New Posts New Posts RSS Feed - Pozz
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozz

 Post Reply Post Reply Page  <1 3456>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2018 at 23:02
Originally posted by Auxilium Auxilium wrote:

Znači sve sam razumio i postupit ću tako jer cijenim dobronamjerne savjete i pomalo kužim stvari a pogotovo važnost prehrane koja je kako se čini i važnija od treninga i da samo ukoliko se stvarno potrudimo te dvije stvari uskladiti dolazi do rezultata. 


Apsolutno Smile

Time ne podcijenjujem važnost treninga ali nažalost danas ljudi imaju premalo vremena da bi dovoljnom količinom treninga i aktivnosti općenito pobili učinak loše prehrane, odnosno velikog viška kalorija. Nekad je to bilo puno lakše kada se više kretalo, kada su auti bili rijetkost, a liftovi nepoznanica.....da ne spominjem TV i kupovanje svega online Big smile

Definitivno ima ljudi koji ne moraju toliko pazit na prehranu jer treniraju konstantno ali takvih sam malo poznavala. S druge strane, sasvim je moguće skinuti kile bez nekog ciljanog treninga ali uz pažnju na prehranu i uz redovito kretanje. Upravo imam jednu klijenticu koju sam savjetovala da ni ne kreće na nikakav trening na početku, samo da hoda koliko može - i već je skinula 9 kg.




Originally posted by Auxilium Auxilium wrote:


Znači po uputama doručak mjenjam na način da smanjim zobene,dodajem orašaste i imam neki mix mahunarki i malo šumskog voća i to sve zblendam sa jednom ili dvije mjerice proteina.

Otkud mahunarke? LOL

Pokušaj smanjiti i dodati orašaste pa proučavaj kako će ti to djelovati. Nije nužnost da imaš orašaste, vidjet ćeš sam kako ti odgovara ravnoteža makronutrijenata. Neki čisto dobro funkcioniraju sa zobenima i wheyem i možda pokojom voćkom. Poigraj se malo i daj si tjedan -dva da vidiš razliku.


Originally posted by Auxilium Auxilium wrote:

Sad mi preložite za drugi obrok prije ručka šta da pojedem po mogučnosti da ga je lako spremiti jer na poslu nemam kuhinju ni frižder.

Upravo sam u svom zadnjem blogu pisala o tome pa vidi malo ako će ti nešto odgovarati. Jaja su ti nekako uvijek najjednostavnija (kuhana na salatu, omlet s gljivama, purećom šunkom, svježim sirom, nekim povrćem.....), pa ti je njih nekako dobro ostaviti za taj obrok. 

Isto tako razne salatice (zelena, rikola, matovilac, razne miješane salate, kupus salate, salatno povrće - krastavci, rajčice, paprike...) U to dodaš što ti srce želi, od mesa preko tune do svježeg sira, feta sira, mozzarelle....

Imaš i tunu kao nešto što ne zahtijeva hladnjak (meni je super onaj rio mare meksički mix - pridružim još jednu tunu i imam sve, i proteine i malo povrća i nešto škroba iz graha).  

Piletina bi ti isto trebala izdržati, bar sad još dok ne počnu vrućine. Uz neku salatu divota.

Naravno - 2 mjerice wheya za tu i tamo kad si ne stigneš pripremiti prije. Pa si u tom slučaju ujutro recimo pojedeš svježi sir sa zobenima, a whey ostaviš za marendu.

Jesi kad probao dimljenog lososa? Smile

Primjere za obroke s wheyem ću ti naknadno natipkati! Wink Kao i ako se nešto naknadno sjetim jer su mi sad oči na pol koplja.... Smile


Drugo izgleda super, drago mi je da vidiš neke pomake i uvjerena sam da ćeš ih nakon ovih korekcija vidjeti još i više ;) Pokušaj sada prvo sa ovime što smo rekli pa ćeš dalje - nije dobro sve odjednom mijenjati Smile Ima vremena...

I nema na čemu, zadovoljstvo mi je, kao i vjerujem svima ostalima koji su tu spremni pomoći Wink




Edited by Gym_girl - 20 Svibanj 2018 at 23:16
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Auxilium View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Auxilium Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2018 at 16:31
Update prehrane malo.
Znači sad ujutro odmah 2 mjerice whey-a sa zobenima cca 100g i par oraha i badema sa mlijekom bez laktoze jer to koristim pošto kćer to pije pa usput.
Užina sada 200 g pureće šunke i 200 g zrnatog sira ili svježeg jer nisam našao manje pakiranje posnog od cca 200 g.Ručak uglavnom bijelo meso sa povrćem pa trening onda večera kao i ručak i navečer mjerica whey-a sa orašastim.Pozz svima.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2018 at 17:45

Fino si to posložio Clap  

I kako to djeluje, ima li kakve razlike do sada? Ne nužno na vagi i metru, ili ogledalu - može biti i razina energije kroz dan i/ili na treningu, veća sitost, bolja koncentracija, ili bilo što drugo što primjetiš sada u odnosu na prije?

Samo jedan savjet oko užine - nemoj se baš previše nakrcavati tim šunkama, makar bile pureće :) Nije nužno da u svakom obroku loviš 50g P, neće ništa propast bez toga ;) A i pitanje je koliko ih uopće ima u 100g. Između ostalog, puno je to natrija u 200g, treba i na to pripaziti.

Uz taj sir ti je bolje onda složiti neku salaticu, i dodati malo feta sira recimo (do 50g). Ili malu tunu, ili jaje. Ili ga pojesti uz šaku orašastih plodova. Šunka tu i tamo, al nemoj da ti postane svakodnevna navika.


Kako na kraju stojiš sa UH-ima, jesi ih ubacio oko treninga?


Edited by Gym_girl - 28 Svibanj 2018 at 17:48
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Auxilium View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Auxilium Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2018 at 20:03
Da to samo zaboravio.Znači jedem i njih naravno ali vrlo oprezno uglavnom manje količine s tim da ako je moguće najviše iza treninga.Što se tiče užine nije samo šunka već jaja sa malo pršuta i sa sirom te koja tunjevina sa povrćem.Što se tiče promjena hmmm ne znam baš još ipak je rano ali gladan sam non stop to mi je najveći problem što ni značilo da ne unosim dovoljno ipak.
Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2018 at 06:13
Čitam ja prvi post od AXA i kreće on, haj, ja sam novi, ne znam ništa o ničem, a onda kreću izrazi split, bench, ovaj, onaj :-) Pa dobro loviš za početnika, kolega u kriznim godinama, hahahahahaha
Dam se kladiti da si informatičar.

Nije mi se dalo čitati pet stranica rasprave pa ću pitati, jesi uspio što skinuti od ožujka ili još drviš po istom? :-)

Back to Top
Auxilium View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Auxilium Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2018 at 08:59
Nisam ja ni imao nešto viška s obzirom na visinu 196 cm i 100 kg a sad sam na 95 kg ali hoću dok ne umrem da vidim kako izgledaju trbušnjaci     i lagano i to dolazi mada ne vjerujem da ću ih upoznati ovo ljeto.Slušaj ti ljepo šta ti kažu ovdje i ne radi moje greške.Ja treniram već netko vrijeme i napretka ima ali ni blizu kako je moglo biti.Znači sredi prehranu pod hitno a onda kreni lagano sa vježbanjem ali stvarno lagano pa tek nakon par mjeseci malo jače i nemaš problema.Mogu ti reći da se super osjećam u svojoj koži otkada malo treniram i još bitnije prehrana.A što se tiče terminologije google is your friend a nakon godinu dana nešto ostane i u glavi.
Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2018 at 19:48
O pardon, nisam ni mislila da si imao nešto puno viška! :) U svakom slučaju drago mi je da ima napretka...i hvala na podršci! :)
Back to Top
Auxilium View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Auxilium Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2018 at 12:55
Evo da se malo javim ,taman sam zmazao prvu vreću proteina.U zadnje vrijeme sam uzimao dvije mjerice ujutro sa ugljikohidratima i navečer iza treninga dvije isto sa ugljikohidratima a kad ne vježbam onda dvije bez.Također još sam na 5 obroka 2 ujutro ručak večera i navečer od toga su dva sa wheyom koji mi sad stvarno olakšava stvar jer inače jer dosta zahtjevno osmišljavati još ta dva obroka.
Znači razmišljam da ujutro 2 mjerice ostanu samo da promijenim da kad treniram popijem tri iza treninga sa zobenima a u dane kad ne treniram onda samo jednu bez zobenih navečer.
Još me malo bune ugljikohidrati jer sam ih previše smanjio što se odmah osjeti u volumenu tijela što mi nije drago jer ću istopiti i ovo malo mišića što imam iako sam izgubio malo i oko struka.Moram skužiti koliko mi ugljikohidrata treba pa ću amlo poraditi na tome i računam da ću u sljedećih par mjeseci srediti prehranu.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2018 at 15:40
Originally posted by Auxilium Auxilium wrote:


Znači razmišljam da ujutro 2 mjerice ostanu samo da promijenim da kad treniram popijem tri iza treninga sa zobenima a u dane kad ne treniram onda samo jednu bez zobenih navečer. 

Reci mi, zašto želiš trampati tu mjericu u danu bez treninga za 3 mjerice nakon treninga?

Voljela bih čuti tvoje razloge iza te odluke jer smatram da ti nije potrebno raditi tako - 2 mjerice nakon treninga su ti čisto ok, tako da ti ima više smisla ova varijanta koju si radio do sada (iako bih se i na to u nastavku malo osvrnula).

Da, whey je jako praktična stvarčica i drago mi je da si se uvjerio u to Wink No, s druge strane, malo nas zna uljenit SmileLako se damo omamit tom praktičnošću pa da si olakšamo cijeli proces pripreme obroka jednostavno na kraju malo pretjeramo s količnom, a što je još gore - ne naučimo se vještinama pripreme konkretnih obroka.

To ti je kao kod primjera herbalife-a, ekipa je svih uvjeravala da je to najbolji doručak kojeg mogu pojest (pa i večera) - a kad je nestalo para za njihove precijenjene proizvode ljudi više nisu znali što i kako uopće treba jesti...i vratili sve izgubljene kile nazad.

Za rezultate, a pogotovo održive rezultate, treba malo truda i puno vještina - što ih prije počneš učiti i primijenjivati to bolje Wink

4 mjerice wheya na dan su ok kratkoročno rješenje, za lakše i brže rezultate - ali nemoj da to bude jedino na što se oslanjaš.



Originally posted by Auxilium Auxilium wrote:


Još me malo bune ugljikohidrati jer sam ih previše smanjio što se odmah osjeti u volumenu tijela što mi nije drago jer ću istopiti i ovo malo mišića što imam iako sam izgubio malo i oko struka.Moram skužiti koliko mi ugljikohidrata treba pa ću amlo poraditi na tome i računam da ću u sljedećih par mjeseci srediti prehranu.

Znam kako je, probaj jedan dan pojesti UH-e u svakom obroku pa ćeš vidjet kako ćeš se bolje osjećat Smile

Proces kuženja koliko ti UH-a treba je nešto što ide postepeno i zahtijeva malo testiranja i spremnosti na greške (koje btw. moraš shvatiti kao čisti feedback tijela, ne kao fail). Dakle - ako sad jedeš UH-e u 1 obroku, jednostavno ih ubaci u još 1, pa još 1....ili povećavaj količine malo pomalo. Testiraj koliko daleko možeš ići. U koliko ih obroka možeš ubaciti, i u kojim količinama, te koje vrste UH-a. Zahtijeva malo truda ali vrijedi, saznaš sam što je tebi potrebno, bez da se oslanjaš na razne članke, gurue, tablice, preporuke...

Uh-i zbilja nisu problem kod većine ljudi - ja sam na minimumu treninga imala UH-e u svakom obroku, ali u određenim količinama (cca 20-30g UH po obroku), pa čak i u večeri. I evo spala na 56 kg, sa 63 kg koje sam imala prošle godine zimi, zajedno sa dosta cm-a izgubljenih (da ne bude samo riječ o kilaži). Ponavljam - uz minimum treninga. Pa sad gledaj - ti si muško, imaš masu više miš. mase i još treniraš.

Naravno, svi smo drukčiji ali svejedno treba uzeti u obzir neke stvari, primjere, iskustva - pa testirati na sebi i to bez straha. Jer se sve može vratiti nazad ako malo pretjeraš, a 10 kg preko noći sigurno ne možeš dobiti :)




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Auxilium View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Auxilium Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2018 at 19:23
S obzirom na trenutnih 95 kg znači cca 80g iz wheya je ok jer računam da iz ostalih obroka i ubacim 50-60g što nije puno.UH sad jedem obvezno ujutro i nešto malo u ostalim obrocima osim u dane treninga jer onda su prije i poslije treninga.Znači uspio sam izgubiti par cm oko struka u ovih cca 2 mjeseca ali sam izgubio i tamo gdje nisam trebao pa se zato bojim UH   .Zadnjih cca 2 tjedna imam probavnih problema te glavobolje pa sam dosta oslabio i slabo treniram pa me to deprimira jer mi fali a ne mogu protiv sebe    
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2018 at 19:55

Nooo, no cry Smile Trenirat ćeš, ne brini, nekad treba tijelu i malo odmora dati - ali otkud glavobolje i probavne smetnje? Što je s probavom?

Imaš li neki dodatni stres možda?

Nema straha od UH, nekad baš oni pokrenu stvari, ako su u pravim količinama naravno. A do pravih količina dođeš postepenim povećavanjem i testiranjem granica. Gledaj - što se najgore može desit? Da vratiš tih par cm u struku. I što onda? Promijenit ćeš opet nešto i opet ih skinuti :) Ovako, ako ne probaš ništa opet si nigdje.....ni ovako nije dobro kad gubiš, jel?

Možda imaš mjesta za povećati masnoće, pa da te to drži?

Kilaža je ista?


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Auxilium View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Auxilium Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2018 at 21:13
Izgubio sam cca 5 kg u zadnjih par mjeseci a stresa ima koliko hoćeš jer sam privatnik tako da nije nimalo lako.A što se tiče probave ne znam što ne štima uglavnom odmah me potjera u wc nakon što pojedem nešto i to uglavnom bude sama voda u stolici.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2018 at 22:07

Možda tu i stres radi svoje, ubitačan je za probavu, a glavobolja isto tako može biti vezana za te probavne smetnje. Uz trening i malo UH-a za oporavak, skupi se opterećenje.....

Možda je i wheya malo previše, iz dana u dan toliko. Osjetljivost na zaslađivače može to napraviti. I kako sad jedeš, paziš li na to da ne iritiraš probavu sa hranom dalje ili? Nakon kojih namirnica je najgore? Ili je uvijek isto što god pojeo?







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Auxilium View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Auxilium Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2018 at 14:20
A smanjit ću whey na 2 mjerice na dan i pojačat malo UH pa ćemo viditi šta se događa.Kad mi je bilo baš loše smetalo bi je sve što bi stavio usta.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2018 at 17:12

Pokušaj, najmanje za 2 mjerice. Večeru si nekako složi da bude konkretnija, ako ništa drugo neka ostane od ručka pa ponovi :)

Znači sad se smirila situacija? Pripazi malo ako ti još nešto zasmeta....prati što jedeš i kako tijelo reagira. Budi oprezan s vlaknima ako ti je još malo osjetljivo. Crni čaj i crna čokolada, dvopek i riža Big smile


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Auxilium View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2016
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Auxilium Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2018 at 15:20
Evo me nakon dosta vremena.Frustira me što nitko na plaži osim jednog lika nije primjetio da vježbam    iako ne vježbam zbog njih nego zbog sebe.Uglavnom oni koji inače ne viđam kažu da sam smršavio    .Pijem dvije mjerice proteina na dan s tim da zobene dodajem ujutro a navečer ne ali ću to sad promijeniti.Zajutrak je uglavnom jaja,sardine i slično a ručak i večera bijelo meso,lungić sa povrćem dok ugljihohidrate doziram prije i iza treninga da ih trošim više dok kad ne treniram trošim ih manje.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3456>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.