New Posts New Posts RSS Feed - pozz :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

pozz :)

 Post Reply Post Reply
Author
zumbalica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zumbalica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: pozz :)
    Posted: 07 Veljaca 2012 at 16:03
pozz svima imam 23 god. i mogu reci da vas vec dugo citam, a buduci da nigdje nisam nasla odgovor za sebe sada vam napokon zelim postaviti par pitanja...

pa pocnimo, dakle kile mi nisu problem, visoka sam 167, 53 kg. vjezbam 3x tjedno po 1h otprilike 6 mj.

zdravo se hranim i to oko pet puta na dan... riba, piletina, lešo meso, tjestenina, riža, salata s maslinovim uljem, svo voce i povrce (i sigurno sam nesto zaboravila, ali nema veze...).... i nikad, ali nikad ne jedem nista pohano i przeno u ulju (moj zeludac to ne moze podnijeti). uzimam i po dvije kapsule omega3 dnevno (nekad i jednu) te jednu mjericu dymatize proteina samo poslije treninga...

treba mi vaša pomoc sto se tice masnih naslaga u predjelu stomaka i na ledjima...

nasla sam i neki kalukulator pa sam si izmjerila
BMI - 19,4
body fat - 20,76 %
Vaš index bazalnog metabolizma (BMR) je broj kalorija koje trošite provodeci cijeli dan u krevetu.Iznos kalorija koje potrošite u jednom danu: 1356.30 Dnevni iznos kalorija koji ovisno o Vašoj fizickoj aktivnosti trošite za održavanje tjelesne težine 2102.27

sve je to idealno, ali ipak kada ulovim prstima stomak ili ledja imam puno naslaga ....
sta da radim? trbusnjake? i kada? poslje treninga ili u neke druge dane? pliiiiiz help
Mens sana in corpore sano.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2012 at 16:20
Pozdrav,

S trbusnjacima neces nista postici, pitanje je kako ti sada izgleda trening?
Kaj se tice problema nema tu puno dvojbi ili je prehrana lose poslozena ili trening nije dovoljno dobar
Back to Top
zumbalica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zumbalica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2012 at 16:30
a ovako, 60 min 3xtjedno... trenirala sam fit box ali sam nedavno krenula na zumbu za koju mogu iz osobnog iskustva reci da mi je bolja... trening je dosta intenzivan i stvarno si intenzitet mozes prilagodjavati... nemam pojma... zbunjena sam
sto se prhrane tice jedem ovako:
ujutro zobene s mlijekom ili 2 jaja na oko. nakon otprilike 3-4 sata pojedem neko voce ili posni sir sa onim crnim kruhom sa žitaricama iz lidla    (samo taj kruh i jedem). za rucak neku rizu, ili piletinu, ribu itd. i obavezno povrce... i onda imam jos samo jedan obrok uglavnom lagani i jos neko voce.
od tekucine pijem vodu caj i kavu... bez secera!
Mens sana in corpore sano.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2012 at 16:38
Ovdje je ( a i uglavnom slucaj) da i trening i prehrana bi trebali biti bolji.........
Za skinut one zadnje grame spekeca, one najtvrdoglavije dijelove je najteze i za to ti u principu treba nesto vise od 3 treninga zumbe tjedno, a i klopa bolje posložena. Previše ti je u jelovniku ili ovo ili ovo, a radi se o potpuno razlicitim namirnicama nutritivno........dakle moze se desiti da uopce ne jedes proteine u dnevnom meniu ili ponekad jedes........ npr..... "za rucak neku rizu" riža sama po sebi nije nikakav obrok. onda tipa ili voce ili posni sir........ogroma je razlika izmedju te dve namirnice.......
Uglavnom, trebala bi povecti unos proteina u prehrani, prepraviti te obroke malo , a i kolicinski jedes manje nego bi trebala.........uz to vrlo vjerovatno odraditi koji extra trening
Back to Top
zumbalica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zumbalica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2012 at 16:43
da, nikad mi nije bilo jasno kako da poslozim te proteine, masti i UH a da jedem sve kako treba

citala sam kod Theie na blogu o dvd-ima sa vježbama koje mogu skinuti sa torrenta pa cu to pokušati ubaciti dva puta tjedno...

e da, i kad sam napisala da jedem rižu za rucak nisam mislila samo rižu kao takvu nego sa piletinom i salatom
Mens sana in corpore sano.
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2012 at 17:51
pocni radit sa utezima pa bi mogla vidjet rezultate. koliko vidim ti radiš samo kardio, može on bit intenzivan i dobro se ti oznojiš ali to nema veze sa dobro složenim programom. jedeš manje više ok, znaci promjeni nacin treninga na par mjeseci pa ceš vidjeti onda u cemu je problem. 
Why women fear weights I will never know....
Back to Top
zumbalica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zumbalica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2012 at 17:59
haha ma ne bojim se ja utega... a sta da tocno radim s njima? inace s bucicama od 1kg sam radila samo razno razne rotacije za ruke...
Mens sana in corpore sano.
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2012 at 18:49
1kg? OMG. Pa radiš osnovne vježbe za pocetak; squat, deadlift, press, lunge, row. Prati malo moje blogove i moj youtube kanal pa ceš znat... ;) pozz
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2012 at 19:47
Originally posted by zumbalica zumbalica wrote:

inace s bucicama od 1kg sam radila samo razno razne rotacije za ruke...


Tongue


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2012 at 20:23
Barbie weights, mogu poslužiti i za gadjanje prolaznika isto... LOL LOL 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2012 at 13:04
Hehe, slika sve govori, ni nisu za drugo nego kroz prozor Smile

zumbalice, iz iskustva znam da kad ljudi ovako pobacaju jelovnik to možda može izgledat koliko toliko ok ali kad se krenu pisat kolicine hrane i vrijeme obroka i to iz dana u dan, dobije se potpuno drukcija slika. A da ne govorim o onim sitnicama koje pobacamo usput pa i zaboravimo na njih Wink

Bilo bi dobro malo vodit dnevnik prehrane da stekneš tu svijest o tome što unosiš, koliko i kada. Neka ti ne bude tlaka malo vagati hranu, provjeravati deklaracije, pozbrajati sve te grame i zapisati sve to, tek toliko da stekneš dojam o tome kako zapravo jedeš.

S obzirom da kod tebe nije problem višak kila nego višak masnih naslaga morat ceš više pripaziti na slaganje dnevnih obroka i na trening. Ti tvrdoglavci ce otic ali moraš prvo tijelo natjerat da ih voljno otpusti, nedaju se baš tako lako, a pogotovo ne uz prehranu napamet Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zumbalica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zumbalica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2012 at 14:48
hvala vam ljudi na savjetima....odlucila sam pon, sri i pet ici na zumbu ,a cetvrtkom i nedjeljom cu vjezbati sa dvd-ima od tracy anderson, (studentica sam pa nemam para da se upisem u jos jednu teretanu )... jesu dosadniiii uff ali nema veze... potrudit cu se :D

sto se tice prehrane, danas sam jela ovako:

u 10h - kava s mljekom 2,8%mm, bez šecera
u 11h - 2 fete crnog kruha s punim zrnom i 4 fete šunke + megle fruity tekuci jogurt od višnje 2,8%mm
u 14h - banana, manja
u 16h planiram jesti (vec se kuha) - piletinu kuhanu u woku sa razno raznim povrcem
trening imam u 19:00 i danas cu ostati na 2 sata... do 21....
u 21h cu popiti 1 mjericu proteina s vodom i vjerojatno jos malo piletine u povrcu (obozavam to!)

htjela sam vas pitati jos nesto... buduci da meni trening zumbe inace pocinje tek u 21h i traje do 22, zanima me sto preporucujete da jedem u te dane, odnosno kada da jedem UH? ujutro? popodne? ne kuzim vise nista... i sta da jedem poslije? samo whey ili i neke druge obike proteina? a UH? se mogu jesti Uh tako kasno navecer? zobene? ja sam izgubljen slucaj sta se prehrane tice...

Edited by zumbalica - 08 Veljaca 2012 at 14:50
Mens sana in corpore sano.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.