam sam u slicnoj situaciji kad se tice troskova po pitanju superhrane, jer volim uzimati tu superhranu.

ja mogu reci da te stvari jesu zdrave i sigurno ce pomoci u odrzavanju ili poboljsavanju zdravlja ali je sigurno i da covjek moze biti zdrav i bez njih.
Kad malo pogledas, mnogi ti proizvodi su bogati istim nutrijentima. Mislim da onda nema smisla uzimat hrpu razlicitih, mozda eventualno s vremena na vrijeme malo promjeniti.
E sad, kako vidjeti dali neki taj dodatak zaista djeluje, neznam..jednostavno osjetis na sebi jel se dobro osjecas... ali da bi covjek bio zdrav nije samo do tih preparata vec generalo do prehrane

Ja osobno koristim Maca prah, Kakao prah, Psylium ljuskice, chia sjemenke
imam i konopljinog proteina kojeg nekad pijem, kako kad mi dode.

Ja mogu samo reci da covjek treba izaciti konzerviranu i preradenu hranu i okrenut se prirodnoj, domacoj hrani i mislim da je vec to dovoljno za dobro zdravlje a ovi dodatci mogu samo pripomoci

A isto tako sam citao u jednoj knjizi (mislim da se radi o Ayurvedskoj medicini) da postoje tri bijele smrti: bijeli secer, bijelo brasno i bijela sol   
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 13:02
vezano za prirodnu, domaću hranu..vjeruj dosta mi je teško doći do nje. Nemam nikog na selu da znam npr. sigurno da su jaja domaća, mogu samo povjerovati nekome na placu, a taj na placu ih je možda kupio u Konzumu..isto tako je i sa povrćem..
A još jedan problem je vrijeme, kad jednostavno ne stignem ništa drugo nego otići u neki supermarket. Za bijelo se slažem (hah..ima još toga), ali obzirom da recimo volim zašećerenu kavu..kupim onaj od 25kn..šećer..navodno nerafinirani..ma u zadnje vrijeme mi je sve navodno.
Jedno vrijeme sam prakticirala sirovu prehranu ali tada nisam vježbala, bila sam dosta mršava ali sam se osjećala odlično..međutim ne mogu se zamisliti da sam sada na tome dok dižem težine koje dižem..čitala sam da su neki body builderi kompletno na sirovoj hrani i zanima me kako to nekome uspijeva..nema sira, nema jaja (osim sirovih bjelanjaka), ribu možeš jesti ali sirovu..losos je npr zgodan u tom obliku ali kad ga se malo "uredi" sa razno raznim začinima, pa se dovedeš u situaciju da ne znaš šta da jedeš jer ti je dosta zelenih kašastih sokića i orašastih plodova cijeli dan, pogotovo kad dođe zima. A vjeruj, nekad mi je najlakše kupit konzerviranu tunu ili grah..sad sam malo otišla s teme, ali eto baš me zanima je li itko ovdje kompletno na sirovoj prehrani a da se nečim bavi a da to nešto pritom nije samo yoga :)
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 13:06
Postoji jedna grupa zaljubljenika u vjezbanje i sirovu hranu. Vjezbaju onaj streetworkout. Kad dodem do konpa ti kazem ime grupe i neka inena pa si pogledas na fejsu :)
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 13:06
E da,ljudi su inace iz Rijeke
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 13:09
nisam na fejsu / valjda jedna od rijetkih
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 13:17
Napravi ga, jer tamo ima puno grupa koje bi ti mogle pomoci, da sa ljusima raznjenis iskustva. Sto iz hr sto iz svijeta :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.